Προς το περιεχόμενο

Αλλοιωμένο (Χαλασμένο) προιον από SuperMarket


maxdore217

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

 

29 minutes ago, G.bar said:

  Αν βρείτε κάτι χαλασμένο, στείλτε με mail φωτογραφίες στην εταιρεια παραγωγής και στο κατάστημα αγοράς και μετά περάστε μια βόλτα απο το κατάστημα, με το προιόν και την απόδειξη να σας το αλλαξουν. ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ μην κάνετε καταγγελία έστω τηλεφωνική πουθενά, εκτος κι αν έχετε όρεξη να τρέχετε σαν μάρτυρας σε δικαστήρια για τα επόμενα 10 χρόνια. Είχε κάνει το λάθος η μητέρα μου πριν καμια 10αρια χρόνια να κάνει τηλεφωνική καταγγελία σε κάποιον φορέα, για μούχλα που βρήκε σε ένα γιαούρτι. Το αποτέλεσμα... κάθε τόσο κλήση απο δικαστήριο να παραβρεθει ως μάρτυρας σε μια μόνιμα εξ αναβολής δίκη. 

ο ΕΦΕΤ μια χαρά δουλειά κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, G.bar είπε

  Αν βρείτε κάτι χαλασμένο, στείλτε με mail φωτογραφίες στην εταιρεια παραγωγής και στο κατάστημα αγοράς και μετά περάστε μια βόλτα απο το κατάστημα, με το προιόν και την απόδειξη να σας το αλλαξουν. ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ μην κάνετε καταγγελία έστω τηλεφωνική πουθενά, εκτος κι αν έχετε όρεξη να τρέχετε σαν μάρτυρας σε δικαστήρια για τα επόμενα 10 χρόνια. Είχε κάνει το λάθος η μητέρα μου πριν καμια 10αρια χρόνια να κάνει τηλεφωνική καταγγελία σε κάποιον φορέα, για μούχλα που βρήκε σε ένα γιαούρτι. Το αποτέλεσμα... κάθε τόσο κλήση απο δικαστήριο να παραβρεθει ως μάρτυρας σε μια μόνιμα εξ αναβολής δίκη. 

Η μητέρα σου είχε κρατήσει την συσκευασία και φωτογραφίες. Πάντως για το θέμα που αναφέρεις, για μένα πολύ κακώς δεν έχει θεσπισει το κράτος την προστασία όσων κάνουν καταγγελίες σε αρχές και φορείς, δεν λέω η καταγγελία να είναι ανώνυμη αλλά να μην επιτρέπεται να γίνουν γνωστά στον δεύτερο τα στοιχεία του ατόμου που θα κάνει καταγγελία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/6/2020 στις 8:27 ΠΜ, N3M3SiS είπε

Ξαναδιάβασε το post μου, δεν μπορω να ξαναγραφω τα ιδια, με κουραζει.

Αγαπητέ μου φίλε καλύτερα να μην ξανά γράφεις σχόλια αφού πρώτον σε κουράζουν και δεύτερον είναι δικές σου σκέψεις/απόψεις/σχόλια.

Επίσης οφείλω να σε ενημερώσω αγαπητέ μου φίλε ότι εξαιτίας μου (δυστυχώς) έχουν χάσει την δουλειά τους οδηγοί του ΟΣΥ , οδηγοί της ΣΤΑΣΥ , ελεγκτές της ΣΤΑΣΥ και αστυνομικοί της ΕΛ.ΑΣ σε διάφορα περιστατικά και αιτία ήταν οι πράξεις τους.

Υπόψιν δεν είμαι ούτε ανώτατος δικαστικός υπάλληλος , ούτε ανώτατος αστυνομικός υπάλληλος , ούτε στέλεχος της κυβέρνησης , αλλά είμαι ένας απλός φορολογούμενος πολίτης που ξέρει τα δικαιώματα του και τις υποχρεώσεις του.

για όλα τα παραπάνω υπήρχαν οι ανάλογες αποδείξεις οι οποίες στάλθηκαν στις αρμόδιες αρχές και το αποτέλεσμα ήταν να χάσουν την δουλειά τους (δυστυχώς).

ότι αφορά τα "αλλοιωμένα τρόφιμα" όσες φορές μου έχει τύχει σε αγορές από (όλες τις γνωστές αλυσίδες) σούπερ μάρκετ συνήθως επικοινωνώ με το σούπερ μάρκετ αυτό με την σειρά του επικοινωνεί με την εταιρεία παραγωγής και λύνεται το θέμα εκτός αν είναι κάτι πιο σοβαρό (μολυσματική ασθένεια ή κάτι άλλο) τότε επικοινωνούν με τον ΕΦΕΤ και γίνεται ανάκληση του προιόντος.

