Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Βασιλης 123 είπε

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά.Ήρθε σήμερα ο έναντι με ενημερωτικό για ο home enter.Έκανα ένα search εδώ στο φόρουμ για αυτό καθώς δεν το γνώριζα πρότινος.Ήθελα από το καλοκαίρι να πείσω τους παππούδες μου να φύγουμε από την ΔΕΗ και να πάμε σε άλλο παροχο καθώς θα γλύτωναμε χρήματα.(είναι στο όνομα του παππού)Δυστυχώς δεν τα κατάφερα και τώρα μελετάω μήπως έστω με αυτό το προγραμματακι γλυτώσουν ελάχιστα  χρήματα.Τώρα έχουμε Γ1Ν καταναλώσεις ετήσιες:

-2400kwh ημερήσιο 

-700kwh νυχτερινό 

Αξιζει να μεταβώ στο πλήρες πακέτο με μηνιαίο και ηλεκτρονικό λογαριασμό ποια η γνώμη σας;Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Και πάλι δε θα τα καταφέρεις γιατί θέλει ebill και μηνιαίο .(edit για τα 100Ε)
Ήθελα να πείσω συγγενείς μου που δε θέλανε να αλλάξουν πάροχο (οτε&δεη forever!) ,αλλά με το που άκουσαν ηλεκτρονικά το λογαριασμό το απέρριψαν

Ξαναρωτάω αν ξέρει κάποιος αν στις εκπτώσεις των προγραμμάτων της ΔΕΗ περιλαμβάνεται και το πάγιο

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάτησα υποβολή στο myhome enter και μου γράφει ότι το αίτημα σας είναι υπό εξέταση !!!!!

Ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό ?

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπω στο 2ετές πρόγραμμα myhome enter αλλά επειδή νοικιάζω σπίτι, εάν κάποια στιγμή μέσα στον πρώτο χρόνο μετακομίσω αλλά παραμείνω στη ΔΕΗ, μεταφέρεται το πρόγραμμα ή υπάρχει πρόστιμο;

 

18 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Πάτησα υποβολή στο myhome enter και μου γράφει ότι το αίτημα σας είναι υπό εξέταση !!!!!

Ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτό ?

Την επόμενη εργάσιμη λογικά θα είναι έτοιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, charilaos είπε

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπω στο 2ετές πρόγραμμα myhome enter αλλά επειδή νοικιάζω σπίτι, εάν κάποια στιγμή μέσα στον πρώτο χρόνο μετακομίσω αλλά παραμείνω στη ΔΕΗ, μεταφέρεται το πρόγραμμα ή υπάρχει πρόστιμο;

 

Την επόμενη εργάσιμη λογικά θα είναι έτοιμο.

Αν μετακομίσεις, θα μεταφερθεί η παροχή. Δεν θα διακοπεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Αν μετακομίσεις, θα μεταφερθεί η παροχή. Δεν θα διακοπεί.

Υπάρχει κάποια επίσημη σελίδα που να αναφέρει αυτό που λες;

Εγώ το μόνο που βρισκω είναι για διακοπή

| ΔΕΗ Α.Ε. (dei.gr)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, charilaos είπε

Υπάρχει κάποια επίσημη σελίδα που να αναφέρει αυτό που λες;

Εγώ το μόνο που βρισκω είναι για διακοπή

| ΔΕΗ Α.Ε. (dei.gr)

Όταν αλλάζεις σπίτι η παροχή μεταφέρεται εκτός αν εκεί που πας είναι στο όνομα του ιδιοκτήτη που δεν θέλει αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφέρεται κανονικά μην ανησυχείς.... Το έκανε ο κουνιάδος μου πρόσφατα.. 

Εννοείται μεταφέρετε και οποιοδήποτε χρέος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Μεταφέρεται κανονικά μην ανησυχείς.... Το έκανε ο κουνιάδος μου πρόσφατα.. 

