Προς το περιεχόμενο

Aliexpress - Doogee κινητά έκπτωση 95% [ΤΕΛΟΣ-ΛΑΘΟΣ]


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα κινητα (αν ερθουν ποτε) θα περασουν τελωνειο στην κανονικη full price τιμη τους. Δεν υπαρχει περιπτωση να δουνε 6 smartphone με τιμη 20 ευρω συνολο και να πουν περναει ελευθερα. Θα ψαξουν να δουν ποσο ηταν η τιμη τους και θα βαλουν μια παραπλησια. Οποτε για 6 κινητα δε θα πληρωσεις 20, θα πληρωσεις 420. Παλι συμφερει εννοειται.

Επεξ/σία από sexymwro7
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 599
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Eντάξει και εγώ δεν πιστεύω ότι θα τα στείλουν. Θεωρώ αδύνατο να καλύψουν τόσες εκατοντάδες παραγγελίες στο 5-10% της πραγματικής τιμής. Εγώ προσωπικά το έκανα για τη φάση και στην περίπτωση που γίνει κάνα θαύμα και τσιμπήσουμε κανένα δωράκι ή κάποια αντιπροσφορά. Λεφτά δεν θα χάσουμε άλλωστε.

Ακριβως γι αυτο, ετσι κι αλλοιως λεφτα δεν χανουμε σε 5-6 μερες θα τα εχουμε πισω, και αν μια στο εκατομμυριο τα στειλουν, καλυτερα που ρισκαραμε χωρις χασουρα, παρα φανταστειτε το τρελο να τα στειλουν και μετα να λεμε τι χαζομαρα καναμε που δεν παραγγειλαμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, sexymwro7 είπε

Τα κινητα (αν ερθουν ποτε) θα περασουν τελωνειο στην κανονικη full price τιμη τους. Δεν υπαρχει περιπτωση να δουνε 6 smartphone με τιμη 20 ευρω συνολο και να πουν περναει ελευθερα. Θα ψαξουν να δουν ποσο ηταν η τιμη τους και θα βαλουν μια παραπλησια. Οποτε για 6 κινητα δε θα πληρωσεις 20, θα πληρωσεις 420. Παλι συμφερει εννοειται.

Το τελωνειο μπορει να σου πει πως φορολογω την φουλ τιμη πχ αν εχεις κανει χρηση κουπονιου πχ (κατι που μου εχει τυχει), ειναι απιθανο να πει σε φορολογω στην κανονικη  τιμη γιατι δεν αναγνωριζω την εκπτωση του καταστηματος. Φανταζεσαι τι θα γινοταν αν καθε φορα εμπαιναν στο ιντερνετ και κοιτουσαν ποσο κοστιζει κατι (γιατι εννοειται θα εχουν περασει απειρα πακετα που η τιμη τους ηταν σε προσφορα).
Απο εκει και περα και αυτο να γινει ζητας αναδασμολογηση και πλεον το τραβας ακομα παραπανω αν θελεις για τον χαβαλε (κατι που θα τρεξει αρκετα το τελωνειο).
Βεβαια απιθανο να παραλαβουμε και ΑΝ παραλαβουμε σιγουρα δεν θα ειναι ολοι, εγω προβλεπω την Doogee να το τραβαει τελη Μαιου αρχες Ιουνιου μπας και καποιοι ακυρωσουν παραγγελιες (η να ακυρωθουν απο μονες τους).
Ειδωμεν.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Eντάξει και εγώ δεν πιστεύω ότι θα τα στείλουν. Θεωρώ αδύνατο να καλύψουν τόσες εκατοντάδες παραγγελίες στο 5-10% της πραγματικής τιμής. Εγώ προσωπικά το έκανα για τη φάση και στην περίπτωση που γίνει κάνα θαύμα και τσιμπήσουμε κανένα δωράκι ή κάποια αντιπροσφορά. Λεφτά δεν θα χάσουμε άλλωστε.

Καλά δεν μιλάω για σένα,γνωστης της αγορας είσαι,ήμουν σίγουρος ότι θα σε έβρισκα εδώ :P

Εγω το λέω γιαυτους που όντως πιστεύουν ότι θα παραλάβουν και θα στεναχωρηθουν που δεν θα έρθει τίποτα,που θα μπουν ξανά να ρωτήσουν πόσο να περιμένω, τι έγινε στην μια περίπτωση, τι θα γίνει αν περάσει τελώνιο, πως γίνεται η επιστροφή χρημάτων κλπ...Δηλαδή θα κάτσουν να αγχωθουν,να χάσουν χρόνο απλά για να δουν πως δουλεύει η όλη φάση.Που προσωπικά δεν το θεωρώ κακό αλλά να γίνει εν γνώση τους.