Στις 19/6/2020 στις 3:59 ΜΜ, Βασίλης_29 είπε

Η μητέρα σου είχε κρατήσει την συσκευασία και φωτογραφίες. Πάντως για το θέμα που αναφέρεις, για μένα πολύ κακώς δεν έχει θεσπίσει το κράτος την προστασία όσων κάνουν καταγγελίες σε αρχές και φορείς, δεν λέω η καταγγελία να είναι ανώνυμη αλλά να μην επιτρέπεται να γίνουν γνωστά στον δεύτερο τα στοιχεία του ατόμου που θα κάνει καταγγελία. 

Αγαπητέ φίλε Βασίλη

προσωπικά πάντα κρατάω φωτογραφίες/βίντεο με το "αλλοιωμένο προϊόν" και την "απόδειξη αγοράς" του

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά κάνεις και κρατάς φωτογραφίες. Η ερώτηση πήγαινε προς τον Gbar, αυτό που ήθελα να πω είναι ότι εφόσον υπάρχει επαρκές φωτογραφικό η βιντεοληπτικο υλικό για να μπορεί να στοιχειοθετησει την καταγγελία και να σε τρέξουν στα δικαστήρια δεν θα καταφέρουν κάτι. Ακόμα και να υποστηρίξουν ότι αυτό το έκανες εσκεμμένα για να φαίνεται κάτι και να ζητήσεις τα ρέστα από την εταιρεία, υπάρχουν άτομα με γνώσεις που μπορούν να διακρίνουν από την φωτογραφία αν είναι αληθές περιστατικό αλλοιωμένου προϊόντος ή ψευδές πχ μύκητας στο γιαούρτι. 

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikorolis είπε

Αγαπητέ μου φίλε καλύτερα να μην ξανά γράφεις σχόλια αφού πρώτον σε κουράζουν και δεύτερον είναι δικές σου σκέψεις/απόψεις/σχόλια.

Επίσης οφείλω να σε ενημερώσω αγαπητέ μου φίλε ότι εξαιτίας μου (δυστυχώς) έχουν χάσει την δουλειά τους οδηγοί του ΟΣΥ , οδηγοί της ΣΤΑΣΥ , ελεγκτές της ΣΤΑΣΥ και αστυνομικοί της ΕΛ.ΑΣ σε διάφορα περιστατικά και αιτία ήταν οι πράξεις τους.

Υπόψιν δεν είμαι ούτε ανώτατος δικαστικός υπάλληλος , ούτε ανώτατος αστυνομικός υπάλληλος , ούτε στέλεχος της κυβέρνησης , αλλά είμαι ένας απλός φορολογούμενος πολίτης που ξέρει τα δικαιώματα του και τις υποχρεώσεις του.

για όλα τα παραπάνω υπήρχαν οι ανάλογες αποδείξεις οι οποίες στάλθηκαν στις αρμόδιες αρχές και το αποτέλεσμα ήταν να χάσουν την δουλειά τους (δυστυχώς).

ότι αφορά τα "αλλοιωμένα τρόφιμα" όσες φορές μου έχει τύχει σε αγορές από (όλες τις γνωστές αλυσίδες) σούπερ μάρκετ συνήθως επικοινωνώ με το σούπερ μάρκετ αυτό με την σειρά του επικοινωνεί με την εταιρεία παραγωγής και λύνεται το θέμα εκτός αν είναι κάτι πιο σοβαρό (μολυσματική ασθένεια ή κάτι άλλο) τότε επικοινωνούν με τον ΕΦΕΤ και γίνεται ανάκληση του προιόντος.

Αγαπητέ φίλε Βασίλη

προσωπικά πάντα κρατάω φωτογραφίες/βίντεο με το "αλλοιωμένο προϊόν" και την "απόδειξη αγοράς" του

Αυτο με τους οδηγους του ΟΣΥ πως το καταφερες ?

Εχω κανει απειρες καταγγελιες με αποδειξεις φωτο,στιγμα gps (οδηγος που εκανε παρακαμψη μονος του) κτλ..

Μια ζωη ερχονται απαντησεις οτι εγιναν συστασεις και εγγραφη επιπληξη στον οδηγο ή οτι εγινε με εντολη σταθμαρχη ... 

Για απολυση οδηγου ποτε.... 

Μιλαμε τωρα μεχρι και για οδηγο που ξεκινησε απο την αφερτηρια με γραμμη ταδε και στα μισα πηρε αλλη διαδρομη.

