Προς το περιεχόμενο

Φουσκωτή σανίδα SUP LIdl


squib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, PedroG είπε

https://www.lidl-hellas.gr/p/exoplismos-sup/mistral-fouskoti-sanida-thalassis-sup/p173094

 

 

αν αναφερεσαι στην συγκεκριμενη ΝΑΙ απο εμενα διπλης επιστρωσης για οσους καταλαβαινουν τι σημαινει αυτο και με εγγυηση επιστροφης εντος 3 μηνων σε περιπτωση ελλατωματικης παρτιδας! 

και το σημαντικοτερο....30 ευρω πιο φτηνα απο περσι!

 

329 μας στοιχισε οσους την πηραμε περσι απο τα λιντλ τη στιγμη που το LIDL Ελβετιας ειχε την ιδια σανιδα την ιδια περιοδο στο καταστημα της στην Ζυριχη στα 279 ευρω για οσους αντιλαμβανοντια τι σημαινει να αγοραζεις 50 ευρω πιο φτηνα το ιδιο προιον σε χωρα οπως Ελβετια!

 

Λεω ναι εγω!

ναι φίλε μου στη συγκεκριμένη αναφέρομαι.

Τώρα συγκρίσεις με άλλες χώρες δεν έχουν νόημα. Κάνουν μόνο για να μας χαλάσουν τη διάθεση.

οι 3 μήνες επιστροφής είναι συν και τα λιδλ είναι εγγύηση σε αυτό. Δε ρωτάνε τίποτα και επιστρέφουν τα χρήματα άμεσα.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι δεν έχω ιδέα από sup. εγώ κανό έκανα και είπα να δοκιμάσω sup έτσι για αλλαγή. Γι αυτό ρωτάω πως είναι και η εμεπιρία να κάνεις καγιακ με αυτό. Σίγουρα δε θα είναι σαν κανονικό καγιακ. 

Σε review που διάβασα πάντως λένε καλά λόγια. Τελικά είναι το ίδιο μοντέλο ή κάποιο άλλο;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παρτην με κλειστα ματια αν θες να ξεκινησεις το SUP αυτο ακριβως λεω!!!

κρατα την αποδειξη του λιντλ για 3 μηνες!

η συγκριση μου με Ελβετια ειναι γιατι την αγορασα και την ιδια εβδομαδα την ιδια ακριβως σανιδα στα 329 ενω εκει ειχε 279! περσι.... Φετος εχει 299 !! ειναι ιδια ακριβως με περσι και ναι ειναι διπλης στρωσης !!!! Δεν βρισκεις τετοια τιμη στην εγχωρια αγορα σε τετοια τιμη αντιστοιχη! Εξωτερικο ναι πολλες!

 

Επεξ/σία από PedroG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, PedroG είπε

αν αναφερεσαι στην συγκεκριμενη ΝΑΙ απο εμενα διπλης επιστρωσης για οσους καταλαβαινουν τι σημαινει αυτο και με εγγυηση επιστροφης εντος 3 μηνων σε περιπτωση ελλατωματικης παρτιδας! 

ξέρουμε αν είναι σίγουρα double layer. στα περισσότερα reviews to γράφουν σαν μονής https://www.standingpaddlers.com/en/lidl-sup-test-review/ ή δε λένε τίποτα. Προσοχή αλλο dual chamber kai allo dual layer. To πρώτο σημαίνει ότι έχει δυο θαλάμους οποτε αν σου σκάσει ο ένας δε θα βουλιάξεις, το άλλο έχει αν κάνει με την ανθεκτικότητα στα σκισίματα.

Αν είναι όντως διπλής πάω πάσο, για αρχάριο αξίζει, αν είναι μονής θέλει πολύ αγάπη και προδερμο για να σου αντέξει!

