Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, korakios said:

ναι καλέ ,ντιπ στραβό είσαι , ομπρώς κορίτσια για powerpass

εκτός αν εννοείς κάτι άλλο , ενθουσιάστηκα

Έχω παχύνει τελευταία, μάλλον για αυτό μιλάει για "όλες" 😂🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έλααααα τέλος τα σεξιστικά σχόλια 🤣

Ο καθείς όπως τη βρίσκει (τσιμπήσατε όμως χαχαχα). Ειλικρινά, επειδή δεν έχω προλάβει να δω τι γίνεται με το θέμα, αν κάποιος έχει εύκαιρο το ΦΕΚ/Υπ. Απόφαση (αν έχει εκδοθεί κάτι), ας το ανεβάσει. Έψαξα στις προηγούμενες σελίδες αλλά δεν βρήκα κάποια αναφορά.

Την καλημέρα μου. Σε όλες & όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, apapadop837 είπε

Έλααααα τέλος τα σεξιστικά σχόλια 🤣

Ο καθείς όπως τη βρίσκει (τσιμπήσατε όμως χαχαχα). Ειλικρινά, επειδή δεν έχω προλάβει να δω τι γίνεται με το θέμα, αν κάποιος έχει εύκαιρο το ΦΕΚ/Υπ. Απόφαση (αν έχει εκδοθεί κάτι), ας το ανεβάσει. Έψαξα στις προηγούμενες σελίδες αλλά δεν βρήκα κάποια αναφορά.

Την καλημέρα μου. Σε όλες & όλους.

Καλημερα... Για πιο ΦΕΚ εννοεις;; Τι ψαχνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, washcloud είπε

...πράγμα για το οποίο πάνω-κάτω δεν μπορείς να κάνεις κάτι (ό,που και να πάρεις πχ τηλέφωνα, δεν θα βγάλεις άκρη σχετικά με το ΠΟΙΟΣ από τους 3 εμπλεκόμενους καθυστεράει και πού...). 

 

Αίτηση στην ΔΕΗ για αλλαγή 14/6..σήμερα ενημερώθηκα απο δεδδηε ότι ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί.. Καθυστέρηση λέμε και κλαίμε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, lk24 είπε

Αίτηση στην ΔΕΗ για αλλαγή 14/6..σήμερα ενημερώθηκα απο δεδδηε ότι ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί.. Καθυστέρηση λέμε και κλαίμε.. 

Σου είπαν το γιατί; Κάποιο θέμα θα είχες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλημερα... Για πιο ΦΕΚ εννοεις;; Τι ψαχνεις;

Καλησπέρα. Εννοώ κάποιο επίσημο έγγραφο που να ενημερώνει σχετικά με την εφαρμογή του μηχανισμού για την «κατάργηση» της ρήτρας αναπροσαρμογης, προκειμένου να αποφανθούμε αν μας συμφέρει να μείνουμε σε σταθερό ή κυμαινόμενο τιμολόγιο.
Μαλλον όχι (ακόμα) απ’ όσο καταλαβαίνω.

Επεξ/σία από apapadop837
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

  

2 ώρες πριν, hightmare είπε

καλησπερα εχω κανει αιτηση απο 19/05/22 για μεταβαση απο solar σε ΔΕΗ. Σημερα μετα απο δικη μου επικοινωνια μεΔΕΗ μου λενε πως η αλλαγη ακομα δεν εχει πραγματοποιηθει λογω μη τελικης καταμετρησης απο ΔΕΔΗΕ οποτε και χρεωνομαι με υπερογκες χρεωσεις, πως μπορω να τους κυνηγησωκαι να τους τρεξω ωστε να τελειωνω με αυτο το θεμα;

Να κάνω μια μαντεψιά... έβγαλες φώτο τον μετρητή στις 19/5. Ήρθε μετά ο ΔΕΔΔΗΕ πχ 21/5 και πήρε προγραμματισμένη εκκαθαριστική καταμέτρηση. Αργότερα πχ 25/5 η ΔΕΗ προώθησε την αίτηση σου στον ΔΕΔΔΗΕ με την μέτρηση που είχες στείλει απ'τις 19/5 η οποία είναι άκυρη.

