Προς το περιεχόμενο

[Έξυπνη πρίζα] BlitzWolf BW-SHP6 Pro 15A 3450W @ Banggood 8.83€ [ΤΕΛΟΣ]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα κάνει παραγγελία στις 13 Μαϊου και παρέλαβα σήμερα με Priority Direct Mail απο Κινέζικη αποθήκη. Υπερβολικά γρήγορα θα έλεγα. 

Πήρα δύο πριζούλες και το μετάνιωσα που δεν πήρα παραπάνω. Επίσης επειδή ήταν η πρώτη μου παραγγελία στο Banggood τσίμπησα μαζί τσάμπα τα BlitzWolf® BW-ES3 ακουστικά. Να το ξέρετε αυτό γιατί καμιά φορά βάζει καλά free κομμάτια. Τα ακουστικά άξιζαν.

Πολύ ευχαριστημένος γενικά, η προσφορά εδώ σίγουρα ήταν τίμια, άμα ξαναπαιχτεί ξεσκίστε τα. :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στα 8,26€ η BW-SHP2 και από Ευρωπαϊκή αποθήκη: https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-SHP2-16A-Smart-WIFI-Socket-220V-EU-Plug-Work-with-Amazon-Alexa-Google-Assistant-Compatible-with-BlitzWolf-Tuya-APP-p-1292899.html?ID=47184&cur_warehouse=UK

Προσοχή: ευρωπαϊκή αποθήκη αλλά Αγγλία, όχι Τσεχία όπως μας έχει συνηθίσει το Banggood. Χρησιμοποιήστε το κουπόνι: BGBWSHP2E

Η πρίζα αυτή είναι σαν την BW-SHP5 που είχα αναφέρει σε άλλο μήνυμα εδώ. Αλλά δε βγάζει τις δύο USB.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορία: ισχύει αυτό που πέτυχα να λέγεται στο ΥΤ ότι BlitzWolf είναι φασονατζίδικα του ενός και του άλλου εργοστασίου
και οτι BlitzWolf είναι σα να λέμε Ζερβουδάκης της Κίνας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, KoreanW είπε

Μια απορία: ισχύει αυτό που πέτυχα να λέγεται στο ΥΤ ότι BlitzWolf είναι φασονατζίδικα του ενός και του άλλου εργοστασίου
και οτι BlitzWolf είναι σα να λέμε Ζερβουδάκης της Κίνας;

Ισχύει. Αλλά έχοντας αγοράσει μπόλικα προϊόντα της όλα αξίζουν τα χρήματα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 minutes ago, nvel said:

εσύ τι λες η blitzwolf (και η κάθε blitzwolf) να αναπτύσσει εξαρχής όλα τα προϊόντα που πουλά ή να τα παίρνει έτοιμα;

εσύ λες να μην είναι σημαντικό να ξέρεις τη διαφορά ανάμεσα στο φασόν και στο επώνυμο
χαρά στη λογική σου

και μήπως να λες ότι όλες οι εταιρείες να είναι ίδιες;
γιατί εγώ μια και δεν την ήξερα από χτες τη blitzwolf, ρωτάω

και λέω ότι θέλω να ξέρω αν Blitzwolf είναι κινεζιές από το πανέρι,
γιατί αν είναι έτσι ξέρω να τις ψωνίζω και χωρίς το σηματάκι του φασονατζη

και κακώς δηλαδή μιλάμε για το brand της αν δεν είναι ούτε αυτό
αυτό λέω εγώ, κι εσυ αν έχεις άλλη άποψη δικαίωμά σου

και το άλλο που επίσης λέω είναι ότι αν η blitzwolf παίρνει έτοιμα
δεν σημαίνει ότι παίρνει έτοιμα κάθε κινέζικη εταιρεία και αυτό θέλω να μάθω

οπότε την ειρωνεία σου κράτα την, δε ρωτάω από αφέλεια

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές από αυτές παίρνουν tasmota όπως ανέφερε και έναν φίλος πιο πίσω. Αλλά χάνεις το logging του net metering. Σου δείχνει πόσο ρεύμα καταναλώνει εκείνη την στιγμή αλλά δεν κρατάει αρχείο όπως το αρχικό της firmware. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά έχει παραλάβει κάποιος από αποθήκη Τσεχίας.....