το μόνο θετικό είναι ότι είναι στην τιμή του 2020. περισυ το ειχαν βάλει 330 και τους περισσέψαν πολλά (μέχρι Σεπτέμβρη υπήρχαν διαθέσιμα), φέτος ξαναγύρισαν στην γνωστή τιμή Ελλάδας (στο εξωτεικό παίζει και φθηνότερα)

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Κοιτάει ο αδερφος μου για την γαλαζια και εχουν εξαντληθει σε οσα lidl πηγε. εχει πάρει το ματι σας πουθενα να υπάρχει διαθέσιμη; μόνο η ροζ υπάρχει σχεδον σε ολα ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/7/2023 στις 12:40 ΜΜ, kallair είπε

Κοιτάει ο αδερφος μου για την γαλαζια και εχουν εξαντληθει σε οσα lidl πηγε. εχει πάρει το ματι σας πουθενα να υπάρχει διαθέσιμη; μόνο η ροζ υπάρχει σχεδον σε ολα ακομα.

Το περασμένο Σάββατο είδα 2 - 3 κομμάτια από την τυρκουάζ (https://www.lidl-hellas.gr/p/mistral-foyskoti-sanida-sup-yoga/p3856990?pageId=10025211&tabCode=Current_Sales_Week) στο κατάστημα της Γλυφάδας.

Θα σου πρότεινα να ψάξεις σε «περιφερειακά» Lidl, όπως αυτά του Μαρκόπουλου, της Παιανίας, του Γέρακα και της Βάρης (και άλλα φυσικά).

Γενικώς τις έχουν... ρημάξει, και αυτό οφείλεται και στο γεγονός ότι με την εφαρμογή Lidl plus έχεις έκπτωση 100 ευρώ από την αρχική τιμή, ενώ χωρίς αυτή έχεις μόνο 50 ευρώ έκπτωση, αλλά επειδή συνεχίζουν να φέρνουν ίσως σταθείς τυχερός εάν κάνεις ένα «περιφερειακό σαφάρι» από το πρωί.

Εγώ την πρώτη ημέρα ισχύος του φυλλαδίου που ανέφερε τη συγκεκριμένη έκπτωση με τη χρήση του Lidl plus, στήθηκα έξω από το μαγαζί από τις 7.30 το πρωί, και μόλις άνοιξε μπήκα και πήρα την all round (https://www.lidl-hellas.gr/p/mistral-foyskoti-sanida-sup/p4020490?pageId=10025211&tabCode=Current_Sales_Week). Αυτή δε νομίζω να τη βρεις πλέον, αλλά για την τυρκουάζ θεωρώ ότι έχεις πιθανότητες εάν έχεις διάθεση να κάνεις μερικά χιλιόμετρα. Εγώ και με αυτό που έκανα, "μόλις" πρόλαβα τότε, καθώς είχαν 3 από τη συγκεκριμένη και με το που έφτασα στο stand και έπαιρνα τη μία, σχεδόν αμέσως έφτασαν άλλοι 2 και πήραν τις άλλες.

Θα σου πρότεινα επίσης να πάρεις ένα τηλέφωνο και την εξυπηρέτηση πελατών τους, και να τους ρωτήσεις εάν μπορούν να σου δώσουν διαθεσιμότητα στα καταστήματα που σε ενδιαφέρουν. Πιθανότατα θα σου πουν ότι δε μπορούν, αλλά δε χάνεις και τίποτα.

 

 

Επεξ/σία από genecis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα. πηγα σημερα 2 μηνες μετα την αγορα για να την επιστρεψω. 

Δεν εγινε η επιστροφη λογω οτι ειναι εποχιακο προιον οπως μου ειπαν και πρεπει να καλεσω στην εξυπηρετηση πελατων να αιτηθω την επιστροφη της. 

Να σημειωσω οτι εχω αποδειξη και ολα ειναι στο κουτι κανονικα με τα σακουλακια τους.

θα ενημερωσω για την εξελιξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, bloskas είπε

Καλησπερα. πηγα σημερα 2 μηνες μετα την αγορα για να την επιστρεψω. 