Το ίδιο μου συνέβη στη WeEnergy... έβγαλα φωτογραφία τον μετρητή στις 25/5 το πρωί κι έστειλα τα δικαιολογητικά. Μου έστειλαν τη σύμβαση στις 26/5 αναγράφοντας την ένδειξη μου και την υπέγραψα.

29/5 πήρα τηλ τον ΔΕΔΔΗΕ και μου είπαν ότι πήραν προγραμματισμένη εκκαθαριστική καταμέτρηση στις 25/5 και η ένδειξη ήταν μεγαλύτερη απ'τη δική μου (ήρθαν δηλαδή στις 25/5 το μεσημέρι).

Πήρα μετά τη We και μου είπαν ότι όντως η αίτηση είχε σκαλώσει στον ΔΕΔΔΗΕ... επειδή η μέτρηση μου ήταν μικρότερη με μεταγενέστερη ημερομηνία οπότε θεωρείται άκυρη.

Ξαναέστειλα μέτρηση στη WE, ξαναπροώθησαν την αίτηση στον ΔΕΔΔΗΕ. Μετά από 3 μέρες ολοκληρώθηκε η μετάβαση, με τη καινούργια μέτρηση.. ο ΔΕΔΔΗΕ δεν ήρθε καν να ξαναμετρήσει.

Οπότε αρχικά πάρε τηλ τον ΔΕΔΔΗΕ στο 211 1900 500 και ρώτα τους πότε έγινε η τελευταία καταμέτρηση και ποια ήταν η ένδειξη. Εν συνεχεία ρώτα τη ΔΕΗ ποια ημερομηνία προώθησαν την αίτηση σου στον ΔΕΔΔΗΕ (με τη δική σου μέτρηση). Είτε θα επιβεβαιώσεις το πρόβλημα που περιέγραψα παραπάνω... είτε όχι οπότε παίζει κάτι άλλο.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, apapadop837 είπε

Καλησπέρα. Εννοώ κάποιο επίσημο έγγραφο που να ενημερώνει σχετικά με την εφαρμογή του μηχανισμού για την «κατάργηση» της ρήτρας αναπροσαρμογης, προκειμένου να αποφανθούμε αν μας συμφέρει να μείνουμε σε σταθερό ή κυμαινόμενο τιμολόγιο.
Μαλλον όχι (ακόμα) απ’ όσο καταλαβαίνω.

Δεν ειπαμε δεν υπαρχει  η καταργηση της ρητρας αναπροσαρμογης...

Κοιταξε αυτα...

https://www.newsbomb.gr/media/com_news/attachments/1213/fek-epidotisi-revmatos.pdf

https://www.e-nomothesia.gr/law-news/epidotese-reumatos-apo-iouniou-aiteseis-gia-tin-epidotisi-reymatos.html

 

7 ώρες πριν, lk24 είπε

Αίτηση στην ΔΕΗ για αλλαγή 14/6..σήμερα ενημερώθηκα απο δεδδηε ότι ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί.. Καθυστέρηση λέμε και κλαίμε.. 

Πηρες τηλεφωνο στον Δεδδηε για να δεις; Σε ποια περιοχη του Δεδδηε ανηκεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, takoulou είπε

 

 

Πηρες τηλεφωνο στον Δεδδηε για να δεις; Σε ποια περιοχη του Δεδδηε ανηκεις;

Δεν επικοινώνησα ακόμα μέσω τηλεφώνου. Αν κρίνω απο το μέιλ που έλαβα ανήκω Φιλοθέη - Κηφισιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lk24 είπε

Δεν επικοινώνησα ακόμα μέσω τηλεφώνου. Αν κρίνω απο το μέιλ που έλαβα ανήκω Φιλοθέη - Κηφισιά 

Άρα... Κάποιο πρόβλημα  θα υπήρξε.. Γιατί οι τεχνικοί έρχονται με ταμπλετ... Και φεύγει κατευθείαν η εντολή.. Κάπου κόλλησε; Ρώτησε το στον Δεδδηε αν έχει περαστει η αλλαγή παροχου.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, takoulou είπε

Άρα... Κάποιο πρόβλημα  θα υπήρξε.. Γιατί οι τεχνικοί έρχονται με ταμπλετ... Και φεύγει κατευθείαν η εντολή.. Κάπου κόλλησε; Ρώτησε το στον Δεδδηε αν έχει περαστει η αλλαγή παροχου.. 

