Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, CakeNet είπε

Και σε μένα το ίδιο πράγμα...γι' αυτό μπήκα να δω τι παίζει τώρα που άλλαξε και η σελίδα τους!

Το ίδιο είδα και εγώ τώρα.

Ρώτησα στην εξυπηρέτηση και είπαν οτι πρέπει να περάσουν τρείς εργάσιμες για να εμφανίσει την δυνατότητα κατεβάσματος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

37 λεπτά πριν, costachri είπε

Το ίδιο είδα και εγώ τώρα.

Ρώτησα στην εξυπηρέτηση και είπαν οτι πρέπει να περάσουν τρείς εργάσιμες για να εμφανίσει την δυνατότητα κατεβάσματος.

Πάντα έτσι ήταν. Απλά τώρα για κάποιο λόγο εμφανίζεται πολύ νωρίτερα το ποσό πληρωμής. Εγώ πάντα δίνω την καταμέτρηση μου στο ebill την τελευταία μέρα και πάντα ξέρω ότι μετά από 3 με 4 μέρες βγαίνει το pdf. Προχθές έδωσα καταμέτρηση και σήμερα (ίσως και από χθες) και σε εμένα λέει μόνο το ποσό πληρωμής. Οπότε το πολύ σε 2 μέρες θα έχει βγει και το pdf.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, marmagia είπε

Και όχι μόνο αυτό, αλλά βλέπω εκκαθαριστικό λογαριασμό (δίνω έναντι πελάτη κάθε μήνα) 20 ευρώ πάνω από ότι συνήθως χωρίς να έχω κάνει κάτι διαφορετικό στην κατανάλωση. 🧐

Το δε χειρότερο είναι ότι στην μια από τις δυο παροχές (ίδια διεύθυνση, ίδιες μέρες καταμέτρησης πάντα μαζί οι εκδόσεις λογαριασμών) που άλλαξε μετρητή ο δεδδηε απλά δεν υπάρχει καν λογαριασμός (ποσό δηλαδή, γιατί είπαμε έπαθε ηρων η ΔΕΗ)

Τι εννοείς άλλαξε μετρητή ο ΔΕΔΔΗΕ?

Ζήτησες νυχτερινό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, GREGORYMO said:

Τι εννοείς άλλαξε μετρητή ο ΔΕΔΔΗΕ?

Ζήτησες νυχτερινό?

Όχι είχα νυχτερινο αλλά το πρόβλημα είναι ότι επειδή ήταν πολύ παλιό ήταν ενιαίο (ολο το χρόνο 23:00-07:00 νομίζω) και ζήτησα την αλλαγή σε τμηματικό που ισχύει τώρα. Μου είπαν ότι για να γίνει αυτό πρέπει να αλλάξει μετρητής σε νέο ψηφιακό όπως και έγινε. Ήρθε ο δεδδηε έδωσε μετρήσεις στην καταμέτρηση αλλά παρόλα αυτά δεν εκδόθηκε λογαριασμός. Τους πήρα τηλέφωνο μου λένε μας έδωσε μετρήσεις αλλά για άγνωστο (!!) λόγω τις αγνοήσαμε 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Luciferia είπε

24/12 λήγει το MyhomeEnter ,πότε να κάνω αίτηση για μεταφορά στο Γ1/ΓΝ1 ? καμιά βδομάδα πριν τη λήξη?

...αν δεν θα έχεις εκείνες τις μέρες μεγάλη κατανάλωση, κι αν θέλεις να σιγουρέψεις μην γίνει καμμιά στραβή και σε πάνε αντί για το Όπεν που κανονικά θα σε πάνε (σου ήρθε επιστολή; ) απλά στις τρέχουσες τιμές του Έντερ (και μετά μπλέξεις για αλλαγή, ειδικά τις μέρες των Χριστουγέννων που πιθανώς θα καθυστερήσει), ναι, κάνε μετά τις 15/12 (κι αν είναι εύκολο, πάνε σε κατάστημα, καλύτερα έχοντας κλείσει και ραντεβού καμμιά βδομάδα πριν πας. Για να γίνει σίγουρα πιο άμεσα η αλλαγή προγράμματος).

Αν πάλι θα ΕΧΕΙΣ μεγάλη κατανάλωση (θέρμανση) και θες να ξεζουμίσεις τις τιμές που έχεις τώρα, έχει έρθει-δεν έχει έρθει επιστολή, στείλε μέιλ στο [email protected] ζητώντας να σου επιβεβαιώσουν έαν θα περάσεις στο Οπεν (και μετά πας "με την ησυχία σου" στο Γ1 αν θες σώνει και καλά αυτό, πχ από νέο έτος, αφού οι τιμές τους είναι σχεδόν ίδιες) ή τυχόν θα συνεχίσεις στο Εντερ με τρέχουσες τιμές.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, washcloud είπε

...αν δεν θα έχεις εκείνες τις μέρες μεγάλη κατανάλωση, κι αν θέλεις να σιγουρέψεις μην γίνει καμμιά στραβή και σε πάνε αντί για το Όπεν που κανονικά θα σε πάνε (σου ήρθε επιστολή; ) απλά στις τρέχουσες τιμές του Έντερ (και μετά μπλέξεις για αλλαγή, ειδικά τις μέρες των Χριστουγέννων που πιθανώς θα καθυστερήσει), ναι, κάνε μετά τις 15/12 (κι αν είναι εύκολο, πάνε σε κατάστημα, καλύτερα έχοντας κλείσει και ραντεβού καμμιά βδομάδα πριν πας. Για να γίνει σίγουρα πιο άμεσα η αλλαγή προγράμματος).

