Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi παρουσιάζει το Mi TV stick για μετατροπή της τηλεόρασης σε Android TV


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, haHa είπε

Tι εννοεις εχει τα μισα λεφτα, ενωλες οτι κοστιζει 50€, ενω το firetv 4k ειναι στα 59€ απο Ελλαδα;

Ευρώ έγραψα; Sorry δολάρια ήθελα να γράψω, 40 ευρώ θα έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, aypnia είπε

Ευρώ έγραψα; Sorry δολάρια ήθελα να γράψω, 40 ευρώ θα έχει.

Το οποιο δεν ειναι μισα λεφτα και δεν εχουμε υπολογισει μεταφορικα, αναμονη μεχρι να ερθει κλπ.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, haHa είπε

Το οποιο δεν ειναι μισα λεφτα και δεν εχουμε υπολογισει μεταφορικα, αναμονη μεχρι να ερθει κλπ.

Δεν είναι τα μισά είναι στα 2/3 της τιμής του fire tv. Μη παίζουμε με τις λέξεις.

Η ουσία είναι ότι θα έχει ΚΑΛΥΤΕΡΑ χαρακτηριστικά στα 2/3 της τιμής του fire και επιχείρημα περί "επώνυμου" δεν παίζει στη περίπτωση αυτή.

Πρέπει να βγάλει καινούρια fire με καλύτερα χαρακτηριστικά ή να ρίξει τις τιμές γιατί ο ανταγωνισμός τρέχει.

Σε λίγο και καιρό ένα fire tv δεν θα είναι και το καλύτερο vfm αν δεν ρίξει τις τιμές.

Και όσον αφορά το sabrina θα πουλιέται και Ελλάδα επομένως επιχείρημα περί μεταφορικών δεν στέκει.

Τα ίδια μεταφορικά θα έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, aypnia είπε

Δεν είναι τα μισά είναι στα 2/3 της τιμής του fire tv. Μη παίζουμε με τις λέξεις.

Η ουσία είναι ότι θα έχει ΚΑΛΥΤΕΡΑ χαρακτηριστικά στα 2/3 της τιμής του fire και επιχείρημα περί "επώνυμου" δεν παίζει στη περίπτωση αυτή.

Πρέπει να βγάλει καινούρια fire με καλύτερα χαρακτηριστικά ή να ρίξει τις τιμές γιατί ο ανταγωνισμός τρέχει.

Σε λίγο και καιρό ένα fire tv δεν θα είναι και το καλύτερο vfm αν δεν ρίξει τις τιμές.

Και όσον αφορά το sabrina θα πουλιέται και Ελλάδα επομένως επιχείρημα περί μεταφορικών δεν στέκει.

Τα ίδια μεταφορικά θα έχουν.

Mονο που δεν θα κανει 50usd, δηλαδη 43 ευρω.
 

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, haHa είπε

Mονο που δεν θα κανει 50usd, δηλαδη 43 ευρω.
 

Τόσο θα κάνει, βασικά όχι 50 αλλά 49$

Το νέο αυτό dongle Android TV κοστίζει μόνο 49 $

https://techingreek.com/google-sabrina-dongle-android-tv-49/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, aypnia είπε

Τόσο θα κάνει, βασικά όχι 50 αλλά 49$

Το νέο αυτό dongle Android TV κοστίζει μόνο 49 $

https://techingreek.com/google-sabrina-dongle-android-tv-49/

Για Ελλαδα μιλαω που αναφερθηκες περι επιχειρηματος μεταφορικων κλπ. Στην Ελλαδα θα εχει αλλη τιμη.

$49 κανει αλλωστε και το firetv 4k στην Αμερικη.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, haHa είπε

Για Ελλαδα μιλαω που αναφερθηκες περι επιχειρηματος μεταφορικων κλπ. Στην Ελλαδα θα εχει αλλη τιμη.

$49 κανει αλλωστε και το firetv 4k στην Αμερικη.

Ναι σωστό αυτό, δεν ξέρουμε πόσο θα έχει εδώ οπότε έχεις δίκιο ότι η σύγκριση τιμών για το ποιο μας συμφέρει στη φάση αυτή είναι πρώιμη.

Αυτό δεν αλλάζει όμως το ότι αν δεν ρίξει τις τιμές ή αν δεν βγάλουν κάποιο καλύτερο στη ίδια τιμή δεν είναι πια η καλύτερη επιλογή.

Και στη ίδια τιμή το sabrina έχει πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά, οπότε ουσιαστικά είναι φθηνότερο.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να ρωτήσω κάτι και εγώ...Πήρα το stick για την γυναίκα μου που βλέπει netflix...Όλα μια χαρά...Η ερώτηση είναι ότι έβαλα το Kodi αλλά δν βλέπω τίποτα από ταινίες...Είμαι παντελώς άσχετος με το τι πρέπει να προσθέσω και τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω...Όποιος μπορεί ας μου γράψει βήμα βήμα σε pm τι πρέπει να κάνω... Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το ξεθάβω το θέμα, μπας και πάρω καμιά απάντηση από κανένα παιδί που ξέρει. Το roku πως μπορώ να το φέρω Ελλάδα? Το Amazon όσο έχω προσπαθήσει δε στέλνει. Μιλάω για νορμάλ τιμή, και όχι τις εξυπνάδες των σκρουτζομαγαζων. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Όταν το συνδέω με το ρούτερ cosmote  μου λέει συνεχώς "συνδεθηκε χωρίς πρόσβαση στο διαδυκτιο". Άλλαξα ρούτερ cosmore και πάλι το ίδιο. Έκανα hotspot με μεγκαμπαιτ από κινητό και συνδέθηκε επιτυχώς
 Τι μπορεί να φταίει τι λύση υπάρχει;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και αγόρασα πρόσφατα Roku streaming stick+ στα 50 δολάρια και είναι φοβερό

Έχω τη δυνατότητα να φέρω 3-4 Ελλάδα, αλλά όποιος θέλει να μου στείλει μέχρι την Πέμπτη

Τώρα πληρωμή,αποστολή κλπ;

Στείλτε μήνυμα να συνεννοηθούμε

Δεν κοιτάω να βγάλω λεφτά

Απλά να εξυπηρετήσω κάποιον,μιας και βλέπω ότι Ελλάδα σπανίζει και κοπανάνε σε τιμές

Edit: Απλά ο αντάπτορας για την τροφοδοσία είναι αμερικάνικης πρίζες;,αλλά δουλεύει και με σύνδεση απευθείας σε μια θύρα USB της τηλεόρασης.Ειδικά αν είναι 5V ακόμα καλύτερα

Επεξ/σία από CosmosOrion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...