Προς το περιεχόμενο

Αγορά από BANGOOD


stedes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 25/1/2021 στις 6:43 ΜΜ, daPro είπε

Καλησπέρα.Ειχα κάνει παραγγελία από bangood και σήμερα μου ήρθε μύνημα ότι η αποστολή απέτυχε λόγο λάθους διεύθυνσης..και να επικοινωνήσω εγώ με το ταχυδρομείο η κούριερ..δεν κατάλαβα..

Η διεύθυνση που έδωσα είναι σωστή.

Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι τέτοιο?

 

εχει συμβει αν η διευθηνση που εβαλες ειναι στα ελληνικα μαλλον... ποτε στα ελληνικα διευθηνσεις ολα στα λατινικα παντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, imblish είπε

εχει συμβει αν η διευθηνση που εβαλες ειναι στα ελληνικα μαλλον... ποτε στα ελληνικα διευθηνσεις ολα στα λατινικα παντα.

Εννοείται η διεύθυνση είναι στα λατινικά..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Και σε μένα το ιδιο εκαναν 2 φορές συνεχόμενα και ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη. Γίνεται η παραγγελία και μετά απο μέρες κάνουν refund τα χρήματα στο paypal  και ακυρώνουν για αδιευκρίνιστους λόγους που τελικά στο chat ούτε οι ίδιοι ξέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Στις 4/3/2021 στις 12:11 ΜΜ, samtwo είπε

Και σε μένα το ιδιο εκαναν 2 φορές συνεχόμενα και ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη. Γίνεται η παραγγελία και μετά απο μέρες κάνουν refund τα χρήματα στο paypal  και ακυρώνουν για αδιευκρίνιστους λόγους που τελικά στο chat ούτε οι ίδιοι ξέρουν.

Υπάρχουν προϊόντα τα οποία για κάποιο λόγο τον οποίο δε γνωρίζω - και μάλλον ούτε αυτοί - δε μπορούν να σταλούν με PDM. Εγώ πάλευα να πάρω ένα RF Remote (μαζί με άλλα αντικείμενα) και 5-6 συνεχόμενες φορές μου ακύρωσαν τη παραγγελία. Όταν τους ρωτούσα δεν είχαν ιδεα γιατί, απλά μου έλεγαν δε γίνεται να τα στείλουμε με PDM μόνο Air Parcel. Θεώρησα απλα οτι καταργήθηκε ο τρόπος γιατί τους κατάλαβαν και βάζουν τελωνεία. Μετά από κάνα 10 ημέρο που είχα σταματήσει να αγοράζω από BG όλως τυχαιως έκανα την ίδια παραγγελία χωρίς το RF. Τη στείλανε κανονικά. Στην αμέσως επόμενη παραγγελία λοιπόν αποφάσισα να ξανα βάλω το Remote. Και μάντεψε... Την ακύρωσαν πάλι. Δε ξέρω τι παίζει και για ένα αντικείμενο 5€ δε το στέλνουν αλλά φαντάζομαι τόσο μεγάλη εταιρεία όλο και κάποιο πρόβλημα θα έχουν. Και αντε να συνενοηθουν 15.000 άτομα για να βρουν το λόγο. Εμένα πάντως μου έρχονται (όσα μπορώ να παραγγείλω δηλαδή) πύραυλος σε 10 μερες όλα οπότε δε παραπονιέμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, PistoleroJr είπε

Υπάρχουν προϊόντα τα οποία για κάποιο λόγο τον οποίο δε γνωρίζω - και μάλλον ούτε αυτοί - δε μπορούν να σταλούν με PDM. Εγώ πάλευα να πάρω ένα RF Remote (μαζί με άλλα αντικείμενα) και 5-6 συνεχόμενες φορές μου ακύρωσαν τη παραγγελία. Όταν τους ρωτούσα δεν είχαν ιδεα γιατί, απλά μου έλεγαν δε γίνεται να τα στείλουμε με PDM μόνο Air Parcel. Θεώρησα απλα οτι καταργήθηκε ο τρόπος γιατί τους κατάλαβαν και βάζουν τελωνεία. Μετά από κάνα 10 ημέρο που είχα σταματήσει να αγοράζω από BG όλως τυχαιως έκανα την ίδια παραγγελία χωρίς το RF. Τη στείλανε κανονικά. Στην αμέσως επόμενη παραγγελία λοιπόν αποφάσισα να ξανα βάλω το Remote. Και μάντεψε... Την ακύρωσαν πάλι. Δε ξέρω τι παίζει και για ένα αντικείμενο 5€ δε το στέλνουν αλλά φαντάζομαι τόσο μεγάλη εταιρεία όλο και κάποιο πρόβλημα θα έχουν. Και αντε να συνενοηθουν 15.000 άτομα για να βρουν το λόγο. Εμένα πάντως μου έρχονται (όσα μπορώ να παραγγείλω δηλαδή) πύραυλος σε 10 μερες όλα οπότε δε παραπονιέμαι...

έτσι είναι αλλά το περιέργο είναι οτι δεν είχαν ιδέα για τις ακυρώσεις... Τελικά μετα απο 2 ακυρώσεις στην τρίτη πριν προλάβουν να ακυρώσουν μίλησα με chat και μου είπαν οτι πρεπει να αλλάξουν τον τρόπο αποστολής για να φύγει η παραγγελία αλλιώς θα ακυρωθεί και αυτή. Συμφώνησα στην αλλαγή και απο οτι βλέπω έφτασε σήμερα στο ταχυδρομείο της περιοχής μου μετά από 2μήνες και 10 μέρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να βρω και να κατεβάσω απόδειξη από προϊόν που έχω αγοράσει, μέσω Banggood; Ακολουθώ ό, τι οδηγία έχω βρει στο διαδίκτυο, αλλά δεν έχω καταφερει κάτι μέχρι στιγμής. 