Οταν του το ειπαμε κατεβηκε ειδε τι εγραφε μπροστα και μετα το αλλαξε και συνεχισε την δικη του διαδρομη αφου κατεβηκε το μισο λεωφορειο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν βρεθεί αλλοιωμένο προιόν έχεις πρακτικά τρείς επιλογές:

α)να ενημερώσεις το κατάστημα και να το επιστρέψεις

β)να ενημερώσεις την παρασκευάστρια εταιρεία και να το επιστρέψεις

γ)να ενημερώσεις την αστυνομία και να κάνεις καταγγελία ή μήνυση καθώς επίσης να ενημερώσεις δικηγόρο και να στείλεις εξώδικο ή να κάνεις προσφυγή

Στις παραπάνω περιπτώσεις θα έχεις τα παρακάτω αποτελέσματα:

α)θα λάβεις τα χρήματα σου πίσω

β)θα λάβεις νέο προιόν σε αντικατάσταση του αλλοιωμένου και ενδεχομένως μερικά ακόμη

γ)θα μπλέξεις σε μιά ατέρμονη διαμάχη που κατάστημα και παρασκευάστρια εταιρεία θα αλληλοκατηγορηθούν μεταξύ τους για το ποιός είναι υπεύθυνος και ταυτόχρονα θα κατηγορήσουν εσένα για συκοφαντική δυσφήμιση και μετά θα πρέπει να αποδείξεις οτι δεν έχεις επέμβει στο προιόν και οτί ήταν αλλοιωμένο όταν το πήρες (άρα κατάλαβες τι θα λάβεις)!

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@ikorolis

Εγώ πάλι είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν έχει χάσει κανένας την δουλειά του, εξ'αιτιας σου. Η διαδικασία αποταξης από όλες αυτές τις Υπηρεσίες που ανέφερες, δεν είναι όσο απλές τις φαντάζεσαι. Ενημερωτικά έτσι τελείως, για να αποταχθει ειδικά αστυνομικός.. 5 μήνες φυλακη να φάει.. Πάλι έξω για βάρδια θα είναι. Για ένα πειθαρχικό παράπτωμα, δεν θα πάει ποτέ σπίτι του, εκτός πια και αν μιλάμε για κάτι ιδιαιτέρως σοβαρό, τύπου χρηματισμό, μπραβιλικια κ.α.

Χαλάρωσε. 

 

Υ. Γ. Αυτό που με κουράζει όπως ανέφερα, δεν είναι να κάνω επεξηγήσεις στα σχόλια. Να ξαναγράφω τα ίδια ξανά και ξανά για κάποιους που δεν λένε να καταλάβουν τι διαβάζουν είναι το κουραστικό. Όπως έκανα μόλις ας πούμε για σένα που δεν κατάλαβες ήδη από το post που έκανες quote τι διάβασες. 

Επεξ/σία από N3M3SiS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

@ikorolis

Εγώ πάλι είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν έχει χάσει κανένας την δουλειά του, εξ'αιτιας σου. Η διαδικασία αποταξης από όλες αυτές τις Υπηρεσίες που ανέφερες, δεν είναι όσο απλές τις φαντάζεσαι. Ενημερωτικά έτσι τελείως, για να αποταχθει ειδικά αστυνομικός.. 5 μήνες φυλακη να φάει.. Πάλι έξω για βάρδια θα είναι. Για ένα πειθαρχικό παράπτωμα, δεν θα πάει ποτέ σπίτι του, εκτός πια και αν μιλάμε για κάτι ιδιαιτέρως σοβαρό, τύπου χρηματισμό, μπραβιλικια κ.α.

Χαλάρωσε. 

Υ. Γ. Αυτό που με κουράζει όπως ανέφερα, δεν είναι να κάνω επεξηγήσεις στα σχόλια. Να ξαναγράφω τα ίδια ξανά και ξανά για κάποιους που δεν λένε να καταλάβουν τι διαβάζουν είναι το κουραστικό. Όπως έκανα μόλις ας πούμε για σένα που δεν κατάλαβες ήδη από το post που έκανες quote τι διάβασες. 

Καλά μεταξύ μας και εγώ δίνω περισσότερες πιθανότητες να υπάρχει ο Άγιος Βασίλης παρά να απολυθεί ΔΥ (και μάλιστα λόγω παραπόνων)...

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
18 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

@ikorolis

Εγώ πάλι είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν έχει χάσει κανένας την δουλειά του, εξ'αιτιας σου. Η διαδικασία αποταξης από όλες αυτές τις Υπηρεσίες που ανέφερες, δεν είναι όσο απλές τις φαντάζεσαι. Ενημερωτικά έτσι τελείως, για να αποταχθει ειδικά αστυνομικός.. 5 μήνες φυλακη να φάει.. Πάλι έξω για βάρδια θα είναι. Για ένα πειθαρχικό παράπτωμα, δεν θα πάει ποτέ σπίτι του, εκτός πια και αν μιλάμε για κάτι ιδιαιτέρως σοβαρό, τύπου χρηματισμό, μπραβιλικια κ.α.

