Προς το περιεχόμενο

[Tablet] Huawei MediaPad M6 10.8" (64GB) @ Amazon ES 295.60€ [ΤΕΛΟΣ]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, kkatzos είπε

Εδώ βλέπω ότι είναι χάλια η κάμερα του Huawei.

Βέβαια και του Samsung χάλια είναι οπότε...

Δε γνωρίζω αυτή την ιστοσελίδα. Εγώ το είπα σύμφωνα με το kimovil όπου η κάμερα φαίνεται να έχει μέχρι και OIS. Αλλά τώρα που βλέπω στο gsmarena δεν αναφέρουν κάτι τέτοιο, οπότε ίσως να μην ισχύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Δε γνωρίζω αυτή την ιστοσελίδα.

Κάνε το bookmark.

Το Lesnumeriques ή την παλιά μεταφρασμένη του εκδοχή Digitalversus. Από τα πιο έγκυρα site. Το εμπιστεύομαι πιο πολύ από gsmarena/phonearena κτλ κτλ. Άπειρα reviews με λεπτομέρειες και παραμέτρους που άλλα site δεν τεστάρουν καν. Reflectance rate και touch lag π.χ.

Το μόνο κακό ότι είναι στα γαλλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kkatzos είπε

Είχα Mediapad M5 10.8 και το έδωσα για Galaxy S5e 6/128. Σε οθόνη είναι η μέρα με τη νύχτα. Επίσης σε σχεδίαση, βάρος και σε bezels πολύ ανώτερο το Samsung. Το ίδιο και σε μπαταρία.

Είχε και κακό touch lag που το έκανε να φαίνεται πιο αργό από όσο ήταν.

Και βλέπω ότι το Mediapad M6 είναι ακριβώς το ίδιο με το Μ5 με καλύτερο SoC.

Εδώ βλέπω ότι είναι χάλια η κάμερα του Huawei.

Βέβαια και του Samsung χάλια είναι οπότε...

Ε στα tablet η βασική κάμερα Νομίζω ότι είναι άχρηστη..

Μόνο η μπροστινή έχει κάποιο ρόλο αν κάνεις βιντεοκλήσεις..

Γενικά δεν τις λαμβάνω και πολύ υπόψη τις κάμερες στα tablet.

Προσωπικά εγώ θα το ήθελα για κατανάλωση περιεχομένου YouTube netflix και ίντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το M6 χτυπάει 350.000 στο antuntu . Καλό και το s5e αλλά πιο αργο σαφώς και ακριβότερο επίσης . Εγώ το έχω ήδη αρκετούς μήνες και έχει κάνει update κτλ κανονικά ,απλά δεν το διαφήμισαν όσο της Samsung ..

Το πενάκι που αναφέρθηκε από πού το βρίσκουμε ? Το είχα ψάξει και είχε μόνο από ebay και αρκετά ακριβό ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά ήμουν ανάμεσα στο Huawei και στο  s5e. Προτίμησα το Samsung αν και χειρότερο σε επιδόσεις, λόγω καλύτερης οθόνης και καλύτερης εμπειρίας out of the box. Επίσης δείχνει πολύ premium με ελάχιστα bezel.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, marksk είπε

Εγώ παιδιά ήμουν ανάμεσα στο Huawei και στο  s5e. Προτίμησα το Samsung αν και χειρότερο σε επιδόσεις, λόγω καλύτερης οθόνης και καλύτερης εμπειρίας out of the box. Επίσης δείχνει πολύ premium με ελάχιστα bezel.

Ακριβώς το ανάποδο εγώ . Εψαχνα ταμπλετ για να αναβαθμισω το  Shield tablet 8 και πήρα το Huawei Mediapad M5 . Πολύ καλό και αυτό , αλλά βρήκα ευκαιρία και το αναβάθμισα με το  Μ6 που είναι κλάσεις ανώτερο σε όλα .  Το S5e τοτε έπαιζε στα 360++ οπότε η σύγκριση δεν υπήρχε κάν  , όπως και τώρα . Αυτα περι οθόνης νύχτα με μέρα οκ απλά υπερβολές . Όποιος γουστάρει κορυφαία μεταλλική κατασκευή με κορυφαίο  ήχο και  εικόνα το παίρνει χθες . Συγκρίνεται μόνο με το Samsung tab S6 με τιμη 600+++

Επεξ/σία από Galaxy
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Galaxy είπε

Ακριβώς το ανάποδο εγώ . Εψαχνα ταμπλετ για να αναβαθμισω το  Shield tablet 8 και πήρα το Huawei Mediapad M5 . Πολύ καλό και αυτό , αλλά βρήκα ευκαιρία και το αναβάθμισα με το  Μ6 που είναι κλάσεις ανώτερο σε όλα .  Το S5e τοτε έπαιζε στα 360++ οπότε η σύγκριση δεν υπήρχε κάν  , όπως και τώρα . Αυτα περι οθόνης νύχτα με μέρα οκ απλά υπερβολές . Όποιος γουστάρει κορυφαία μεταλλική κατασκευή με κορυφαίο  ήχο και  εικόνα το παίρνει χθες . Συγκρίνεται μόνο με το Samsung tab S6 με τιμη 600+++

Αστεία αυτά που λες.

Πόσο μάλλον όταν έχεις δοκιμάσει μόνο τη μια πλευρά.

Μεταλλική κατασκευή με κορυφαίο ήχο με 4 ηχεία είναι και το Tab S5e. Το S5e ουσιαστικά είναι το Tab S6 με χειρότερο SoC και λιγότερη μνήμη και χωρίς υποστήριξη για πενάκι. Άλλες διαφορές δεν έχουν.

