Προς το περιεχόμενο

Τον Ιούνιο έρχονται στην Ελλάδα τα Redmi Note 9 και Redmi Note 9 Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Natha είπε

 

Και τα έφερε παραεισαγωγή το eshop? Και στο μυαλό μου το είχα για αξιόπιστο κατάστημα.

Φίλε το γνωστό eshop σε όλους μας φέρνει παραεισαγωγή σχεδόν τα πάντα. Πρόσεχε όταν αγοράζεις, τηλεοραση που ήθελα ήταν εκτός εγγύησης της ελληνικής αντιπροσωπείας ενώ το eshop έλεγε την καλύπτει η ελληνική αντιπροσωπεία, μέχρι που τους έστειλα την συζήτηση και το βουλ**σαν. Δεν ξανά ψωνησα για κανένα λόγο από κει. Οι προσφορές τους σε καταστήματα στο skroutz είναι all time. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 λεπτά πριν, magaiver85 είπε

Φίλε το γνωστό eshop σε όλους μας φέρνει παραεισαγωγή σχεδόν τα πάντα. Πρόσεχε όταν αγοράζεις, τηλεοραση που ήθελα ήταν εκτός εγγύησης της ελληνικής αντιπροσωπείας ενώ το eshop έλεγε την καλύπτει η ελληνική αντιπροσωπεία, μέχρι που τους έστειλα την συζήτηση και το βουλ**σαν. Δεν ξανά ψωνησα για κανένα λόγο από κει. Οι προσφορές τους σε καταστήματα στο skroutz είναι all time. 

έχω ψωνίσει αρκετές φορές από eshop, αλλά δεν χρειάστηκα ποτέ την εγγύηση. Στο μυαλό μου όμως την έχω για αξιόπιστη αλυσιδά, ίσως να είναι μέχρι να μου χρειαστεί το σέρβις της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλό μήνα! Ξέρει κάποιος εάν θα έρθει με ενσωματωμένη μάσκα ή θα πρέπει να την αγοράσουμε; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενόμενη η αύξηση στη τιμή γιατί πλέον φορτώνουν τις συσκευές με αβερτα ' καλουδια'.

Βλέπει κανείς και από το 9 προ τι περιέχει για παράδειγμα. Εγώ που έχω το 6 προ, έπαθα σοκ όταν διάβασα τα specs του 9.

Όποτε όποιος θέλει μειωμένη τιμή, θα περιμένει και λίγους μήνες.

Στην κατηγορία αυτή δε πίστευα ποτέ ότι θα βάλουν amoled γιατί αν το έκαναν, είτε θα έπρεπε να αυξήσουν περαιτέρω το κόστος είτε να βάλουν μετά πιο αδύναμο επεξεργαστή, λιγότερη ραμ κλπ κλπ.

Ιδωμεν,το περίμενα λίγο πιο νωρίς για Ελλάδα αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Α71 πάντως για εμένα μοιάζει αρκετά καλύτερη επιλογή όταν  και τα 2 θα έχουν κοντά στα 300 ευρώ (στην εκκίνηση του xiaomi τουλάχιστον). Λόγο καλύτερου chip και oled οθόνης.

 

Επεξ/σία από chris_g92
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Natha είπε

Εντάξει σοφέ γέροντα, αν έχεις να πεις κάτι πες το, δεν θα παίζουμε cluedo με τα "hints" και τα emoji σου.

Κι εγώ σκέφτομαι τι θα γίνει με τα updates και την υποστήριξη σε τόσα κινητά. Από την άλλη μπερδεύει και προσωπικά με εκνευρίζει κιόλας να θες να αγοράσεις πχ ένα κινητό της και να κάθεσαι να ψάχνεσαι αν παρήγγειλες αυτό που ήθελες κι αν όντως σου παρέδωσαν το σωστό.

αν συνεχίσεις να μιλάς για 9s εε να πω κι άλλα , no problem ... δεν είδα να λες κάτι σχετικό εσύ με το θέμα 

...... όσο για την υποστήριξη , ε τόσα χρόνια, σχεδόν η ίδια είναι σε αυτές τις συσκευές , καλή, κακή , αυτή είναι η xiaomi ....