Χαλάρωσε. 

να μην είσαι και πολύ σίγουρος εγώ πάλι θα πρότεινα...γιατί θα σε φάει η υπερβολική σιγουριά σου φίλε μου

εγώ καταρχήν δεν μίλησα για

αστυνομικό αλλά αστυνομικούς

οδηγό αλλά οδηγούς

ελεγκτή αλλά ελεγκτές

γιατί απλά δεν είναι ένας αλλά παραπάνω από δύο

με αποδείξεις αδιάσειστες πέρασαν πειθαρχικό (ΕΔΕ) από τις αρμόδιες αρχές και απολύθηκαν εννοείται ότι τα παραπτώματα ήταν σοβαρά σε σημείο που θα μπορούσα να προχωρήσω και σε ποινική δίωξη (αν άκουγα τους δικηγόρους και τις αρμόδιες αρχές που επέμεναν σε αυτό) αλλά δεν το έκανα εμένα μου αρκούσε ότι έχασαν την δουλειά τους

για όλα τα υπόλοιπα θα τα τακτοποιήσει η ζωή καθώς όλα πληρώνονται με το ίδιο νόμισμα φίλε μου κανείς δεν ξεφεύγει από αυτόν το απαράβατο κανόνα της ζωής.

 

Μόλις τώρα, agnostos13 είπε

Καλά μεταξύ μας και εγώ δίνω περισσότερες πιθανότητες να υπάρχει ο Άγιος Βασίλης παρά να απολυθεί ΔΥ λόγω παραπόνων...

άστο καλύτερα φίλε μου δεν είναι για σένα αυτού του είδους οι συζητήσεις

νομίζεις ότι ο Δ.Υ είναι υπεράνω νόμου

νόμιζε όσο θες...

υπεράνω νόμου δεν είναι κανείς

και ευτυχώς που είμαι πολύ της λεπτομέρειας και έχω κρατήσει όλες τις αποδείξεις για τους παραπάνω που αναφέρθηκα.

ξέρεις πόσο όμορφα και ψυχαγωγικά βίντεο για να περνάει όμορφα η ώρα σου είναι

να βλέπεις άτομα που το παίζουν εξουσία την μια στιγμή

και την άλλη να παρακαλάνε να αποσύρεις τα πάντα για να μην χάσουν την δουλειά τους και φάνε παντόφλα από την γυναίκα τους.

 

36 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

@ikorolis

Εγώ πάλι είμαι σχεδόν βέβαιος ότι δεν έχει χάσει κανένας την δουλειά του, εξ'αιτιας σου. Η διαδικασία αποταξης από όλες αυτές τις Υπηρεσίες που ανέφερες, δεν είναι όσο απλές τις φαντάζεσαι. Ενημερωτικά έτσι τελείως, για να αποταχθει ειδικά αστυνομικός.. 5 μήνες φυλακη να φάει.. Πάλι έξω για βάρδια θα είναι. Για ένα πειθαρχικό παράπτωμα, δεν θα πάει ποτέ σπίτι του, εκτός πια και αν μιλάμε για κάτι ιδιαιτέρως σοβαρό, τύπου χρηματισμό, μπραβιλικια κ.α.

Χαλάρωσε. 

Υ. Γ. Αυτό που με κουράζει όπως ανέφερα, δεν είναι να κάνω επεξηγήσεις στα σχόλια. Να ξαναγράφω τα ίδια ξανά και ξανά για κάποιους που δεν λένε να καταλάβουν τι διαβάζουν είναι το κουραστικό. Όπως έκανα μόλις ας πούμε για σένα που δεν κατάλαβες ήδη από το post που έκανες quote τι διάβασες. 

αν σε κουράζει η συζήτηση φίλε μου σε μια δημόσια ιστοσελίδα/κοινότητα

διάβασε κανένα βιβλίο που δεν αντικρούει τα επιχειρήματα σου

γιατί εγώ θα σου τα αντικρούω για πάντα

ειδικά από την στιγμή που έχω και τις αποδείξεις για τα λεγόμενα μου και οι αποδείξεις ξέρεις δεν είναι μόνο έγγραφα αλλά υπάρχουν και πολύ επιμορφωτικά βίντεο με τους παραπάνω πρωταγωνιστές που αναφέρθηκα είναι πιο ψυχαγωγικά από το να διαβάζεις ένα βιβλίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, ikorolis είπε

