Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, Πέτρος said:

Από το λογικά μέχρι την πραγματικότητα (της nova), δυστυχώς το χάσμα είναι αγεφύρωτο προς το παρόν.

Πρόσφατα, έφαγα κοντά 10 ώρες από τη ζωή μου σε 3 διαφορετικές μέρες, χωρίς αποτέλεσμα, ενώ σε 5 διαφορετικές επικοινωνίες με διαβεβαίωναν ότι είχαν περάσει το σειριακό ενός 288nova που είχα και καθόταν για να πάρει voip και λοιπές ρυθμίσεις σε πρώην wind δίκτυο, μπας και ξεπεράσουμε το θέμα με τη μην λειτουργία αναγνώρισης κλήσης που υπάρχει σε wind zyxel router εδώ και 3+ μήνες τώρα.

Αυτή την περίοδο, κυριολεκτικά αν σου "τύχει" το παραμικρό είσαι εντελώς εκτεθειμένος. Ούτε λόγος για "Εξυπηρετήσεις" σαν αυτές που συζητάμε εδώ.

εν τω μεταξυ εχω zyxel με Panasonic dect αλλα εχω κανονικα αναγνωριση. καλα ναι γενικως πολλα παραπονακια βλεπεις για διαφορα πραγματα τωρα με το Merge. και στο nova my account παιζουν θεματακια για καποιους που δεν αναγνωριζει το τηλεφωνο για να κανουν Login

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, poulinos είπε

οι κωδικοι των routers οπως και διαφορα εργαλεια για τα voip credentials γενικως κυκλοφορουν σε πολλα forums. αλλα ναι γενικως δεν ειναι νομιμα ολα αυτα οπως καταλαβαινεις και το καθε site κοιταει να ειναι καλυμμενο.

απλα θα σου πω οτι στο ιδιο σιτε υπαρχει το tread που ενας χρηστης εβγαλε τους νεους κωδικους που αλλαξαν..... αλλα δεν το διεγραψαν γιατι γινεται χαμος απο ερωτησεις εκει και πολλοι κανουν νεο λογαριασμο στο σιτε για να ρωτησουν το κωδικο. Αυτο αυξανει τα μελη - επισκεψημοτητα €€€€€ οποτε ..
Δεν ειναι παρανομοι οι κωδικοι admin Η εταιρια τα δινει υποτίθεται σε τεχνκικου Κρυφοι ναι αλλα οχι παρανομος και το θεμα το κανει μοωο ενας modarator απο Θεσσαλονικη που εχει κομπλεξ με τους Αθηναιους (εντελως ασχετα πραγματα)

 

Επεξ/σία από stamka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, stamka said:

 

καλα ναι δεν θα σε κλεισουν φυλακη αμα τους γραψεις απλα σε καποια Forum προσπαθουν να ειναι λιγο πιο τυπικοι. σιγουρα βεβαια τετοια θεματα αυξανουν οπως σωστα ειπες την επισκεψιμοτητα. απλα αν υπαρχει συνεργασια τοτε ειναι λιγο λεπτο το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, poulinos είπε

καλα ναι δεν θα σε κλεισουν φυλακη αμα τους γραψεις απλα σε καποια Forum προσπαθουν να ειναι λιγο πιο τυπικοι. σιγουρα βεβαια τετοια θεματα αυξανουν οπως σωστα ειπες την επισκεψιμοτητα. απλα αν υπαρχει συνεργασια τοτε ειναι λιγο λεπτο το θεμα.

και πως εξηγεις οτι στο ιδιο σιτε εχουν το thread που εσπασαν το κωδικο ?

Ενας μονο εχει θεμα και με απείλησε με διαγραφη sdikr

Επεξ/σία από stamka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, stamka said:

και πως εξηγεις οτι στο ιδιο σιτε εχουν το thread που εσπασαν το κωδικο ?

Ενας μονο εχει θεμα και με απείλησε με διαγραφη sdikr

I have no idea γιατι εφαγαν κολλημα με το χ ποστ σου και οχι με αλλα θεματα.δεν τα ειδαν?δεν ασχολειται αλλος περα απο αυτον με αυτα?τι να σου πω.δεν εχω αποψη για το διπλα  forum>μετα βιας ειχα 20 ποστς και εχω σβησει το account.