Έπρεπε να είχε έρθει βάση του site στις 22 Ιουνίου (λέμε τώρα) και σε επικοινωνία με το banggood μου είπαν να περιμένω άλλες 25 μέρες.
Μα καλά το 7-10 μέρες απο Ευρωπαική αποθήκη δεν ισχύει ή περιμένουν να παραλάβουν από Κίνα και να στείλουν....;

Επεξ/σία από Tantalord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tantalord είπε

Παιδιά έχει παραλάβει κάποιος από αποθήκη Τσεχίας.....

Έπρεπε να είχε έρθει βάση του site στις 22 Ιουνίου (λέμε τώρα) και σε επικοινωνία με το banggood μου είπαν να περιμένω άλλες 25 μέρες.
Μα καλά το 7-10 μέρες απο Ευρωπαική αποθήκη δεν ισχύει ή περιμένουν να παραλάβουν από Κίνα και να στείλουν....;

Σε ένα άλλο προϊόν από Τσεχία είδα να γράφουν αυτό:

"Due to the current global situation, deliver times may be a bit longer than normal. Thanks for your understanding."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/6/2020 στις 4:57 ΜΜ, circadian είπε

τι εννοείς με αυτό;

Συγγνώμη για την αργκό.

Υπάρχει μια φήμη για τις IOT συσκευές (δεν θα ξεχώριζα αν ειναι κινέζικες ή οχι). Για να το εξηγήσω απλά:

η ψηφιακή πρίζα (ή λάμπα, ή βραστήρας, ή κάμερα) που μπορείς να την διαχειριστής απο οπουδήποτε στον κόσμο απο μία εφαρμογή στο κινητό σου, επικοινωνεί και αποθηκεύει κάποια στοιχεία σε κάποιον απομακρυσμένο server (μερικά απο αυτά τα στοιχεία μπορεί να είναι Location data, wifi credentials, ονόματα απο άλλες συσκευες στο δίκτο και πολλλλαααα αλλα ).
Χωρίς να γνωρίζεις τι αποθηκεύει σε αυτό τον server, αν υπάρχει ασφάλεια ή κρυπτογράφηση στα δεδομένα σου, ούτε και αν μπορείς να τα διαχειριστείς ή να ζητήσεις διαγραφή τους. 

οπότε θεώρησε ας πούμε δεδομένο οτι: η συσκευή αποθηκεύει κάπου μακρυά το όνομα και των κωδικό απο το wifi του σπιτίου σου.
πολύ πρόχειρα ένα άθρο για την ασφάλεια των IOT συσκευών

Στις 24/6/2020 στις 10:10 ΜΜ, KoreanW είπε

εσύ λες να μην είναι σημαντικό να ξέρεις τη διαφορά ανάμεσα στο φασόν και στο επώνυμο
χαρά στη λογική σου

και μήπως να λες ότι όλες οι εταιρείες να είναι ίδιες;
γιατί εγώ μια και δεν την ήξερα από χτες τη blitzwolf, ρωτάω

και λέω ότι θέλω να ξέρω αν Blitzwolf είναι κινεζιές από το πανέρι,
γιατί αν είναι έτσι ξέρω να τις ψωνίζω και χωρίς το σηματάκι του φασονατζη

και κακώς δηλαδή μιλάμε για το brand της αν δεν είναι ούτε αυτό
αυτό λέω εγώ, κι εσυ αν έχεις άλλη άποψη δικαίωμά σου

και το άλλο που επίσης λέω είναι ότι αν η blitzwolf παίρνει έτοιμα
δεν σημαίνει ότι παίρνει έτοιμα κάθε κινέζικη εταιρεία και αυτό θέλω να μάθω

οπότε την ειρωνεία σου κράτα την, δε ρωτάω από αφέλεια

Έχεις δίκιο σε αυτά που λες. αν θες ρίξε μια ματιά και εδώ  που κάνω μια περιγραφή της πρίζας

Επεξ/σία από salida
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...