Προς το περιεχόμενο

Το Halo Infinite θα παρουσιαστεί στο επόμενο event του Xbox Series X


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, DarthGRE είπε

Είσαι pro competitive player κι όταν καθαρίζεις κάποιον σε παιχνίδια στο ίντερνετ που παίζει με controller γελάς σαν τον Ray Liotta?

Liotta.jpg

Aπλά σου εξηγώ οτι με controller είναι αστείο να παίζεις fps. Τα υπόλοιπα που λες δεν ξέρω που κολλάνε.

6 λεπτά πριν, blanka είπε

Βαζεις keyboard και mouse και στην κονσόλα

Σαφώς αλλά ελάχιστοι το κάνουν. Και λογικό είναι, άμα είσαι κονσόλας δεν θα έχει συνηθίσει σε mouse + keyboard, οπότε δεν θα βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

4 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Aπλά σου εξηγώ οτι με controller είναι αστείο να παίζεις fps. Τα υπόλοιπα που λες δεν ξέρω που κολλάνε.

Σαφώς αλλά ελάχιστοι το κάνουν. Και λογικό είναι, άμα είσαι κονσόλας δεν θα έχει συνηθίσει σε mouse + keyboard, οπότε δεν θα βολεύει.

Κοίτα, δεν είναι και πολύ κουλ να έρχεσαι σε ένα φόρουμ και να λες αστείους αυτούς που συμμετέχουν στην κουβέντα. Αλλά, be my guest, δεν κρίνομαι εγώ εδώ.

Παίζω καθημερινά Warzone με χειριστήριο και έχω καθαρίσει αρκετούς απο αυτούς που με θεωρούν αστείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DarthGRE είπε

Κοίτα, δεν είναι και πολύ κουλ να έρχεσαι σε ένα φόρουμ και να λες αστείους αυτούς που συμμετέχουν στην κουβέντα. Αλλά, be my guest, δεν κρίνομαι εγώ εδώ.

Παίζω καθημερινά Warzone με χειριστήριο και έχω καθαρίσει αρκετούς απο αυτούς που με θεωρούν αστείο.

Καλά δεν μιλάω για εσένα, εσύ είσαι παιχταράς. Μιλάω για τον μέσο όρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι στο PC εχεις mouse+keyboard αλλα και πολλους cheaters που στις κονσολες δεν εχεις. Τα cheat ειναι απο απλα macros μεχρι εξελιγμενα προγραμματα που κανει online ο χαρακτηρας σου παπαδες.Στο Warzone  οι παιχτες απο τις κονσολες βγαζουν το crossplay για αυτο τον λογο. Επισης το 2021 σιγουρα σετακια keyboard+mouse θα παιζουν και για τις 2 κονσολες και θα το σκεφτω να παιξω Online FPS εκει για αυτον τον λογο.Εδω παιζω Overwatch τοσο καιρο στο pc και εχω κανει report ενα σωρο κοσμο.

Οσο το να συγκρινεις την 2080 με κονσολα next gen ειναι ατοπο επειδη η 2080 συγκρινεται με το PS4 και το Xbox X .Θα πρεπει να τις συγκρινεις με την 3080 που θα κυκλοφορησει σε λιγο καιρο .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aias είπε

Το θεμα ειναι οτι στο PC εχεις mouse+keyboard αλλα και πολλους cheaters που στις κονσολες δεν εχεις. Τα cheat ειναι απο απλα macros μεχρι εξελιγμενα προγραμματα που κανει online ο χαρακτηρας σου παπαδες.Στο Warzone  οι παιχτες απο τις κονσολες βγαζουν το crossplay για αυτο τον λογο. Επισης το 2021 σιγουρα σετακια keyboard+mouse θα παιζουν και για τις 2 κονσολες και θα το σκεφτω να παιξω Online FPS εκει για αυτον τον λογο.Εδω παιζω Overwatch τοσο καιρο στο pc και εχω κανει report ενα σωρο κοσμο.

Οσο το να συγκρινεις την 2080 με κονσολα next gen ειναι ατοπο επειδη η 2080 συγκρινεται με το PS4 και το Xbox X .Θα πρεπει να τις συγκρινεις με την 3080 που θα κυκλοφορησει σε λιγο καιρο .

Μπα, επειδή έπαιζα πολύ cod (πριν το warzone), οι παίκτες κονσόλων όλη μέρα με κράζανε για cheats. Χωρίς να είμαι καν ιδιαίτερα καλός παίχτης, απλά όταν 9/10 στο lobby ήταν με χειριστήριο έκανα κάτι score 30/0. Δεν καταλαβαίνουν την ανωτερότητα στο σύστημα χειρισμού ενος fps του mouse και νομίζουν πώς έχεις hacks.
 

Άλλωστε για μένα που είμαι PC gamer ο console gamer έχει cheats, μιας και έχει autoaim ενώ εγώ όχι ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Μπα, επειδή έπαιζα πολύ cod (πριν το warzone), οι παίκτες κονσόλων όλη μέρα με κράζανε για cheats. Χωρίς να είμαι καν ιδιαίτερα καλός παίχτης, απλά όταν 9/10 στο lobby ήταν με χειριστήριο έκανα κάτι score 30/0. Δεν καταλαβαίνουν την ανωτερότητα στο σύστημα χειρισμού ενος fps του mouse και νομίζουν πώς έχεις hacks.
 

