Προς το περιεχόμενο

Το Office στο iPad θα υποστηρίζει πλέον ποντίκι & trackpad


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτέλους θα είναι πολύ μεγάλη βοήθεια για κάποιους ...εγώ το δούλευα και χωρίς ποντίκι και με βόλευε...σκέψου τώρα με ποντίκι...έχω συνδρομή στο office 365 και μπορείς να συνεχίζεις από το γραφείο στο σπίτι σου την εργασία σου και εναλλάξ...επίσης επειδή το χρειάζομαι και πολλές φορές στο δρόμο είναι μεγάλη ευκολία...Αλλη μεγάλη ευκολία είναι ότι μπορώ να γράφω με το pencil στο office...τέλος πάντων ότι προσθήκη είναι καλή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, nikosaek2121 είπε

Ακριβώς φίλε, και εγώ συγκαταλέγομαι μέσα σε αυτούς μέχρι που απέκτησα IPad, το έβλεπα στα μαγαζιά και έλεγα ΄΄μα ποιος θα το αγοράσει, είναι απλά ένα IPhone με μεγάλη οθόνη’’ μερικοί κάναν το λάθος και πήγαν σε Android, και πάθαν το ακριβώς αντίθετο, έχουν έναν Android με μεγάλη οθόνη.

 

Μα αυτό ακριβως ειναι, ενα iPhone με μεγάλη οθόνη, μπορείς να το διαβασεις σε αμετρητα τεχνολογικά site που έχουν επαφή με το αντικείμενο και ισχύει και μέχρι και την νεότερη έκδοση iPad. Ο κυριότερος λόγος αγοράς του είναι αν σου αρέσει το iOS αλλά δε θες να σκάσεις τα περισσότερα λεφτά που απαιτεί το iPhone.

Το σχόλιο για το ότι κάποιοι "πήγαν σε Android, και πάθαν το ακριβώς αντίθετο, έχουν έναν Android με μεγάλη οθόνη." δεν έχει νοημα αφού το Android έχει ήδη πολλά desktop χαρακτηριστικά και προγράμματα με τόσες δυνατότητες που ξεκάθαρα περιορίζονται σε οθόνες 5 ιντσων. Στο iOS αγοράζεις tablet επειδη εχει προγραμματα που τα εχουν κλειδωσει στο iPhone και σου λένε "πάρε και ενα split screen" που σε Android δε θες tablet για να το έχεις έτσι και αλλιώς. Με λίγα λόγια σε Android tablet πας συνειδητα αφού παίρνεις το ιδιο software σε tablet χαρακτηριστικά ενώ σε iOS tablet πας εξαναγκασμενα αφού παιρνεις software που δε σε αφηνουν να εχεις στο iPhone.

Αυτό σε συνδιασμό με την επιεικως χειριστη υποστηριξη flash drives που εχουν προσθεσει στο iPad (αφου πληρωσεις μερικες δεκαδες ευρω για ειδικό αντάπτορα, και το μόνο που θα μπορεις να κανεις ειναι import τις φωτογραφίες σου), και το πείσμα της Apple να μη σε αφηνει να εχεις εναν file manager να βλεπεις τι στο καλο εχεις μεσα στο iPad, ε δεν το λες και την καλύτερη tablet επιλογή.

Όταν ενας Apple χρήστης είναι ικανοποιημένος με αυτά, γιατί ένας Android χρηστης θα πρέπει να "πάθει το ακριβώς αντίθετο" και θα έπρεπε να περιμένει πολλά περισσότερα από τα ήδη περισσότερα;

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, stafaf είπε

Ξέρεις τι γίνεται;

Αυτός ο οποίος δεν το έχει δουλέψει, είναι και ο πιο απόλυτος. 

Αν έχεις προσωπική εμπειρία το πιθανότερο είναι να σε έχει βολέψει το ipad οπότε όταν το λες σε έναν που έχει δει ipad μόνο στον Κωτσόβολο σε κατατάσσει κατευθείαν στα fanboys για να είναι εντάξει με το σκεπτικό του. 

Δεν έχεις άδικο ως έναν βαθμό. Όταν έλεγαν τα ίδια για το Surface και πόσο βολικό είναι, αυτοί που ήταν απόλυτοι ήταν τα φανμποις της Apple. 

