Προς το περιεχόμενο

αυθαιρετη ενεργοποιηση υπηρεσιας απο την cosmote


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mε πρόσθεσαν και εμένα στην sportwire υπηρεσία χωρίς την συγκατάθεση μου φυσικά.

Περιμένω πάνω απο μισή ώρα στο chat της cosmote για να επικοινωνησω με κάποιον.

Για ακόμα μια φόρα η cosmote είναι τραγική, ώρα να τα μαζεύω ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω οπως εγραψα και προηγουμενος τους κατηγειλα και σημερα ελαβα mail που με ενημερωνε οτι η καταγγελια ειναι υπο εξεταση και εχει σταλει στον ΟΤΕ με προθεσμια απαντησης μεχρι τις 27 του μηνα, αντε να δουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2η φορα μεσα σε 20 μερες .Ακυρωσα και τις 2 φορες και πηρα τηλεφωνο το 13888 και τις 2 φορες για επιστροφη χρηματων και τα πηρα.Μου ειπανε οτι στα site που βλεπω αθλητικα μαλλον πατησα κατι κατα λαθος.Εχω να ασχοληθω με αθλητικα τους λεω απο οταν επαιζε ο Γεωργατος.Εχω την εντυπωση οτι η χρεωση χωρις επιβεβαιωτικο μυνημα ειναι παρανομη και πιστευω οτι καποιος εχει βρει τροπο να τρωει λεφτα μεσα του cosmote myview που ειναι και αυτη η συνδρομητικη υπηρεσια απο τον κοσμο.Ξερει καποιος καταγγελια για αυτο κανουμε στην προστασια του καταναλωτη ή στον συνηγορο του πολιτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μου τι φόρεσαν και εμένα.

Έφυγε επώνυμοι καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή

Και καταγγελία στο ηλεκτρονικό έγκλημα.

Μπορείτε να μου πείτε ποιο είναι το mail που στέλνετε στην cosmote;

Σε όποιον το στέλνουνε άμεση καταγγελία. Όσο περισσότερες μαζευτούν και τα λεφτά μας θα πάρουμε πίσω και πρόστιμο θα φάει η cosmote.

Επεξ/σία από teodorzaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/6/2020 στις 12:44 ΜΜ, wazedi είπε

2η φορα μεσα σε 20 μερες .Ακυρωσα και τις 2 φορες και πηρα τηλεφωνο το 13888 και τις 2 φορες για επιστροφη χρηματων και τα πηρα.Μου ειπανε οτι στα site που βλεπω αθλητικα μαλλον πατησα κατι κατα λαθος.Εχω να ασχοληθω με αθλητικα τους λεω απο οταν επαιζε ο Γεωργατος.Εχω την εντυπωση οτι η χρεωση χωρις επιβεβαιωτικο μυνημα ειναι παρανομη και πιστευω οτι καποιος εχει βρει τροπο να τρωει λεφτα μεσα του cosmote myview που ειναι και αυτη η συνδρομητικη υπηρεσια απο τον κοσμο.Ξερει καποιος καταγγελια για αυτο κανουμε στην προστασια του καταναλωτη ή στον συνηγορο του πολιτη?

 

17 ώρες πριν, teodorzaf είπε

Μόλις μου τι φόρεσαν και εμένα.

Έφυγε επώνυμοι καταγγελία στο συνήγορο του πολίτη

Και καταγγελία στο ηλεκτρονικό έγκλημα.

Μπορείτε να μου πείτε ποιο είναι το mail που στέλνετε στην cosmote;

Σε όποιον το στέλνουνε άμεση καταγγελία. Όσο περισσότερες μαζευτούν και τα λεφτά μας θα πάρουμε πίσω και πρόστιμο θα φάει η cosmote.

Καταγγελίες στον Συνήγορο του Καταναλωτή, όχι του πολίτη.:P
Στην ΕΕΤΤ, αφού παρανομούν και δεν ακολουθούν τον κανονισμό που απαιτεί εξερχόμενο sms.
Κάντε και στην ΑΠΔΠΧ, αφού η Cosmote προωθεί τον τηλεφωνικό σας αριθμό χωρίς την δική σας συναίνεση σε τρίτους (SPORTWIRE) με αποτέλεσμα την χρέωση του λογαριασμού σας.
Διαβάστε τις προηγούμενες σελίδες μην λέμε τα ίδια συνέχεια.

Επίσης όποιος έχει όρεξη μπορεί να το κυνηγήσει παραπάνω και να κινηθεί δικαστικά για να διεκδικήσει αποζημιώσεις από τον τηλεφωνικό πάροχο όπως αναφέρθηκε πρόσφατα από σχετική υπόθεση εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά έψαχνα αυτό το thread για να σας πω την εμπειρία μου... Σε αυτή τη Sportwire, μου έχει γίνει εγγραφή σήμερα για 4η (!) φορά. 1η φορά τον Απρίλιο. Τις προηγούμενες κάθε φορά κάλεσα το 13888 είπα ότι Δε γνωρίζω την υπηρεσία και κάθε φορά πολύ ευγενικοί και με πίστωσαν πίσω χωρίς καν να το αναφέρω. Αυτή τη φορά θα προσπαθήσω να ζητήσω φραγή από "Online αγορές ψηφιακού περιεχομένου" γιατί νομίζω έτσι ονομάζεται η υπηρεσία, και θα ενημερώσω για νεότερα. Ελπίζω να βρούμε μια άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα η cosmote απο μονη της με εκανε φραγη online αγορων χωρις να το ζητησω και δεν μπορω να κανω online ανανεωση, τραγικοι! Συν αυτου καθε μερα (κυριολεκτικα καθε μερα) μου ερχεται μηνυμα οτι συνδεθηκα στο ιντερνετ με χρεωση 20 λεπτα κτλπ....... ενω δεν εχω ανοιξει τα δεδομενα εδω και μιαμιση βδομαδα λογο του οτι δεν μπορω να κανω ανανεωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Anaisthitos είπε

