Προς το περιεχόμενο

ZTE H288A (Nova)


theanonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, johnnyman said:

μπορει να περαστει σε ρουτερ που εχει της wind το firmware?

Πλεον nova ειναι ετσι και αλλιως

Εχω το t16.

δε θα σου δουλεύει το voip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες εχω το ZTE 288A και θα μου γινει αντικατασταση ξερω οτι θα παρω το ιδιο και ισως μαλλον το Version 1.2? τι διαφορες εχεις με το 1.1?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, topmar said:

Καλησπέρα, έχω το ίδιο modem, με αυτά τα στοιχεία. 

Υπάρχει νεότερο Software και αλλάζει κάτι προς το καλύτερο; 

Screenshot_2023-02-28-22-02-05-070_com.opera.browser-edit.jpg

το τ17 ειναι το πιο new  σε  nova

3 hours ago, johnnyman said:

μπορει να περαστει σε ρουτερ που εχει της wind το firmware?

Πλεον nova ειναι ετσι και αλλιως

Εχω το t16.

χανεις το voip ασχετα που ειναι η ιδια εταιρεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ειναι λιγο μπαχαλο στη Νοβα Εγω ζητησα να μου κανει η τεχνικη υπηρεσια αναβαθμιση απομακρισμενα και μου ειπε καλα κανατε... Το θεμα ηταν οτι ο τεχνικος μου περασε firmware wind ενω ειχα nova αλλα μου περασε νεο μετα την ενωση οποτε λεω θα εχει της καταλληλες αλλαγες να παιζει αλλα δεν... Περιμενα 25 μερες !!!!!! οπου δεν μπορουσαν να το κανουν να λειτουργήσει οποτε το αλλαξα μονος μου και εβαλα το προηγουμενο γιατι ενα μηνα χωρις τηλεφωνο ειναι πολυ, ελεος ..
Μου ειχαν περασει το V1.1.0_WND1T7_B

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, poulinos είπε

το τ17 ειναι το πιο new  σε  nova

χανεις το voip ασχετα που ειναι η ιδια εταιρεια.

Σε ευχαριστω για την απαντηση.Υπαρχει περιπτωση να αλλαξει μονο του καποια στιγμη?

Καλο μηνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικα γινεται update αυτοματα απομακρυσμενα (εκτος και αν εχεις πειραξει το  ΤR69) αν βγει νεο (συνηθος βραδινες ωρες). Αν εχει βγει και δεν εχει ερθει μπορεις να το ζητησεις να στο σπρωξουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnnyman είπε

Σε ευχαριστω για την απαντηση.Υπαρχει περιπτωση να αλλαξει μονο του καποια στιγμη?

Καλο μηνα!

Να πω προσωπικη εμπειρια,εχω ειχα θεμα με τη συνδεσιμοτητα στο ιντερνετ απο προβλημα καλωδιακο στο ΚΑΦΑΟ.Μολις επιδιορθωθηκε συγχρονισε το ρουτερ κανονικα και μετα απο κανα τεταρτο εκανε επανεκκινηση μονο του και αναβαθμιστηκε στο τελευταιο firmware και απο firm Wind σε Nova T17. Ισως επειδη το ειχα δηλωσει βλαβη στη Nova να εκαναν και την αναβαθμιση εφ'οσων ολοκληρωθηκε η αποκατασταση της βλαβης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/2/2023 στις 10:29 ΠΜ, jimmy1973 είπε

συνεχιζουμε με τα ιδια προβληματα.

και οι 2 μπαντες σερνονται ενω την ιδια στιγμη η ethernet παει σφαιρα.

τι αλλο μπορω να κανω?

μου εστειλαν ενα ZYXEL VMG8623-T50B για αντικατασταση του-θεωρητικα τουλαχιστον-προβληματικου 288Α.

ωραιο και γρηγορο interface,με αρκετα καλουδια.

μετα απο 2 ημερες περιπου,το wifi λειτουργει αψογα,πραγμα που σημαινει οτι κατι παιζει με το 288Α.

δεν βλεπω ομως να ειναι σταθερο στην γραμμη του(ethernet-wifi),αφου εκει που μετραω 100mbps,ξαφνικα μπορει να πεσει και κατω απο τα μισα.

τετοια θεματα δεν ειχα ποτε με το 288Α.

γενικα δεν μπορω να βρω ακρη με το ιντερνετ και αρχιζω και τα περνω πολυ ασχημα.

 

 

Επεξ/σία από jimmy1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι περιεργο για Νοβα ωρες αιχμης η ταχυτητα να ειναι χαμηλη. Το εχω δει αρκετες φορες και σε εμενα Εχει αναφερθει αρκετες φορες με τους 7,8 σερβερ seabone που συχνα καποιος ειναι πιτα. Ελαχιστοι το ξερουν γιατι αν δεν κανεις συχνα τεστ στη γραμμη δεν θα το καταλαβεις. Ολοι κοιτανε ποσο συχρονιζουν η ποσο τους πουλανε πχ 500, 1000.... Κανε ενα search και θα δεις ποσες φορες εχει αναφερθει σε sites, threads

 

υγ πλεον εχεις ZYXEL οποτε ειναι λιγο offtopic

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εγραψα εδω γιατι προβλημα υπαρχει με το 288 και για να το συγκρινω με το zyxel.

αν και πιο καινουργιο το zyxel,δεν φαινεται να ειναι καλυτερο.μαλλον χειροτερο.

τετοια βυθισματα στην γραμμη με το 288 δεν ειχα ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nova fiber 200 με H288A, καινούριο συμβόλαιο και έχει ήδη αρχίσει να κουράζει... τις τελευταίες μέρες το wifi κρεμάει ενώ στο υπολογιστή με lan δεν έχω θέμα. Για να μπω σε εφαρμογή στο κινητό σαν άνθρωπος και χωρίς 1000 delay πρέπει να αλλάξω channel στο wifi για να κάνει "refresh" και μετά ξεκολλάει..

Auto ήταν στα Channel  από default και 80ΜΗz το 5GHz, το γύρισα στα 40ΜΗz μπας και δω βελτίωση αλλά τίποτα πάλι κρεμάει μετά από κάποια ώρα.

Screenshot_1391.png.1ac1378e20649920d2a284ca9ee18b56.png

Επεξ/σία από Klausx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σου κανει ακριβως το ιδιο προβλημα με το δικο μου.

σφαιρα μετα απο επανεκινηση ή αλλαγη καναλιου και μετα απο καποιες ωρες ταχυτητα το wifi και στις 2 μπαντες,κατω απο τα μισα!οποτε προφανως υπαρχει θεμα με το wifi του 288(?)

οι υπολοιποι με το default firmware ειστε οκ με το wifi?

Επεξ/σία από jimmy1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, jimmy1973 είπε

σου κανει ακριβως το ιδιο προβλημα με το δικο μου.

σφαιρα μετα απο επανεκινηση ή αλλαγη καναλιου και μετα απο καποιες ωρες ταχυτητα το wifi και στις 2 μπαντες,κατω απο τα μισα!οποτε προφανως υπαρχει θεμα με το wifi του 288(?)

οι υπολοιποι με το default firmware ειστε οκ με το wifi?

Το θέμα είναι ότι δεν έκανα firmware update, εκτός και αν έκανε μόνο του, 2 μήνες δούλευε μια χαρά και τώρα τις 2-3 μέρες ξεκίνησε τα θέματα με το wifi.

Screenshot_1392.png.aaf02b9bfdd24a8c4b6e7c043301c444.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...