Όπως έγραψα και παραπάνω είχα το MediaPad M5 και η μετάβαση στο S5e ήταν αναβάθμιση σε πολλούς τομείς. Κυρίως στην οθόνη η διαφορά είναι τεράστια.

Τώρα, αν θέλει κάποιος να παίζει παιχνίδια κτλ κτλ τότε σαφώς είναι καλύτερο το Μ6, δεν το συζητάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το s5e το βασικό είναι ότι το βγάζεις από το κουτί του και παίζει τα πάντα όπως πρέπει, χωρίς να ψάχνεις τι θα κάνεις και ξέρεις ότι παίζει 2k netflix Και youtube και θα συνεχίσει να παίζει. Βέβαια υστερεί σε επιδώσεις cpu. τα ζυγίζεις και επιλέγεις. Σαν ποιότητα δε το συζητάμε, premium μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης ειχα και και εγω το Μ5 και πηγα στο s5e για την φοβερη του οθονη ειδικα το βραδυ που στο Μ5 ολα γινονται γκρι

και ας εχει υποδεεστερες επιδοσεις .Στο θεμα video οι οθονες amoled δεν συγκρινονται κατα την γνωμη μου παντα .

Και φυσικα και στον ηχο το s5e ειναι ανωτερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kkatzos είπε

Αστεία αυτά που λες.

Πόσο μάλλον όταν έχεις δοκιμάσει μόνο τη μια πλευρά.

Μεταλλική κατασκευή με κορυφαίο ήχο με 4 ηχεία είναι και το Tab S5e. Το S5e ουσιαστικά είναι το Tab S6 με χειρότερο SoC και λιγότερη μνήμη και χωρίς υποστήριξη για πενάκι. Άλλες διαφορές δεν έχουν. 

 

Καλά τι να προτοσχολιάσω τώρα ... 

 Το αστεία το επιστρέφω απλόχερα

Είστε  εκτός θέματος μια που είναι η προσφορα του mediapad M6 . 

Το συγκρίνεται με το Μ5 λες και είναι τα ίδια που δεν έχουν καμία σχέση .

Ο αλλος λεει "Το S5e ουσιαστικά είναι το Tab S6 με χειρότερο SoC και λιγότερη μνήμη και χωρίς υποστήριξη για πενάκι. Άλλες διαφορές δεν έχουν" Και γιατι το αλλο έχει +300 ευρω αραγε .... Πόσες διαφορες ακομη θες δηλαδη να έχει .... ημαρτον .

Anyway , το θεμα είναι οτι το M6 σε αυτη την τιμη είναι προσφορα . Τωρα οποιος θέλει το αγοραζει .

Οποιος έχει Samsung , Ipad  , Nokia !!  μεγεία του ,  νομίζω δεν έχει και σχέση με το θέμα της προσφορας .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, petros37 είπε

Και φυσικα και στον ηχο το s5e ειναι ανωτερο 

Δεν συμφωνώ με αυτό που λες. Δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τα δυο tablet, αλλά από τη στιγμή που τα ηχεία του M6 τα έχει κατασκευάσει η Harman Kardon είμαι σίγουρος ότι δεν θα έχει χειρότερο ήχο από το S5e. Και τα ηχεία του S5e είναι της AKG, θυγατρική της Harman Kardon. Οπότε παρόμοια απόδοση ήχου ναι, καλύτερη σε καμία περίπτωση. 

Επεξ/σία από neosstoforum
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά δεν θα το αγοράσω, το lenovo tab a10-70 βαστάει ακόμα γερά και η μπαταρία παραμένει τέρας. Είχα δει και τα s5e/s6 lite, αλλά αρκετοί αναφέρουν προβλήματα με το WiFi και είναι το μοναδικό που με αποτρέπει από την αγορά τους.

Επεξ/σία από Veggie_Chia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Veggie_Chia είπε

Τελικά δεν θα το αγοράσω, το lenovo tab a10-70 βαστάει ακόμα γερά και η μπαταρία παραμένει τέρας. Είχα δει και τα s5e/s6 lite, αλλά αρκετοί αναφέρουν προβλήματα με το WiFi και είναι το μοναδικό που με αποτρέπει από την αγορά τους.

Κάτοχος s5e και δεν έχω δει το παραμικρό πρόβλημα με WiFi...Μόλις πήρε και android 10 με oneui 2.1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Heimdall7 είπε

Κάτοχος s5e και δεν έχω δει το παραμικρό πρόβλημα με WiFi...Μόλις πήρε και android 10 με oneui 2.1.

Εσύ δεν έχεις θέμα αλλά ένα 10% να έχει, είναι ρίσκο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, neosstoforum είπε

Δεν συμφωνώ με αυτό που λες. Δεν έχω δοκιμάσει κανένα από τα δυο tablet, αλλά από τη στιγμή που τα ηχεία του M6 τα έχει κατασκευάσει η Harman Kardon είμαι σίγουρος ότι δεν θα έχει χειρότερο ήχο από το S5e. Και τα ηχεία του S5e είναι της AKG, θυγατρική της Harman Kardon. Οπότε παρόμοια απόδοση ήχου ναι, καλύτερη σε καμία περίπτωση. 

Μπορεί να μην συμφωνείς αλλά εγώ που πέρασαν και τα 2 από τα χέρια μου και τα έχω συγκρίνει δίπλα δίπλα μάλλον κάτι παραπάνω ξέρω από εσένα που δεν τα έχεις δοκιμάσει .

Το ότι είναι θυγατρική η AKG δεν λέει τιποτα απολύτως .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...