Εχω στείλει μέιλ  στον Δεδδηε και μου απάντησαν το εξής

"Σας ενημερώνουμε πως ακολουθείται η διαδικασία της διαδοχής παρόχου, χωρίς να έχει ολοκληρωθεί ακόμη, στο μηχανογραφικό μας σύστημα" 

 

Χωρίς όμως να αναφέρουν τον λόγο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, lk24 είπε

Αίτηση στην ΔΕΗ για αλλαγή 14/6..σήμερα ενημερώθηκα απο δεδδηε ότι ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί.. Καθυστέρηση λέμε και κλαίμε.. 

Δεν ειναι τοσο παραξενο. Καθυστερουν αρκετα να περασουν για τη μετρηση απο το ΔΕΔΔΗΕ. Σε εμενα εφτασε ενας μηνας σχεδον (μετα απο 2 τηλεφωνηνατα που δεν ξερω κατα ποσο βοηθησαν ή απλα εκαναν καταγραφη).

Εχω τον πρωτο λογαριασμο στο enter και ληγει 24/06. Εχω ενεργοποιήσει παγια εντολη ή οποια φαινεται κανονικα στο ebill. Χρηματα δεν εχουν παρει ακομα. Να αρχίσω να αγχωνομαι ή τα τραβανε την τελευταια μερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το πατρικο αναφερομαι ειμαι στο εντερ..Εκανα παγια εντολη αλλα ελα που δεν καταφεραμε να υπαρχουν χρηματα στο λογαριασμο,οποτε δεν τα τραβηξε..εκδοθηκε κι ο επομενος λογαριασμος συνολο με το ληξιπροθεσμο, μαζι με την ενημερωση για αμμεση πληρωμη!.Σημερα πηγε ο πατερα μου κ πληρωσε μονο αυτο που ειχε ληξει! Στην επομενη πληρωμη παιζει να τα τραβηξουν ολα μαζι και να πληρωθει διπλα ο ληξιπροθεσμος, ή θα τραβηξουν μονο το υπολοιπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, energy52 είπε

Για το πατρικο αναφερομαι ειμαι στο εντερ..Εκανα παγια εντολη αλλα ελα που δεν καταφεραμε να υπαρχουν χρηματα στο λογαριασμο,οποτε δεν τα τραβηξε..εκδοθηκε κι ο επομενος λογαριασμος συνολο με το ληξιπροθεσμο, μαζι με την ενημερωση για αμμεση πληρωμη!.Σημερα πηγε ο πατερα μου κ πληρωσε μονο αυτο που ειχε ληξει! Στην επομενη πληρωμη παιζει να τα τραβηξουν ολα μαζι και να πληρωθει διπλα ο ληξιπροθεσμος, ή θα τραβηξουν μονο το υπολοιπο;

αν προλάβει και ενημερωθεί το σύστημα μόνο τα υπόλοιπα , αλλά υπάρχει περίπτωση αν είχε εγγύηση και την επέστρεψε πριν λόγω πάγιας να την ξαναχρεώσει (έτσι λέει στο site)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/6/2022 στις 10:33 ΜΜ, korakios είπε

όταν αλλάξει θα πάει " - 04 "

προς το παρών συμφέρει Γ1Ν με τις επιδοτήσεις κύριας κατοικίας

άγνωστο τον επόμενο μήνα

 

Καλημέρα. Και εγω home enter σε 1η κατοικία  με τιμες 0,18 και 0,13. Να γυρίσουμε σε Γ1 δίνοντας  20 ευρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...