Δεν εγινε η επιστροφη λογω οτι ειναι εποχιακο προιον οπως μου ειπαν και πρεπει να καλεσω στην εξυπηρετηση πελατων να αιτηθω την επιστροφη της. 

Να σημειωσω οτι εχω αποδειξη και ολα ειναι στο κουτι κανονικα με τα σακουλακια τους.

θα ενημερωσω για την εξελιξη

Το Lidl είναι τόσο άψογο στα θέματα επιστροφών/αλλαγών που τείνω να πιστέψω ότι η όποια εξήγηση επικαλεστεί θα είναι legit και τεκμηριωμένη και νομικά (εξαιρώ την περίπτωση του να μίλησες με κάποιον τυχαίο υπάλληλο που για Χ λόγους θα ήθελε να σε ξεφορτωθεί, καθώς κάτι τέτοιο μπορεί να συμβεί και στις καλύτερες "οικογένειες" :))

Βέβαια δεν σου κρύβω, χωρίς διάθεση προσβολής, ότι το πρώτο που σκέφτηκα διαβάζοντας το post σου είναι "χμμμμ τελείωσε το καλοκαιράκι και...." ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, haris_216 είπε

Το Lidl είναι τόσο άψογο στα θέματα επιστροφών/αλλαγών που τείνω να πιστέψω ότι η όποια εξήγηση επικαλεστεί θα είναι legit

τους πηρα πριν 10 μερες να τους πω οτι μια αντλια ομβριων που εχω σε ενα φρεατιο για παν ενδεχομενο δεν δουλευει. Σε 3 λεπτα ειχα κλεισει το τηλεφωνο εχοντας δωσει τα στοιχεια μου για να μου στειλουν καινουργια. Πριν 3 μερες ηρθε η καινουργια με acs.

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, haris_216 said:

Το Lidl είναι τόσο άψογο στα θέματα επιστροφών/αλλαγών που τείνω να πιστέψω ότι η όποια εξήγηση επικαλεστεί θα είναι legit και τεκμηριωμένη και νομικά (εξαιρώ την περίπτωση του να μίλησες με κάποιον τυχαίο υπάλληλο που για Χ λόγους θα ήθελε να σε ξεφορτωθεί, καθώς κάτι τέτοιο μπορεί να συμβεί και στις καλύτερες "οικογένειες" :))

Βέβαια δεν σου κρύβω, χωρίς διάθεση προσβολής, ότι το πρώτο που σκέφτηκα διαβάζοντας το post σου είναι "χμμμμ τελείωσε το καλοκαιράκι και...." ;)

Πολύ ευγενικοί στο τηλέφωνο. Πήραν  τα στοιχεία μου κτλ και θα με ενημερώσουν από βδομάδα για το θέμα. 

Όσο αφορά τώρα για την επιστροφή, εννοείται τη χρησιμοποίησα, δεν λέω το αντίθετο. Μετά από μερικά φουσκωματα παρατήρησα ότι η αντιολισθητικη επιφάνεια στο πάνω μέρος άρχιζε να ανοίγει στις άκρες. Επίσης σε διάφορα σημεία είχε εμφανή κολλήματα. Γνωρίζω ότι η Mistral είναι πολύ καλή εταιρία στο είδος και για αυτό την αγόρασα αλλά ισως έτυχα σε κάποια ελαττωματική παρτίδα, τι να πω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι εκθειαζετε τοσο πολυ το Lidl αρχιζω να εχω δευτερες σκεψεις μηπως και ειναι καποια προσπαθεια astroturfing;
Εγω πηρα μια μπλουζα και δεν μου την αλλαζαν επειδη εγινε αγορα και ειναι εποχιακο ειδος. Ρε πατε καλα; Εχετε δοκιμαστηρια και δεν τα χρησιμοποιησα;