Όπως θα θυμάσαι και από προηγούμενα άκυρα (ήταν πολλά για να τα ξεχάσεις :P) άντε να σου δώσουν μια έκπτωση για μελλοντική αγορά που κατά βάση δεν θα αξιζει.Για δωράκι με τόσες παραγγελίες δυσκολα και αντιπροσφορα με τέτοια τιμή αδύνατο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Το τελωνειο μπορει να σου πει πως φορολογω την φουλ τιμη πχ αν εχεις κανει χρηση κουπονιου πχ (κατι που μου εχει τυχει), ειναι απιθανο να πει σε φορολογω στην κανονικη  τιμη γιατι δεν αναγνωριζω την εκπτωση του καταστηματος. Φανταζεσαι τι θα γινοταν αν καθε φορα εμπαιναν στο ιντερνετ και κοιτουσαν ποσο κοστιζει κατι (γιατι εννοειται θα εχουν περασει απειρα πακετα που η τιμη τους ηταν σε προσφορα).
Απο εκει και περα και αυτο να γινει ζητας αναδασμολογηση και πλεον το τραβας ακομα παραπανω αν θελεις για τον χαβαλε (κατι που θα τρεξει αρκετα το τελωνειο).
Βεβαια απιθανο να παραλαβουμε και ΑΝ παραλαβουμε σιγουρα δεν θα ειναι ολοι, εγω προβλεπω την Doogee να το τραβαει τελη Μαιου αρχες Ιουνιου μπας και καποιοι ακυρωσουν παραγγελιες (η να ακυρωθουν απο μονες τους).
Ειδωμεν.

Γενικα ναι. Αν εχεις παραγγειλει κατι ευτελους αξιας, σιγα μην το ψαξει κανεις ποσο κανει και τι εκπτωση εχει. Τωρα ομως μιλαμε για 4-6-8 smartphone σε τιμη κατω απο 22 ευρω για ολα...Ουτε μια στο εκατομμυριο θα πουν "α ενταξει 3-4-5 ευρω το κομματι εχει το smartphone σιγα, επομενο"...Ακομα και ο πιο τεχνολογικα αναλφαβητος ανθρωπος στον κοσμο ξερει οτι δεν ειναι αυτες οι τιμες.

Επεξ/σία από sexymwro7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sexymwro7 είπε

Γενικα ναι. Αν εχεις παραγγειλει κατι ευτελους αξιας, σιγα μην το ψαξει κανεις ποσο κανει και τι εκπτωση εχει. Τωρα ομως μιλαμε για 4-6-8 smartphone σε τιμη κατω απο 22 ευρω...Ουτε μια στο εκατομμυριο θα πουν "α ενταξει 3-4-5 ευρω το κομματι εχει το smartphone σιγα, επομενο"...Ακομα και ο πιο τεχνολογικα αναλφαβητος ανθρωπος στον κοσμο ξερει οτι δεν ειναι αυτες οι τιμες.

Μα αυτες ειναι οι τιμες, δεν μιλαμε για ψευτικη υποτιμολογηση, μιλαμε για discount εταιρειας. Θα συμφωνουσα με οτι λες αν καποιος εβαζε ενδειξη δωρου εφοσον δωρο δεν υφισταται πλεον για το τελωνειο αλλα να πληρωσεις 23ε για κατι και να σου βαλουν 200-300ε φορο ε γελανε και οι πετρες και σιγουρα δεν στεκει (γιαυτο και θα ειναι χαζος οποιος δεν τους τρεξει αν γινει κατι τετοιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, sexymwro7 είπε

Τα κινητα (αν ερθουν ποτε) θα περασουν τελωνειο στην κανονικη full price τιμη τους. Δεν υπαρχει περιπτωση να δουνε 6 smartphone με τιμη 20 ευρω συνολο και να πουν περναει ελευθερα. Θα ψαξουν να δουν ποσο ηταν η τιμη τους και θα βαλουν μια παραπλησια. Οποτε για 6 κινητα δε θα πληρωσεις 20, θα πληρωσεις 420. Παλι συμφερει εννοειται.

Δεν βλέπω με ποια λογική θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο... Δεν έγινε χρήση κουπονιού... Σαν κανονική τιμή φαίνεται...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, greengr21 είπε

δηλαδη τωρα καθεστε και κανετε σοβαρα αναλυση τελωνειου?😂

Η αναλυση δεν εχει να κανει μονο με αυτο το θεμα αλλα γενικα. Μακαρι καποιοι να παραλαβουν παντως για να δουμε την σταση του τελωνειου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Η αναλυση δεν εχει να κανει μονο με αυτο το θεμα αλλα γενικα. Μακαρι καποιοι να παραλαβουν παντως για να δουμε την σταση του τελωνειου.

Η σταση του τελωνειου ειναι σιγουρο οτι θα μας δημιουργησει προβληματα, δεν παιζει με τιποτα να δεχτουν αυτη τη τιμη οτι και να τους στειλουμε εμεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, makhs5 είπε

Η σταση του τελωνειου ειναι σιγουρο οτι θα μας δημιουργησει προβληματα, δεν παιζει με τιποτα να δεχτουν αυτη τη τιμη οτι και να τους στειλουμε εμεις

Δεν γινεται να μην την δεχτουν αν στειλεις αποδεικτικα, εγω προσωπικα ΑΝ παιχτει η καλη και ερθει τιποτα και αρχισουν τα μα και μου θα τους τρεξω οσο ψηλα οσο γινεται, απλο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tasosp22 είπε

Ω ρε κάτι μηνύσεις που έχουν να πέσουν!!

ΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ ΤΗΣ ΚΙΝΑΣ ΑΜΕΣΩΣ,ΕΤΟΙΜΟ ΕΧΩ ΤΟ E-MAIL ΘΑ ΔΟΥΝΕ ΤΙ ΘΑ ΠΑΘΟΥΝ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρε ινσομνια, τετοιες συγκινησεις εχω να νιωσω απο εποχη τοπικ προσφορων εκτος τεχνολογιας!!!

Μου ειχαν λείψει αυτα τα ηλεκτρονικα πλιάτσικα... 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...