αν αγοράσεις το pro Και σου έρθει κουτί που θα λέει 9S να το κοιτάξεις :) :)  :) :) (έτσι βάζω πολλές φατσούλες επειδή σου αρέσουν) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εδώ και 2 εβδομάδες έχω αγοράσει 4 κομμάτια για όλη την οικογένεια. Τι παγκόσμιο ντεμπούτο ακριβώς λέτε? 

Βασικά το 9s πήρα και διαφέρει από το pro μόνον στο ότι το pro υπάρχει έκδοση και με 256gb. Αλλιώς είναι ακριβώς ίδιες συσκευές. Τα έχει το eshop στα τελευταία 2 σαββατοκύριακα crazy Sunday...

Εκπληκτικές συσκευές έκδοση 6/128 207 ευρώ με απαλλαγή ΦΠΑ. Εύγε Xiaomi για μια φορά ακόμη. 

17 ώρες πριν, SokinLyg είπε

Το redmi note 9s είναι το 9 pro της Κίνας. Ακόμα μεγαλύτερο από το 8 pro, χειρότερη κάμερα και πιο ακριβό. Ξέφυγε και η xiaomi.

Καλά ψάξε λίγο και αναθεώρησε φίλε. 

8 ώρες πριν, sweetemily είπε

Μπερδεύτηκα λίγο, το Pro Max θα κυκλοφορήσει απλά ως Pro εδώ;

Α μπράβο. Το μόνο που έχει διαφορά από την σειρά με Snapdragon είναι αυτό. Και το γιατί είναι έχει διαφορετικά modules καμερών. Κατά τα άλλα και αυτό ακριβώς το ίδιο με το 9s

11 ώρες πριν, Natha είπε

έχω ψωνίσει αρκετές φορές από eshop, αλλά δεν χρειάστηκα ποτέ την εγγύηση. Στο μυαλό μου όμως την έχω για αξιόπιστη αλυσιδά, ίσως να είναι μέχρι να μου χρειαστεί το σέρβις της.

Έχω 1800+ αγορές από eshop τόσα χρόνια. Όποτε τους χρειαστηκα σε θέμα εγγύησης είτε με κάλυπταν αυτοί άμεσα είτε καθυστερημένα επειδή ο προμηθευτής τους ήταν ελληνικής αντιπροσωπείας. 

95% βαθμολογία από εμένα για το eshop και οποίος λέει το αντίθετο είναι πανασχετος η βιαστικος έχοντας κάνει μια αγορά άτυχη κρίνοντας από αυτή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Εγώ εδώ και 2 εβδομάδες έχω αγοράσει 4 κομμάτια για όλη την οικογένεια. Τι παγκόσμιο ντεμπούτο ακριβώς λέτε? 

Βασικά το 9s πήρα και διαφέρει από το pro μόνον στο ότι το pro υπάρχει έκδοση και με 256gb. Αλλιώς είναι ακριβώς ίδιες συσκευές. Τα έχει το eshop στα τελευταία 2 σαββατοκύριακα crazy Sunday...

Α μπράβο. Το μόνο που έχει διαφορά από την σειρά με Snapdragon είναι αυτό. Και το γιατί είναι έχει διαφορετικά modules καμερών. Κατά τα άλλα και αυτό ακριβώς το ίδιο με το 9s

 

Λοιπόν , πέραν των ram/storage επιλογών έχουμε

διαφορετική main camera με το 9s
64 vs 48 (κι άλλο μοντέλο)
nfc vs όχι nfc 
έξτρα bands (αδιάφορο βέβαια για εμάς)
διαφορετική "γρήγορη" φόρτιση (30w vs 18w) 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/xiaomi-redmi-note-9-pro,xiaomi-redmi-note-9s-128gb

οπότε ρε παιδιά , όχι δεν είναι ακριβώς η ίδια συσκευή , έχει διαφορές τι να κάνουμε , δεν είναι αυτή που κυκλοφορεί εδώ και κανά μήνα
πάρτε το απόφαση , είναι παρόμοιες αλλά όχι 9s=9 pro ... δεν είναι πατέντα της infoquest (που κάποτε νομίζω είχε βαπτίσει συσκευή)
 

https://www.mi.com/global/list

(επίσημα , όχι ό.τι βάζει η Infoquest)

 

Επεξ/σία από kodorevi8ulis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, kodorevi8ulis είπε

