Προς το περιεχόμενο

Αγορά από BANGOOD


stedes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 18/8/2020 στις 10:22 ΠΜ, imvrios είπε

Αν δεν έχουν στείλει την παραγγελία σου μπορείς να ζητήσεις ακύρωση μέσω chat. Είναι αυτόματη διαδικασία. Και μετά ξαναπαραγγέλνεις.

Αν την έχουν στείλει ή θα αρνηθείς να την παραλάβεις όταν έλθει και θα χάσεις τα χρήματα σου ή σαν άντρας θα πληρώσεις του δασμούς και θα μάθεις από το λάθος σου για μελλοντικές αγορές. Μπορεί και να τη γλυτώσεις βέβαια γιατί θα είναι μικρό δέμα και να στο περάσουν χωρίς δασμούς.

μολις παρελαβα απο Bangood....Το ποσο ηταν πανω απο 22 στα 29 ευρω....δυο ζευαγρια ακουστικων τα παρειγγειλα με το κατωτατο δυνατο μεσο air parcel ηρθαν κ ολας πραγμα που με εξεπληξε..... η παραγγελια εγινε 17.8 και σημερα εχουμε 3.9 και δεν ειχα κανενα θεμα ΤΕΛΩΝΕΙΟΥ και εξτρα χρεωσεων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 14/6/2020 στις 2:00 ΜΜ, neosstoforum είπε

Επέλεξε το EU Priority Mail. Δεν περνάει τελωνείο από Ευρώπη.

Θα επαναφέρω το θέμα, για να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας. Πράγματι, δεν περνάει τελωνείο και ούτε και θα μπορούσε να περάσει με αυτή την επιλογή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τέλος Νοεμβρίου παρήγγηλα 2 γραφιστικές ταμπλέτες με Priority Direct Mail και κόστος 120 € μαζί με τα μεταφορικά. Από 18 Δεκεμβρίου φαίνεται πως έχουν φτάσει Ελλάδα, ωστόσο πριν λίγες ώρες έλαβα μήνυμα από τα ΕΛΤΑ ότι απαιτείται να στείλω paypal ή τιμολόγιο ή απόδειξη αγοράς για να γίνει εκτελωνισμός! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, lamkon είπε

Τέλος Νοεμβρίου παρήγγηλα 2 γραφιστικές ταμπλέτες με Priority Direct Mail και κόστος 120 € μαζί με τα μεταφορικά. Από 18 Δεκεμβρίου φαίνεται πως έχουν φτάσει Ελλάδα, ωστόσο πριν λίγες ώρες έλαβα μήνυμα από τα ΕΛΤΑ ότι απαιτείται να στείλω paypal ή τιμολόγιο ή απόδειξη αγοράς για να γίνει εκτελωνισμός! 

 μιλάς με το banggood αν θέλουν να σου κάνουν επιστροφή τα έξοδα του τελωνείου, ή το αφήνεις επ αόριστον έως ότου γυρίσει στο banggood να σου κάνουν refund. Ίσως σίγουρος ότι έβαλες pdm; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα 

Μπορεί κάποιος να μου πει αν θα φάω τελωνείο ?

Έχει και επιλογή Priority direct Mail 

Ευχαριστώ

IMG_20210109_101550.jpg

Επεξ/σία από ballin95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/1/2021 στις 7:46 ΠΜ, Μακιαβέλλι είπε

 μιλάς με το banggood αν θέλουν να σου κάνουν επιστροφή τα έξοδα του τελωνείου, ή το αφήνεις επ αόριστον έως ότου γυρίσει στο banggood να σου κάνουν refund. Ίσως σίγουρος ότι έβαλες pdm; 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Έστειλα email στο banggood και μου απάντησαν να στείλω ό,τι μου ζητάνε τα ΕΛΤΑ (και ότι λυπούνται :)). Συνεπώς, φαίνεται πως δεν παίζει η 1η λύση που προτείνεις και υποθέτω πως αφού ενημέρωσα το banggood, "έκαψα" τη 2η λύση! Επίσης, είμαι σίγουρος ότι έβαλα PDM... Η 1η εικόνα είναι από το tracking info του banggood και η 2η από τα ΕΛΤΑ.

