Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Valhalla [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 λεπτά πριν, atsddd είπε

Έχει παρατηρήσει κανείς σας frame drops μετά από 1-1.30 ώρα παιχνιδιού ;

Εκεί που τρέχει νεράκι μόνιμα πάνω από 60frames, (ryzen 3900x με rtx 3090 σε οθόνη 3440 x1440 ultra wide 120hz), μετά από τον χρόνο που περιέγραψα πιο πάνω αρχίζουν frame drops σε βαθμό lag, τα οποία στρώνουν μόνο αν κλείσω και ξανανοιξω το παιχνίδι. 
 

θερμοκρασιες και χρήση cpu, ram, ssd, gpu είναι όλα σε παρά πολύ καλά επίπεδα. 

Χμμ οχι.. Στο κανει συνεχεια; Δεν βαζεις να γραψει ενα txt file τους σενσορες του gpu-z να δεις τι παιζει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 846
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Χμμ οχι.. Στο κανει συνεχεια; Δεν βαζεις να γραψει ενα txt file τους σενσορες του gpu-z να δεις τι παιζει; 

Δυο φορές το παρατήρησα μιας και δεν είχα χρόνο να παίξω και περισσότερο. Στο  gpu-z όλα είναι μια χαρά. Τα παρακολουθώ όλα πολύ στενά λόγο δουλειάς αυτά πάντα. 
 

Σε αναζήτησή που έκανα στο google, αυτό που αναφέρεται είναι ν απενεργοποιηθεί το full screen optimisation σε windows 10. Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά θα το δω αύριο και θα γράψω νεότερα :)

 

Το περίεργο είναι ότι το πρόβλημα παρουσιάζεται μετά από μια ώρα παιχνιδιού. Είτε ξεκινάω από cold boot, είτε από αναμμένο υπολογιστή που ρενταρε στο full όλη μέρα. 
 

καπου πήρε το μάτι μου και προσπαθώ να ξαναβρώ το thread, ότι αυτό συμβαίνει και σε 3070 και σε 3080 και σε 3090. Μετά από 30 λεπτά παιχνιδιού ανάφεραν οι περισσότεροι 

 

βρήκα σχετικό λινκ

 

 (όχι το ίδιο μ αυτό που είχα αναφερθεί )

Επεξ/σία από atsddd
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, atsddd είπε

Δυο φορές το παρατήρησα μιας και δεν είχα χρόνο να παίξω και περισσότερο. Στο  gpu-z όλα είναι μια χαρά. Τα παρακολουθώ όλα πολύ στενά λόγο δουλειάς αυτά πάντα. 
 

Σε αναζήτησή που έκανα στο google, αυτό που αναφέρεται είναι ν απενεργοποιηθεί το full screen optimisation σε windows 10. Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά θα το δω αύριο και θα γράψω νεότερα :)

Το περίεργο είναι ότι το πρόβλημα παρουσιάζεται μετά από μια ώρα παιχνιδιού. Είτε ξεκινάω από cold boot, είτε από αναμμένο υπολογιστή που ρενταρε στο full όλη μέρα. 
 

καπου πήρε το μάτι μου και προσπαθώ να ξαναβρώ το thread, ότι αυτό συμβαίνει και σε 3070 και σε 3080 και σε 3090. Μετά από 30 λεπτά παιχνιδιού ανάφεραν οι περισσότεροι 

Πρωτη φορα το ακουω δεν ειχα συναντησει κατι και ειχα και 3080 πριν.. Θα το εχω υποψιν παντως και εγω μηπως και το συναντησω καποια στιγμη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, petran91 είπε

Σε άλλα νέα σήμερα μου κλείδωσαν την συνδρομή ενώ την πλήρωσα κανονικότατα προχθες και μου πήραν τα χρήματα.

Προχθές αργά το βράδυ βάζω λεφτά στη revolut μου ίσα ίσα το ποσό της συνδρομής 15€ και πληρώνω με αυτήν την συνδρομή. Email επιβεβαίωσης κανονικά όλα τέλεια.
Χθες βλέπω απόπειρα χρέωσης από την Ubi ξανά για άλλα 15€. Δεν είχα άλλα λεφτά στην κάρτα οπότε δεν πήραν τίποτα.
Σήμερα βλέπω ξανά απόπειρα χρέωσης για 15€. Μπαίνω να παίξω και μου κλείδωσαν την συνδρομή. Στο αμοκ μου πάνω, έψαξα λίγο τα faqs και έλεγε ότι τα πρώτα 15€ είναι δέσμευση του ποσού απλα για να επαληθεύσουν την κάρτα(τα οποία λέει τα αποδεσμεύουν την ίδια μέρα αλλά αν αργήσεις εσύ να τα δεις οφείλεται στην τράπεζα σου), και μετά σου παίρνουν τα άλλα 15€.

