Προς το περιεχόμενο

Ποιον ανεμιστήρα χρησιμοποιείτε στο σπίτι σας?


adrfinance

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Βασίλης_29 είπε

ένας jagger φασον χάλασε σε 3 καλοκαίρια.

Δηλαδή τι παρουσίαζε, δεν γύριζε καθόλου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, gianniz_k είπε

Του Σκλαβενίτη ο ανεμιστήρας λίγο κάτω από 15€ τα σπάει και δεν κάνω πλάκα

13 ευρώ από leroy .Πήρα έναν δουλεύει 12ωρα .Μια χαρά είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/7/2020 στις 5:48 ΜΜ, Τέρης Α. είπε

Αν τον βρείτε είναι ότι καλύτερο. Martronic Super Deluxe. Τον έχει η μητέρα μου από το ΄85 και λειτουργεί κανονικά ακόμα. Έχει και δυνατότητα τοποθέτησης σε τοίχο!

έχω έναν παρόμοιο commander super deluxe από την ίδια εποχή που φυσικά λειτουργεί ακόμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Δηλαδή τι παρουσίαζε, δεν γύριζε καθόλου;

Μείωση ταχύτητας πτερωτης με την εκκίνηση μέχρι να ζεσταθεί το μοτέρ, μείωση ολοένα και περισσότερο μέχρι σε σημείο να απαιτείται δική μου υποβοήθηση στην εκκίνηση, αργότερα η πτερωτη σταματούσε και αργοτερα μονη της, μια φορά σταμάτησε όταν με πήρε ο ύπνος στον καναπέ και ξύπνισα από μια μυρωδιά υπερθερμανσμενων ηλεκτρονικών, στο τελος δεν κουνιόταν καθόλου, απλά ανάβεις το μοτέρ και ακούς ένα βουητό σαν να προσπαθεί να κινηθεί κάτι αλλά να μην μπορεί. Μια φορά λαδωσα λίγο και βοήθησε αλλά προσωρινά. Ο ανεμιστήρας δεν ήταν καλός εξ' αρχής καθώς όταν τερματίζω την λειτουργία του από πίσω στο μοτέρ υπήρχε υπερθέρμανση μέχρι να κρυώσει. Αυτά δεν υπάρχουν με τον rohson που έχω τώρα ελπίζω να κρατήσει κάποια χρονια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό υποψιάστηκα κι εγώ. Από όσο έχω ακούσει -δε μου έχει τύχει ακόμα χαλασμένος ανεμιστήρας για δοκιμή- οφείλεται σε χαλασμένο πυκνωτή εκκίνησης. Με 2-3€ επισκευάζεται αν πιάνουν τα χέρια σας, αν και μετά από τόσες υπερθερμάνσεις ίσως δεν αντέξει η περιέλιξη.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Αυτό υποψιάστηκα κι εγώ. Από όσο έχω ακούσει -δε μου έχει τύχει ακόμα χαλασμένος ανεμιστήρας για δοκιμή- οφείλεται σε χαλασμένο πυκνωτή εκκίνησης. Με 2-3€ επισκευάζεται αν πιάνουν τα χέρια σας, αν και μετά από τόσες υπερθερμάνσεις ίσως δεν αντέξει η περιέλιξη.

Το θεμα ειναι πόσους πυκνωτές έχει μέσα, αν είναι μόνο ένας μπορώ να βρω ιδιον και να τον αλλάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, invisiblesurfer είπε

Κύριοι εγώ αγόρασα οροφής (έβαλα σε όλα τα δωμάτια) και ξένοιασα. Δεν ιδρωνουμε το βράδυ, τελείως αθόρυβοι.

Ποιους έβαλες; Name them and praise them

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ οροφής έβαλα... όντως αθόρυβοι αυτοί που έβαλα, πολύ καλή κατασκευή...
τους πήρα και με διάφανα πτερύγια ώστε να μην φαίνεται κάτι «ογκώδες» στο ταβάνι....

Συγκεκριμενα αυτούς επέλεξα...

https://www.skroutz.gr/s/18634182/Gruppe-L44001-Transparent.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

100€+; 🤔 Θα βάλουμε βαθιά το χέρι στη τσέπη...

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Τέρης Α. είπε

100€+; 🤔 Θα βάλουμε βαθιά το χέρι στη τσέπη...

Είχα βάλει πριν 2 χρόνια στα δυο υπνοδωμάτια... ε φέτος έβαλα και στο υπόλοιπο σπίτι...

πραγματικα όμως κάνει πολύ καλή δουλειά και είναι αθορυβος... βέβαια το κοστος ανεβαίνει γιατί την εγκατάσταση ΔΕΝ την κανείς μόνος...
Αλλά πραγματικά αξιζει τα λεφτά του.... σκέψου ότι στα LIDL που πήγα την προηγούμενη βδομάδα πουλούσαν οροφής στα 98 Ευρώ...

εγώ τα πήρα από το κατάστημα που φαίνεται στην λίστα του Σκρουτζ στο Μαρούσι και πλήρωσα να μου τον εγκαταστήσουν κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
15 hours ago, DTInfinity said:

Κι εγώ οροφής έβαλα... όντως αθόρυβοι αυτοί που έβαλα, πολύ καλή κατασκευή...
τους πήρα και με διάφανα πτερύγια ώστε να μην φαίνεται κάτι «ογκώδες» στο ταβάνι....

Συγκεκριμενα αυτούς επέλεξα...

https://www.skroutz.gr/s/18634182/Gruppe-L44001-Transparent.html

Ακριβώς τους ίδιους έχω βάλει τόσο στο παλιό μου σπίτι πριν 3-4 χρόνια όσο και στο καινούργιο μου φέτος. Απόλυτα ευχαριστημένος, στην χαμηλή και στη μεσαία σκάλα είναι σχεδόν αθόρυβοι και κάνουν εξαιρετική δουλειά.

Πραγματικά, αξίζουν τα λεφτά τους μέχρι τελευταίο σεντ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...