Προς το περιεχόμενο

Mobilepoint.gr


dkoufo1
Μήνυμα προστέθηκε από Snoob

1. Να εκφράζεστε κόσμια χωρίς απαξιωτικούς/προσβλητικούς χαρακτηρισμούς για κανέναν, είτε το κατάστημα που σας δημιούργησε θέμα είτε άλλα μέλη

2. Δημόσια δεν θα αμφισβητείτε κανένα μέλος, οποτεδήποτε και αν γράφτηκε. Αν υποψιάζεστε πως συμβαίνει κάτι αθέμιτο, στέλνετε αναφορά και απέχετε από κάθε άλλο σχολιασμό.

3. Μείνετε στο θέμα. Μηνύματα "χιουμοριστικά" ή ειρωνικά δεν προσφέρουν τίποτε. Δεν είναι ώρα τώρα να κάνετε χιούμορ με μια κατάσταση που καταφανώς έχει επηρεάσει τόσους ανθρώπους.

4. Σύμφωνα με τους όρους χρήσης που, νέα και παλιά μέλη, έχετε αποδεχτεί κατά την εγγραφή σας, οποιαδήποτε απορία σχετικά με συντονιστικές ενέργειες (λ.χ. διαγραφή μηνυμάτων) επιλύεται με την αποστολή προσωπικού μηνύματος σε κάποιον εκ των αρμοδίων συντονιστών. Εναλλακτικά, στο contact [at] insomnia.gr

Παρακαλώ θερμά για τη συνεργασία όλων.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά... ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗΣ ΑΜΕΣΑ!!! Για ποιον λόγο περιμένετε δεν μπορώ να καταλάβω.. Εγώ έκανα τη Δευτέρα μόλις έμαθα ότι η κυρία Σοφία έπαθε κορόνα και άδειασε το μαγαζί... Αφού βέβαια μου έκανε "επιστροφή" στις 9/5, 4 το πρωί, και την ίδια μέρα 9/5 10.30 που μιλήσαμε μου είχε πει ότι η τηλεόραση μου θα έρθει τη Τετάρτη.. Άσχετα που ζήτησα την ακύρωση με μειλ 10/5...  Προφανώς και δε θα έλεγε τπτ σε κανένα γτ θα πήγαινε όλος ο κόσμος από εκεί το Σάββατο που ήταν ανοικτά...

Ο μόνος τρόπος να δούμε τα χρήματα είναι απο την αμφισβήτηση, όπως είπαν και νωρίτερα... Μας τα πιστώνει η τράπεζα της και την κυνηγάει δικαστικά πλέον...

Επεξ/σία από @_@
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, Cwctas27 είπε

Παιδιά για ποια επιστροφή χρημάτων μιλάτε; υπάρχει κάποια επικοινωνία από εταιρία έστω και σε εναν από εσάς αυτές τις μέρες; και δεν το λέω ειρωνικά. Να ξέρω πόσο να απελπιστω. 

Ναι μεσω email. Μου εχουν στειλει καμια 10αρια φορες οτι αυτοι εχουν κανει ο,τι πρεπει κ ειναι θεμα τραπεζας .. οτι η επιστροφη εγινε 9/5 και και... Υπαρχει "επικοινωνια" αλλα για μπουρδες, επι της πραξης τιποτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dimitriskamp είπε

για καποιος που ρωτησε πιο πανω η cardlink μπορει να το δει διοτι ειναι συναλλαγες οπως γινονται με το POS κι αυτοι εχουν το πρωτο χερι για το refund η για το αν εγινε εντολη για χρηματα επισης μου βρηκαν ακριβως τις ημερομηνιες τις ωρες και το ποσο και μου ειπε να μην ανησυχω και οτι εντολη στην τραπεζα εγινε την τριτη διοτι αν στειλεις ακειρωση παραγγελιας και επιστροφη χρηματων κυριακη η διαδικασια της τραπεζας ξεκιναει απο τρητη και να αναμενω μεχρι και αυριο δεν υπαρχει λογος ανησυχιας θα επιστραφει ολοκληρο το ποσο ετσι μου ειπαν ετσι σας λεω.Μιλισα πριν 1 ωρα με την cardlink

καλησπέρα,

εσάς, πως σας απάντησαν στη cardlink ; εγώ τηλεφώνησα και μου είπαν ότι δεν εξυπηρετούν πελάτες.

