Προς το περιεχόμενο

To Amazon Prime Video υποστηρίζει πλέον πολλαπλά προφίλ χρηστών ανά λογαριασμό


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με στόχο να προσφέρει ακόμα πιο προσωποποιημένες εμπειρίες, το Amazon Prime Video επιτρέπει σε κάθε χρήστη ενός λογαριασμού να διατηρεί το δικό του προφίλ.

Να έχει μόλις τελειώσει με το Apollo 11 κανείς, να αναζητά κάτι για να συνεχίσει να παρακολουθεί και στα προτεινόμενα να εμφανίζονται επιλογές τύπου Brooklyn Nine-Nine και RuPaul’s Drag Race. Όχι κι ό,τι καλύτερο, έτσι; Αυτό σκέφτηκαν στο Amazon Prime Video και προχώρησαν στην ενεργοποίηση των πολλαπλών προφίλ χρηστών ανά λογαριασμό.

Όπως ανακοινώθηκε, κάθε λογαριασμός θα υποστηρίζει έως και έξι προφίλ (ένα βασικό και πέντε επιπρόσθετα). Πρακτικά, με τον τρόπο αυτό, τα μέλη μιας οικογένειας ή ενός νοικοκυριού θα έχουν τη δυνατότητα να πλοηγούνται και να χρησιμοποιούν την πλατφόρμα με το δικό τους, προσωπικό προφίλ, έχοντας πρόσβαση σε προσωποποιημένες προτάσεις και λίστες. Η λειτουργία υποστηρίζει και παιδικά προφίλ με φίλτρο καταλληλότητας περιεχομένου -όπως το Netflix.

Αξίζει να σημειώσουμε βέβαια ότι εν αντιθέσει με ό,τι προσφέρουν άλλες υπηρεσίες (βλ. Netflix και Disney Plus), το Prime Video δεν επιτρέπει στους χρήστες να τροποποιήσουν την εικόνα προφίλ τους με εικαστικά από σειρές και ταινίες. Παρ’ όλα αυτά οι τελευταίοι θα είναι σε θέση να διαχειρίζονται τα προφίλ τους μέσω της εφαρμογής του Prime Video σε iOS και Android, Fire tablet 10ης γενιάς και συστημάτων ψυχαγωγίας όπως το PS4.

Η υπηρεσία θα δοθεί σταδιακά στην κυκλοφορία παγκοσμίως.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, JimGer είπε

Πόσα παράλληλα views όμως? Επίσης τι γίνεται με ελληνικούς υπότιτλους?

 

Αν θυμάμαι καλά, είναι 3 παράλληλα (εδώ και καιρό), αρκεί να μην βλέπουν ταυτόχρονα τον ίδιο τίτλο. Βέβαια, αυτό παίζει και να αλλάξει με τα προφίλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, uriaman said:

Αν θυμάμαι καλά, είναι 3 παράλληλα (εδώ και καιρό), αρκεί να μην βλέπουν ταυτόχρονα τον ίδιο τίτλο. Βέβαια, αυτό παίζει και να αλλάξει με τα προφίλ. 

Δεν έχω γενικά ιδέα είναι η αλήθεια. Το έχω δοκιμάσει λίγο αλλά μέχρι εκεί. Οφείλω να πω πάντως ότι σε θέμα interface Και lag είναι χειρότερο από netflix, disney+ Και apple tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλες οι υπηρεσιες, αλλα με Ελληνικους υποτιτλους τι γινεται...???   

 

το Νετφλιξ αυτη τη στιγμη στην ελλαδα ειναι πρωτοπορο. θα ανταγωνιστουν οι αλλες υπηρεσιες το Νετφλιξ, βαζοντας Ελληνικα στο μενου και υποτιτλους...?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/7/2020 στις 11:27 ΠΜ, JimGer είπε

Δεν έχω γενικά ιδέα είναι η αλήθεια. Το έχω δοκιμάσει λίγο αλλά μέχρι εκεί. Οφείλω να πω πάντως ότι σε θέμα interface Και lag είναι χειρότερο από netflix, disney+ Και apple tv

Χαλια ειναι το ιντερφεϊς... Ειναι ολα μπερδεμενα μεταξυ τους, τα σοου που βλεπεις ειναι καπου χαμενα αναμεσα σε λιστες με τυχαιες προτασεις, και ο πλέιερ εχει αργη αποκριση και λιγες επιλογες. Το μονο που μου αρεσε πολυ, ειναι το xray που σου αναλυει τη σκηνη, και σου λεει ποιοι ηθοποιοι ειναι παροντες κλπ. 

 

Ο μονος λογος που το εβαλα, ειναι επειδη μενω ολλανδια και εδω κανει 3€/μηνα, συν παιρνεις δωρεαν μεταφορικα σε αμαζον κλπ. Και εχει και μερικες σειρες/ταινιες που δεν εχει το Νετφλιξ 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, uriaman said:

Χαλια ειναι το ιντερφεϊς... Ειναι ολα μπερδεμενα μεταξυ τους, τα σοου που βλεπεις ειναι καπου χαμενα αναμεσα σε λιστες με τυχαιες προτασεις, και ο πλέιερ εχει αργη αποκριση και λιγες επιλογες. Το μονο που μου αρεσε πολυ, ειναι το xray που σου αναλυει τη σκηνη, και σου λεει ποιοι ηθοποιοι ειναι παροντες κλπ. 

Ο μονος λογος που το εβαλα, ειναι επειδη μενω ολλανδια και εδω κανει 3€/μηνα, συν παιρνεις δωρεαν μεταφορικα σε αμαζον κλπ. Και εχει και μερικες σειρες/ταινιες που δεν εχει το Νετφλιξ 😅

3? Omg Uk έχει 8 λίρες ή 80 το χρόνο. Αλλά η αλήθεια είναι αν δεν έχει subs (ελληνικούς) βάζω kodi και τέλος.

Τα videos μόνο έχουνε 6

Επεξ/σία από JimGer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...