Screenshot_20210109_012602.jpg

IMG_20210109_012924.jpg

Επεξ/σία από lamkon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.Ειχα κάνει παραγγελία από bangood και σήμερα μου ήρθε μύνημα ότι η αποστολή απέτυχε λόγο λάθους διεύθυνσης..και να επικοινωνήσω εγώ με το ταχυδρομείο η κούριερ..δεν κατάλαβα..

Η διεύθυνση που έδωσα είναι σωστή.

Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι τέτοιο?

 

Επεξ/σία από daPro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, daPro είπε

Καλησπέρα.Ειχα κάνει παραγγελία από bangood και σήμερα μου ήρθε μύνημα ότι η αποστολή απέτυχε λόγο λάθους διεύθυνσης..και να επικοινωνήσω εγώ με το ταχυδρομείο η κούριερ..δεν κατάλαβα..

Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι τέτοιο?

 

Αν εχεις κάνει την αποστολή με EU Priority Line την στέλνουν με κούριερ GLS με το tracking του Bangood πας στην σελίδα της Gls και θα σου βγάλει τον καινούργιο αριθμό αποστολής της ACS οπου θα τον βάλεις στην σελίδα της. Και θα δες αν πράγματι έχει φτάσει στο υποκατάστημα της περιοχή σου. Όπου τους παίρνεις τηλ. Και αν είσαι κοντά πας και το παίρνεις και ξεμπερδεύεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Αν εχεις κάνει την αποστολή με EU Priority Line την στέλνουν με κούριερ GLS με το tracking του Bangood πας στην σελίδα της Gls και θα σου βγάλει τον καινούργιο αριθμό αποστολής της ACS οπου θα τον βάλεις στην σελίδα της. Και θα δες αν πράγματι έχει φτάσει στο υποκατάστημα της περιοχή σου. Όπου τους παίρνεις τηλ. Και αν είσαι κοντά πας και το παίρνεις και ξεμπερδεύεις....

Στην GLS δεν το βρίσκει καν τον tracking. Είναι με priority direct mail.τι σημαίνει αυτό?

Επεξ/σία από daPro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι με ΕΛΤΑ λογικά. (Έκτος αν έχει αναλάβει κούριερ όταν μπήκε Ελλάδα το δέμα) Μπες στο 17track.net και στο site των ΕΛΤΑ και βάλε τον αριθμό αποστολής που εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Είναι με ΕΛΤΑ λογικά. (Έκτος αν έχει αναλάβει κούριερ όταν μπήκε Ελλάδα το δέμα) Μπες στο 17track.net και στο site των ΕΛΤΑ και βάλε τον αριθμό αποστολής που εχεις.

Μου έβγαλε το ίδιο μήνυμα ότι λόγο λάθους διεύθυνσης δεν παραδόθηκε..να πάρω αύριο τον ΕΛΤΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, daPro είπε

Μου έβγαλε το ίδιο μήνυμα ότι λόγο λάθους διεύθυνσης δεν παραδόθηκε..να πάρω αύριο τον ΕΛΤΑ?

Αν γνωρίζεις που ειναι το κεντρικό ταχυδρομείο που έρχονται τα δέματα στην περιοχή σου. Πας από εκεί με την ταυτότητα σου και τον κωδικό αποστολής. Γιατί από το τηλέφωνο δεν πρόκειται να κάνεις δουλεια....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Αν γνωρίζεις που ειναι το κεντρικό ταχυδρομείο που έρχονται τα δέματα στην περιοχή σου. Πας από εκεί με την ταυτότητα σου και τον κωδικό αποστολής. Γιατί από το τηλέφωνο δεν πρόκειται να κάνεις δουλεια....

Τον κωδικό αποστολής που μου δίνει το bangood? ευχαριστώ για την βοήθεια

Επεξ/σία από daPro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, daPro είπε

Τον κωδικό αποστολής που μου δίνει το bangood? ευχαριστώ για την βοήθεια

ΝΑΙ Αυτόν που έβαλες και στο site των ΕΛΤΑ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γειά σας κι από εμένα. Για να μην ανοίγω άλλο θέμα, με bangood τελικά τι παίζει; Ισχύει το priority line = χωρίς τελωνείο;  Γενικότερα έχει ασφάλεια σαν site; Δεν έχω αγοράσει ποτέ από εκεί καθώς είμαι φίλος ebay - ali.  Έχω βάλει στο μάτι ταμπλετάκι και δεν βρίσκω ανταγωνιστή στα χρήματά του. Όποια πληροφορία ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...