Τώρα ξαφνικά, το ipad είναι το άγιο δισκοπότηρο για κάποιους, όταν άλλοι έκαναν την δουλειά τους καλύτερα εδώ και χρόνια.

Και το σχόλιο μου δεν υπονοεί ότι το ipad Pro είναι κακό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xaerialtwistx είπε

Αυτό σε συνδιασμό με την επιεικως χειριστη υποστηριξη flash drives που εχουν προσθεσει στο iPad (αφου πληρωσεις μερικες δεκαδες ευρω για ειδικό αντάπτορα, και το μόνο που θα μπορεις να κανεις ειναι import τις φωτογραφίες σου), και το πείσμα της Apple να μη σε αφηνει να εχεις εναν file manager να βλεπεις τι στο καλο εχεις μεσα στο iPad, ε δεν το λες και την καλύτερη tablet επιλογή.

Αυτό πράγματι, είναι μια τροχοπέδη για την Apple. Από τότε που χρησιμοποιώ ipad (1+ χρόνο, πρόσφατος χρήστης δηλαδή), είναι το μοναδικό πράγμα που πραγματικά με εκνευρίζει ελαφρώς. Κάποιος θα πει "για αυτό υπάρχει και το cloud", ωστόσο δεν είναι λύση και αυτή.

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xaerialtwistx είπε

Μα αυτό ακριβως ειναι, ενα iPhone με μεγάλη οθόνη, μπορείς να το διαβασεις σε αμετρητα τεχνολογικά site που έχουν επαφή με το αντικείμενο και ισχύει και μέχρι και την νεότερη έκδοση iPad. Ο κυριότερος λόγος αγοράς του είναι αν σου αρέσει το iOS αλλά δε θες να σκάσεις τα περισσότερα λεφτά που απαιτεί το iPhone.

Το σχόλιο για το ότι κάποιοι "πήγαν σε Android, και πάθαν το ακριβώς αντίθετο, έχουν έναν Android με μεγάλη οθόνη." δεν έχει νοημα αφού το Android έχει ήδη πολλά desktop χαρακτηριστικά και προγράμματα με τόσες δυνατότητες που ξεκάθαρα περιορίζονται σε οθόνες 5 ιντσων. Στο iOS αγοράζεις tablet επειδη εχει προγραμματα που τα εχουν κλειδωσει στο iPhone και σου λένε "πάρε και ενα split screen" που σε Android δε θες tablet για να το έχεις έτσι και αλλιώς. Με λίγα λόγια σε Android tablet πας συνειδητα αφού παίρνεις το ιδιο software σε tablet χαρακτηριστικά ενώ σε iOS tablet πας εξαναγκασμενα αφού παιρνεις software που δε σε αφηνουν να εχεις στο iPhone.

Αυτό σε συνδιασμό με την επιεικως χειριστη υποστηριξη flash drives που εχουν προσθεσει στο iPad (αφου πληρωσεις μερικες δεκαδες ευρω για ειδικό αντάπτορα, και το μόνο που θα μπορεις να κανεις ειναι import τις φωτογραφίες σου), και το πείσμα της Apple να μη σε αφηνει να εχεις εναν file manager να βλεπεις τι στο καλο εχεις μεσα στο iPad, ε δεν το λες και την καλύτερη tablet επιλογή.

Όταν ενας Apple χρήστης είναι ικανοποιημένος με αυτά, γιατί ένας Android χρηστης θα πρέπει να "πάθει το ακριβώς αντίθετο" και θα έπρεπε να περιμένει πολλά περισσότερα από τα ήδη περισσότερα;

Φίλε μου, στο Ipad ο κάθε Developer είναι υποχρεωμένος να εξελίξει τις εφαρμογές του μόνο για το Ipad. Στο Android δεν απαιτείται αυτό, επόμενος κανένας σχεδόν δεν το κάνει, και καταλήγεις απλά να έχεις εφαρμογές σχεδιασμένες για κινητά τηλέφωνα στο Tablet. Τι είναι καλύτερο πιστεύεις ? , Με αυτή την λογική καλά κάνουμε μερικοί Video Game Developers και κυκλοφορούν αισχρά Console Ports στα Pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
21 ώρες πριν, stafaf είπε

Και που θες να γράψει; Σε thread για android tablet? Και που να το βρει? 

