Προς το περιεχόμενο

Aκουστικά Over-Ear ασύρματα (bluetooth) & ενσύρματα (jack 3.5mm) Crystal Audio BT-01 12.90 € με δωρεάν μεταφορικά


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα παρέλαβα κι εγώ σήμερα.
Ποιότητα κατασκευής τίμια, ούτε τίποτα premium ούτε φτηνιάρικο. Ίσως φέρνει λίγο παραπάνω στο φτηνιάρικο πάντως λόγω του οτι είναι πλαστικό σχεδόν εξ ολοκλήρου.

Λίγο μικρά σε μέγεθος, τέρμα τραβηγμένα στο δικό μου κεφάλι χωράνε ίσα ίσα για να πεις οτι δεν σε πατάνε στο πάνω μέρος και σε ενοχλούν.

Τα μαξιλαράκια τους πολύ μαλακά και δεν με έσφιγγαν. Αν και είναι on ear σε ένα μισάωρο που άκουσα δεν μπορώ να πω οτι ίδρωσα ή οτι ζεστάθηκα. Ίσως επειδή δεν είναι και πολύ σφιχτά στο κεφάλι.

Καλύπτουν το μεγαλύτερο μέρος του αυτιού. Με ένταση πάνω από το 60-70% δεν ακούς τους εξωτερικούς θορύβους σε χώρο εκτός σπιτιού, αλλά οι γύρω σου σε κοντινή απόσταση ακούνε οτι παίζει στα ακουστικά.

Τέλος και σημαντικότερο για μένα, όσον αφορά την ποιότητα του ήχου. Συνδεδεμένα με καλώδιο έιναι πολύ πάνω από ικανοποιητικά και σε ένταση και σε ποιότητα. Το μπάσο όχι τρελό αλλά ικανοποιητικό και για μουσική και για ταινίες σίγουρα, και μέχρι την ένταση που το έφτασα (γύρω στο 90%) δεν άκουσα παραμόρφωση.

Με bluetooth όμως, ακούγεται διαρκώς ένας θόρυβος, σαν "τσιρτσίρισμα", από πίσω κι ακόμα και με αυξημένη ή χαμηλωμένη ένταση το παρατηρείς. Η αδερφή μου βέβαια που δεν δίνει και πολύ έμφαση, δεν το καταλάβαινε ούτε την ενοχλούσε. Πάντως υπάρχει αυτός ο θόρυβος και για μένα τα καθιστά "αχρηστα" όταν είναι συνδεδεμένα με bt. Ίσως να είναι και ελαττωματικό το κομμάτι που μου έτυχε ή να το είχε επιστρέψει άλλος (?) καθώς είχε πολύ σκόνη η συσκευασία (μέσα κι έξω) και τα πλαστικά των ακουστικών είχαν πάνω δαχτυλιές.

Γενικά, για 12.90 πιστεύω αξίζουν, γτ σε αυτή τη τιμή δεν ξέρω αν βρίσκεις έστω και ενσύρματα αντίστοιχης ποιότητας. Αν δεν είχαν και το θέμα με το bt θα τους έβαζα 4.5/5, αλλά επειδή το συγκεκριμένο θέμα τα καθιστά "άχρηστα" σε ασύρματη σύνδεση τους βάζω 3.5/5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα και εγω εχθες.

Καλα δεν το συζηταω,για τα χρηματα τους ενα 8/10 θα το εδινα ευκολα.

Πολυ καλος ηχος,δυνατος μεστος καθαρος.παραμαορφωση δεν ακουσα ακομα κια τερματισμενα.

Οσο τα δουλεψα με καλωδιο εχει και πολυ δυνατη ενταση,με bt τα συνδεσα λιγο στο κινητο και οντως ειναι πιο χαμηλα η ενταση,οχι τραγικα πραματα αλλα εχει διαφορα,βεβαιο ποιοτικα ο ηχος αλλαζει ελαχιστα.

Ποιοτητα κατασκευης,και παντα για τα χρηματα που ζητα θα ελεγα αριστη,ολο πλαστικο βεβαια,μην τρελαθουμε κιολας,αλλα δειχνει οτι θα αντεξει στον χρονο.

Τωρα ποσο κρατα η μπαταρια δεν ξερω να πω.

Ναι πολυ ξεκουρατσα τα μαξιλαρακια,και για τα δικα μου αυτια τουλαχιστον πολυ ανετα,μεγεθος μετριο θα το ελεγα,προφανως και δεν εχει nc,πραμα δυσκολο σε αυτην την τιμη.

Κεκεπουρι για τα λεφτα του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικά μου σήμερα σταμάτησαν να παίζουν όταν είναι συνδεμένα μέσω bt, είχα γράψει και παραπάνω ότι έκαναν ενα περίεργο ήχο σε ασύρματη σύνδεση. Προφανώς μου έτυχε ελαττωματικό κομμάτι. 

Έστειλα ήδη μήνυμα στην Crystal Audio για αντικατάσταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/7/2020 στις 4:27 ΜΜ, thomason993 είπε

Τα δικά μου σήμερα σταμάτησαν να παίζουν όταν είναι συνδεμένα μέσω bt, είχα γράψει και παραπάνω ότι έκαναν ενα περίεργο ήχο σε ασύρματη σύνδεση. Προφανώς μου έτυχε ελαττωματικό κομμάτι. 

Έστειλα ήδη μήνυμα στην Crystal Audio για αντικατάσταση. 

Σε 7-10 ημερες θα εχεις καινουργια. Οποτε ειχα προβλημα κατευθειαν μου αντικατεστησαν τα ακουστικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...