Προς το περιεχόμενο

Κοινοχρηστα - Ποσο χρέωσης ιδιοκτήτη


splash18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδιά.
Νοικιάζω ένα διαμέρισμα και βλέπω στην κατασταση κοινοχρηστων όπως θα δείτε παρακάτω ένα ποσό καθε μηνα στη στηλη «ποσο χρεωσης ιδιοκτητη»  και μου ζητηθηκε απο τον διαχειριστη της πολυκατοικιας να το πληρωνω εγω περιπου 10 με 20 ευρω ανα μηνα δηλ για ενα χρονο καπου μεταξυ 150-200 ευρω. Οταν ρωτησα γιατι να το πληρωνω εγω, ο διαχειριστης ειπε οτι τα χρεωνομαι εγω και οτι συμπτωματικα η εταιρια που βγαζει τα κοινοχρηστα επειδη δεν εχει αλλη στηλη για να μπει αυτο το ποσο το βαζει εκει.... θελω τα φωτα σας γιατι νομιζω οτι με δουλευει κανονικα επειδη αυτα τα χρηματα δεν θα τα παρει απο τον ιδιοκτητη τουδιαμερισματος που νοικιαζω τα παιρνει απο εμενα. Υπαρχει στη στηλη διπλα και ποσο που αφορα εμενα και ειμαι οκ αλλα το ερωτημα μου ειναι για τη στηλη που αναφερετε η χρεωση ιδιοκτητη

998A110F-EC84-4A25-A33D-87549C8DBD16.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10.47 ειναι το αθροισμα του κοινοχρηστου νερου και της συντηρησης του κηπου. Με δεδομενο οτι ο κηπος ειναι κοινοχρηστος, κανονικα τον ενοικιαστη βαραινουν αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 10,47€ είναι για ΕΥΔΑΠ και ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΗΠΟΥ  που πληρώνονται από τους ενοίκους και δεν αφορούν τους ιδιοκτήτες.

Απλά είναι λάθος ο σχεδιασμός του δελτίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...