Προς το περιεχόμενο

Αγορά Iphone 11 Pro ή κάποιο Android?


PavlosZaro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 18/5/2020 στις 11:33 ΠΜ, PavlosZaro είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Ναί, βρίσκομαι και εγώ σε αυτό το δίλημμα αφού το παλιό μου iphone 7 ύστερα από αρκετά χρόνια τα έφτυσε.

Βρίσκομαι πλέον στο μεγάλο ερώτημα αν πρέπει να πάω πάλι σε iphone επιλέγοντας το 11 pro ή αν πλέον μπορώ να αγοράσω μια καλή συσκευή αντίστοιχων δυνατοτήτων 

και φυσικά αξιοπιστίας αφού στα 4 χρόνια που το έχω σχεδόν δεν μου κόλλησε ποτέ. Σκέφτομαι το μικρό και όχι το max γιατί δεν με βολεύουν τα μεγάλα τηλέφωνα. Εξάλλου το iphone που είχα ήταν το μικρό και όχι το plus. Λοιπόν για να συντομεύω θα αναφέρω τα εξής για να με βοηθήσετε.

1) Χρήματα που μπορούμε να διαθέσουμε; - Ιδανικά όριο τα 1200 ευρώ αφού οι ναυαρχίδες πλέον έχουν φτάσει στα ουράνια. 
2) Μας ενδιαφέρει η αγορά από Ελλάδα ή από εξωτερικό; - Δεν με απασχολεί αρκεί να έχω κάποιον σε περίπτωση βλάβης, αλλά ιδανικά από Ελλάδα για να είμαι ασφαλής. 
3) Μας ενδιαφέρει η αγορά από συγκεκριμένο κατάστημα; - Οχι απαραίτητα, αλλά θα ήθελα αξιόπιστο μαγαζί
4) Αναζητούμε μόνο καινούριες ή και μεταχειρισμένες συσκευές; καινούργια
5) Μέγεθος οθόνης; Μέχρι 6 ίντσες πιστεύω είναι καλά. 
6) Κάποιο ειδικό χαρακτηριστικό (όπως αδιαβροχοποίηση, 2SIM+1SD, NFC κτλ); Όχι κάτι συγκεκριμένο.
7) Μας ενδιαφέρει η απόδοση των καμερών; Ναί θέλω καλη φωτογραφία και βίντεο την ημέρα όχι τόσο το βράδυ. 
8 ) Μας ενδιαφέρει η αυτονομία; Να κρατάει μια ημέρα φουλ χρήσης γιατι το δουλεύω πολύ λόγο εργασίας. (Τηλέφωνα mail κτλ.)
9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; Όχι
10) Για τι χρήση προορίζεται η συσκευή; (Γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά) Ξέχωρα απο τα social, δουλεύω αρχεία τύπου office δηλαδή word, excel, ppt, κτλ.

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τα Xiaomi και με μια έρευνα που έκανα είδα οτι το you είναι επίσημος αντιπροσωπος στην Ελλάδα. Είχα πάρει και μια τηλεόραση πριν κανενα μήνα δύο οπότε ίσως να το πάρω απο εκεί. Αυτό που με προβληματίζει όμως έιναι οτι η χρηματική διαφορά iphone  - xiaomi είναι τεράστια. Τι μου προτείνετε να κάνω? 

Σας παραθέτω και το link που κοιτάω τηλέφωνα μήπως και βρούμε απο εδώ κάτι. https://www.you.gr/tilefonia-tablets/smartphones-ana-brand/ola-ta-smartphones

Ευχαριστώ

11 pro ο βασιλιας των smartphones. Παρτο δε θα το μετανιωσεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...