Άλλωστε για μένα που είμαι PC gamer ο console gamer έχει cheats, μιας και έχει autoaim ενώ εγώ όχι ;) 

Είσαι τόσο καλός που σε έλεγαν cheater κάποιοι άγνωστοι στο ιντερνετ?

 

Έχω εντυπωσιαστεί. Θα με κουβαλήσεις να πάρω κανένα win?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DarthGRE είπε

Είσαι τόσο καλός που σε έλεγαν cheater κάποιοι άγνωστοι στο ιντερνετ?

Έχω εντυπωσιαστεί. Θα με κουβαλήσεις να πάρω κανένα win?

Mα δεν είμαι καλός, αυτό λέω. Απλά έχω πλεονέκτημα λόγω του mouse σε σχέση με κάποιον με gamepad, παρά το γεγονός ότι έχει autoaim στο gamepad. Διάβαζε πιο προσεκτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Mα δεν είμαι καλός, αυτό λέω. Απλά έχω πλεονέκτημα λόγω του mouse σε σχέση με κάποιον με gamepad, παρά το γεγονός ότι έχει autoaim στο gamepad. Διάβαζε πιο προσεκτικά.

Γράφω με το χειριστήριο του Xbox, μην με αδικείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, CometRyzen said:

Δεν είναι θέμα specs, είναι το gamepad. Άμα παίξεις κανα cod που έχει crossplay θα καταλάβεις. Γελάει ο κόσμος όποτε μπαίνουν άτομα από κονσόλα και παίζουν με το gamepad. 

καλα καποιοι το εχουν τερματισει. γελαει ο κοσμος με αυτα που γραφετε. Οι πλειοψηφια των καλυτερων παικτων παιζει cod me gamepad στο pc. 

check your facts people

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, privateer είπε

καλα καποιοι το εχουν τερματισει. γελαει ο κοσμος με αυτα που γραφετε. Οι πλειοψηφια των καλυτερων παικτων παιζει cod me gamepad στο pc. 

check your facts people

Aυτό που λες δεν ισχύει. Υπάρχουν αρκετοί που όντως παίζουν με gamepad. Το αστείο βέβαια είναι ο ΛΟΓΟΣ που παίζουν με gamepad. Το build in autoaim  Ξέρεις, αυτό που στα PC πρέπει να κατεβάσεις εξωτερικό πρόγραμμα που λέγεται hack? Αυτό που λέτε οτι σας ενοχλεί στα multiplayer PC games, που είναι γεμάτα από cheaters με autoaim? Ε είναι build in στη κονσόλα. Απολαύστε :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λες εσυ δεν ισχυει. Μπες στο twitch  και θα δεις την πλειοψηφια των καλυτερων παικτων να παιζουν με gamepad. Και ναι ο κυριος λογοος ειναι το aim assist. Οποτε κανενας δεν  γελαει με τα ατομα που παιζουν με gamepad. Αμπαλοι υπαρχουν και με gamepad Και με m/k. Εχω δει ενα σωρο ατομα να παιζουν με ποντικι που να σε κανουν να νομιζεις οτι ειναι μποτακια🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, privateer είπε

Αυτο που λες εσυ δεν ισχυει. Μπες στο twitch  και θα δεις την πλειοψηφια των καλυτερων παικτων να παιζουν με gamepad. Και ναι ο κυριος λογοος ειναι το aim assist. Οποτε κανενας δεν  γελαει με τα ατομα που παιζουν με gamepad. Αμπαλοι υπαρχουν και με gamepad Και με m/k. Εχω δει ενα σωρο ατομα να παιζουν με ποντικι που να σε κανουν να νομιζεις οτι ειναι μποτακια🤣

Εγώ πάντως από την δικιά μου εμπειρία στο κανονικό cod και οχι στο warzone, όποτε έβλεπα gamepad γελάγανε και τα πλακάκια. Έπαιρνα quad σε 1v4 σενάρια. Και ξαναλέω, χωρίς να είμαι καλός. 

To twitch που κολλάει με τους καλούς παίχτες? Eίπε η πλειοψηφία των καλύτερων παικτών παίζει με gamepad. Έχεις link / stats / μελέτη ή στην τύχη? Μπήκα και στο twitch, οι περισσότεροι με keyboard παίζουν. Ειδικά στα πρώτα κανάλια που είναι τα πιο δημοφιλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι εχει SBMM οποτε προφανως σε εβαζε σε χαμηλο επιπεδο Lobbies. Εκει ειτε επαιζαν με Gamepad ειτε με ποντικι το ιδιο χαλια θα ηταν. Οποτε δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, privateer είπε

Το παιχνιδι εχει SBMM οποτε προφανως σε εβαζε σε χαμηλο επιπεδο Lobbies. Εκει ειτε επαιζαν με Gamepad ειτε με ποντικι το ιδιο χαλια θα ηταν. Οποτε δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασμα. 

Μα δεν ήταν το ίδιο χαλί, αυτο σου εξηγώ. Οι διαφορές ηταν προφανέστατες. Όταν ήμουνα vs keyboard είχα kda 1 και κάτω (έιπαμε, κακός παίχτης). VS gaempad είχα 3 στο ελάχιστο. 

Εσύ το έχεις παίξει να το δείς στη πράξη η στην θεωρία το συζητάς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...