Προς το περιεχόμενο

αυθαιρετη ενεργοποιηση υπηρεσιας απο την cosmote


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σήμερα ενεργοποιησαν 3 σε εμενα 7,5ευρώ την εβδομάδα. Παλιότερα ηταν ανα μήνα  αλλα μάλλον έχουν γίνει άπληστοι..

 

προχώρησα σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ, λέω να το στείλω και στην cosmote για να δω εαν διαβαζουν τα mail, τι λετε? 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Στις 8/3/2023 μου ήρθαν 3 μηνύματα από cosmote στο κινητο ότι έγινε εγγραφή μου σε 3 υπηρεσίες με συνολικη χρέωση 7,5ευρώ ανά εβδομάδα.
Αυτό δεν έγινε από μένα εκούσια είτε ακούσια.
Χρησιμοποίησα τον τρόπο μέσω sms να διακόψω τις υπηρεσίες και από το απαντητικό μήνυμα που ήρθε συμπέρανα ότι η άρση δεν θα επηρεάσει την αρχική χρέωση, και τηλεφώνησα στο 13888, γραμμή εξυπηρέτησης της cosmote και παρέθεσα των όσων έχουν γίνει. Ζήτησα να μην χρεωθεί τίποτα στον λογαριασμό μου. Η εκπρόσωπος της εταιρείας μου είπε ότι θα πρέπει πρώτα να εκδοθεί ο λογαριασμός να δούμε εάν χρεώθηκε κάποια υπηρεσία και μετά να κάνω αίτηση για διαγραφή. Λογική εξήγηση για πολλούς, όχι για μένα.
Δεδομένου ότι τα μηνύματα εγγραφής ήταν από την COSMOTE όπως και το 5ψήφιο για της αναίρεσης είναι πάλι της COSMOTE θεωρώ ότι έχει άμεση εμπλοκή, και ότι εάν εγώ δεν έδινα σημασία στα μηνύματα όπως συνήθως κάνω γιατί μου στέλνουν προωθητικά, θα είχα συνεχείς χρεώσεις τις οποίες δεν θα αναγνώριζα, αλλά θα έπρεπε να τις ικανοποιήσω για να έχω τηλεφωνία. Και στην περίπτωση που ήταν καρτοκινητό απλά θα μείωναν το υπόλοιπο δίχως περαιτέρω θεραπεία.

Ελπίζω να κάνετε ότι είναι σωστό για δεν αντέχεται να βαζουν χερι στο πορτοφόλι μας "έξυπνοι" που ποντάρουν ότι θα έχουν έσοδα από ανθρώπους που δεν θα ασχοληθούν μαζί τους και θα τους χαρίσουν κάμποσα ευρώ μέχρι να το πάρουν χαμπάρι.

ΥΓ
Από μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα ότι από το καλοκαίρι του 2020 υπάρχουν αναφορές σε forum για πανόμοια περιστατικά.

Επεξ/σία από dkstopo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...