Προς το περιεχόμενο

Assassin’s Creed Valhalla [PC]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ολιγόλεπτο κλείδωμα για να κάνετε όλοι ένα refresh ώστε να μην απαντάτε σε μηνύματα που έχουν διαγραφεί.

Αν δεν καταλαβαίνετε γιατί διαγράφηκε ένα μήνυμα, pm. ή απευθείας τις ενστάσεις σας στο [email protected]

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 846
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 ώρες πριν, dennissgr είπε

κατι παιζει με τα γραφικα η ειναι ιδεα μου ..?εχω την εντύπωση πως το odyssey ειχε καλυτερα!

ισχυει...τα γραφικα ειναι κονσολαδικα, που σημαινει δεν φτιαξανε ξεχωριστη εκδοση για pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν συνοψίζοντας από αυτά που γράφετε με την ταπεινή μου rx580 θα περιμένω κάνα 2μηνο ακόμα να στρώσει το παιχνίδι να πεσει κοντά στα 25 ευρώ και να το τσιμπήσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, giannisag17 said:

Λοιπόν συνοψίζοντας από αυτά που γράφετε με την ταπεινή μου rx580 θα περιμένω κάνα 2μηνο ακόμα να στρώσει το παιχνίδι να πεσει κοντά στα 25 ευρώ και να το τσιμπήσω..

Εγώ στην θέση σου με 580,θα περίμενα να πέσουν οι gpu του 2020 στην μισή τιμή σε κάνα 2 χρόνια και τοτε θα το χτύπαγα. 

👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και στο odyssey τα εσκατα τα 100 για την gold, νομιζω θα περιμενω με το valhalla. Και για ισως καλυτερη τιμη, αλλα και να ειναι πιο κοντα τα οποια dlc βγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ βλέπω ότι είναι reskin του odyssey που ήταν reskin του origins που δεν είχε καμία σχέση με την σειρά του ac? 

Επίσης τις βαθμολογίες των χρηστών να αποφασίσουμε πότε θα τις παίρνουμε υπόψη μας και πότε όχι( βλέπε tlou2)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, roginsky12 είπε

ισχυει...τα γραφικα ειναι κονσολαδικα, που σημαινει δεν φτιαξανε ξεχωριστη εκδοση για pc

Αν ανεβάσεις το resolution scale στρώνουν καπως στα γραφικα αλλα πέφτεις κατω απο τα 60 fps (ryzen 2600 - 5700xt)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα προβλημα σε βασικο quest "PRAY IN THE HIGH HALL"  οπου το npc εχει κολησει σε μια εκκλησια και δεν κανει τιποτα. εχω κανει restart- respawn - teleport - πεθανα αλλα τιποτα. τι πρεπει να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, BRAXOS είπε

εχω ενα προβλημα σε βασικο quest "PRAY IN THE HIGH HALL"  οπου το npc εχει κολησει σε μια εκκλησια και δεν κανει τιποτα. εχω κανει restart- respawn - teleport - πεθανα αλλα τιποτα. τι πρεπει να κανω;

refund.😁

ή pait 4 watch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβαλα συνδρομή για να το παίξω όσο προλάβω στην καραντίνα. Προσπαθώ να το setαρω να παίζει σωστά στο σύστημα της υπογραφής. Ξέρω ότι 144hz δεν πρόκειται να δω εννοείται.
Βλέπω πολλά στιγμιαία drops στο benchmark. Γενικά για να τα μειώσω αυτά με τι ρυθμίσεις παίζω? Δοκίμασα να βάλω FPS Limit 60fps και Vsync ON, αλλά ενώ τις αποθηκεύει αυτές τις ρυθμίσεις στα settings, όταν τρέχω το benchmark μου βγάζει FPS Limit off, και Vsync off(wtf) οπότε δεν μπορώ να δω αν όντως βελτιώνουν την κατάσταση αυτά..
 

bench valhalla.png

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, petran91 είπε

Έβαλα συνδρομή για να το παίξω όσο προλάβω στην καραντίνα. Προσπαθώ να το setαρω να παίζει σωστά στο σύστημα της υπογραφής. Ξέρω ότι 144hz δεν πρόκειται να δω εννοείται.
Βλέπω πολλά στιγμιαία drops στο benchmark. Γενικά για να τα μειώσω αυτά με τι ρυθμίσεις παίζω? Δοκίμασα να βάλω FPS Limit 60fps και Vsync ON, αλλά ενώ τις αποθηκεύει αυτές τις ρυθμίσεις στα settings, όταν τρέχω το benchmark μου βγάζει FPS Limit off, και Vsync off(wtf) οπότε δεν μπορώ να δω αν όντως βελτιώνουν την κατάσταση αυτά..
 

bench valhalla.png

Εδω οι καλυτερες ρυθμισεις για αποδοση και γραφικα. Το μεγαλυτερο hit στο perf ειναι το ΑΑ με low δινει πανω απο 20% και σχεδον μηδενικες διαφορες στην εικονα που δεν φαινονται οταν παιζουμε.

 

Screenshot_1.png

Επεξ/σία από Arkin
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...