Προς το περιεχόμενο

Aliexpress - Doogee κινητά έκπτωση 95% [ΤΕΛΟΣ-ΛΑΘΟΣ]


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι ρωτατε για τελωνείο , σιγα μην έρθει, αυριο θα δειτε ακυρωση και επιστροφή χρημάτων. Ο μόνος λόγος να γινόνταν αυτό θα ήταν να κλίνει η dogee ,που και παλι ποιο πολλα θα περναν εαν τα δίναν σε καμία αλλη κινεζομάρκα να τα δώσει με το δικό της σήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 599
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, anaplas4 είπε

Έβαλα αλλά δυο ... 1 s70 με μοχλό  και ένα bl12000 19 δολάρια ... σύνολο 4 κινητά ... ο θεός μαζί μας ..

Τελωνείο αν έρθει που είναι πάνω από 22 € ποσό θα είναι ;γνωρίζει κανένας ;

Για 26€ είναι 26*0.24+15=21.24€. Τώρα αν τυχόν το υπολογίσουν ως προς την αρχική τους τιμή, που δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να συμβεί, εκεί βγαίνουν πολλά παραπάνω. 

ΥΓ. ίσως τελικά να μην είναι +15€ σύμφωνα με αυτό που δημοσίευσε παρακάτω ο klainmein

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που εκανα 2 παραγγελιες ξεχωριστα  παιζει να μου τα στειλουν μαζι; Και τα 4 κινητα μαζι πανε πανω απο 22 ευρω οποτε θα εχω τελωνειο.

Αν τα στειλουν, λεμε για να παραμυθιαζομαστε. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκεκριμένα, ταχυδρομικά αντικείμενα:

  • αξίας που δεν υπερβαίνει τα 22 € ή τα 45 € σε περίπτωση αποστολής μη–εμπορικού χαρακτήρα (από ιδιώτη σε ιδιώτη), απαλλάσσονται από δασμούς και ΦΠΑ.
  • αξίας από 22 € / 45 € έως 150 € απαλλάσσονται από εισαγωγικούς δασμούς αλλά υπόκεινται σε ΦΠΑ.
  • αξίας 150€ και άνω υπόκεινται σε ΦΠΑ και δασμούς, ανάλογα με τη στατιστική αξία τους και τη δασμολογική τους κατάταξη.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, anaplas4 είπε

Έβαλα αλλά δυο ... 1 s70 με μοχλό  και ένα bl12000 19 δολάρια ... σύνολο 4 κινητά ... ο θεός μαζί μας ..

Τελωνείο αν έρθει που είναι πάνω από 22 € ποσό θα είναι ;γνωρίζει κανένας ;

Θα πληρώσεις ΦΠΑ, δεν υπόκεινται σε εισαγωγικούς δασμούς μέχρι τα 150€

Δες εδώ:

https://www.elta.gr/el-gr/ιδιώτες/αλληλογραφίαδέματα/εκτελωνισμός.aspx

Aπο ΓΕΤΑ θα σας στείλουν email ή και sms (μου έχουν έρθει και τα δύο) όπου θα σας ζητάνε να τους στείλετε αποδεικτικό πληρωμής / κίνησης.

Μετά απελευθερώνεται το δέμα και παραλαμβάνετε από το ταχυδρομείο, πληρώνοντας τον ΦΠΑ. 

2 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Για 26€ είναι 26*0.24+15=21.24€. Τώρα αν τυχόν το υπολογίσουν ως προς την αρχική τους τιμή, που δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να συμβεί, εκεί βγαίνουν πολλά παραπάνω. 

Μέχρι 150 ευρώ δεν έχουν εισαγωγικούς δασμούς, μόνο ΦΠΑ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lionheart75 είπε

Θα πληρώσεις ΦΠΑ, δεν υπόκεινται σε εισαγωγικούς δασμούς μέχρι τα 150€

Δες εδώ:

https://www.elta.gr/el-gr/ιδιώτες/αλληλογραφίαδέματα/εκτελωνισμός.aspx

Aπο ΓΕΤΑ θα σας στείλουν email ή και sms (μου έχουν έρθει και τα δύο) όπου θα σας ζητάνε να τους στείλετε αποδεικτικό πληρωμής / κίνησης.

Μετά απελευθερώνεται το δέμα και παραλαμβάνετε από το ταχυδρομείο, πληρώνοντας τον ΦΠΑ. 

Λογικά αποδεικτικό κίνησης της κάρτας μέσω internet banking. Σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια και εγω πιστευω οτι παραειναι καλο για να ειναι αληθινο!

Δεν εχει γραφικό στο site τους μεσα στο αλι, μονο το bundle deal που δειχνει το ποσοστο - αυτο φαινεται να ειναι ενα template του ali που βγαζει το ποσοστο αυτοματα με βαση την ρυθμιση που εκανε ο πωλητης. Με αλλα λογια καποιο κινεζακι πατησε καποιο νουμερο λαθος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, antonitos είπε

Λογικά αποδεικτικό κίνησης της κάρτας μέσω internet banking. Σωστά;

Ναι ακριβώς, μπορείς να το εξάγεις π.χ σε pdf και να τους το στείλεις ή ακόμα και screenshot (το έχω κάνει και αυτό)

Επίσης μπορείτε να στείλετε και screenshot από το e-mail παραγγελίας που λάβατε ή ακόμα και από το account σας στο aliexpress, σαν περισσότερη πληροφόρηση.

Αν και το πρώτο αρκεί με το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, lionheart75 said:

 

Επίσης μπορείτε να στείλετε και screenshot από το e-mail παραγγελίας που λάβατε ή ακόμα και από το account σας στο aliexpress, σαν περισσότερη πληροφόρηση.

Αν και το πρώτο αρκεί με το παραπάνω.

Ναι αλλα αν στειλεις αυτο, δεν θα δουν οτι κανονικα τα προιοντα κοστολογουνται 300 ευρω, ασχετως αν εκανε ο πωλητης γεναια εκπτωση;

εκει δεν θα πατησουν για να βαρεσουν στο κεφαλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, neosstoforum είπε

Δε ξέρω αν το προσέξατε αλλά στον σύνδεσμο της αρχικής ανάρτησης έχουν ήδη εξαφανιστεί κάποια κινητά όπως το Ν20 ή το Υ8.

Έχουν εξαφανιστεί αρκετά. Επίσης μπήκα και από αλλού στο επίσημο site της Doggee στο Ali και κινητά που δεν υπάρχουν στην λίστα τα δείχνει όντως εξαντλημένα. Τι να πω μακάρι να κάναμε το deal του αιώνα. 

Πολύ χλωμό βέβαια κακά τα ψέμματα. Ίδωμεν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχασα το n20 και το s68 μέσα απ'το καλάθι μου, τσίμπησα 2 s70 και σκέφτομαι να τσιμπήσω κανένα 90c καθαρά για το night vision, και κανένα bl12000 για το reverse charging.

Αλλά ρε παιδιά, όταν παίζει με 60 ευρώ συσκευή, γιατί ξεπερνάτε τα 22; Χίλιες φορές να σπάσετε σε 2 παραγγελίες με δεύτερο τεμάχιο ό,τι φθηνότερο έχει διαθέσιμο, κι αν δεν έχει καμία χρησιμότητα το χρέπι για σας (από cctv, πηγή multimedia ή οτιδήποτε) χαρίστε το σε κάποιον που θα το σκαλίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...