Προς το περιεχόμενο

ΑΠΑΤΗ από τη WIND/ Αλλάξαν το συμβόλαιο;


jackess

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, kallair είπε

Μονος σου με αυτη την προταση ακυρωνεις τον εαυτο σου. απο την στιγμη που πας σε καταστημα κ ακυρωνεις την αιτηση, ισχυει αυτο που ειπε το αλλο παληκαρι που του απαντησες.

Δεν ξερεις τι συμβολαιο ειχε ο κουριερ μαζι του οπως δεν ξερεις σε τι όρους υπεγραψες κ συμφωνησες με την υπογραφη σου, στο καταστημα. μακάρι να βγαλεις ακρη αλλά χλωμο το κοβω.

Μα τι λέμε τώρα, έχω συμφωνήσει για ένα συγκεκριμένο συμβόλαιο και όταν πάω να κάνω αίτηση στο κατάστημα μου δίνουν άλλο "πρόγραμμα" ενώ κάνω αίτηση για το πρόγραμμα που μίλησα στο τηλέφωνο; Με την ίδια λογική μπορεί η wind να έχει 200 προγράμματα ονόματι W Unlimtied διαφορετικό για κάθε κατάστημα και σε αυτό που έκανα εγώ την αίτηση να κόστιζε 200€/μήνα, θα έπρεπε να το μάθω αφού κάνω την αίτηση; 

Το γράφω και το ξαναγράφω, σχεδόν 2 μήνες λειτουργούσα με το "συμβόλαιο" που μου έδωσαν στο "τηλέφωνο" και ξαφνικά μία μέρα άλλαξε στο συμβόλαιο του "καταστήματος".

Δεν έγραψα πως έκανα αίτηση για συμβόλαιο και τελικά δεν ήταν αυτό που περίμενα. Γράφω πως είχα 2 μήνες ένα πρόγραμμα και ξαφνικά άλλαξε σε φθηνότερο με κόφτη. Και η αλήθεια είναι πως δε βλέπω να ξεμπερδέυω μιας και την ώρα που σχολάω είναι ή κλειστά ή έχει ουρά κόσμου απέξω. Έχω στείλει 3 Mail ήδη για αίτηση αντιγράφου συμβολαίου και δεν μου έχουν στείλει κανένα αντίγραφο. Μάλλον θα πάρω σβάρνα τα καταστήματα wind μπας και βρω κανένα άδειο.

 

2 ώρες πριν, bbbb είπε

Το μόνο σου λάθος ότι έμπλεξες με το μπακάλικο που λέγεται wind... Πάντως τον κόφτη τον κατήργησαν αλλά μετά βλέποντας ότι κάποιοι <<ξεσάλωσαν>> και προφανώς έκαναν abuse στο άθλιο δίκτυο τους, τον ξαναέβαλαν αλλά με "μπιπ" τρόπο αφού αύξησαν τα 15gb σε 30gb και έτσι οι light χρήστες τώρα μπορούν να νιώθουν ότι η wind τους αγαπάει και στα ίδια χρήματα τους έδωσε διπλάσια fullspeed gb.. ποστ στο myphone 10 ημέρες πριν την επιβολή του κόφτη http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8044517#post8044517

... κλασική wind που πάντα έκανε τέτοια κόλπα...

εγώ θα πω απλά <<καλά ξεμπερδέματα>>.... αναγκαστικά τώρα  θα έχεις το πέναλντι για ακύρωση συμβολαίου ή υπομονή μέχρι να λήξει και μετά ποτέ ξανά συμβόλαιο σε μπακάλικα.. τώρα που έβγαλε και η cosmote στα ίδια λεφτά και γιαυτό το 65€ αν αναρωτιέσαι γιατί έγινε 55€ γιατι και οι αλλοι 2 πλέον στα 55€ κοστολογούν το πρώτο τους απεριόριστο συμβόλαιο...

Επιτέλους μια ανάσα στο thread. Θα το αντιγράψω μάλλον και στο myphone μιας και έχει πολύ περισσότερους κινητάκιδες της wind να δω αν την έπαθαν κι άλλοι, στη καλύτερη να μαζευτούμε για μια ομαδική καταγγελία.

 

Το καλύτερο αστείο είναι πως 1mbit είναι μονο το download....στην αρχή είχα ελπίδες πως θα ειναι και το uplοad αλλα αυτό είναι....0.2mbit που καθιστά το internet κυριολεκτικά άχρηστο πέρα απο emails & ΙΜ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ΕΠΙΣΤΡΈΦΩ ΜΕ ΝΈΑ!!!

 

Μετά απο 1 μηνα καθυστέρησης, 3 αιτήσεις για αντίγραφα συμβολαίου και λίγα τηλεφωνά...μου εστειλα ενα αντιγραφο συμβολαιου και ενα αντιγραφο αιτησης συνδεσης!!

