Προς το περιεχόμενο

Ο Linus Torvalds αναβαθμίζει τον υπολογιστή του με AMD Ryzen Threadripper 3970X


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, BotFly είπε

Το διαβάλεις λίγο, δεν είπα πως δεν υπάρχει υποστήριξη ...  😀
Παράξενο, γιατί γράφω ξεκάθαρα ...

Τα υπόλοιπα για Χριστόδουλους κτλ δε τα αντιλαμβάνομαι, ο  καθένας έχει το χιούμορ του. Αυτή τη στιγμή δεν έχουμε συμβατότητα, στην επόμενη φίλε ..

Είπα το γράφω επειδή επισημάνθηκε συχνά όχι για εσένα προσωπικά αλλά και εσύ έγραψες για "άτυπη υπόσχεση βελτιστοποίησης στο συγκεκριμένο μοντέλο επεξεργαστή" που δεν ισχύει γιατί η υποστήριξη είναι ήδη πλήρης για όλα τα μοντέλα amd και intel και δεν έχει σχέση με τον προσωπικό υπολογιστή του Linus.

 

Όσο για το άλλο είπαμε είναι λαϊκισμός (επίθεση στο ήθος του αντιπάλου πιο συγκεκριμένα) και πέραν αυτού είναι κάτι που έγινε 8 χρόνια πριν, υπήρχαν (και υπάρχουν) λόγοι μιας και η στάση της συγκεκριμένης εταιρίας ειναι αρκετά άσχημη και έγινε σε περιβάλλον με νεολαία ως κοινό (φοιτητές σε ένα αμφιθέατρο). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και όμως πιστεύω πως υπάρχει βελτιστοποίηση σε κάποιους επεξεργαστές, σε επίπεδο kernel, σε microcode CPU, αλλά ακόμα και επίπεδο gcc compiler . Δεν είναι λογικό να έχουν πλεονέκτημα μηχανήματα αντίστοιχα αυτών που τεστάρει ο δημιουργός ;;;;

Όσο για το γεγονός με το δακτυλάκι, εγώ γέλασα. Και ουσιαστικά χιούμορ έκανα. Σε φοιτητικό χώρο έχω κάνει δακτυλάκια μετά από δικτυακή πλάκα ... και μου έχουν κάνει ...

Tanto di cappello Mr TopicStarter ... έχεις το σεβασμό μου, όπως και οι 2 έχουμε στο Linus

Επεξ/σία από BotFly
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/5/2020 στις 4:25 ΜΜ, Iiatropoulos είπε

Μετά από 15 χρόνια;

Δηλαδή τι χρησιμοποιούσε μέχρι τώρα; Pentium II?

Facepalm LOL

"Μάλιστα, όπως αποκάλυψε ο ίδιος, μετά από 15 χρόνια αναβαθμίσεων με επεξεργαστές της Intel"

Κάποιοι (ανησυχητικα πολλοί) εδώ μέσα διαβάζουν και καταλαβαίνουν ότι μετά από 15 χρόνια έκανε αναβάθμιση. 

Να το δουν αυτό λίγο οι διαχειριστές παρακαλώ....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι να κάνουν οι διαχειριστές, δοκιμασία στην κατανόηση ελληνικού κειμένου ή δείκτη νοημοσύνης για την διατήρηση της ιδιότητας μέλους;  Μετά πως θα λειτουργήσει το insomnia με μειωμένα μέλη;

Επεξ/σία από nvel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nvel είπε

τι να κάνουν οι διαχειριστές, δοκιμασία στην κατανόηση ελληνικού κειμένου ή δείκτη νοημοσύνης για την διατήρηση της ιδιότητας μέλους;  Μετά πως θα λειτουργήσει το insomnia με μειωμένα μέλη;

βάζω ένα στοιχηματάκι πως εάν στον δείκτη νοημοσύνης μπει ερώτηση: 'πως αναγνωρίζουμε ένα τρολ που κάνει χαβαλέ', θα πέσει πολύ κλάμα 🙃🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

 Σίγουρα σωστός ο Linus αλλά δεν ξέρω σίγουρα γιατί:

1) Που έκανε 15 χρόνια να αναβαθμίσει τον επεξεργαστή του χρησιμοποιώντας όλο αυτό τον καιρό Intel Core 2 Quad Q6600?

2) Που αποφάσισε να αναβαθμίσει σε AMD Ryzen Threadripper 3970X?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...