Εμενα η cosmote απο μονη της με εκανε φραγη online αγορων χωρις να το ζητησω και δεν μπορω να κανω online ανανεωση

Μήπως είναι για άλλο λόγο; Καλού κακού ρώτα στην εξυπηρέτηση αν ξέρουν να σου πούνε. Στην ανανέωση τα λεφτά από τράπεζα δε βγαίνουν; Θα έπρεπε να γίνεται...

Εγώ ζήτησα πάντως τη φραγή και περιμένω εξελίξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Anaisthitos είπε

Εμενα η cosmote απο μονη της με εκανε φραγη online αγορων χωρις να το ζητησω και δεν μπορω να κανω online ανανεωση, τραγικοι! Συν αυτου καθε μερα (κυριολεκτικα καθε μερα) μου ερχεται μηνυμα οτι συνδεθηκα στο ιντερνετ με χρεωση 20 λεπτα κτλπ....... ενω δεν εχω ανοιξει τα δεδομενα εδω και μιαμιση βδομαδα λογο του οτι δεν μπορω να κανω ανανεωση

Για το δεύτερο σκέλος, μηπως έχεις ανοιχτό το 4g? Ασχετα από το αν τα data είναι ανοιχτα ή κλειστά, αν έχεις ως δίκτυο 4g τότε πάει και συνδέεται (ελάχιστα kb, τα οποία αν δεν έχεις πρόγραμμα τα χρυσοπληρωνεις). Γύρνα το σε 2g/3g και θα είσαι οκ λογικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, christos4 είπε

Για το δεύτερο σκέλος, μηπως έχεις ανοιχτό το 4g? Ασχετα από το αν τα data είναι ανοιχτα ή κλειστά, αν έχεις ως δίκτυο 4g τότε πάει και συνδέεται (ελάχιστα kb, τα οποία αν δεν έχεις πρόγραμμα τα χρυσοπληρωνεις). Γύρνα το σε 2g/3g και θα είσαι οκ λογικά 

θα το τσεκαρω, το περιεργο ειναι οτι τα μηνυματα ερχονται καθε μερα ιδια ωρα ακριβως

 

8 ώρες πριν, nick8888 είπε

Μήπως είναι για άλλο λόγο; Καλού κακού ρώτα στην εξυπηρέτηση αν ξέρουν να σου πούνε. Στην ανανέωση τα λεφτά από τράπεζα δε βγαίνουν; Θα έπρεπε να γίνεται...

Εγώ ζήτησα πάντως τη φραγή και περιμένω εξελίξεις.

οχι δεν τραβαει λεφτα, μου εχει ερθει μηνυμα που επιβεβαιωνει την φραγη παρολο που δεν ζητησα ποτε να γινει κατι τετοιο και ολα αυτα μετα απο το ολο σκηνικο με την χρεωση της sportwire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μόλις μου ήρθε και σε μένα μυνημα. Πήρα το 13888 και έγινε φραγή στη συγκεκριμένη υπηρεσία. Δεν είναι 5ψηφιο είναι ίντερνετικη υπηρεσία όπου δεν έχω μπει ΠΟΤΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Το πάθαμε και εμείς.  Εχω στείλει το παράπονο μου στο cosmote:

 

Παράνομο χρέωση από το SPORTWITRE.
Ούτε ξέρω την εταιρία.  Δεν έχω συμφωνήσει τίποτα. Δεν θέλω να δίνω ποτε κανενα εταιρία το δικαίωμα προσβαση στο λογαριασμό που έχω αποκλειστικά με το COSMOTE. Θέλω επίσης περισσότερο προστασία απο την δική σας πλευρά για το μέλλον. Είναι απαράδεκτο που δίνετε με τόσο εύκολο ντροπο πρόσβαση για απάτες. Περιμένω επιστροφή. 
Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Είχα το ίδιο πρόβλημα. Τη μία μέρα μου ήρθε μήνυμα για το SPORTWIRE και την επόμενη για το ASTROBOOK. Χρέωση 6€! Αφού έκανα ακύρωση εγγραφής μέσω του link που είχε στο μήνυμα, εστειλα μήνυμα στο messenger της Cosmote όπου τους ανέφερα το θέμα και μου ζήτησαν τον αριθμό μου και τον ΑΦΜ μου για να ενεργοποιήσουν τη φραγή από τέτοιου είδους ενέργειες και να μου επιστρέψουν τα 6€ όπως και έκαναν. Αίσιο τέλος για εμένα, αν επαναληφθεί κάτι παρόμοιο στο μέλλον, θα επανέλθω...

Screenshot_20210606-222603.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...