Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

Καλημέρα,  δες εδώ, έχει δύο σελίδες με τιμές, οι τιμές στη σάιτ είναι για όσους το ενεργοποίησαν από 1/3 και μετά 

Πχ εγώ που το έχω ενεργοποιήσει έως 29/2, το χρεώνει 0.08113/0.06033 (με 20% έκπτωση), ενώ όσοι είναι από 1/3 και μετά 0.09663/0.07323 (10% έκπτωση), αρκετά καλά θα έλεγα σε σχέση με τη χονδρική

Τι άλλη κουλαμάρα θα δω Θεέ μου. Άρα μπορεί να σταματήσει να γκρινιάζει ο @korakios ?😂

  • Thanks 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, doomnx είπε

Τι άλλη κουλαμάρα θα δω Θεέ μου. Άρα μπορεί να σταματήσει να γκρινιάζει ο @korakios ?😂

Επιβραβεύει τους σταθερούς πελάτες δηλαδή?

Έξυπνο αυτό γιατί καιρό είχε να συμβεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Επιβραβεύει τους σταθερούς πελάτες δηλαδή?

Έξυπνο αυτό γιατί καιρό είχε να συμβεί.

Δεν προκύπτει από κάπου. Απλά κρατάς την έκπτωση που έχει το πρόγραμμα όταν το κλείνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, doomnx είπε

Δεν προκύπτει από κάπου. Απλά κρατάς την έκπτωση που έχει το πρόγραμμα όταν το κλείνεις. 

Άρα, θα μπορούσαν οι του Φεβρουαρίου να έχουν χειρότερη έκπτωση από αυτούς του Μαρτίου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, doomnx είπε

Έτοιμα όλα τα καινούργια τιμολόγια.

Εν ολίγοις στα ex-ante είχαμε τις εξής αλλαγές:

  • Η ΔΕΗ μείωσε την αρχική έκπτωση στο Γ1 από 15% σε 10%
  • H nrg μείωσε την έκπτωση συνέπειας από 0,072 €/kWh σε 0,06 €/kWh.
  • H ELPEDISON μείωσε την έκπτωση για τις πρώτες 100 kWh στο πράσινο από 0,007 €/kWh σε 0,006 €/kWh.
  • H Φυσικό Αέριο μείωσε την έκπτωση συνέπειας από 0,036 €/kWh σε 0,026 €/kWh.
  • Η Volterra μείωσε την αρχική έκπτωση από 32% σε 21%.
  • Η Solar Energy μείωσε την έκπτωση συνέπειας από 20% σε 15%.

 

  • Η ΗΡΩΝ αύξησε την έκπτωση συνέπειας από 12% σε 15%.
  • Η Volton αύξησε την αρχική έκπτωση από 15% σε 18%

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ELPEDISON δεν έδωσε καμία έκπτωση στο Smart του Απριλίου και έτσι είναι το μοναδικό ex-post με ανοδική τάση προς το παρόν.

Επίσης, μάθαμε ότι η ΔΕΗ τηρεί 2 τιμοκαταλόγους για το MyHome 4All, έναν με έκπτωση 20% και έναν με 10%.

Γενικότερα σε όλες τις κατηγορίες τιμολογίων, κυμαινόμενα ή σταθερά, υπάρχει τουλάχιστον ένα τιμολόγιο με τιμή μικρότερη των 0,09 €/kWh ενώ η ελάχιστη όλων παίζει γύρω στα 0,085 €/kWh.

Cp4QIDE.jpeg

dZ7SLOi.jpeg

  • Like 3
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Να ρωτήσω κάτι για την επιδότηση θέρμανσης μέσω ρεύματος; 

Όταν έκανα την αίτηση μου έβγαζε ένα ποσό ~228 ευρώ. Τώρα που βγήκε ο εκκαθαριστικός βλέπω μόνο μια έκπτωση 56.10 ευρώ. Είναι αυτή η επιδότηση και βγαίνει με δόσεις;  ή είναι κάτι άλλο και δεν μπήκε η επιδότηση; 

10.66, 24.77, 22.88 η αντίστοιχη έκπτωση στους έναντι λογαριασμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους... Είμαι στο myhome4All απο Ιανουάριο... Έκανα ερώτηση στη ΔΕΗ για επιστροφή της διαφοράς Μαρτίου-Απριλίου και...... δείτε απάντηση παρακάτω!

Εν τω μεταξύ ακόμα στο site τους έχουν το έγγραφο με το.... "τυπογραφικό λάθος"...

Οπότε φαίνεται πως δεν θέλουν να δώσουν επιστροφή και για τον Μάιο η έκπτωση που επισύναψαν είναι 10%... Άραγε να το δίνουν σε όσουν πάνε ΡΑΕ? Αν κάποιος έχει κάνει καταγγελία ας ενημερώσει ώστε να προχωρήσουμε και άλλοι γιατί με την απλή ερώτηση στη ΔΕΗ μάλλον δεν προχωράνε.

 

image.png.b5fdb68e09aa6f840ae7c3e6df62b6dc.png

 

  • Like 2
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Nick_21 είπε

Καλημέρα σε όλους... Είμαι στο myhome4All απο Ιανουάριο... Έκανα ερώτηση στη ΔΕΗ για επιστροφή της διαφοράς Μαρτίου-Απριλίου και...... δείτε απάντηση παρακάτω!

Εν τω μεταξύ ακόμα στο site τους έχουν το έγγραφο με το.... "τυπογραφικό λάθος"...

Οπότε φαίνεται πως δεν θέλουν να δώσουν επιστροφή και για τον Μάιο η έκπτωση που επισύναψαν είναι 10%... Άραγε να το δίνουν σε όσουν πάνε ΡΑΕ? Αν κάποιος έχει κάνει καταγγελία ας ενημερώσει ώστε να προχωρήσουμε και άλλοι γιατί με την απλή ερώτηση στη ΔΕΗ μάλλον δεν προχωράνε.

 

image.png.b5fdb68e09aa6f840ae7c3e6df62b6dc.png

 

Συνεχίζονται τα καραγκιοζιλίκια. Δεν έχουν ιδέα τι κάνουν αυτοί που διαχειρίζονται τα PDF στο site! Έχουμε ξαναδεί βλακείες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τους δίνω περιθώριο να μου δώσουν την έκπτωση αναδρομικά στον επόμενο λογαριασμό. Μετά myrae. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, dasnowy είπε

Εγώ τους δίνω περιθώριο να μου δώσουν την έκπτωση αναδρομικά στον επόμενο λογαριασμό. Μετά myrae. 

Δεν νομίζω να την πήρε και κανένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , στο MyDei για να κάνω εγγραφή ζητάει κωδικό εταίρου μεταξύ άλλων , η παροχή ήταν απενεργοποιημένη , ενεργοποιήθηκε εκ νέου και περάστηκε στο όνομά μου (νέος ιδιοκτήτης) , δεν έχει εκδοθεί ακόμα λογαριασμός (προφανώς) για να δω τον κωδικό εταίρου ώστε να κάνω την εγγραφή οπότε τι κάνω περιμένω να εκδοθεί έντυπος λογαριασμός η υπάρχει άλλος τρόπος να δω τον κωδικό εταίρου  πριν εκδοθεί (ώστε να απενεργοποιήσω τον έντυπο λογαριασμό και να έρχεται ηλεκτρονικό , μόνο γι'αυτό θέλω να κάνω εγγραφή στο MyDei)

** άκυρο τελικά μετά από τηλεφωνική συνομιλία με την υποστήριξη πελατών της ΔΕΗ πήρα τον κωδικό εταίρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...