να μην είσαι και πολύ σίγουρος εγώ πάλι θα πρότεινα...γιατί θα σε φάει η υπερβολική σιγουριά σου φίλε μου

εγώ καταρχήν δεν μίλησα για

αστυνομικό αλλά αστυνομικούς

οδηγό αλλά οδηγούς

ελεγκτή αλλά ελεγκτές

γιατί απλά δεν είναι ένας αλλά παραπάνω από δύο

με αποδείξεις αδιάσειστες πέρασαν πειθαρχικό (ΕΔΕ) από τις αρμόδιες αρχές και απολύθηκαν εννοείται ότι τα παραπτώματα ήταν σοβαρά σε σημείο που θα μπορούσα να προχωρήσω και σε ποινική δίωξη (αν άκουγα τους δικηγόρους και τις αρμόδιες αρχές που επέμεναν σε αυτό) αλλά δεν το έκανα εμένα μου αρκούσε ότι έχασαν την δουλειά τους

για όλα τα υπόλοιπα θα τα τακτοποιήσει η ζωή καθώς όλα πληρώνονται με το ίδιο νόμισμα φίλε μου κανείς δεν ξεφεύγει από αυτόν το απαράβατο κανόνα της ζωής.

άστο καλύτερα φίλε μου δεν είναι για σένα αυτού του είδους οι συζητήσεις

νομίζεις ότι ο Δ.Υ είναι υπεράνω νόμου

νόμιζε όσο θες...

υπεράνω νόμου δεν είναι κανείς

και ευτυχώς που είμαι πολύ της λεπτομέρειας και έχω κρατήσει όλες τις αποδείξεις για τους παραπάνω που αναφέρθηκα.

ξέρεις πόσο όμορφα και ψυχαγωγικά βίντεο για να περνάει όμορφα η ώρα σου είναι

να βλέπεις άτομα που το παίζουν εξουσία την μια στιγμή

και την άλλη να παρακαλάνε να αποσύρεις τα πάντα για να μην χάσουν την δουλειά τους και φάνε παντόφλα από την γυναίκα τους.

Δεν ξέρω πως έφτασες σε αυτό το αυθαίρετο συμπέρασμα, σε κάθε περίπτωση δεν βλέπω κάπου να ζήτησα την άποψη σου για τις συζητήσεις που θα συμμετέχω...

Κατά τα άλλα ο καθένας πιστεύει και δηλώνει ότι θέλει!

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, k_w_t είπε

Αυτο με τους οδηγους του ΟΣΥ πως το καταφερες ?

Εχω κανει απειρες καταγγελιες με αποδειξεις φωτο,στιγμα gps (οδηγος που εκανε παρακαμψη μονος του) κτλ..

Μια ζωη ερχονται απαντησεις οτι εγιναν συστασεις και εγγραφη επιπληξη στον οδηγο ή οτι εγινε με εντολη σταθμαρχη ... 

Για απολυση οδηγου ποτε.... 

Μιλαμε τωρα μεχρι και για οδηγο που ξεκινησε απο την αφερτηρια με γραμμη ταδε και στα μισα πηρε αλλη διαδρομη.

Οταν του το ειπαμε κατεβηκε ειδε τι εγραφε μπροστα και μετα το αλλαξε και συνεχισε την δικη του διαδρομη αφου κατεβηκε το μισο λεωφορειο...

όσο και να σου φαντάζει δύσκολο

είναι πολύ εύκολο φίλε μου

όλα είναι θέμα γνωριμιών έτσι βρίσκεις τον κατάλληλο άνθρωπο στην κατάλληλη θέση (σε αυτό με βοήθησε η εργασία μου)

μετά όλα ακολουθούν τον δρόμο τους

σε ότι αφορά τους οδηγούς της ΟΣΥ ενημερωτικά η εταιρεία τους ΟΣΥ και ο συνδικαλιστικός τους φορέας τους προσέφερε κάλυψη για τα παραπτώματα τους

δυστυχώς όμως δεν τους προσέφερε κάλυψη ο ΟΑΣΑ και φυσικά η ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ όπου έκανε δεκτές όλες τις αποδείξεις ακόμα και τα βίντεο (τα οποία είχε απορρίψει ο ΟΣΥ ως παράνομα)  που είχα τραβήξει εγώ και άλλοι επιβάτες των γραμμών λεωφορείων/τρόλεϊ μέσα από το όχημα και ειδικά τα βίντεο έδειχναν τα παραπτώματα τους και φυσικά την συμπεριφορά τους απέναντι σε επιβατικό κοινό (επιβάτες που πληρώνουν το εισιτήριο/κάρτα τους).