Κάπου υποτίθεται ότι υπάρχει (ως invoice, για download). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γειά σας Παιδια, εχω παραγγείλει ενα κινητό και μου έρχεται με eu priority line αλλα μου λεει οτι το παρσελ εχει μπει στο σύστημα της Gls αλλα δεν το χουν παραλάβει (έστειλα μέιλ στα κεντρικά της GLS) και δεν εχει αλλάξει το στάτους εδω και 18 μέρες τι παιζει? 

Screenshot_20210713-151338.jpg

Επεξ/σία από andrmaza
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Έκανα μια παραγγελία μεσω  bangood και μου την χώρισαν σε 2 ενω τα πληρωσα μαζι καπου στα 48 ευρω.Η μια ειναι για 2 μασκες (για το squid game και μια απο purge φαση) και η αλλη για μια στολη για το squid game.Και τα δυο αντι να τα εχουν μαζι δεν ξερω γιατι τα χωρισαν μεχρι και 2 tracks ειχαν. Η στολή ηταν η πρωτη που αρχισε να κανει track της διαδικασίας αποστολης και μου ηρθε κανονικα ενω στης μασκες ακομα απο της 20 Οκτωβρίου λεει οτι η αποθήκη μας συσκευάζει τα προϊόντα σας τι εχει γινει χάθηκαν τα ειχαν σε stock και τελιακ δεν τα εβαλαν τι φαση δεν ξερω τι να κανω τωρα.

IMG_20211106_144513.jpg

Screenshot_2021-11-06-14-43-17-717_com.banggood.client.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/11/2021 στις 2:46 ΜΜ, JackRonet είπε

Έκανα μια παραγγελία μεσω  bangood και μου την χώρισαν σε 2 ενω τα πληρωσα μαζι καπου στα 48 ευρω.Η μια ειναι για 2 μασκες (για το squid game και μια απο purge φαση) και η αλλη για μια στολη για το squid game.Και τα δυο αντι να τα εχουν μαζι δεν ξερω γιατι τα χωρισαν μεχρι και 2 tracks ειχαν. Η στολή ηταν η πρωτη που αρχισε να κανει track της διαδικασίας αποστολης και μου ηρθε κανονικα ενω στης μασκες ακομα απο της 20 Οκτωβρίου λεει οτι η αποθήκη μας συσκευάζει τα προϊόντα σας τι εχει γινει χάθηκαν τα ειχαν σε stock και τελιακ δεν τα εβαλαν τι φαση δεν ξερω τι να κανω τωρα.

IMG_20211106_144513.jpg

Screenshot_2021-11-06-14-43-17-717_com.banggood.client.jpg

Δεν έχουν απόθεμα λογικά, στείλε στο support να σου κάνουν πίστωση του ποσού και ακύρωση της παραγγελίας.

Επεξ/σία από kallonos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/11/2021 στις 10:52 ΜΜ, kallonos είπε

Δεν έχουν απόθεμα λογικά, στείλε στο support να σου κάνουν πίστωση του ποσού και ακύρωση της παραγγελίας.

@kallonos μπηκα τωρα στο banggood και σε μερικες συσκευες πχ laptops εχει ειτε τις δυο διαθεσιμες επιλογες για αποστολη ή την πιο ακριβη. γιατι γινεται αυτο? τωρα κοιτουσα σε laptop  11,6 ιντσων ειχε και τις δυο επιλογες αποστολης ενω σε αλλο φορητο υπολογιστη 15,6ιντσ ειχε μονον την μια διαθεσιμη μαρκαρισμενη επιλογη.

Επεξ/σία από paraske
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Mια απορία .ΑΝ και κάνω εδώ και χρόνια συναλλαγές  . Μου έρχονται στο mail flash dial προσφορές που όμως όταν κάνω κλικ πάνω τους και μπαίνω στη σελίδα , είναι τελικά ακριβότερες. Γιατί ισχύει αυτό , πέραν του προφανέστατου ότι μας κοροϊδεύουν στα μούτρα μας για να μπούμε στη σελίδα τους;Είναι κάτι άλλο που δεν το έχω καταλάβει καλά;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, charlymp είπε

Mια απορία .ΑΝ και κάνω εδώ και χρόνια συναλλαγές  . Μου έρχονται στο mail flash dial προσφορές που όμως όταν κάνω κλικ πάνω τους και μπαίνω στη σελίδα , είναι τελικά ακριβότερες. Γιατί ισχύει αυτό , πέραν του προφανέστατου ότι μας κοροϊδεύουν στα μούτρα μας για να μπούμε στη σελίδα τους;Είναι κάτι άλλο που δεν το έχω καταλάβει καλά;  

Μήπως οι τιμές στο mail είναι χωρίς ΦΠΑ;
Το 24% δεν είναι και λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κάτσει και έχω υπολογίσει τα πάντα, ΦΠΑ, να είναι σε άλλο νόμισμα και να λέει σε ευρώ. Τα πάντα. Τίποτα δε βγαίνει σωστό. Απλα μας κοροϊδεύουν μέσα στη μάπα μας. Βέβαια συνήθως ακόμα και η "τσιμπιμενη" τιμή σε σχέση με αυτή που λεει είναι συμφέρουσα αλλά αυτό είναι άλλη υπόθεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...