 

ΣΑΤΑΝΙΚΟ....!!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πρόβλημα του office σε οποιοδήποτε αλλο λειτουργικό πλην Windows, δεν είναι η έλλειψη ποντικιού, αλλα η έλλειψη μακροεντολων. Σχεδον κανενα φυλλο Excel που εχω δεν δουλεύει γιατι ολα εχουν macro vba. Οποιοσδήποτε excel λίγο πανω του newbie χρησιμοποιεί vba. 

Πήρα Windows μονο γι αυτό, αλλιως βολευόμουν (πολυ περισσότερο γιατί θα δούλευα και mobile σε κινητό) σε Android. 

 

 

Επεξ/σία από oldnew
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για δεύτερη φορά και για όσους δεν έχουν δει το iOS 13.4. Από το iPad 5 και πάνω έχουν το ίδιο mouse support με τα μεγάλα. Ότι το case της Apple είναι συμβατό μόνο με κάποια μοντέλα είναι άσχετο.

Επεξ/σία από kifinas
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ντε και καλά θέλετε να συγκρίνετε το ipad με το laptop..Δεν είναι laptop είναι κάτι πολύ καλύτερο-βολικο για το 90% του κόσμου.Δεν θέλουν να το φέρουν σε αντιπαράθεση με το laptop,συνεχιζουν να πουλάνε laptop εκεί στην apple!!Είναι ένα I-pad τόσο απλά!!Είναι η "έξυπνη ταμπλετα" που μπορεις να την πάρεις στο καναπέ να αράξεις κάνοντας τα ψώνια σου,παίζονταν ένα παιχνιδάκι,Επειδή είναι όμως έξυπνη ταμπλέτα μπορείς να κοτσαρεις και ενα πληκτρολόγιο,αν θες να κάνεις μια εργασιουλα με το ποντικάκι σου και μετά που θα τελειώσεις την πέρνεις πάλι στον καναπέ..Είναι πιο βολικό πιο touch friendly από το βαρύ λάπτοπ που βαριέμαι και να πάω να το ανοίξω!!Για κάποιους  ναι θα αντικαταστήσει το λάπτοπ,δεν χρειάζομαι λάπτοπ για να διαβάσω για τη σχολή μου δεν βολεύει ρε αδερφέ!!Είναι η έξυπνη ταμπλέτα που κάνει τα πάντα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, john114 είπε

Αυτό που ντε και καλά θέλετε να συγκρίνετε το ipad με το laptop..Δεν είναι laptop είναι κάτι πολύ καλύτερο-βολικο για το 90% του κόσμου.Δεν θέλουν να το φέρουν σε αντιπαράθεση με το laptop,συνεχιζουν να πουλάνε laptop εκεί στην apple!!Είναι ένα I-pad τόσο απλά!!Είναι η "έξυπνη ταμπλετα" που μπορεις να την πάρεις στο καναπέ να αράξεις κάνοντας τα ψώνια σου,παίζονταν ένα παιχνιδάκι,Επειδή είναι όμως έξυπνη ταμπλέτα μπορείς να κοτσαρεις και ενα πληκτρολόγιο,αν θες να κάνεις μια εργασιουλα με το ποντικάκι σου και μετά που θα τελειώσεις την πέρνεις πάλι στον καναπέ..Είναι πιο βολικό πιο touch friendly από το βαρύ λάπτοπ που βαριέμαι και να πάω να το ανοίξω!!Για κάποιους  ναι θα αντικαταστήσει το λάπτοπ,δεν χρειάζομαι λάπτοπ για να διαβάσω για τη σχολή μου δεν βολεύει ρε αδερφέ!!Είναι η έξυπνη ταμπλέτα που κάνει τα πάντα!!!

Σαν διαφήμιση ήταν το post σου αδελφέ. 

ΑΜΑΝ Teleshopping,  "η έξυπνη ταμπλέτα", δώρο "η έξυπνη αλοιφή για κάλους" ΚΑΙ τα έξοδα αποστολής'. 

(No offence ε! πλάκα κάνουμε). 

Κατά τ'άλλα είναι ακριβώς έτσι.

Και εγώ που έχω macbook θα πάρω και ένα ipad για τις ώρες που θα σαπίζω στον καναπέ η βαριέμαι να καθίσω στο γραφείο. 

