Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικό πατίνι (αγορά)


BarbieQ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, zio10 είπε

Ένα ποδήλατο σπαστό που δεν είναι και πολύ μεγάλο δεν μπορείς να το παίρνεις εκεί που πας;  Λίγο

αλύτερο από το πατίνι είναι.

Και βαρύτερο συνήθως, βέβαια αν είναι και ηλεκτρικό είναι και πολύ ακριβότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Και βαρύτερο συνήθως, βέβαια αν είναι και ηλεκτρικό είναι και πολύ ακριβότερο...

Ηλεκτρικό εννοώ ναι, κάποιο κινεζικό πχ στα 400-500€. Κάπου τόσο δεν έχουν αυτά; Μου φαίνεται καλύτερο από πατίνι, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, zio10 είπε

Ένα ποδήλατο σπαστό που δεν είναι και πολύ μεγάλο δεν μπορείς να το παίρνεις εκεί που πας;  Λίγο

αλύτερο από το πατίνι είναι.

Έχω σπαστό ποδήλατο (όχι ηλεκτρικό), όμως δε μπορώ να το κουβαλάω μαζί μου στα ραντεβού και νομίζω το ξεκαθάρισα ότι δε θέλω να το αφήνω έξω, γι' αυτό σκέφτηκα το πατίνι... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zio10 είπε

Δεν έχει κάτι ενοικιαζόμενα πατίνια; Να δοκιμάσεις πως είναι δηλαδή, μη το πάρεις και δεν σε βολεύει.

Έχω δοκιμάσει, σε ποδηλατόδρομο όμως, όχι για να κάνω μεγάλες αποστάσεις, τέλος πάντων, να πω την αλήθεια από απαντήσεις περίμενα να μου προτείνετε κάποιο μοντέλο και τελικά κατέληξα ότι θα προτιμήσω μόνο πόδια, πόδια, πόδια... Ευχαριστώ για το χρόνο σας όπως και να 'χει 🚶‍♀️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, BarbieQ είπε

Έχω δοκιμάσει, σε ποδηλατόδρομο όμως, όχι για να κάνω μεγάλες αποστάσεις, τέλος πάντων, να πω την αλήθεια από απαντήσεις περίμενα να μου προτείνετε κάποιο μοντέλο και τελικά κατέληξα ότι θα προτιμήσω μόνο πόδια, πόδια, πόδια... Ευχαριστώ για το χρόνο σας όπως και να 'χει 🚶‍♀️

Νομίζω οτι αναφέρθηκαν κάποια μοντέλα.

Από εκεί και πέρα συζητάμε αν είναι κατάληλη αγορά για τις ανάγκες σου ή θα πετάξεις τα λεφτά σου...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πήρα εγώ τα Χριστούγεννα , γιαενα παρκάρω πιο μακριά από τη δουλειά και να το παίρνω στον ποδηλατόδρομο μπορώ να σου πω ότι με αυτή τη λογική είναι κομπλέ.

Για δρόμο όμως δεν είναι, το πήρα προχθές για μικρή διαδρομή στην Αθήνα ( Παλαιό Φάληρο - Άλιμο)

Σε κάθε λακούβα φεύγουν δάκρυα, δεν είναι καθόλου ευχάριστο , εγώ που έχω και θέμα με μέση και αυχένα την επόμενη ημέρα ήμουν χαλιά από τους κραδασμούς.

Τώρα όπως είπαν και οι άλλοι καλό είναι να τα γνωρίζεις αυτά πριν το πάρεις, για ποδηλατόδρομο είναι τούμπανο

Εγώ πήρα το κλασικό Xiaomi Mi Black

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, tsofras είπε

Επειδή πήρα εγώ τα Χριστούγεννα , γιαενα παρκάρω πιο μακριά από τη δουλειά και να το παίρνω στον ποδηλατόδρομο μπορώ να σου πω ότι με αυτή τη λογική είναι κομπλέ.

Για δρόμο όμως δεν είναι, το πήρα προχθές για μικρή διαδρομή στην Αθήνα ( Παλαιό Φάληρο - Άλιμο)

Σε κάθε λακούβα φεύγουν δάκρυα, δεν είναι καθόλου ευχάριστο , εγώ που έχω και θέμα με μέση και αυχένα την επόμενη ημέρα ήμουν χαλιά από τους κραδασμούς.

Τώρα όπως είπαν και οι άλλοι καλό είναι να τα γνωρίζεις αυτά πριν το πάρεις, για ποδηλατόδρομο είναι τούμπανο

Εγώ πήρα το κλασικό Xiaomi Mi Black

Με αποσβεστήρες κραδασμών (δεν ξέρω αν κάνουν ιδιαίτερη δουλεία βέβαια) υπάρχει αυτό

https://www.skroutz.gr/s/17797674/Segway-Ninebot-ES2-Dark-Grey.html

αλλά υστερεί στα φρένα από ότι διαβάζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν κάτι ας το πούμε πατίνια με χοντρές ρόδες που λογικά θα πηγαίνουν καλύτερα στο δρόμο.

Δεν ξέρω πόσο κάνουν όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις δοκιμάσει Lime, έχουν υψηλότερη ιπποδύναμη από τα Xiaomi που έχουν οι περισσότεροι. Στις ανηφόρες το καταλαβαίνεις. Αλλά φαντάζομαι για να βρεις κάτι αντίστοιχο να αγοράσεις ανεβαίνει η τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Ihavetheanswers είπε

Αν έχεις δοκιμάσει Lime, έχουν υψηλότερη ιπποδύναμη από τα Xiaomi που έχουν οι περισσότεροι. Στις ανηφόρες το καταλαβαίνεις. Αλλά φαντάζομαι για να βρεις κάτι αντίστοιχο να αγοράσεις ανεβαίνει η τιμή.

Η lime είχε κάποια segway ninebot es4 και κάποια custom.

Τα segway είναι η βελτιωμένη έκδοση του μοντέλου που έβαλα παραπάνω και παίζουν στο 550άρι.

https://m.gearbest.com/balancing-scooter/pp_3003944316913698.html?wid=2000001

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά και απο μένα.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα ηλεκτρικό πατίνι. Η χρήστη του θα είναι σε ίσιωμα σε δρόμους της Αθήνας. Το βάρος μου είναι στα 74 κιλά και το θέλω για να πηγαινοέρχομαι στην δουλειά μου διανύοντας καθημερινά μια συνολική απόσταση περίπου 5 χλμ. Έχω βάλει στο μάτι το Xiaomi Pro 2 αλλά κολλάω λίγο καθώς έχω διαβάσει πολύ άσχημα  σχόλια για το service και το after sales support της εταιρίας στην Ελλάδα.

Για τον λόγο αυτό κοιτάζω και άλλα πατίνια όπως είναι το Segway Ninebot.

Έχει κάποιος κάποια προσωπική άποψη/εμπειρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...