Εννοείται μεταφέρετε και οποιοδήποτε χρέος :)

Καλησπέρα,

άρα σε περίπτωση μετακόμισης μεταφέρεται κανονικά; ήταν ο λόγος που δεν το έκανα μέχρι τώρα. Βέβαια τώρα για την έκπτωση των 100 ευρώ η καταληκτική ημερομηνία είναι αύριο. Πιάνεται η ημερομηνία της αίτησης ή της έγκρισης;

Χωρίς τα -100 δεν αξίζει με τίποτα.

Το σκέφτομαι και για ελιν ή solar energy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, JDimi είπε

Καλησπέρα,

άρα σε περίπτωση μετακόμισης μεταφέρεται κανονικά; ήταν ο λόγος που δεν το έκανα μέχρι τώρα. Βέβαια τώρα για την έκπτωση των 100 ευρώ η καταληκτική ημερομηνία είναι αύριο. Πιάνεται η ημερομηνία της αίτησης ή της έγκρισης;

Χωρίς τα -100 δεν αξίζει με τίποτα.

Το σκέφτομαι και για ελιν ή solar energy.

Εξαρτάται πάντα αν αξίζει η όχι. Γνωστοί που πήγαν σε ιδιωτικές είχαν θέμα με έξτρα χρεώσεις κλπ. 

Αν κάνεις μεγάλες καταναλωσεις ίσως αξίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλος δίνει δωροεπιταγή 50 € για καύσιμα, άλλος δωροεπιταγή 50 € για τυρογαριδάκια, η ΔΕΗ δίνει 100 € μετρητά - δηλαδή απ' ευθείας στον λογαριασμό.  Ο καθένας ό,τι μπορεί κάνει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, idefixius είπε

Άλλος δίνει δωροεπιταγή 50 € για καύσιμα, άλλος δωροεπιταγή 50 € για τυρογαριδάκια, η ΔΕΗ δίνει 100 € μετρητά - δηλαδή απ' ευθείας στον λογαριασμό.  Ο καθένας ό,τι μπορεί κάνει.  

καλα και το 100αρικο τυρακι ειναι μη νομιζεις,ξερεις ποσοι θα το αφησουν να τρεχει η θα ανανεωθει αυτοματα χωρις να το παρουν χαμπαρι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται.  Αλλά αν είσαι στη ΔΕΗ - όπως εγώ - και δε σκοπεύεις να φύγεις, μια χαρά είναι και το κατοστάρικο και οι μειωμένες χρώσεις σχετικά με το Γ1 και Γ1Ν.  Το βασικότερο όμως είναι η σταθερή χρέωση ανεξαρτήτως κατανάλωσης ρεύματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, greengr21 είπε

καλα και το 100αρικο τυρακι ειναι μη νομιζεις,ξερεις ποσοι θα το αφησουν να τρεχει η θα ανανεωθει αυτοματα χωρις να το παρουν χαμπαρι?

ΜΕ-ΓΑ-ΛΗ αλήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/12/2020 στις 10:09 ΜΜ, greengr21 είπε

καλα και το 100αρικο τυρακι ειναι μη νομιζεις,ξερεις ποσοι θα το αφησουν να τρεχει η θα ανανεωθει αυτοματα χωρις να το παρουν χαμπαρι?

Έως το Δεκέμβριο του 2022, έχει ο Θεός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και καλη χρονια!! 

το προγραμμα αυτο σταματησε πια; δεν δεχεται νεους συνδρομητες; διοτι ηξερα οτι ητανε εως 31/12/2019 να γινει η ενεργοποιηση και στο site τους ακομα γραφει 31/12/2019 ξερετε αμα εχει δωθει παραταση; 

Εκτος αυτου υπαρχει τροπος καποιος να μπει στο προγραμμα αυτο της δεη αλλα να εχει 2μηνο λογαριασμο; και οχι μηναιο; ebil ; . ή οχι; . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...