Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια του Xbox Series X θα αποκαλύψει η Microsoft στις 7 Μαΐου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, mansa2k είπε

 

3. Καλά ας μάθουμε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα συστήματα και προπαντός τις τιμές και τότε θα βρεθούν πολλοί έκπληκτοι με όσα ακολουθήσουν. Προσωπικά δεν προμηνύω τίποτα, περιμένω ανακοινώσεις.

εγώ πάντως υπό νορμάλ συνθήκες (μην ξεχνάμε ότι δεν είμαστε σε μια κανονική οικονομική κατάσταση) δεν περιμένω υψηλές τιμές από κανέναν 

δηλαδή και τα 450αρια δε μου φαντάζουν απίθανα και εφόσον για όλους το ζητούμενο είναι να δημιουργηθεί μια μεγάλη βάση χρηστών ίσως βάλουν και νερό στο κρασί τους σε αυτόν το τομέα και πουλήσουν έστω και με χασούρα (που και πάλι δε βρίσκω το λόγο για κάτι τέτοιο)

βέβαια ας δούμε πώς θα εξελιχθεί το πράγμα, αν θα υπάρξουν ελλείψεις, αν θα υπάρχει ομαλότητα στις γραμμές παραγωγής και κυρίως αν ο κόσμος να είναι διατεθειμένος να κάνει και τέτοιου τύπου αγορές σε καταστάσεις ύφεσης

τουλάχιστον για τον επόμενο χρόνο μη σου πω και τίποτα να μη βγει οι περισσότεροι καλυπτόμαστε με αυτά που ήδη έχουμε, το να βγει μια κονσόλα που να κάνει 600+ ευρώ απλά θα πάει άπατη όσο και αν "καθόμαστε σπίτι" 

αρχικά να δούμε αν θα τηρηθούν τα χρονοδιαγράμματα για τις κυκλοφορίες και δεν παίξει κάποια παράταση , ήδη είδαμε σε σχεδόν τελειωμένους τίτλους να πηγαίνει να γίνει ιστοριούλα με καθυστερήσεις (και ήδη είχαμε ξεκινήσει τη χρονιά με καθυστερήσεις)

η κυκλοφορία ενός νέου συστήματος είναι ακόμα πιο πολυσύνθετο ζήτημα ως διαδικασία 

 

η ms πάντως ο,τι και αν σκοπεύει να κάνει καλό για αυτήν θα είναι να παρουσιάσει νέους τίτλους από τα στούντιο της , το να δείξει Multiplatform με φοβερά γραφικά δεν μου φαίνεται ότι θα προσφέρει κάτι το ουσιαστικό όπως και δεν προσέφερε στο παρελθόν 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/5/2020 στις 1:14 ΠΜ, GSolari είπε

@crash banticoot @tsibosp

Επειδή βλέπω πως η αντίδραση σας στα posts μου είναι λιγο ειρωνική, επιμορφωθείτε:

https://www.gamespot.com/forums/system-wars-314159282/digitial-foundry-teraflop-computation-no-longer-a--33462967/

Χάχα κατά λάθος το είχα βάλει εγώ! Έτσι όπως τα λες είναι, καμία ειρωνεία! Τα tf  έχει νόημα να χρησιμοποιουνται ως metric στην ίδια αρχιτεκτονική, που και εκεί έχει αστερίσκους! 

@darheGR @zoiskarl

Τι δεν έχετε καταλάβει από αυτά που σας λέμε με τον άλλο τον φίλο και είστε μπερδεμενοι; 

Επεξ/σία από tsibosp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsibosp είπε

Χάχα κατά λάθος το είχα βάλει εγώ! Έτσι όπως τα λες είναι, καμία ειρωνεία! Τα tf  έχει νόημα να χρησιμοποιουνται ως metric στην ίδια αρχιτεκτονική, που και εκεί έχει αστερίσκους! 

@darheGR @zoiskarl

Τι δεν έχετε καταλάβει από αυτά που σας λέμε με τον άλλο τον φίλο και είστε μπερδεμενοι; 

ο όρος platform exclusive δεν αναιρεί τον όρο console exclusive.Άλλη έννοια το ένα,άλλη το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zoiskarl είπε

ο όρος platform exclusive δεν αναιρεί τον όρο console exclusive.Άλλη έννοια το ένα,άλλη το άλλο.

Ακριβώς. Όταν αναφέρεται ο όρος console exclusive, τότε εννοείται ότι ο Χ τίτλος βγαίνει αποκλειστικά στην Υ κονσόλα και πουθενά αλλού. Όλοι οι τίτλοι της MS βγαίνουν για ΟΛΕΣ τις κονσόλες τις MS ανεξαιρέτως (για τα πρώτα 2+ χρόνια συμπεριλαμβανομενων των x box one x και του base xbox) και για τα PC. Δλδ αν εγώ έχω το x box series X και εσύ το x box series S (διαφορετική κονσόλα) και ένας τρίτος δεν έχει κονσόλα αλλά έχει το pc του, θα παίζουμε ΑΚΡΙΒΩΣ τους ίδιους τίτλους και οι 3. Δεν θα βγει ποτέ τίτλος ειδικά σχεδιασμένος για το x box series x για παράδειγμα που θα είναι το πιο δυνατό μηχάνημα της σειράς (και μάλλον της γενιάς) και εδώ ακριβώς είναι και το τεράστιο Μείον της στρατηγικής της MS κατ'εμε. Όσο και πιο δυνατό να είναι από το Ps5 το Series x θα είναι απλά ένα enchancing machine που πάντα θα περιορίζεται από την πιο αδύναμη κονσόλα του κοινού οικοσύστηματος είτε αυτό λέγεται PC η series s η ότι άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, tsibosp είπε

Χάχα κατά λάθος το είχα βάλει εγώ! Έτσι όπως τα λες είναι, καμία ειρωνεία! Τα tf  έχει νόημα να χρησιμοποιουνται ως metric στην ίδια αρχιτεκτονική, που και εκεί έχει αστερίσκους! 

@darheGR @zoiskarl

Τι δεν έχετε καταλάβει από αυτά που σας λέμε με τον άλλο τον φίλο και είστε μπερδεμενοι; 

Sorry τότε χαχαχα! Και μόνο την παράμετρο του Variable Rate Shading να βάλεις στο τραπέζι και το γεγονός ότι δεν θα υπάρχει bottleneck από άποψη επεξεργαστή σε physics και CPU related tasks, καταλαβαίνεις πως η διαφορά με το series X θα βασίζεται κυρίως στις χαμηλότερες αναλύσεις και φυσικά αποδεικνύει ότι το Series S θα είναι αρκετά πιο ισχυρό από το One X.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...