Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, Arkin είπε

Βγηκε σημερα ο δευτερος λογαριασμος απο το myhomeenter εναντι. 

Mπηκε κανονικα η εκπτωση 2% της παγιας εντολης και αφαιρεσαν και τα 35 ευρω απο το 100αρικο που ειχαν περισεψει απο τον προηγουμενο λογαριασμο. Δεν ειδα καπου εκπτωση συνεπειας αλλα ισως να μην ειχε αυτο το μηνα γιατι τον προηγουμενο ηταν μηδενικος ο λογαριασμος. Συμφερει η παγια εντολη ειναι μικρη η εκπτωση γιατι 40 λεπτα εχει προμηθεια η Πειραιως αλλα παλι συμφερει και δεν εχω και στο μυαλο μου να πληρωσω τον λογαριασμο καθε μηνα.

Screenshot-1.png

Καλησπερα, επειδη το εκανα στο πατρικο μου, που ηταν Γ1Ν,  το δικο σου τι ηταν?  επισης βλεπω στην παγια χρεωση 0,07902 αν ειναι αυτο το νυχτερινο, ενω στον αναλυτικο τιμοκαταλογο λεει 0,07897 για την νυχτερινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

30 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

Καλησπερα, επειδη το εκανα στο πατρικο μου, που ηταν Γ1Ν,  το δικο σου τι ηταν?  επισης βλεπω στην παγια χρεωση 0,07902 αν ειναι αυτο το νυχτερινο, ενω στον αναλυτικο τιμοκαταλογο λεει 0,07897 για την νυχτερινη.

Καλησπερα. Γ1Ν εχουμε και εδω μαζι με home enter. Η χρεωση νυχτας ναι ειναι πολυ ελαχιστα παραπανω. Μιλαμε για λιγα λεπτα στις 1000kw εγω καιω περιπου 1000kw νυχτας το χρονο. Η χρεωση μερας ομως ειναι αρκετα πιο χαμηλα και ειναι και αρκετα παραπανω οι KW. Θα ξερω σιγουρα στο τελος του τετραμηνου την καταναλωση και το συνολο ποσο του myhomeenter γιατι ειναι και η εκπτωση συνεπειας που λογικα θα ερθει στον εκκαθαριστικο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Arkin είπε

Βγηκε σημερα ο δευτερος λογαριασμος απο το myhomeenter εναντι. 

Mπηκε κανονικα η εκπτωση 2% της παγιας εντολης και αφαιρεσαν και τα 35 ευρω απο το 100αρικο που ειχαν περισεψει απο τον προηγουμενο λογαριασμο. Δεν ειδα καπου εκπτωση συνεπειας αλλα ισως να μην ειχε αυτο το μηνα γιατι τον προηγουμενο ηταν μηδενικος ο λογαριασμος. Συμφερει η παγια εντολη ειναι μικρη η εκπτωση γιατι 40 λεπτα εχει προμηθεια η Πειραιως αλλα παλι συμφερει και δεν εχω και στο μυαλο μου να πληρωσω τον λογαριασμο καθε μηνα.

Screenshot-1.png

το -5 στο τελος τί εκπτωση είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, mbison είπε

το -5 στο τελος τί εκπτωση είναι?

Ειναι απο το ebill ειναι 5 ευρω το μηνα για μεχρι αυτο το μηνα. Ηταν 1 ευρω πιο πριν τωρα πηγε 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ειναι απο το ebill ειναι 5 ευρω το μηνα για μεχρι αυτο το μηνα. Ηταν 1 ευρω πιο πριν τωρα πηγε 10.

Aυτο ειναι αν σου ερχεται ο λογαριασμος ΜΟΝΟ ηλεκτρονικα σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Οκ γιατι εμενα μου ερχεται και ηλεκτρονικα αλλα και εντυπος λογαριασμος.

Τοτε δεν σου δινουν την εκπτωση. Δεν χρειαζεται εντυπος εφοσον σου ερχεται ηλεκτρονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Τοτε δεν σου δινουν την εκπτωση. Δεν χρειαζεται εντυπος εφοσον σου ερχεται ηλεκτρονικα.

Ναι το γνωριζω οτι δεν μου δινουν.

Μου χρειαζεται εντυπος γιατι χτυπα ξυλο γινεται κατι πες οτι εγω δεν μπορω η φευγω παω αλλου οποτε οι υπολοιποι δεν ξερουν τι γινεται με ebill κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 minutes ago, hamer said:

Ο πατερας μου εχει 2 σπιτια σε ενα ebill δηλαδη ερχονται 2 λογαριασμοι δεη δικαιούται να το κανω και για τα 2 σπίτια?

Ασφαλώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει τις πρακτικές διαφορές μεταξύ του κλασικού λογαριασμού ΔΕΗ και των MyHomeOnline και MyHomeEnter? Καθώς και ποιό συμφέρει περισσότερο και για ποια περίπτωση;

Μέχρι τώρα είχα τον ηλεκτρονικό λογαριασμό, τον οποίο πλήρωνα αμέσως μόλις μου ερχόταν η ειδοποίηση με mail, μέσω Πειραιώς Webbanking. Επίσης μένω σε ενοίκιο, που σημαίνει οτι υπάρχει πιθανότητα σε 6 μήνες η 1 χρόνο να χρειαστεί να κλείσω τον λογαριασμό.

Ευχαριστώ προκαταβολίκα

Επεξ/σία από skykill3R
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ που είμαι στο Γ1 Οικιακό 1Φ, παίρνω ήδη έκπτωση συνέπειας και το τετράμηνο καλοκαιριού (Μαιος-Σεπτεμβριος) έκαψα 658 kWh, μάλλον δεν έχει κανένα νόημα να πάω στο πακέτο, σωστά;

Επεξ/σία από MakeGreeceSexyAgain
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MakeGreeceSexyAgain είπε

Εγώ που είμαι στο Γ1 Οικιακό 1Φ, παίρνω ήδη έκπτωση συνέπειας και το τετράμηνο καλοκαιριού (Μαιος-Σεπτεμβριος) έκαψα 658 kWh, μάλλον δεν έχει κανένα νόημα να πάω στο πακέτο, σωστά;

Αν έχεις σκοπό να παραμείνεις ΔΕΗ γιατί να μην πάρεις το 100ρικο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mples είπε

Αν έχεις σκοπό να παραμείνεις ΔΕΗ γιατί να μην πάρεις το 100ρικο ?

Δεν ανεβαίνει η πάγια χρέωση στο συγκεκριμένο πρόγραμμα; Κάτι τέτοιο έχω καταλάβει. Τώρα για το διάστημα 20/05 έως 17/09 η πάγια χρέωση συνολικά ήταν 1,17€. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...