 

Επεξ/σία από stafaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, xaerialtwistx είπε

Μα αυτό ακριβως ειναι, ενα iPhone με μεγάλη οθόνη, μπορείς να το διαβασεις σε αμετρητα τεχνολογικά site που έχουν επαφή με το αντικείμενο και ισχύει και μέχρι και την νεότερη έκδοση iPad. Ο κυριότερος λόγος αγοράς του είναι αν σου αρέσει το iOS αλλά δε θες να σκάσεις τα περισσότερα λεφτά που απαιτεί το iPhone.

Το σχόλιο για το ότι κάποιοι "πήγαν σε Android, και πάθαν το ακριβώς αντίθετο, έχουν έναν Android με μεγάλη οθόνη." δεν έχει νοημα αφού το Android έχει ήδη πολλά desktop χαρακτηριστικά και προγράμματα με τόσες δυνατότητες που ξεκάθαρα περιορίζονται σε οθόνες 5 ιντσων. Στο iOS αγοράζεις tablet επειδη εχει προγραμματα που τα εχουν κλειδωσει στο iPhone και σου λένε "πάρε και ενα split screen" που σε Android δε θες tablet για να το έχεις έτσι και αλλιώς. Με λίγα λόγια σε Android tablet πας συνειδητα αφού παίρνεις το ιδιο software σε tablet χαρακτηριστικά ενώ σε iOS tablet πας εξαναγκασμενα αφού παιρνεις software που δε σε αφηνουν να εχεις στο iPhone.

Αυτό σε συνδιασμό με την επιεικως χειριστη υποστηριξη flash drives που εχουν προσθεσει στο iPad (αφου πληρωσεις μερικες δεκαδες ευρω για ειδικό αντάπτορα, και το μόνο που θα μπορεις να κανεις ειναι import τις φωτογραφίες σου), και το πείσμα της Apple να μη σε αφηνει να εχεις εναν file manager να βλεπεις τι στο καλο εχεις μεσα στο iPad, ε δεν το λες και την καλύτερη tablet επιλογή.

Όταν ενας Apple χρήστης είναι ικανοποιημένος με αυτά, γιατί ένας Android χρηστης θα πρέπει να "πάθει το ακριβώς αντίθετο" και θα έπρεπε να περιμένει πολλά περισσότερα από τα ήδη περισσότερα;

 

Καλωσορίσατε στο 2010. Πραγματικά, κάποιοι είναι τόσο θρασείς που εκφέρουν άποψη με δεδομένα του 2010. Καμία ενημέρωση όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, TopicStrarter είπε

Μαρέσει η υπογραφή σου φίλε... καμία σχέση με εσένα όμως.

1) Ποιος είπε ότι δεν έχω δουλέψει ipad? παίζει να έχω εμπειρία με τα μηχανήματα αυτά (καλά γενικά με υπολογιστές σίγουρα δεν το συζητάω) απο τους περισσότερους που σχολιάζουν εδώ μέσα κρίνοντας απο το τι γράφουν... εγώ απάντησα απλά στην ερώτηση αν έχω κάποιο δικό μου δηλαδή να αγόρασα κάποιο για προσωπική χρήση και επειδή είμαι ειλικρινής είπα πως δεν έχω  (και γιατί ήδη ήξερα που το πήγαινε αυτός που με ρώτησε και ήθελα απλά να δείξω πόσο pointless είναι η ερώτηση του, επίσης θα μπορούσα άνετα να πω ψέματα αν ήθελα να παραπλανήσω...αλλά φυσικά αυτό που να αντιληφθούν τα fanboys )Το ότι δεν έχω προσωπικά ipad σημαίνει ότι απλά προσωπικά δεν έχω λόγο να θέλω κάτι τέτοιο.

