Προς το περιεχόμενο

Speedport Entry 2i


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα με ενημερωσαν απο την Cosmote πως ειναι διαθεσιμο στην περιοχη μου το 50αρι και μου αναβαθμησαν τη συνδεση σε 50αρα και μου εστειλαν το speedport entry 2i 
Παρολα αυτα το ρουτερ συγχρονιζει στα 24, μιλησα μαζι τους και μου ειπαν πως το προβλημα αντικατασταθηκε αλλα η ταχυτητα ειναι παλι η ιδια....
Ξέρει κανεις κατι πανω σε αυτο?

Capture.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Ribakos13 είπε

Προσφατα με ενημερωσαν απο την Cosmote πως ειναι διαθεσιμο στην περιοχη μου το 50αρι και μου αναβαθμησαν τη συνδεση σε 50αρα και μου εστειλαν το speedport entry 2i 
Παρολα αυτα το ρουτερ συγχρονιζει στα 24, μιλησα μαζι τους και μου ειπαν πως το προβλημα αντικατασταθηκε αλλα η ταχυτητα ειναι παλι η ιδια....
Ξέρει κανεις κατι πανω σε αυτο?

Capture.PNG

απο καμπινα ή αστικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δήλωσε βλάβη στο 13788, έτσι ώστε να ελεγχθεί και αν δεν γίνεται να βελτιωθεί, να σου δώσουν δυνατότητα να γυρίσεις στο προηγούμενο πακέτο χωρίς χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, Ribakos13 είπε

Καφαο εννοείς;

Ναι. Καφαο εννοεί. Επίσης το γεγονός ότι σου είπε ο ΟΤΕ έχει 50αρι σημαίνει ότι όντως έχει. Θέμα με την καλωδίωση σου (όπως συνήθως, πχ και σε μένα) φαίνεται να είναι.

Επεξ/σία από Realakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Realakias είπε

Ναι. Καφαο εννοεί. Επίσης το γεγονός ότι σου είπε ο ΟΤΕ έχει 50αρι σημαίνει ότι όντως έχει. Θέμα με την καλωδίωση σου (όπως συνήθως, πχ και σε μένα) φαίνεται να είναι.

Με καφαο μου είπαν ότι συνδεομαι ναι...

Επισης, αυτό σκέφτομαι και εγώ ότι είναι θέμα καλωδίωσης σπιτιού....

Θα περιμένω ενημέρωση από τους τεχνικούς και θα ενημερώσω

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ribakos13 είπε

Με καφαο μου είπαν ότι συνδεομαι ναι...

Επισης, αυτό σκέφτομαι και εγώ ότι είναι θέμα καλωδίωσης σπιτιού....

Θα περιμένω ενημέρωση από τους τεχνικούς και θα ενημερώσω

Σας ευχαριστώ

Αμα συνδέεσαι με καφαο - καμπινα τοτε ειναι θεμα με καλωδιωση ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

      Αν οι πρίζες σου είναι "σε σειρά" (δηλαδή το καλώδιο από την πρώτη πρίζα πάει στην δεύτερη, μετά στην τρίτη κλπ), βρες την πρώτη πρίζα που έρχεται το σήμα από τον κατανεμητή της πολυκατοικίας. Άνοιξε την και ξεσύνδεσε όλα τα καλώδια εκτός από αυτά που έρχονται από τον κατανεμητή. Συνέδεσε το router κατ' ευθείαν στην πρίζα και μέτρα την ταχύτητα. Αν η ταχύτητα ανέβει φταίει η καλωδίωση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, afm είπε

      Αν οι πρίζες σου είναι "σε σειρά" (δηλαδή το καλώδιο από την πρώτη πρίζα πάει στην δεύτερη, μετά στην τρίτη κλπ), βρες την πρώτη πρίζα που έρχεται το σήμα από τον κατανεμητή της πολυκατοικίας. Άνοιξε την και ξεσύνδεσε όλα τα καλώδια εκτός από αυτά που έρχονται από τον κατανεμητή. Συνέδεσε το router κατ' ευθείαν στην πρίζα και μέτρα την ταχύτητα. Αν η ταχύτητα ανέβει φταίει η καλωδίωση σου.

Ναι. Ή αυτό ή αλλιώς φέρνεις τον τεχνικό να δει την ταχύτητα στο κουτί της πολυκατοικίας σου (και την συγκρίνεις με του ρουτερ σου εννοείται). Ότι σου είναι πιο εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

      Κάνε ότι σου έγραψα πιο πάνω. Αν η ταχύτητα σου ανέβει το πρόβλημα είναι στην εσωτερική σου καλωδίωση. Αν δεν ανέβει το πρόβλημα είναι στο καλώδιο που ανεβαίνει από τον κατανεμητή στην πρώτη πρίζα.

      Από κει και πέρα πράττουμε ανάλογα.

Επεξ/σία από afm
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...