On 18/02/2023 at 13:13, comfuzio said:

Καλά δεν είμαστε και δίπλα για τέτοια αλλαγή χαχα και ναι από ότι θυμάμαι κάνει bind με serial number για την τηλεφωνία πιο πολύ.
Αλλά ναι εγώ δεν το βάζω αν δεν κάνει bridge καθώς έχω πολύ advanced setup με pfsense για να πάω σε ZTE(ΖήΤω που καήκαμΕ)

μονο μετα αν μπορουσες να κανεις Pppoe passthrough

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, stamka said:

νομιζω παντως πως απο αυτα που δινουν οι παροχοι αυτο το ΖΤΕ ειναι το πιο τίμιο ρουτερ ξεκλείδωτο

to 288 Παιζει Indeed πολυ καλα ειδικα με τα τελευταια firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, poulinos είπε

εν τω μεταξυ εχω zyxel με Panasonic dect αλλα εχω κανονικα αναγνωριση. καλα ναι γενικως πολλα παραπονακια βλεπεις για διαφορα πραγματα τωρα με το Merge. και στο nova my account παιζουν θεματακια για καποιους που δεν αναγνωριζει το τηλεφωνο για να κανουν Login

Σφαγή γίνεται, από μικρά θέματα (αναγνώριση κλπ), μέχρι σοβαρότατα (κόσμος χωρίς υπηρεσίες για εβδομάδες, απλά επειδή ζήτησε μια αναβάθμιση σύνδεσης).

Προς το παρόν δεν τολμάω να πειράξω το παραμικρό, για αυτό το λόγο.

Panasonic, ε? Το κλασσικό Siemens έχουν τα πεθερικά, θα δούμε μήπως κάνουμε μια αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Πέτρος said:

Σφαγή γίνεται, από μικρά θέματα (αναγνώριση κλπ), μέχρι σοβαρότατα (κόσμος χωρίς υπηρεσίες για εβδομάδες, απλά επειδή ζήτησε μια αναβάθμιση σύνδεσης).

Προς το παρόν δεν τολμάω να πειράξω το παραμικρό, για αυτό το λόγο.

Panasonic, ε? Το κλασσικό Siemens έχουν τα πεθερικά, θα δούμε μήπως κάνουμε μια αλλαγή.

εχω δει και siemens και πρεπει να ειχα πιο παλια αλλα δεν ξερω τα panasonic μου καθονται καλυτερα. σπανια χρησιμοποιειται βεβαια .πιο πολυ δοκιμες θα κανω παρα να μιλησω.:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασυρματο seimens παρεα με zyxel στην wind/nova που εχει ο αδερφος μου , δεν εχει αναγνώριση κλησεων . 
καναμε τράμπα με το δικο μου panasonic επιδη εγω δεν εχω ακομα voip (ευτυχώς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν βρηκα αντιστοιχο θεμα,σε ZTE H267A εχει κανεις υπ'οψιν πως στο καλο ρυθμιζουμε να παιρνει ιντερνετ απο τη usb με στικακι οταν πεφτει η κανονικη γραμμη?

Υ.Γ. κωδικους root βρηκα,ακρη δεν βρηκα🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξαφνικά (από Παρασκευή ή Σάββατο) γιοκ η τηλεφωνία.

Έκαναν κάτι αυτοί, έκανα κι εγώ ένα reset και το λύσανε το πρόβλημα, δεν είναι αυτό το θέμα μου.

Επανέφερα το bridge και όλες τις ρυθμίσεις μου γενικά.
Το περίεργο που παρατήρησα είναι ότι ενώ πριν το reset δεν άναβε το λαμπάκι "internet" (λόγω bridge), τώρα ανάβει κόκκινο και δουλεύουν όλα κανονικά όπως και πριν. Έκδοση fw ίδια. Επειδή τα κόκκινα (εκεί που θα έπρεπε να είναι πράσινα) δε μου αρέσουν, χρειάζεται να ανησυχώ για κάτι;

Η μόνη διαφορά είναι ότι πριν είχα σβήσει τη δική τους 835, ενώ τώρα την έχω κρατήσει απλά έχω το VLAN = off.

Επεξ/σία από thodoris1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή και εγώ έχω το zyxel με nova και έχω πρόβλημα εκτός της αναγνώρισης, αλλά και με online gaming συγκεκριμένα με το φιφα, υπάρχει τρόπος να συνδέσω το speedport της cosmote,( που έχω και παίζει κανονικά), με το zyxel ; και το zyxel να το έχω για την τηλεφωνια;

Επεξ/σία από geornirv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 20/02/2023 at 12:13, thodoris1985 said:

Επίσης, δε μπορώ να βρω που κάνω wifi-guest SSID ενώ πριν αν θυμάμαι καλά είχα.

Το έχει κάποιος να μου στείλει screenshot;

κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...