2) δεν έβγαλα μια ανούσια αγορά όλο το ζουμί σε αυτό ακριβώς το set είναι η αδυναμία του να το αντιληφθείς δεν σημαίνει πως είναι ανούσια το ipadOS trackpad(το "κανονικό" ποντίκι) εισηχθεί για το  ipad pro μαζί με μερικά άλλα πραγματάκια  (και θα μπει σε αναβάθμιση και για τα υπόλοιπα σύντομα ή μπορεί ήδη να έχει γίνει ξεκίνησε μετά την κυκλοφορία για το Ipad pro και το είχε μόνο αυτό αρχικά) η Microsoft κάνει την αναβάθμιση όπως λέει και η πηγή για αυτό το συγκεκριμένο feature και για τα άλλα που εισήχθησαν με το Ipad pro
 

2β) If it looks like shit it smells like shit it tastes like shit then it is shit λέμε στο χωριό μου το να βάλεις laptop stand + να αναπτύξεις trackpad + φυσικό πληκτρολόγιο και να αλλάξεις την φύση του ως tablet δηλαδή και να πας να το κάνεις να μοιάζει με Laptop  πάει να πει πως ακριβώς θες να πλασάρεις σαν αντικαταστάτη για λαπτοπ τώρα εσύ όταν φτύνει κάποιος μπορείς να λες πως βρέχει αλλά η αλήθεια παραμένει και δεν ειναι κανένα μυστικό ότι η apple πλασάρει το Ipad pro με το magic keyboard για αυτόν τον σκοπό 

3) Η δεν ξέρετε να διαβάζετε κάποιοι εδώ μέσα ή απλά έχετε το ένστικτο της αγέλης οπότε αν πει κάποιος κάτι για την apple πέφτετε με τα μούτρα, για χιλιοστή φορά κανένας δεν είπε ότι το ipad δεν έχει τις χρήσεις του και με έχετε ζαλίσει να μου λέτε ότι έχει τις χρήσεις του και τα καλά του... έλα στην απάντηση σου πες μου ακόμη μια φορά πόσο καλό είναι για χρήση tablet λες και είπα πουθενά το αντίθετο.. θα το κάνεις όμως και αν όχι εσύ σίγουρα κάποιος άλλος παίχτης της ομάδας... 

Τώρα δεν ξέρουμε και να διαβάσουμε? Το iPad Pro βγαίνει από το 2016 και εσυ εννοείς ότι περίμενε το μοντέλο του 2020 για να βάλει το ποντίκι? Σοβαρά τώρα ? Μας την λες και από πάνω ?

Κατσε μην δούμε και την Microsoft να μεταφέρει αυτούσια την εφαρμογή όπως είναι στο δικός της arm λαπτοπ και μετά γελάμε , με τον topic starter που έγραφε για αγέλες και άλλες ασυναρτησίες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/5/2020 στις 12:58 ΜΜ, TopicStrarter είπε

Όχι δεν είναι ίδια λογική με το να πας απο pc σε laptop 

θες κάτι μικρό ελαφρύ και με αυτονομία και mac ; πάρε macbook air ! Στα ίδια λεφτά (με το σταντ ) ι5 επεξεργαστή κανονικά macOS με κανονικό ποντίκι και όχι την τελίτσα κανονικά προγράμματα όλα κανονικά δηλαδή με καλύτερες επιδόσεις στα ίδια λεφτα. 

Πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να πάρει κάποιος ipad 1000+ ευρώ + το σταντ  που τελικά κάνει 400 ευρώ στην Ευρώπη λολ 

Εν το μεταξύ δεν διάβασα το άρθρο είδα την φωτογραφία του νέου Ipad με το νέο σταντ που βγήκε πριν λίγο για το ipad pro και νόμιζα ότι ήταν αυτό το θέμα χαχαχα

Είμαι μες την Apple από εποχές του πρώτου iPhone και φυσικά πήρα το πρώτο iPad που βγήκε, κάθε 3 χρόνια έπαιρνα το καινούριο (δε χρειάζεται νωρίτερα αναβάθμιση) μέχρι που μου μπήκαν σπίτι το Νοέμβριο και μου τα ρημάξανε όλα. Αντικατέστησα τα πάντα εκτός απ'τo ipad. Δε μου έχει λείψει ούτε λεπτό, ίσως μόνο στο κρεβάτι πριν κοιμηθώ που διάβαζα κανένα ebook. Μέχρι εκεί. 

Ειλικρινά αν κάποιος θέλει να έχει κάτι ελαφρύ και να κάνει και δουλειά (όχι μόνο browsing και emails) ας πάρει το macbook 12' που είναι πιο ελαφρύ και από το air, και θα κάνει μια χαρά ΟΛΕΣ τις δουλειές του. Word σε ipad με mouse και πτυχιακές.. σαδο-μαζό καταστάσεις.. 