 

ευχαριστώ

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, sexymwro7 είπε

Αν οι αριθμοι των παραγγελιων πανε εκθετικα και εχουμε ακουσει απο 17 χιλιαδες κατι

Ο δικός μου αριθμός παραγγελίας είναι ο 159ΧΧ κάτι οπότε έβγαλαν εκατομμύρια οι τύποι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμενα το ιδιο μου ειπε ενας χτες που τηλεφωνησα και σημερα που πηρα πριν μια ωρα το σηκωσε μια γυναικα και καταλαβε πως εγω ειμαι ο ιδιοκτιτης του καταστηματος και μετα απόταν μιλησαμε που καταλαβε οτι ειμαι ο πελατης μου λεει κανονικα δεν θα επρεπε να σας το ειχα πει διοιτι μονο με τον ιδιοτη εχουμε δικαιωμα να επικοινωνισουμε οχι με τον πελατη.Χτες δεν μου απαντησε αυτος που μου το σηκωσε και μου ειπε να επικοινωνισω με την τραπεζα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, iliasmR είπε

Ωπα μας λες οτι η Μαρσελου αδειαζει τον λογαριασμο της;; Επισης οι αναληψεις δεν εχουν οριο;

Ναι. Στο λέω. Οι αναλήψεις-μεταφορές δεν έχουν όριο αν θες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Pinelopilag είπε

πως το κανει μετα απο τοσες καταγγελιες?

Το έκανε πριν. Αλλά μάλλον τρόμαξε από τους δικηγόρους της alpha ή ίσως και των άλλων τραπεζών αφού οι αμφισβητήσεις θα γίνανε παντού υποθέτω από τη Δευτέρα. Το πού είναι τα λεφτά δεν γνωρίζει κανείς αλλά το ποινικό αδίκημα αν δεν τα επιστρέψει δεδομένου ότι είναι με δόλο πάει για πολλά χρόνια. 

Γιαυτό άμεσα αμφισβήτηση συναλλαγής..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Chrysatsap είπε

Μολις μιλησα τελικα με αυτο το κινητο που υπηρχε εδω μεσα. Μου ειπε και μου ξανα ειπε σκασμενος οτι δεν ειναι απατεωνες και οτι μεχρι αυριο θα επιστραφουν τα χρηματα μςχρι τελευταιο σεντσ κ οτι το εχασαν με τον τεραστιο ογκο παραγγελιων ή θα σταλουν τα προϊόντα... τι να πω δεν ξερω τι να πιστεψω πια. Είπα μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λετε και να μην εχουμε αλλα προβληματα

Μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις τον αριθμό γιατί εγώ προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζί τους εδώ και μια εβδομάδα και ούτε μέιλ στέλνουν. Για το σταθερό δεν το συζητω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Pinelopilag είπε

πως το κανει μετα απο τοσες καταγγελιες?

Οι αναληψεις αν αληθευει, μπορει να αφορουν την εκτελεση των επιστροφων στις καρτες. Δεν ειναι λογικο να εχουν επιστρεψει σε λογαριασμους απο καταθεσεις και στις καρτες οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα αν μεχρι την παρασκευη δεν εχουν μπει τα χρηματα μας εγω λεω να φτιαξουμε μια συνομιλια μεσω messeger να βρουμε ενα δικηγορο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Nikkkie είπε

Πώς πήρες αυτές τις πληροφορίες για τις αναληψεις ; Δεν υποτίθεται ότι είναι απόρρητα στοιχεία;

Γνωρίζω ότι την κυνηγάει η ALPHA από την Τρίτη για έλλειμα εκατοντάδων χιλιάδων ευρώ (σχεδόν ένα εκατομμύριο) από τον λογαριασμό της. Αυτό ξέρω.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λυπαμαι και καταλαβαινω οσους την πατησαν με το καταστημα και προφανως υπαρχει ευθυνη απο τις μηχανες αναζητησης.

Εκεινο που μου κανει εντυπωση ειναι το ποσο ευκολα μπορει να στησει καποιος μια απατη τετοιου μεγεθους χωρις να ανοιξει ρουθουνι... Ελλαδαρα μου...

Επεξ/σία από spyros_vas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι φαν του πρηξίματος, αλλά πρακτικά δε νομιζω οτι εχει καποιο νοημα. Θα παιρνουμε τον κυρ γιωργη, θα μας κανει ταπ-ταπ στην πλατη να μας καθησυχασει οτι ολα ποπα και καθε 5 λεπτα για το υπολοιπο διαστημα θα κοιταμε αν μπηκαν τα λεφτα. Βασικα ειναι να βρεθει μια λύση με το θεμα των χρηματων, διοτι κακα τα ψεματα, και αληθεια να λεει ο κυρ Γιωργης (που πλεον αμφιβαλλω) και η κυρα Σοφια, δε νομιζω οτι θα σταματησουμε να σκαμε αν δν τα δουμε πισω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τηλεφώνησα κι εγώ στην Πειραιώς για αμφισβήτηση συναλλαγής. Το αίτημα καταχωρήθηκε μου είπαν και θα μου σταλεί sms.. Μετά από 5 λεπτά μου ήρθε και το sms, ότι το αίτημα μου περί  αμφισβήτησης συναλλαγής με αριθμό τάδε, έχει παραληφθεί και επεξεργάζεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...