ΤΙ ΒΡΗΚΑ!! αναμεσα σε αυτα τα 2, 9 υπογραφες και καμια απο αυτες η δικη μου. Οι 8 υπογραφές στο συμβόλαιο ειναι κυκλικές μουτζούρες και στην αιτηση ειναι τα δυο μου αρχικα. Η υπογραφή μου ειναι καπως "το επιθετο μου ολογραφος μεσα σε ενα περιεργο οβαλ"

Εκτος αυτου. Η αίτηση αναφέρει περιορισμό στο 1mbps μετα τα 30gb και σε ενα κουτακι "απο 17.7 θα υπαρξει αυξηση του οριου απο 15 στα 30 γιγα). να σημειωσω πως η αιτηση δεν εχει πουθενα ημερομηνια.

Στο συμβολαιο τωρα, ενα παλιο της wind unlimited που ειχα αναφερει ριτα τον περιορισμο ταχυτητας. Αυτο δεν αναφερει ΠΟΥΘΕΝΑ περιορισμο ταχυτητας ή κατι παρομοιο. ΠΛΗΝ, ενα κομματι για το net neutrality που αναφερει πως η εταιρια εχει δικαιομα περιορισμου ογκου δεδομενων ή ταχυτητας σε περιπτωση που θα μπορουσαν να επηρεάσουν στην πράξη τη πρόσβαση στο δίκτυο

 

Τι στο καλο κανουμε απο δω και περα; Πόσο μαλλον για τις πλαστες υπογραφες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς με το δικηγόρο σου προφανώς και ανάλογα τι σου πει αν αξίζει η φασαρία για να τους πάρεις όσα χρήματα ταιριάζουν στη περίπτωση. αν έχεις χρόνο και δε ζορίζεσαι οικονομικά εγώ θα τους κυνηγούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον δεν έχεις στα χέρια σου κάποιο άλλο συμβόλαιο δεν θα μπορέσεις να αποδείξεις τίποτα. Το πολύ πολύ να βγάλεις άκυρο το συμβόλαιο αφού δεν φέρει την υπογραφή σου, και να φύγεις αζημίως. Αυτό όμως δεν θα σου δώσει τις αρχικές παροχές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Vasileios-gr είπε

Εφόσον δεν έχεις στα χέρια σου κάποιο άλλο συμβόλαιο δεν θα μπορέσεις να αποδείξεις τίποτα. Το πολύ πολύ να βγάλεις άκυρο το συμβόλαιο αφού δεν φέρει την υπογραφή σου, και να φύγεις αζημίως. Αυτό όμως δεν θα σου δώσει τις αρχικές παροχές. 

Και το να φύγω αζημίως νίκη θα ήταν, αν δεν χρειαζόταν να σκάσω πολλαπλάσια σε δικηγόρο. Έχω ήδη προωθήσει τα πάντα σε μία συνεργάτη δικηγόρο της γυναίκας και περιμένω συμβουλές. Κανείς δε δουλεύει τσάμπα όμως..

Εν το μεταξύ μόλις είδα πως στην αίτηση πάνω γράφουν fiber 100 και στις παροχές double play 24/1..... κάποιος έφτιαξε πολύ προχειροφτιαγμένα αυτο το pdf μου φαίνεται.

Κοιτάχτε εδώ μουτζούρες που έχουν για "υπογραφή". 4 απο τις 9.

Screenshot_2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικηγόρο, γραφολογο που να κάνει έκθεση ότι η υπογραφή δεν είναι δική σου και τους πας αιμα6στα δικαστήρια. 

Φυσικά προϋπόθεση είναι να έχεις χρόνο και χρήμα.  Κάποιος πρέπει να τους σκίσει και να ζητήσει χοντρή αποζημίωση μήπως και μαζευτούν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είμαι δικηγόρος γνωρίζω όμως πολύ καλά ότι Απο-ζημίωση παιρνεις όταν ο άλλος σου κάνει ζημιά και η αποζημίωση είναι όσο η ζημιά. 

Η πλαστογραφία άντε να είναι ποινικό και να τους κλείσεις μέσα. Η ζημιά πόση ειναι ; 

Μήπως απλά στο τέλος πληρώσεις και τον δικηγόρο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω τι μπορεί να βγει από την αποζημίωση και η αλήθεια είναι δε καίγομαι. Σήμερα είναι η τελευταία μέρα στη δουλειά, φεύγω για διακοπές και γυρνάω σε ένα μήνα δε ξέρω τι μπορώ να κάνω αυτές τις μέρες πέραν του να περιμένω τη δικηγόρο να μου πει κατά πόσο "σοβαρό" είναι το θέμα.

Αυτό που με εκνευρίζει είναι η πλαστογραφία της υπογραφής. Για να το έκαναν σε εμένα δε θα είναι η πρώτη φορά που κάποιος δε ξέρει τι έχει "υπογράψει".

"Μα κύριε μου έχετε υπογράψει στο συμβόλαιο σας να λαμβάνετε μηνύματα απο 5ψήφια με χρέωση για τα επόμενα 24 χρόνια" και άλλα χίλια παραδείγματα που μπορώ να σκεφτώ.

Κάποιος πρέπει να κάνει την αρχή για να σταματήσει αυτός ο μεσαίωνας που αποκαλούμε τηλεπικοινωνία στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...