Το βυζι που λετε μερικοι εαν ειναι δυο μικρες προεξοχες προσεξτε οτι ειναι ακριβως στο σημειο της βαλβιδας, εκει δεν εχει εσωτερικα σκοινακια να την κραταει επιπεδη, ειναι απολυτος φυσιολογικο σε φουσκωτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, safridia είπε

Εγω πηρα μια μπλουζα και δεν μου την αλλαζαν επειδη εγινε αγορα και ειναι εποχιακο ειδος. Ρε πατε καλα;

Μια χαρα παμε. Αν δεν μπορεις να καταλαβεις οτι δεν γινεται να σου αλλαξουν εποχιακο ειδος οταν εχει περασει η εποχη ή να σου αλλαξουν βρακι που δοκιμασες, τι να πουμε εμεις? Το LIDL εχει το κορυφαιο after sales που εχω βιωσει ποτέ στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, safridia είπε

Οσοι εκθειαζετε τοσο πολυ το Lidl αρχιζω να εχω δευτερες σκεψεις μηπως και ειναι καποια προσπαθεια astroturfing;
Εγω πηρα μια μπλουζα και δεν μου την αλλαζαν επειδη εγινε αγορα και ειναι εποχιακο ειδος. Ρε πατε καλα; Εχετε δοκιμαστηρια και δεν τα χρησιμοποιησα;

Το βυζι που λετε μερικοι εαν ειναι δυο μικρες προεξοχες προσεξτε οτι ειναι ακριβως στο σημειο της βαλβιδας, εκει δεν εχει εσωτερικα σκοινακια να την κραταει επιπεδη, ειναι απολυτος φυσιολογικο σε φουσκωτες.

Μια χαρά πάμε (τουλάχιστον ως προς αυτό). Και όχι, δεν έχω πια :P μετοχές της Lidl

Γι' αυτό που περιγράφεις εκδοχές δύο. Ή σου είπαν εξαρχής ότι δεν αλλάζει (πχ εσώρουχα, όπου το αναφέρουν σε όλους) ή ως εποχιακό άλλαζε μεν αλλά αποφάσισες να το πας πίσω όταν ήσουν off season. Το οποίο βέβαια συμβαίνει σε όλα τα καταστήματα με εποχιακά.

Και ειλικρινά όποιος έχει ψωνίσει μερικές φορές από εκεί και άσχετα από το "πατριωτικά" (οι Γερμανοί έτσι κι αλλιώς κι αλλιώτικα) είναι άψογοι στην όποια επιστροφή ή αλλαγή. Από τη στιγμή που έχεις απόδειξη και συσκευασία επιστρέφεις ότι θέλεις (στην περίπτωση της αστοχίας μηχανήματος δεν χρειάζεσαι καν τη συσκευασία, ειδικά αν έχει περάσει καιρός) χωρίς πολλές ερωτήσεις πέρα από ένα τυπικό λόγο, τον οποίο σημειώνουν για να ξέρουν αν υπήρξε κατασκευαστική αστοχία ή απλά αλλαγή γνώμης. Σε σημείο που κάποιοι πονηροί "πελάτες" το εκμεταλλεύονται και παίρνουν το χ ή ψ αντικείμενο ή εργαλείο, κάνουν τη δουλειά τους και μετά το επιστρέφουν γιατί..."άλλαξαν γνώμη" :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εσωρουχο ηταν ουτε ειχε περασει η εποχη. Μπλουζα ηταν, τις μακρυμανικες που εδινε οταν πουλαγε και τα sup, δεν το δεχθηκαν γιατι ειναι εποχιακο ειδος, ετσι μου ειπαν. Μετα εψαξα μηπως το θεωρουνε εσωρουχο γιατι οντως το φορας κατασαρκα, αλλα το ιδιο δεν θα ισχυει και σε ενα οποιοαδηποτε καλοκαιρινο μπλουζακι;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...