Προς το περιεχόμενο

Καινούρια μηχανή


GeorgeHellas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πήραααααα. Εκανα και τη 1η βολτα 50 χιλιομετρων. Αρκετα εύκολο μου φάνηκε. Ορίστε και οι φωτό σας.

 

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeorgeHellas είπε

Το πήραααααα. Εκανα και τη 1η βολτα 50 χιλιομετρων. Αρκετα εύκολο μου φάνηκε. Ορίστε και οι φωτό σας.

  Απόκρυψη περιεχομένων
  Απόκρυψη περιεχομένων

Καλοτάξιδο και πάντα όρθιος , κούκλα είναι φτου φτου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GeorgeHellas είπε

Το πήραααααα. Εκανα και τη 1η βολτα 50 χιλιομετρων. Αρκετα εύκολο μου φάνηκε. Ορίστε και οι φωτό σας.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Καλο δρομο και Πάντα όρθιος

Μπραβο ρε φιλε τούμπανο το εργαλείο, να προσεχείς τωρα το δεξι σου χερι μέχρι να την μάθεις γιατί λάθη δεν συγχωρούνται.

Επίσης τα πρώτα 1000 χλμ να τις τα κάνεις εκτος πολης εθνικές κλπ, δωστης δρόμο, είναι χιλιομετροφαγος

🏍️🏍️🏍️ 🏍️ 🏍️  🏍️

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Καλο δρομο και Πάντα όρθιος

Μπραβο ρε φιλε τούμπανο το εργαλείο, να προσεχείς τωρα το δεξι σου χερι μέχρι να την μάθεις γιατί λάθη δεν συγχωρούνται.

Επίσης τα πρώτα 1000 χλμ να τις τα κάνεις εκτος πολης εθνικές κλπ, δωστης δρόμο, είναι χιλιομετροφαγος

🏍️🏍️🏍️ 🏍️ 🏍️  🏍️

Εκανα ηδη τα πρωτα 150 χιλιομετρα σε επαρχιακους δρομους, παντα με χαλαρο ανοιγμα του γκαζιου. :) Μου φαίνεται ευκολη σαν ποδήλατο. Ισως επειδή δεν ετρεχα και πολυ χεχε. Εται οπως το παω τωρα περιπου λιγο λιγοτερο απο 300 χιλιομετρα αυτονομία, με 15.5 λίτρα ντεπόζιτο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
9 ώρες πριν, GeorgeHellas είπε

Το πήραααααα. Εκανα και τη 1η βολτα 50 χιλιομετρων. Αρκετα εύκολο μου φάνηκε. Ορίστε και οι φωτό σας.

  Απόκρυψη περιεχομένων
  Απόκρυψη περιεχομένων

καυλα εισαι!!

Spoiler

για τη μηχανη λεω, ε 😁

 

καλοταξιδος και παντα ορθιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GeorgeHellas είπε

Εκανα ηδη τα πρωτα 150 χιλιομετρα σε επαρχιακους δρομους, παντα με χαλαρο ανοιγμα του γκαζιου. :) Μου φαίνεται ευκολη σαν ποδήλατο. Ισως επειδή δεν ετρεχα και πολυ χεχε. Εται οπως το παω τωρα περιπου λιγο λιγοτερο απο 300 χιλιομετρα αυτονομία, με 15.5 λίτρα ντεπόζιτο.

Επίσης να την προσέχεις σαν τα μάτια σου.

Μην την αφήνεις ποτέ χωρις επίβλεψη σε άσχετα μέρη.

Βαλε και εναν ογκομετρικό συναγερμό, κατα προτίμηση Pandora. Κοστίζει κατι παραπάνω αλλά αξίζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Επίσης να την προσέχεις σαν τα μάτια σου.

Μην την αφήνεις ποτέ χωρις επίβλεψη σε άσχετα μέρη.

Βαλε και εναν ογκομετρικό συναγερμό, κατα προτίμηση Pandora. Κοστίζει κατι παραπάνω αλλά αξίζει

Εχει μπει συναγερμος, οχι ογκομετρικός γιατι υπαρχουν γατια στη γειτονια και θα χτυπουσε συνεχεια :P. Πηρα και κλειδαριά δισκόφρενου και το σκεπαζω με κουκουλα

 Κλειδωνω και την πορτα, εεε απο ενα σημειο και μετά δεν γλυτώνεις αν μπεις στο ματι, φτου φτου. Τωρα για άγνωστους χώρους, απλα καπου κοντα να το βλέπω. Οπως έκανα και με το αγωνιστικό ποδηλατο τοσα χρονια χεχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2 μήνες review: 

Εχω κάνει 2.000 χιλιόμετρα. Με εξαίρεση μια ατυχία που είχαμε, ενα πιτσιρίκι μου την έριξε κάτω, αλλα το θεμα λύθηκε, όλα πηγαίνουν αρκετά καλά.

Πόλη: Πολύ εύκολη στο χειρισμό, δεν καταλαβαίνεις το βάρος της, μπορείς αν θελεις να περνας από αυτοκίνητα, αλλα καλο είναι όχι ;) Αρκετα ξεκούραστη θα ελεγα σε θεση οδήγησης.

 

Επαρχιακοί δρόμοι: Ισως το καλύτερο μέρος για αυτή. Στρίβει εύκολα, απολαμβάνεις τη βολτα σου.

