Προς το περιεχόμενο

Αγορά από BANGOOD


stedes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα θελω να κανω μια αγορα απο bangood και οι επιλογες που εχει στην αποστολη ειναι WAREHOUSE  CZ πρεπει να ειναι τσεχοσλοβακια και 2 μεθοδοι αποστολης EU Priority Mail  2,29 ευρω και   EU Priority Line 27 ευρω   

παρακαλω εξηγηστε μου  ποιες ειναι οι διαφορες αλλα και θεματα τελωνειου ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Priority Direct Mail είναι χωρίς τελωνείο. Τα υπόλοιπα δεν είναι σίγουρο οτι δεν περνάνε τελωνείο. Επίσης η τσεχοσλοβακία δεν υπάρχει εδώ και 27 χρόνια. Το cz είναι τσεχία.

Επίσης ψάξε λίγο στο φόρουμ. Υπάρχουν ήδη νήματα που συζητάνε το bangood και τα τελωνεία

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα. Έκανα μια παραγγελία 35€ και ξέχασα να βάλω priority direct mail. Τι μπορώ να κάνω; Η παραγγελία έχει μια μέρα που έφυγε από το κατάστημα. Μίλησα με την bangood και μου απάντησαν πως δεν μπορούν να ακυρώσουν την παραγγελία επειδή έφυγε από το κατάστημα. Βοήθεια παρακαλώ.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, karman13 είπε

Καλησπέρα. Έκανα μια παραγγελία 35€ και ξέχασα να βάλω priority direct mail. Τι μπορώ να κάνω; Η παραγγελία έχει μια μέρα που έφυγε από το κατάστημα. Μίλησα με την bangood και μου απάντησαν πως δεν μπορούν να ακυρώσουν την παραγγελία επειδή έφυγε από το κατάστημα. Βοήθεια παρακαλώ.
 

Με ποια μέθοδο το παραγγειλες? Και από που? 

Αν το πήρες από Κίνα και με air mail registered αν είναι πάνω από 22€ ενδεχομένως να περάσει τελωνείο. Χρεώνει 15€ εκτελωνισμο +ΦΠΑ 24% στο ποσό που έδωσες.

Πιστεύω δεν μπορείς να κάνεις τίποτα αυτή τη στιγμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kallonos είπε

Με ποια μέθοδο το παραγγειλες? Και από που? 

Αν το πήρες από Κίνα και με air mail registered αν είναι πάνω από 22€ ενδεχομένως να περάσει τελωνείο. Χρεώνει 15€ εκτελωνισμο +ΦΠΑ 24% στο ποσό που έδωσες.

Πιστεύω δεν μπορείς να κάνεις τίποτα αυτή τη στιγμή. 

Όντως με airmail και από Κίνα. Δηλαδή θα μου βγει 35€ + 15€ + 35*24%; Διπλάσια τιμή δηλαδή. 

Αν αρνηθώ να πληρώσω τους δασμούς του τελωνείου, επιστρέφουν το δέμα πίσω; 

Μπορώ να κάνω κάτι προς το συμφέρον μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, karman13 είπε

Όντως με airmail και από Κίνα. Δηλαδή θα μου βγει 35€ + 15€ + 35*24%; Διπλάσια τιμή δηλαδή. 

Υπάρχει περίπτωση να μην περάσει τελωνείο αν είναι μικρό δέμα και δεν έχει αναγραφόμενη τιμή.(συνήθως οι κινέζοι βάζουν χαμηλές τιμές πάνω στο δεμα).

Εμένα έχουν περάσει 2-3 πακέτα τελωνείο Αλλά όλα ήταν κάτω από 22€

Πάντα από Banggood priority direct mail, η EU priority line ότι είναι πιο φθηνό. Και για μεγάλα δέματα EU railway Αλλά αργεί λίγο. Όλα αυτά χωρίς τελωνείο.

Επεξ/σία από kallonos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, karman13 είπε

Άρα, φίλε μου, περιμένω και ο θεός βοηθός.

Να ξέρεις ότι αν αρνηθείς την παραλαβή επειδή χρεώθηκες δασμούς, παίζει να μην πάρεις πίσω τα χρήματά σου. Επίσης, τα προϊόντα με απλό ταχυδρομείο στις περισσότερες περιπτώσεις δεν επιστρέφουν στον αποστολέα αλλά μαζεύονται από το τελωνείο και καταστρέφονται (μοιράζονται :D)

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 

...Καλημέρα σας. Έχω κάνει μια παραγγελία των 34.85$ μέσω bangood από Κίνα εχθές δύο τεμάχια air dots και ζήτησα να στα σταλούν με ai parcel απλό ταχυδρομείο. Υπάρχει.περιπτωση να φάω καθυστέρηση η τελωνείο; Πέστε μου την γνώμη σας; Μπορώ να ακυρώσω η να ζητήσω κάτι προκειμένου να γλυτώσω οποίο πέναλτυ; Τι με συμβουλεύετε να κανω;

τι θα μποροσυα να κανω???

Επεξ/σία από PedroG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, PedroG είπε
 

...Καλημέρα σας. Έχω κάνει μια παραγγελία των €29.31 μέσω bangood από Κίνα εχθές δύο τεμάχια air dots και ζήτησα να στα σταλούν με ai parcel απλό ταχυδρομείο. Υπάρχει.περιπτωση να φάω καθυστέρηση η τελωνείο; Πέστε μου την γνώμη σας; Μπορώ να ακυρώσω η να ζητήσω κάτι προκειμένου να γλυτώσω οποίο πέναλτυ; Τι με συμβουλεύετε να κανω;

τι θα μποροσυα να κανω???

Αν δεν έχουν στείλει την παραγγελία σου μπορείς να ζητήσεις ακύρωση μέσω chat. Είναι αυτόματη διαδικασία. Και μετά ξαναπαραγγέλνεις.

Αν την έχουν στείλει ή θα αρνηθείς να την παραλάβεις όταν έλθει και θα χάσεις τα χρήματα σου ή σαν άντρας θα πληρώσεις του δασμούς και θα μάθεις από το λάθος σου για μελλοντικές αγορές. Μπορεί και να τη γλυτώσεις βέβαια γιατί θα είναι μικρό δέμα και να στο περάσουν χωρίς δασμούς.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλημερα παραγγελια απο BANGOOD 2 αντικειμενα Κινητα αξιας καπου 420 δολαρια συνολο....αν τα ζητησω EU Priority Line ( θα εχω κανενα θεμα με τελωνειο ...τι λετε???

υπαρχει και η αλλη επιλογη Priority Direct Mail...!!!

 

 

Tι μου προτεινετε οι γνωστες ??? στα σιγουρα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, PedroG είπε

καλημερα παραγγελια απο BANGOOD 2 αντικειμενα Κινητα αξιας καπου 420 δολαρια συνολο....αν τα ζητησω EU Priority Line ( θα εχω κανενα θεμα με τελωνειο ...τι λετε???

υπαρχει και η αλλη επιλογη Priority Direct Mail...!!!

Tι μου προτεινετε οι γνωστες ??? στα σιγουρα!!!!

Και οι 2 επιλογές είναι safe. Οπότε επιλέγεις τη πιο φθηνή.

Επίσης να βάλεις το νόμισμα στην εφαρμογή να είναι € και όχι $ γιατί στην συναλλαγή με paypal θα κάνει το συνάλλαγμα μόνο του και θα χάσεις κάποια χρήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...