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειλικρινα ακομα δεν εχω καταλαβει τι εχεις να προσφερεις στην κουβεντα. Το μονο που μπηκες να πεις ειναι οτι καταφερες και απολυθηκαν καποιοι που δεν εκαναν καλα την δουλεια τους. Αν ηταν σοβαρα πειθαρχικα παραπτωματα, καλα εκαναν και την εχασαν. Που κολλανε ολα αυτα με τις ξεραμενες φρυγανιες, δεν μπορω να καταλαβω. Απολυθηκαν οδηγοι του ΟΣΥ, ΣΤΑΣΥ, αστυνομικοι, επειδη εσυ εκανες τις νομιμες ενεργειες σου.

Ναι, και; Ποιος ειπε οτι ολοι αυτοι ειναι στο απυροβλητο και υπερανω του νομου;

Γιαυτο σου λεω.. με κουραζουν αυτα τα χαζα. Εγω μιλησα ξεκαθαρα για το συγκεκριμενο θεμα και την αστυνομια και τον ΕΦΕΤ και την ληγμενη γαλοπουλα με τα καμμενα παξιμαδια. Που καλλαει αυτο με το εμποριο ναρκωτικων ξερω γω που εχεις εσυ σε βιντεο, δε ξερω. Αμα δε ξερεις, τι μιλας;

Εσυ θα κανεις τι; "Θα μου αντικρουεις για παντα τα επιχειρηματα" μου;

Με τιμας, αλλα μηπως να βρεις κατι με περισσοτερο νοημα να κανεις στη ζωη σου; Ασε που εδω συζηταμε κατι αλλο, στο οποιο ακομα δεν εχεις συνεισφερει κατι επι της ουσιας.

 

Υ.Γ. Αν τα παραπτωματα στα οποια αναφερεσαι, ειναι τυπου αγενειες, δε σταματαω στη σταση, μιλαω προσβλητικα στους επιβατες και για ολα αυτα, απολυθηκαν πολλοι (πληθυντικος κ ολας) οδηγοι ΚΑΙ αστυνομικοι (!;!;!) τοτε καποιος σε πηρε στο δουλεμα :) Φιλικα παντα.

1 ώρα πριν, ikorolis είπε

να μην είσαι και πολύ σίγουρος εγώ πάλι θα πρότεινα...γιατί θα σε φάει η υπερβολική σιγουριά σου φίλε μου

Ελα ομως που ειμαι.

Αστην να με φαει, δεν πειραζει. Τουλαχιστον, εγω ξερω τι λεω και κυριως για τι θεμα μιλαω.

1 ώρα πριν, ikorolis είπε

αν σε κουράζει η συζήτηση φίλε μου σε μια δημόσια ιστοσελίδα/κοινότητα

διάβασε κανένα βιβλίο που δεν αντικρούει τα επιχειρήματα σου

γιατί εγώ θα σου τα αντικρούω για πάντα

 

Σου εχω εξηγησει ηδη ποιο ειναι το κουραστικο στην συγκεκριμενη κουβεντα, σε παρακαλω μαθε να διαβαζεις.

Επεξ/σία από N3M3SiS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, N3M3SiS είπε

Ειλικρινα ακομα δεν εχω καταλαβει τι εχεις να προσφερεις στην κουβεντα. Το μονο που μπηκες να πεις ειναι οτι καταφερες και απολυθηκαν καποιοι που δεν εκαναν καλα την δουλεια τους. Αν ηταν σοβαρα πειθαρχικα παραπτωματα, καλα εκαναν και την εχασαν. Που κολλανε ολα αυτα με τις ξεραμενες φρυγανιες, δεν μπορω να καταλαβω. Απολυθηκαν οδηγοι του ΟΣΥ, ΣΤΑΣΥ, αστυνομικοι, επειδη εσυ εκανες τις νομιμες ενεργειες σου.

Ναι, και; Ποιος ειπε οτι ολοι αυτοι ειναι στο απυροβλητο και υπερανω του νομου;

Γιαυτο σου λεω.. με κουραζουν αυτα τα χαζα. Εγω μιλησα ξεκαθαρα για το συγκεκριμενο θεμα και την αστυνομια και τον ΕΦΕΤ και την ληγμενη γαλοπουλα με τα καμμενα παξιμαδια. Που καλλαει αυτο με το εμποριο ναρκωτικων ξερω γω που εχεις εσυ σε βιντεο, δε ξερω. Αμα δε ξερεις, τι μιλας;

Εσυ θα κανεις τι; "Θα μου αντικρουεις για παντα τα επιχειρηματα" μου;

Με τιμας, αλλα μηπως να βρεις κατι με περισσοτερο νοημα να κανεις στη ζωη σου; Ασε που εδω συζηταμε κατι αλλο, στο οποιο ακομα δεν εχεις συνεισφερει κατι επι της ουσιας.