 

Εθνικές: πανω απο τα 120 νιώθεις αρκετό αέρα, αν καθεσαι όρθιος. Προσωπικα δεν με ενοχλεί. Αν σκυψεις κοντα στο ντεπόζιτο, μεχρι και στην τελική (245 κοντερ) δεν εχεις θέμα με τον αερα.

 

Κατανάλωση.

Θα έλεγα 6 λίτρα , με μικτή οδήγηση.

Στη πόλη ειμαι γυρω στα 6.5

Έξω αναλόγως πως θα πας. Εχω δει και 5 μικτη με 110-120, με 140- 170 ειμαι στα 6 περίπου.

 

Αν ξέχασα κάτι, ρωτήστε με :)

Επεξ/σία από GeorgeHellas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολυ εντυπώσεις μέσα στην πόλη.. Αν κόβει το τιμόνι οπως στο γυμνό.

Εμφανισιακα δεν το συζητώ είναι ωραίο. Πιο ωραίο από το γυμνό 650. Επισεις για το slippery clutch . Το δικό σου το έχει.στο κιβώτιο οι αλλαγές με τον συμπλέκτη που εχεις θα είναι πολυ μαλακες..Εγω  το θέλω για μια Κυριακή μόνο για βόλτα. Έχω το μπεμβεδακι το 400 για μέσα στην πόλη. Με λίγα λόγια αξιζει να περιμένω ως αρχή Νοέμβρη για το καινούριο cbr500 ακριβως το ίδιο με το χρωμα δικό σου ( το χρωμα που πηρεσ δεν παίζετε ) η να πάω στο γυμνό αρχή οκτωμβρη που θα τα φέρουν .Μια φορά σε χοντα θα πάω σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, mp123 είπε

Πιο πολυ εντυπώσεις μέσα στην πόλη.. Αν κόβει το τιμόνι οπως στο γυμνό.

Εμφανισιακα δεν το συζητώ είναι ωραίο. Πιο ωραίο από το γυμνό 650. Επισεις για το slippery clutch . Το δικό σου το έχει.στο κιβώτιο οι αλλαγές με τον συμπλέκτη που εχεις θα είναι πολυ μαλακες..Εγω  το θέλω για μια Κυριακή μόνο για βόλτα. Έχω το μπεμβεδακι το 400 για μέσα στην πόλη. Με λίγα λόγια αξιζει να περιμένω ως αρχή Νοέμβρη για το καινούριο cbr500 ακριβως το ίδιο με το χρωμα δικό σου ( το χρωμα που πηρεσ δεν παίζετε ) η να πάω στο γυμνό αρχή οκτωμβρη που θα τα φέρουν .Μια φορά σε χοντα θα πάω σίγουρα.

Δεν κόβει όσο το γυμνό, εξαιτίας clip on, αλλά κόβει αρκετά. Πολύ μαλακό το κιβώτιο, σε σημείο να προσέχω όταν βάζω νεκρά μην το πιέζω πολύ και πάει σε 1η ή 2α :P

Επεξ/σία από GeorgeHellas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 13/8/2020 στις 3:42 ΠΜ, GeorgeHellas είπε

Δεν κόβει όσο το γυμνό, εξαιτίας clip on, αλλά κόβει αρκετά. Πολύ μαλακό το κιβώτιο, σε σημείο να προσέχω όταν βάζω νεκρά μην το πιέζω πολύ και πάει σε 1η ή 2α :P

Καλησπέρα στο φόρουμ,  κάτοχος cb650r 5000χλμ μέχρι τώρα,  ερωτευμένος με τη μηχανή! Μια ερώτηση ήθελα να κάνω,  αν έχεις παρατηρήσει να σου ανάβουν κάποιες φορές τα φλας εν κίνηση και όχι σε απότομο φρενάρισμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pantsal23 είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ,  κάτοχος cb650r 5000χλμ μέχρι τώρα,  ερωτευμένος με τη μηχανή! Μια ερώτηση ήθελα να κάνω,  αν έχεις παρατηρήσει να σου ανάβουν κάποιες φορές τα φλας εν κίνηση και όχι σε απότομο φρενάρισμα 

Καλησπέρα. Η αλήθεια είναι πως με εξαίρεση 3 4 απότομα φρεναρίσματα, δεν τα εχω δει να ανάβουν, χωρίς τη θέληση μου εννοείται. Σου ανάβουν ενώ βρίσκεσαι κανονικά σε πορεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GeorgeHellas είπε

Καλησπέρα. Η αλήθεια είναι πως με εξαίρεση 3 4 απότομα φρεναρίσματα, δεν τα εχω δει να ανάβουν, χωρίς τη θέληση μου εννοείται. Σου ανάβουν ενώ βρίσκεσαι κανονικά σε πορεία;

Ναι μου έχει τύχει 4-5 φορές, κυρίως όταν ξεκινάω από φανάρι και αλλάζω πχ από 3 σε 4 ( δεν παίζει νομίζω ρόλο οι ταχύτητες.. ) και αναγκάζομαι να τα κλείσω εγώ και αφού το πατήσω 2 φορές ακούγεται ένας μπιπ,  χωρίς να μου εμφανίζεται κάτι στον πίνακα οργάνων 

Στο φρενάρισμα σου σβήνουν αυτόματα μόνα τους ; Ή τα κλείνεις εσύ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...