Είχατε εσείς που το πήρατε με συνδρομή διπλή χρέωση ή μόνο σε εμένα έτυχε αυτό;

οχι ρε τι δεσμευση...τι θ'αγορασουμε? κανα σπιτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, tonkpils είπε

Ε ναι, σχεδόν μια δεκαετία δεν μάθατε τις παπατζες της Ubi και πέφτετε μερικοί από τα σύννεφα.

Prodigy? Για Bathory έπρεπε!

H αληθεια ειναι οτι Amon Amarth  θα ταιριαζαν επισης αλλα ηταν ωραια πιναλια και εξυπνα στημενο το quest...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, atsddd είπε

καπου πήρε το μάτι μου και προσπαθώ να ξαναβρώ το thread, ότι αυτό συμβαίνει και σε 3070 και σε 3080 και σε 3090. Μετά από 30 λεπτά παιχνιδιού ανάφεραν οι περισσότεροι 

τίποτα εδώ....όλα κυλούν νεράκι μέχρι στιγμής...αν παρατηρήσω ωστόσο κάτι θα το έχω υπόψιν μιας και το ανάφερες.....

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με το frame drop μετά από μια ώρα παιχνιδιού λύθηκε. 
Μετά το τελευταίο update των windows, το power and sleep μπήκε αυτόματα στο windows default. Απλά το ξαναγύρισα στο ryzen performance mode και δυο ώρες που έπαιξα σήμερα, τα μοναδικά frame drops ήταν όταν έμπαινα σε κάποιον μεγάλο οικισμό με πολλούς npcs. Κι εκεί έπεφτε γύρω στα 45-50. 
 

Αυτό το τελευταίο είναι πολύ γνωστό πρόβλημα όποτε περιμένουμε κάποιο update σύντομα. 
 

Κατά τ αλλά, νομίζω ότι είναι το πιο διασκεδαστικό assassins που έχω παίξει. Το επόμενο αγαπημένο μου είναι το unity. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, atsddd είπε

 Το επόμενο αγαπημένο μου είναι το unity. 

Πόσο θα συμφωνήσω σε αυτό. Το πιο προσεγμένο Assassin's που έχει υπάρξει, το οποίο χαντακώθηκε λόγω του βιαστικού Release γεμάτο Bugs. Πλέον Playable και φοβερό.
 

Και για να μείνω On-Topic, παρόλο που μου έκαναν δώρο την Gold Edition του Valhalla, περιμένω τα πρώτα Updates να στρώσει. Ίσως το παίξω κιόλας μόλις βγουν και τα DLCs, μην έχω διακοπές στο Gameplay. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ε ναι, αυτή τη στιγμή έχει μερικά από τα κλασσικά πράγματα. ^_^

Εdit: Φτου, δεν είχα δει ότι είχε βάλει και φουλ βίντεο.

Σημείωση: Πιθανό να μην δείτε πολλά από αυτά τα bugs αφού είμαι σίγουρος ότι η Shy έχει bug-ο-μαγνήτη σε ό,τι παιχνίδι πιάσει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πφφφ. Αυτά είναι κλασικά bugs τύπου Skyrim και λοιπά.

Το playstation πέρασε στη next gen ακόμα και σ αυτό το τομέα. Δείτε bug στο Spiderman Miles Morales για να καταλάβετε τι εστί next gen AAA.

Bug μετατρέπει τον Peter σε Heater Park! 😁

https://clips.twitch.tv/InquisitiveHelpfulJackalHassaanChop

 

Επεξ/σία από psof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 λεπτά πριν, psof είπε

Δείτε bug στο Spiderman Miles Morales για να καταλάβετε τι εστί next gen AAA.

Bug μετατρέπει τον Peter σε Heater Park! 😁

https://clips.twitch.tv/InquisitiveHelpfulJackalHassaanChop

 

Παίζεις και σαν Peter στο...Miles Morales; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, roginsky12 είπε

πως φαινεται στο χαρτη ποια raids εχεις τελειωσει και ποια οχι?

έχει ενα X δίπλα στο μοναστήρι, επίσης δεν έχει τα τσεκούρια αν το έχεις βγάλει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Assassin’s Creed Valhalla is the biggest Assassin’s Creed launch in history. It sold through more units in its first week than any other Assassin’s Creed game. 

Assassin’s Creed Valhalla is also the top-selling Ubisoft PC launch ever, driven by all-time record Ubisoft Store sales.

https://www.vgchartz.com/article/446328/assassins-creed-valhalla-is-the-biggest-assassins-creed-launch-in-history/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...