Υ.Γ. Αν τα παραπτωματα στα οποια αναφερεσαι, ειναι τυπου αγενειες, δε σταματαω στη σταση, μιλαω προσβλητικα στους επιβατες και για ολα αυτα, απολυθηκαν πολλοι (πληθυντικος κ ολας) οδηγοι ΚΑΙ αστυνομικοι (!;!;!) τοτε καποιος σε πηρε στο δουλεμα :) Φιλικα παντα.

Ελα ομως που ειμαι.

Αστην να με φαει, δεν πειραζει. Τουλαχιστον, εγω ξερω τι λεω και κυριως για τι θεμα μιλαω.

Σου εχω εξηγησει ηδη ποιο ειναι το κουραστικο στην συγκεκριμενη κουβεντα, σε παρακαλω μαθε να διαβαζεις.

Καταρχήν μάλλον ΕΣΥ πρέπει να μάθεις να διαβάζεις καλύτερα...εντελώς φιλικά στο λέω

Το θέμα εδώ είναι αλλοιωμένα τρόφιμα και συγκεκριμένα "γαλοπούλα" την οποία αγόρασε ο φίλος μας στον οποίο εξήγησα αναλυτικά και πάρα πολύ απλά πως μπορεί να βρει το δίκιο του και τι πρέπει να κάνει (καθώς ψωνίζω τακτικά τρόφιμα για το σπίτι και τυχαίνει καμιά φορά να είναι κάτι "ακατάλληλο για κατανάλωση")

Τις εξυπνάδες ΕΣΥ τις άρχισες λέγοντας ότι π.χ η ΕΛ.ΑΣ ή το αρμόδιο αστυνομικό τμήμα δεν θα ασχοληθεί με τα αλλοιωμένα τρόφιμα πράγμα που επίσης είναι αναληθής καθώς αν υπάρχει κίνδυνος για την δημόσια υγεία οφείλει όχι μόνο να ασχοληθεί αλλά και να ειδοποιήσει τις αρμόδιες δικαστικές αρχές αλλά και τις αρμόδιες αρχές ελέγχου τροφίμων και αγαθών.

Αυτοί οι οποίοι ανάφερα ΦΙΛΕ ΜΟΥ διέπραξαν σοβαρά παραπτώματα έτσι έχασαν την δουλειά τους (όπως είπα υπάρχουν οι ανάλογες αποδείξεις)  εσύ μπορείς να νομίζεις/πιστεύεις ότι κάποιος ή κάποιοι με δουλεύουν αλλά θα σε απογοητεύσω καθώς δεν έχει γεννηθεί ακόμα ο άνθρωπος οποίος θα το πράξει αυτό και αν υπάρξει τέτοιος τότε μάλλον θα πρέπει να βρει μέρος στον κόσμο να κρυφτεί μην τον βρω γιατί τότε ...

Αν σε κουράζουν τα "χαζά" όπως είπα μην απαντάς ασχολήσου με πιο σοβαρά θέματα που σου αρμόζουν άσε εμάς τους ηλίθιους/χαζούς/άσχετους κατά την δική σου άποψη να ασχοληθούμε.

Μην ανησυχείς έχω πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθώ δεν πρόκειται να ασχοληθώ μαζί σου ούτε να το κάνω σκοπό της ζωής μου

Αν ήσουν η  γυναίκα της ζωής μου μπορεί αλλά αυτή ήδη υπάρχει έτσι η θέση είναι πιασμένη

Ούτε φυσικά θα σε βάλω στην λίστα αγνόησης ή αλλιώς μαύρη λίστα καθώς πιστεύω ότι όλοι οι άνθρωποι αξίζουν μια δεύτερη ευκαιρία αυτή είναι η δική σου.

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

@ikorolis Μόνο σε αυτό το φόρουμ χαίρονται άνθρωποι επειδή συνάνθρωποι τους έχασαν το ψωμί τους.

Άκυρο, τον Σβαρτσενέγκερ τον έχεις πιστεύεις στο ξύλο ή θα αρκεστείς στο ότι έδειρες και τον Σταλόνε τόσο νταής που το παίζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, ikorolis είπε

Καταρχήν μάλλον ΕΣΥ πρέπει να μάθεις να διαβάζεις καλύτερα...εντελώς φιλικά στο λέω

Σου εχω απαντησει σε ακριβως οτι εχεις ασυναρτησια εχεις γραψει ως τωρα.