Αν πάλι θα ΕΧΕΙΣ μεγάλη κατανάλωση (θέρμανση) και θες να ξεζουμίσεις τις τιμές που έχεις τώρα, έχει έρθει-δεν έχει έρθει επιστολή, στείλε μέιλ στο [email protected] ζητώντας να σου επιβεβαιώσουν έαν θα περάσεις στο Οπεν (και μετά πας "με την ησυχία σου" στο Γ1 αν θες σώνει και καλά αυτό, πχ από νέο έτος, αφού οι τιμές τους είναι σχεδόν ίδιες) ή τυχόν θα συνεχίσεις στο Εντερ με τρέχουσες τιμές.

 

Ετοιμάζομαι για μόνιμα μετακόμιση εξωτερικό την επόμενη εβδομάδα , το σπίτι είναι δικό μας και δεν θέλουμε προς το παρόν να διακόψουμε την παροχή ,οπότε έτσι και αλλιώς δεν θα παίξουν καταναλώσεις !

Η επιστολή μας ήρθε αρχές Οκτώβρη .

Οπότε θα κάνω την αλλαγή για Γ1/ΓΝ1 πριν φύγω και θα το αφήσω εκεί .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι εδώ το κατάλληλο νήμα για το παρακάτω μου πρόβλημα:

Σε ένα μικρό εξοχικό ο λογαριασμός (Γ1Ν Οικιακό Τιμολόγιο) βγαίνει στο όνομα της πεθεράς μου που έχει πεθάνει εδώ και αρκετά χρόνια. Το διαμέρισμα ανήκει στη σύζυγό μου αλλά ποτέ δεν πήγε να φέρει τον λογαριασμό στο όνομά της.

Τώρα μου είπε ότι άκουσε ότι ζητάνε από την ΔΕΗ βεβαίωση μηχανικού και διάφορα άλλα περίεργα που είναι δύσκολο να βγούν. Κάποιος όμως της είπε ότι αν ζητήσει μεταφορά σε άλλον πάροχο δεν χρειάζονται τέτοια χαρτιά, μόνο να κάνει μια αίτηση μεταφοράς.

Ισχύει? Το διαμέρισμα κατοικείται ελάχιστα και οι λογαριασμοί είναι μικροί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, MessengerOfGood είπε

Δεν ξέρω αν είναι εδώ το κατάλληλο νήμα για το παρακάτω μου πρόβλημα:

όντως δεν είναι

10 λεπτά πριν, MessengerOfGood είπε

Τώρα μου είπε ότι άκουσε ότι ζητάνε από την ΔΕΗ βεβαίωση μηχανικού και διάφορα άλλα περίεργα που είναι δύσκολο να βγούν. Κάποιος όμως της είπε ότι αν ζητήσει μεταφορά σε άλλον πάροχο δεν χρειάζονται τέτοια χαρτιά, μόνο να κάνει μια αίτηση μεταφοράς.

Ισχύει? Το διαμέρισμα κατοικείται ελάχιστα και οι λογαριασμοί είναι μικροί...

όχι , επίσης ΥΔΕ χρειάζεσαι και είναι για ηλεκτρολόγο

πριν μπει ο γνωστός νοβελίστας σε εκτός θέματος συζήτησης , συνέχεια εκεί 😁

https://www.insomnia.gr/forums/topic/763296-επανέλεγχος-ηλεκτρικής-εγκατάστασης-και-υποβολή-νέας-υδε/?do=getNewComment

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας.

Χθες έληξε το προγραμμα μου το myhomeenter που ειχα κανει σύμβαση πριν δυο χρονια με 10λεπτα την κιλοβατωρα.

Αυτοματα απο σήμερα με εχει βαλει στο myhomeopen.

Κατα την γνωμη σας, τι ειναι πιο συμφερον;

Να μεινω στο myhomeopen ή να μεταφερθω στο Γ1;

Υπαρχει κατι αλλο εκτος απο την διαφορα τιμης;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, valekgr είπε

Καλημέρα σας.

Χθες έληξε το προγραμμα μου το myhomeenter που ειχα κανει σύμβαση πριν δυο χρονια με 10λεπτα την κιλοβατωρα.

Αυτοματα απο σήμερα με εχει βαλει στο myhomeopen.

Κατα την γνωμη σας, τι ειναι πιο συμφερον;

Να μεινω στο myhomeopen ή να μεταφερθω στο Γ1;

Υπαρχει κατι αλλο εκτος απο την διαφορα τιμης;

 

Σε εναλακτικους μετα μονο πχ Ηρων εχει καλες τιμες και δεκεμβρη λογικα θα βγει 10λεπτα η και λιγοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...