Για να ΔΕΙΣ και να ΔΕΙΞΕΙΣ κάτι ναι μια χαρά το ipad. Για να κάνεις δουλειά, ε οκ υπάρχουν καλύτερες λύσεις. 

Αναγνωρίζω βέβαια ένα 5% του κόσμου που ίσως όντως το έχει ανάγκη. Για το 95% είναι απλά ανούσιο. 

Και για να το πάω και ένα βήμα παρακάτω και ας θεωρηθω βλάσφημος από τους fellow-IOS fans. Έχει ποτέ δοκιμάσει κανείς σας Surface? 

Όταν λοιπόν βγάλει η Apple ένα surface-laptop που θα γίνεται tablet ας ξαναμιλήσουμε. Μέχρι τότε, δεν μπορώ να διαβαζω ότι παίρνει κάποιος το ipad για να κάνει ΣΟΒΑΡΗ δουλειά.

Επεξ/σία από polaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/5/2020 στις 11:31 ΠΜ, TopicStrarter είπε

Ποιος λογικός άνθρωπος θα δώσει 300 ευρώ για αυτό το πράμα  (+1000 ευρώ για το βασικό ipad) και δεν θα πάει σε λαπτοπ ή macbook δηλαδή ακόμη και για funboy παρατραβάει το σκοινί μια τέτοια αγορά...  εκτός αν χέζεις διακοσάευρα και θες ένα επιπλέον μπιμπελό να στήνεις την οθόνη όταν κάθεσαι στο service της Ferrari και περιμένεις να σου αλλάξουν τα λάδια :P 

Το βασικό ipad δεν έχει +1000€... Μη λέμε ότι θέλουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/5/2020 στις 10:26 ΠΜ, xaerialtwistx είπε

 

Μα αυτό ακριβως ειναι, ενα iPhone με μεγάλη οθόνη, μπορείς να το διαβασεις σε αμετρητα τεχνολογικά site που έχουν επαφή με το αντικείμενο και ισχύει και μέχρι και την νεότερη έκδοση iPad. Ο κυριότερος λόγος αγοράς του είναι αν σου αρέσει το iOS αλλά δε θες να σκάσεις τα περισσότερα λεφτά που απαιτεί το iPhone.

Το σχόλιο για το ότι κάποιοι "πήγαν σε Android, και πάθαν το ακριβώς αντίθετο, έχουν έναν Android με μεγάλη οθόνη." δεν έχει νοημα αφού το Android έχει ήδη πολλά desktop χαρακτηριστικά και προγράμματα με τόσες δυνατότητες που ξεκάθαρα περιορίζονται σε οθόνες 5 ιντσων. Στο iOS αγοράζεις tablet επειδη εχει προγραμματα που τα εχουν κλειδωσει στο iPhone και σου λένε "πάρε και ενα split screen" που σε Android δε θες tablet για να το έχεις έτσι και αλλιώς. Με λίγα λόγια σε Android tablet πας συνειδητα αφού παίρνεις το ιδιο software σε tablet χαρακτηριστικά ενώ σε iOS tablet πας εξαναγκασμενα αφού παιρνεις software που δε σε αφηνουν να εχεις στο iPhone.

Αυτό σε συνδιασμό με την επιεικως χειριστη υποστηριξη flash drives που εχουν προσθεσει στο iPad (αφου πληρωσεις μερικες δεκαδες ευρω για ειδικό αντάπτορα, και το μόνο που θα μπορεις να κανεις ειναι import τις φωτογραφίες σου), και το πείσμα της Apple να μη σε αφηνει να εχεις εναν file manager να βλεπεις τι στο καλο εχεις μεσα στο iPad, ε δεν το λες και την καλύτερη tablet επιλογή.

Όταν ενας Apple χρήστης είναι ικανοποιημένος με αυτά, γιατί ένας Android χρηστης θα πρέπει να "πάθει το ακριβώς αντίθετο" και θα έπρεπε να περιμένει πολλά περισσότερα από τα ήδη περισσότερα;

file manager είχαν όλα μου τα κινητά απο sony ericsson/sharp εκτός απο το πρώτο ένα αδιαβροχο nokia με φιδάκι, το να μην έχεις file manager σε ηλεκτρονική συσκευή πλην κανένα MP3 αυτές τις μέρες η κανα ράδιο αυτοκινήτου είναι αδιανόητο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...