Το θέμα εδώ είναι αλλοιωμένα τρόφιμα και συγκεκριμένα "γαλοπούλα" την οποία αγόρασε ο φίλος μας στον οποίο εξήγησα αναλυτικά και πάρα πολύ απλά πως μπορεί να βρει το δίκιο του και τι πρέπει να κάνει (καθώς ψωνίζω τακτικά τρόφιμα για το σπίτι και τυχαίνει καμιά φορά να είναι κάτι "ακατάλληλο για κατανάλωση")

Η απαντηση μου σε αυτο ακριβως, βρισκεται στην πρωτη και στην δευτερη απαντηση μου σε αυτο το post. Μαθε να διαβαζεις.

Τις εξυπνάδες ΕΣΥ τις άρχισες λέγοντας ότι π.χ η ΕΛ.ΑΣ ή το αρμόδιο αστυνομικό τμήμα δεν θα ασχοληθεί με τα αλλοιωμένα τρόφιμα πράγμα που επίσης είναι αναληθής καθώς αν υπάρχει κίνδυνος για την δημόσια υγεία οφείλει όχι μόνο να ασχοληθεί αλλά και να ειδοποιήσει τις αρμόδιες δικαστικές αρχές αλλά και τις αρμόδιες αρχές ελέγχου τροφίμων και αγαθών.

Καμμια εξυπναδα δεν ειναι, διαβασε ξανα την πρωτη μου απαντηση σε αυτο το post και παλι θα παρεις την απαντηση σου.

Αυτοί οι οποίοι ανάφερα ΦΙΛΕ ΜΟΥ διέπραξαν σοβαρά παραπτώματα έτσι έχασαν την δουλειά τους (όπως είπα υπάρχουν οι ανάλογες αποδείξεις)  εσύ μπορείς να νομίζεις/πιστεύεις ότι κάποιος ή κάποιοι με δουλεύουν αλλά θα σε απογοητεύσω καθώς δεν έχει γεννηθεί ακόμα ο άνθρωπος οποίος θα το πράξει αυτό και αν υπάρξει τέτοιος τότε μάλλον θα πρέπει να βρει μέρος στον κόσμο να κρυφτεί μην τον βρω γιατί τότε ...

Εχεις εσυ αποδειξεις στα χερια σου, οτι υπαλληλοι του ΣΤΑΣΥ, του ΟΣΥ και της ΕΛ.ΑΣ. εχασαν την δουλεια τους; Επισης ασε τα μεγαλα λογια.. αυτα ειναι για τους μικρους ανθρωπους φιλε. Δεν ψαρωνει κανενας, ποσο μαλλον εγω..

Αν σε κουράζουν τα "χαζά" όπως είπα μην απαντάς ασχολήσου με πιο σοβαρά θέματα που σου αρμόζουν άσε εμάς τους ηλίθιους/χαζούς/άσχετους κατά την δική σου άποψη να ασχοληθούμε.

Αν μεχρι τωρα, διαβασες αυτα που παραπανω σου προτεινα, θα καταλαβεις ακριβως ποια ειναι τα χαζα στα οποια επιμενεις ακομα και με κουραζεις. Λες τα ιδια ξανα και ξανα και με αναγκαζεις να σου απανταω τα ιδια, ξανα και ξανα. Δεν ξερω μετα απο αυτο αν τελικα ο χαζος ειμαι εγω που σου απανταω ή εσυ που δεν μπορεις να διαβασεις απλα ελληνικα.

Μην ανησυχείς έχω πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθώ δεν πρόκειται να ασχοληθώ μαζί σου ούτε να το κάνω σκοπό της ζωής μου

Ελπιζω για το καλο ολων μας, να εχεις. Παρολαυτα δικη σου γραφη ηταν το "Θα αντικρουω για παντα τα επιχειρηματα σου". Νταξει, μην το κανεις και σκοπο της ζωης σου.

Αν ήσουν η  γυναίκα της ζωής μου μπορεί αλλά αυτή ήδη υπάρχει έτσι η θέση είναι πιασμένη

Ούτε φυσικά θα σε βάλω στην λίστα αγνόησης ή αλλιώς μαύρη λίστα καθώς πιστεύω ότι όλοι οι άνθρωποι αξίζουν μια δεύτερη ευκαιρία αυτή είναι η δική σου.

Εγω ειμαι αδιορθωτος φιλε, δεν την αξιζω την δευτερη ευκαιρια σου, αν και σε ευχαριστω για αυτην. Παρολαυτα, στις ασυναρτησιες που θα σε βλεπω σε κανα post που παρακολουθω να λες, παλι θα σου απανταω, οποτε ισως να το ξανασκεφτεις για εκεινη την αγνοησουλα που λεγαμε.

Καληνυχτα απο εμενα, nothing more to say here.

Επεξ/σία από N3M3SiS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...