Προς το περιεχόμενο

Κάμερα μπροστά κ πισω


Πανος999

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, mr.mister είπε

εχετε σκεφθει οτι θα σας σπασουν το αυτοκινητο να την/τις παρουν?

Υπερβολικό...

Πάντως θα έπρεπε το καταγραφικό να είναι ξεχωριστά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _BASSstarlet_ είπε

Αν σπάσει πλαϊνό παράθυρο, και έχει πλησιάσει το αυτοκίνητο μόνο από το πλάι, οι κάμερες δεν θα δείξουν τίποτα χρήσιμο.

Χώρια που όταν τις κλέψει και τις δυο, ποιός θα δει τα πλάνα;

Εκτός αν του πέσουν οι sd card την ώρα που θα τρέχει να ξεφύγει!

Θα σπασει καποιος αυτοκινητο, θα ρισκαρει να τον πιασουν, για να παρει μια καμερα που ΙΣΩΣ καινουργια να κανει 30ε πχ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις κάμερες τις βάζεις σαν έναν παραπάνω μέτρο προστασίας. Δεν νομίζω να είπε κανείς ότι "θωρακίζουν" το αυτοκίνητο ούτε ότι θα αποδειχτούν σίγουρα χρήσιμες όπως επίσης η χρήση τους δεν προορίζεται μόνο στην προστασία κλοπής αλλά και σαν αποδεικτικό στοιχείο σε περίπτωση ατυχήματος ακόμα και για απλή καταγραφή διαδρομής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vagelisfil είπε

Τις κάμερες τις βάζεις σαν έναν παραπάνω μέτρο προστασίας. Δεν νομίζω να είπε κανείς ότι "θωρακίζουν" το αυτοκίνητο ούτε ότι θα αποδειχτούν σίγουρα χρήσιμες όπως επίσης η χρήση τους δεν προορίζεται μόνο στην προστασία κλοπής αλλά και σαν αποδεικτικό στοιχείο σε περίπτωση ατυχήματος ακόμα και για απλή καταγραφή διαδρομής.

Φαντάζομαι ο @mr.mister θα το είπε από άποψη οτι αν η κάμερα έχει τραβήξει κάτι σημαντικό (τροχαίο ή κλοπή) και την παρατηρήσουν θα στο σπάσουν για να την πάρουν και να χαθούν τα αποδεικτικά.

Γι αυτό ανέφερα και εγώ το ξεχωριστό καταγραφικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να το δεις και διαφορετικά ή ποιό αισιόδοξα, αν δουν ότι το αυτοκίνητο έχει κάμερα να μην μπουν στη διαδικασία να το πειράξουν. Αλλά και πάλι πιστεύω ότι αν ένα αυτοκίνητο στοχοποιηθεί από κάποιο επαγγελματία δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις και πολλά μετά παρα να κοιμάσαι μέσα.

Όσο για το καταγραφικό δεν έχω δει κάπου να πωλούνται τέτοιες κάμερες με ξεχωριστό καταγραφικό για αυτοκίνητα. Εδώ το μόνο που βολεύει είναι κάμερα με κάρτα sim και ενεργό ineternet που καταγράφει στο cloud και να στέλνει άμεσα ειδοποίηση αν κάποιος πλησιάσει ή κουνήσει το αυτοκίνητο. Επίσης η συγκεκριμένη θα λειτουργεί και σαν GPS Tracker αλλά δε νομίζω να φανεί χρήσιμο γιατί άμα μπουν μέσα και το πάρουν μάλλον θα είναι το πρώτο που θα φύγει από το παράθυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, vagelisfil είπε

Μπορεί να το δεις και διαφορετικά ή ποιό αισιόδοξα, αν δουν ότι το αυτοκίνητο έχει κάμερα να μην μπουν στη διαδικασία να το πειράξουν. Αλλά και πάλι πιστεύω ότι αν ένα αυτοκίνητο στοχοποιηθεί από κάποιο επαγγελματία δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις και πολλά μετά παρα να κοιμάσαι μέσα.

Όσο για το καταγραφικό δεν έχω δει κάπου να πωλούνται τέτοιες κάμερες με ξεχωριστό καταγραφικό για αυτοκίνητα. Εδώ το μόνο που βολεύει είναι κάμερα με κάρτα sim και ενεργό ineternet που καταγράφει στο cloud και να στέλνει άμεσα ειδοποίηση αν κάποιος πλησιάσει ή κουνήσει το αυτοκίνητο. Επίσης η συγκεκριμένη θα λειτουργεί και σαν GPS Tracker αλλά δε νομίζω να φανεί χρήσιμο γιατί άμα μπουν μέσα και το πάρουν μάλλον θα είναι το πρώτο που θα φύγει από το παράθυρο.

Δεν χρειάζεσαι κάμερα για να λάβεις ενημέρωση στο κινητό.

Ένας συναγερμός με ραντάρ και κάρτα sim αρκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
27 λεπτά πριν, vagelisfil είπε

Cannot securely connect to this page

Τοσο απο Mozilla οσο και απο EDGE.....Δεν τους πηρα ποτε σοβαρα σαν εκπομπη και αυτο δεν βοηθαει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...