Προς το περιεχόμενο

Adidas -30%@eShop (free μεταφορικά άνω των 25€)


d_gkal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, spocky είπε

Μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος. Έχω παραγγείλει τα ultraboost 20 σε 42 νούμερο μέσα από την εφαρμογη, τα οποία μου βγήκαν στα 80 ευρώ με το κουπόνι. Τελικά όμως αφού πήγα σε μαγαζί και δοκίμασα, το νούμερο που μου έκανε είναι το 43.Δυστυχώς όμως δεν είχε 43 να πάρω την ήμερα που εκανα την παραγγελία για τα 42. Μια μέρα μετά μου εμφάνισε ξανά διαθέσιμα τα 43 στην εφαρμογή όποτε τα παρήγγειλα και αυτά, αλλά για κάποιο λόγο δεν περνούσε κανένα κουπόνι από αυτά που έβαζα, με αποτέλεσμα να τα παραγγείλω στα 107 ευρώ.

Όταν πάω στο μαγαζί για παραλαβή, θα μπορέσω να διεκδικήσω να μου δώσουν τα 43 νούμερο στην τιμή που πήρα τα 42?

Όχι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή αν κάποιος θέλει να κάνει αλλαγή με άλλο νούμερο γιατί για κάποιο λόγο δεν του κάνουν δεν παρεμβάλλεται το κατάστημα αλλά πρέπει να κάνει την αλλαγή ονλαιν, σωστά; Πάντως αυτό με τα κουπόνια είναι λίγο περίεργο, δλδ τη μια μέρα να περνάει κανονικά και την άλλη όχι, και μάλιστα στο ίδιο μοντέλο με την ίδια τιμή. Anyway ευχαριστώ για τις απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, spocky είπε

Δηλαδή αν κάποιος θέλει να κάνει αλλαγή με άλλο νούμερο γιατί για κάποιο λόγο δεν του κάνουν δεν παρεμβάλλεται το κατάστημα αλλά πρέπει να κάνει την αλλαγή ονλαιν, σωστά;

Αν αγοράσεις κάτι και δεν σου κάνει για οποιοδήποτε λόγο (πχ νούμερο) απλά το επιστρέφεις  πίσω εκεί από όπου το αγόρασες και αγοράζεις ένα νέο.

2141968185_.png.86a5c29778d8e779417c9d8086fc117a.png

Επεξ/σία από andreas1gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, andreas1gr είπε

Αν αγοράσεις κάτι και δεν σου κάνει για οποιοδήποτε λόγο (πχ νούμερο) απλά το επιστρέφεις  πίσω εκεί από όπου το αγόρασες και αγοράζεις ένα νέο.

2141968185_.png.86a5c29778d8e779417c9d8086fc117a.png

Πιο συγκεκριμένα γίνεται επιστροφή χρημάτων. Στη συνέχεια ξανά κάνεις την αγορά. Αν τα πήρες 80, στα δινουν πίσω. Αν η τιμή ανέβηκε και πήγε 90 θα τα πληρώσεις 90 και όχι 80 όπως πρώτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, spocky είπε

... Πάντως αυτό με τα κουπόνια είναι λίγο περίεργο, δλδ τη μια μέρα να περνάει κανονικά και την άλλη όχι, και μάλιστα στο ίδιο μοντέλο με την ίδια τιμή. Anyway ευχαριστώ για τις απαντησεις

Οχι, δεν ειναι περιεργο, ειναι φυσιολογικο, τα κουπονια εχουν συνηθως περιορισμους χρησης (και γενικοτερα ισχυει στα περισσοτερα μαγαζια ετσι) και διαφορετικους ορους το καθε κουπονι.

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, nek4d είπε

Οχι, δεν ειναι περιεργο, ειναι φυσιολογικο, τα κουπονια εχουν συνηθως περιορισμους χρησης (και γενικοτερα ισχυει στα περισσοτερα μαγαζια ετσι) και διαφορετικους ορους το καθε κουπονι.

Οι οποίοι όροι είναι κάποιο μυστικό των διαχειριστών του site η του app; Γιατί εγώ βλέπω το τι προσφέρει το κάθε κουπόνι και ποτε αλλά αυτά που λέει δεν ισχύουν.Προφανως και ότι θέλουν μπορούν να κάνουν αλλά για μένα είναι περιεργο την μια μέρα να δουλεύει το κουπόνι και την άλλη όχι, ενώ διαφημίζεται ότι είναι για όλο το μηνα.Και μιλάω για το ίδιο ακριβώς προιον

Επεξ/σία από spocky
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, spocky είπε

Οι οποίοι όροι είναι κάποιο μυστικό των διαχειριστών του site η του app; Γιατί εγώ βλέπω το τι προσφέρει το κάθε κουπόνι και ποτε αλλά αυτά που λέει δεν ισχύουν.Προφανως και ότι θέλουν μπορούν να κάνουν αλλά για μένα είναι περιεργο την μια μέρα να δουλεύει το κουπόνι και την άλλη όχι, ενώ διαφημίζεται ότι είναι για όλο το μηνα.Και μιλάω για το ίδιο ακριβώς προιον

Συνηθως ειναι μια φορα ανα λογαριασμο ανα καποιες χ μερες. Δοκιμασε με αλλο λογαριασμο και θα παιξει.