Λοιπόν , πέραν των ram/storage επιλογών έχουμε

διαφορετική main camera με το 9s
64 vs 48 (κι άλλο μοντέλο)
nfc vs όχι nfc 
έξτρα bands (αδιάφορο βέβαια για εμάς)
διαφορετική "γρήγορη" φόρτιση (30w vs 18w) 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/xiaomi-redmi-note-9-pro,xiaomi-redmi-note-9s-128gb

οπότε ρε παιδιά , όχι δεν είναι ακριβώς η ίδια συσκευή , έχει διαφορές τι να κάνουμε , δεν είναι αυτή που κυκλοφορεί εδώ και κανά μήνα
πάρτε το απόφαση , είναι παρόμοιες αλλά όχι 9s=9 pro ... δεν είναι πατέντα της infoquest (που κάποτε νομίζω είχε βαπτίσει συσκευή)
 

https://www.mi.com/global/list

(επίσημα , όχι ό.τι βάζει η Infoquest)

Σωστός. Εγώ θεώρησα ασήμαντες τις διαφορές και το είπα. Λάθος.  Μικροδιαφορές έπρεπε να πω εκτός του pro max που έχει συν όλα τα άλλα και διαφορετικό σύστημα καμερών (και όχι απαραίτητα καλύτερο όπως νομίζουν πολλοί λόγο περισσότερων μεγαπιξελ). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα το πιο σημαντικό είναι η ύπαρξη Nfc, η 6αρα μνήμη στο 64αρι μοντέλο και η πιο γρήγορη φόρτιση. Διάφορες στις κάμερες θα δούμε αν υπάρξουν σε συγκριτικό τεστ μεταξύ τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsarouc είπε

Σωστός. Εγώ θεώρησα ασήμαντες τις διαφορές και το είπα. Λάθος.  Μικροδιαφορές έπρεπε να πω εκτός του pro max που έχει συν όλα τα άλλα και διαφορετικό σύστημα καμερών (και όχι απαραίτητα καλύτερο όπως νομίζουν πολλοί λόγο περισσότερων μεγαπιξελ). 

κοίτα και για μένα ουσιαστικά το nfc είναι που κάνει την διαφορά

το Nfc είναι κάτι που δεν έχει η άλλη και είναι κάτι που για μερικούς (έστω), είναι λόγος να αγοράσεις την συσκευή αντί για μια άλλη, παρόμοια, που δεν το έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι μιλάνε για αυξήσεις και κλαίνε ότι "χάλασε" η χιαομι, κλπ, είναι τόσο αφελείς που δεν καταλαβαίνουν πως μια εταιρεία που κατοχυρώνει την θέση της στην αγορά μετά αλλάζει τιμολογιακή πολιτική;

Το ίδιο έκανε και η απλ. Ίδιες τιμές έχουν τα σημερινά iPhone με το 2G;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kodorevi8ulis είπε

αν συνεχίσεις να μιλάς για 9s εε να πω κι άλλα , no problem ... δεν είδα να λες κάτι σχετικό εσύ με το θέμα 

...... όσο για την υποστήριξη , ε τόσα χρόνια, σχεδόν η ίδια είναι σε αυτές τις συσκευές , καλή, κακή , αυτή είναι η xiaomi ....

αν αγοράσεις το pro Και σου έρθει κουτί που θα λέει 9S να το κοιτάξεις :) :)  :) :) (έτσι βάζω πολλές φατσούλες επειδή σου αρέσουν) 

θα μπορούσες να δώσεις τα φώτα σου απ' την αρχή όπως έκανες μετά, αλλά είσαι τσαχπίνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/4/2020 στις 6:35 ΜΜ, Dark Billys είπε

Τι τρύπα είναι αυτή στην οθόνη του 9 Pro;

Δεν φτάνει που βάζουν τρύπιες οθόνες, κατεβάζουν τις τρύπες όλο και πιο χαμηλά. Σε λίγο θα φτάσουν στο κέντρο της οθόνης......🤣

Με την σειρά μου να σου πω τι σχόλιο είναι αυτό που έκανες! Για τους περισσότερους είναι η καλύτερη και πιο υποφερτή λύση για full view display αν δεν θέλουν pop up καμ. Έχεις δει τι τραγικά notch κυκλοφορούν σε άλλες συσκευές? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...