Προς το περιεχόμενο

TP-Link TD-W8916ND αδυναμία σύνδεσης


kopsikiller

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Δηλώνω άσχετος εξαρχής με το θέμα modem/router. Επειδή θα αλλάξω πάροχο, από ΟΤΕ σε Vodafone μου ζήτησαν το Speedport πίσω κ η Vodafone δε μου έδινε δωρεάν μόντεμ. Οπότε πήγα κ πήρα το Tp-Link. Το έβαλα σήμερα (ακόμα στην Cosmote) να δοκιμάσω ταχύτητες αλλά τίποτα. Δεν υπάρχει σύνδεση στο ίντερνετ. Μπήκα στη σελίδα του μόντεμ, έτρεξα το setup wizard, δημιούργησα το νέο δίκτυο wifi, συνδέθηκα με κινητό, σύνδεσα και το pc με ethernet αλλά ιντερνετ γιοκ. Δεν μπορώ να εντοπίσω τι φταίει. Αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει. Μήπως δεν κάνει για αντικαταστάτης των μόντεμ των παρόχων το συγκεκριμένο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Time zone: Athens

Country Greece

ISP OTE

ISP connection type PPPoE/PPPoA

Username & password αυτά που συνδεόμουν στο ρούτερ της cosmote

Vpi 8

Vci 35

Connection type PPPoE LLC

Στη έξοδο του ίντερνετ έχω ένα σπλιτερ από το οποίο βγάζω μόνο τη γραμμή ίντερνετ την οποία και συνδέω στο ρούτερ. Το τηλέφωνό το έχω συνδέσει σε άλλο χώρο (κι αυτό με σπλιτερ) και μάλιστα όταν συνδέω το Τp-link μου ακυρώνει και την τηλεφωνική γραμμή. Το αναφέρω μήπως σας βοηθήσει να μου πείτε τι κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Adsl 24αρα έχω. Ναι το δεύτερο λαμπάκι είναι σταθερό. Τη Δευτέρα θα μου αλλάξει ο πάροχος από Cosmote->Vodafone. Ελπίζω να μου δουλέψει στο δίκτυο της Βονταφον. Αν πάλι έχω πρόβλημα, φαντάζομαι ότι θα με καθοδηγήσουν από την τεχνική υποστήριξη της εταιρείας. Αν τίποτα δε δουλέψει θα αναγκαστώ να το επιστρέψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ μπορει να εχεις adsl24ara αλλα ξέρεις οτι δεν σε εχει βαλει ο οτε σε πόρτα vdsl με προφιλ 24αρι ? 

για δες στο speedport οσο το εχεις ακομα τι δειχνει στο status !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς στην περιοχή μου δεν υπάρχει δυνατότητα για κάτι καλύτερο από 24αρα. Δεν υπάρχει καν η επιλογή (με κανένα πάροχο) για VDSL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξε ο πάροχος πριν λίγο, συνέδεσα το Tp-Link και αμέσως δούλεψε, χωρίς καν να τρέξω το setup. Ευχαριστώ όσους ασχολήθηκαν με το θέμα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...