Εκτος αν εληξε γενικοτερα.
Πχ του cu ειναι μια φορα ανα κινητο ανα 30 η 15 μερες, οτι γραφει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερεται κανενας για Ultraboost 19 μεγεθος 42 2/3, αφορετα με τα καρτελακια τους στην τιμη που τα αγορασα με την προσφορα; (75€)

Χρειαζομαι λιγο μεγαλυτερο νουμερο απο αυτο που αγορασα και βαριεμαι να μπλεκω με επιστροφες.

Ειναι αυτο το χρωμα

https://www.adidas.gr/ultraboost-19-shoes/EF1339.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/6/2020 στις 6:26 ΜΜ, spocky είπε

Δηλαδή αν κάποιος θέλει να κάνει αλλαγή με άλλο νούμερο γιατί για κάποιο λόγο δεν του κάνουν δεν παρεμβάλλεται το κατάστημα αλλά πρέπει να κάνει την αλλαγή ονλαιν, σωστά; Πάντως αυτό με τα κουπόνια είναι λίγο περίεργο, δλδ τη μια μέρα να περνάει κανονικά και την άλλη όχι, και μάλιστα στο ίδιο μοντέλο με την ίδια τιμή. Anyway ευχαριστώ για τις απαντησεις

Λόγω του τρόπου που λειτουργούν τα καταστήματα αυτά με τις επιστροφές  ο "σωστός" τροπος παραγγελίας γενικά είναι ότι αν δεν είσαι σίγουρος παραγγέλνεις 2 ζευγάρια παπούτσια  και σε 43 κ σε  44 πχ κ όταν έρθουν τα δοκιμαζεις , επιστρέφεις αυτά που δε σου κάνουν κ περνεις πίσω τα λεφτά του 2ου ζευγαριού

Προφανώς υπάρχει το μειονέκτημα ότι δεσμευεις τα λεφτά του ζευγαριού που επιστρέφεις κάποιες μέρες κ βέβαια μπορεί να μην έχεις ταμειακα πχ 80+80 = 160 ευρώ 

 

Όσο ανορθόδοξο κ να ακούγεται 

 

 

Επεξ/σία από nickk0kkav
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ελαφρώς εως αρκετά) off topic
σε πόσες μέρες σαν έγινε shipped η παραγγελία? (έχω παραγγελία από 24/6 ακόμη δεν έχει φύγει , ένα ζευγάρι  παπούτσια σκέτο είναι χωρίς μπλούζες/κάλτσες/έξτρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 λεπτό πριν, shattered είπε

(ελαφρώς εως αρκετά) off topic
σε πόσες μέρες σαν έγινε shipped η παραγγελία? (έχω παραγγελία από 24/6 ακόμη δεν έχει φύγει , ένα ζευγάρι  παπούτσια σκέτο είναι χωρίς μπλούζες/κάλτσες/έξτρα)

Εμενα απο 19/6 παραγγελια ηρθε mail σημερα να παω να παραλαβω απο το καταστημα.Δεν ξερω αν εχουν αλλο schedule για αποστολες κατ οικον

Επεξ/σία από spocky
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα σημερα μου ρθαν τα ultraboost απο παραγγελια 17-6. 8-10 εργασιμες θελει για να ερθουν. Εμενα μου χε προκαθορισμενη ημερομηνια αφιξης για αυριο 30-6 αλλα ηρθαν μια μερα νωριτερα.Το ιδιο μου χε γινει με τα 19 που παρήγγειλα τον φλεβαρη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις απαντήσεις
και εμένα για παράδοση 7-8 ιουλίου δίνει
απλά μου κάνει εντύπωση που δεν έφυγαν ακόμη
τον νοέμβρη ένα ζευγάρι reebok έφυγε την επόμενη ημέρα
βέβαια τότε δεν είχαμε covid-19

όπως και να έχει κάνω υπομονή (απλά πιο πολύ ρώτησα για να ξέρω αν οι "καθυστερήσεις" είναι κάτι "σίγουρο" αυτές τις ημέρες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...