Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, για όσους είστε δεη, και επιθυμούν μετάβαση στην ελπε, ας κοιτάξουν την ανάρτηση μου στο άλλο νήμα με τις προσφορές που έχω βάλει, υπάρχει και ένα αποκλειστικό έξτρα δώρο 70€ για public. 

Επεξ/σία από lazarnik
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 9/5/2024 στις 4:47 ΠΜ, takoulou είπε

Για πάρε  ένα τηλέφωνο στον Δεδδηε μήπως έχει αλλάξει κάτι; Μήπως έχεις ενταχθεί στην μηνιαία καταμέτρηση; Σε ποια περιοχή είσαι;

πηγα δεη και ειπαν οτι περναει καποιος καθε μηνα και κανει μετρησεις οποτε καθε μηνα βγαινει εκκαθαριστικος πλεον.

ξερεις κανεις αν ειναι για ολους ετσι ή μπορω να το αλλαξω σε 2μηνο οπως παλια που ειχα κ τα προνομια του κοτ λογω 4μηνου σε εκκαθαριστικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, gponiris είπε

πηγα δεη και ειπαν οτι περναει καποιος καθε μηνα και κανει μετρησεις οποτε καθε μηνα βγαινει εκκαθαριστικος πλεον.

ξερεις κανεις αν ειναι για ολους ετσι ή μπορω να το αλλαξω σε 2μηνο οπως παλια που ειχα κ τα προνομια του κοτ λογω 4μηνου σε εκκαθαριστικο?

Πλέον κάθε μήνα θα υπάρχει η καταμέτρηση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Aurumnus είπε

Τι ακριβώς έγραψες στην καταγγελία;

"Παρακαλώ για τις ενέργειές σας ώστε να υπάρχει σαφήνεια των εκπτώσεων και κατά συνέπεια της τελικής χρέωσης και εφόσον η ορθή έκπτωση είναι όπως αναγράφεται στο site της Εταιρίας παρακαλώ για την πίστωση της διαφοράς για τους μήνες Μάρτιο και Απρίλιο και τη σωστή τιμολόγηση για τον Μάιο με 20% έκπτωση"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, satsok2 είπε

Αξίζει κανείς από το πράσινο της ΔΕΗ, να πάει στο μπλε; Πως το βλέπετε; 

Και εγώ σκέφτομαι για το εξοχικό να πάω σε μπλε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ανεβει η τιμή αξίζει φουλ το μπλε. Αν μείνει εκεί που είναι τώρα δεν συμφερει τόσο στις πολλές kw. 1.5 ευρώ λιγότερο παγιο το μήνα συν 50 ευρώ έκπτωση στον πρώτο λογαριασμό. Με τιμή kw 7 λεπτά όμως και 12 στο μπλε δεν συμφερει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν τηλέφωνο σήμερα από την ΔΕΗ και μου πρότειναν μπλε αντί για πράσινο που έχω. Καταναλώνω λιγότερες από 500kWh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, infini είπε

Με πήραν τηλέφωνο σήμερα από την ΔΕΗ και μου πρότειναν μπλε αντί για πράσινο που έχω. Καταναλώνω λιγότερες από 500kWh.

Αν θες να παραμείνεις ΔΕΗ κλείστο.

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Αν ανεβει η τιμή αξίζει φουλ το μπλε. Αν μείνει εκεί που είναι τώρα δεν συμφερει τόσο στις πολλές kw. 1.5 ευρώ λιγότερο παγιο το μήνα συν 50 ευρώ έκπτωση στον πρώτο λογαριασμό. Με τιμή kw 7 λεπτά όμως και 12 στο μπλε δεν συμφερει. 

Πού έχει 7 λεπτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 hours ago, doomnx said:

Εν τω μεταξύ, όχι μόνο δεν κατέβασαν το επίμαχο PDF από τη σελίδα του 4All αλλά βλέπω ότι πέρασαν τις τιμές και στο invoices.rae.gr. Θα έχει ενδιαφέρον η εξέλιξη. Κατάφερε κανείς να διεκδικήσει το 10% της έκπτωσης στους μήνες Μάρτιο-Απρίλιο-Μάιο;

image.png.eb8dd5abff181292e57b591b23497a48.png

Θα εχει γελιο η φαση. Κοιτα να δεις που ειναι ικανοι να πουν στο τελος οτι η εκπτωση ειναι κατι δικο τους ad-hoc που δινουν επειδη το θελουν και οχι χαρακτηριστικο του προιοντος συνεπως δεν υποχρεουνται να το διατηρησουν αμεταβλητο για Χ μηνες οσο οριζει ο νομος. 😋

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, satsok2 είπε

Αξίζει κανείς από το πράσινο της ΔΕΗ, να πάει στο μπλε; Πως το βλέπετε; 

 

10 ώρες πριν, Arkin είπε

Αν ανεβει η τιμή αξίζει φουλ το μπλε. Αν μείνει εκεί που είναι τώρα δεν συμφερει τόσο στις πολλές kw. 1.5 ευρώ λιγότερο παγιο το μήνα συν 50 ευρώ έκπτωση στον πρώτο λογαριασμό. Με τιμή kw 7 λεπτά όμως και 12 στο μπλε δεν συμφερει. 

ο γνωστος τηλεσχολιαστης ενεργειας ξαναχτυπα με μερικα παλια και πιο φρεσκα νεα.

η τιμη εκαθαρισης το προηγουμενο 15ημερο αυξηθηκε κατα 15% και απο 60 πηγε κοντα στο 70 οποτε ερχονται αυξησεις και γιαυτο και για αλλους λογους.

το νυχτερινο καταργειται και γινεται μεσημβρινο πιθανοτατα απο 11-12 μεχρι τις 16.00-17.00 αυτοματα χωρις αιτηση,οτι καταναλωνουμε δλδ. εκεινο το διαστημα θα ειναι μειωμενο.

προτεινει για ενα 6μηνο να μπουμε σε ενα χαμηλο μπλε,ειπε για 2 εταιρειες με 8-8,7 ειδικα οσοι εχουν μεγαλες καταναλωσεις,αν θελει καποιος ας αναφερει ποιες εννοει να μην ψαχνουμε,

 

και απο ιουνιο και οχι ιουλιο θα εχουν ολοι μηνιαια καταμετρηση και με αυτον τον τροπο οι υπαλληλοι δεδηε θα μπορουν να διαπιστωνουν την ρευματοκλοπη!!!! σιγα μην σκοτιστουν.για να διαπιστωσεις ρευματοκλοπη μου ειπε ο υπαλληλος που συνομιλησα ,φωναζεις τους τεχνικους και κανουν ελεγχο.ο υπαλληλος καταμετρησης ειναι απο εργολαβους δεν ασχολειται με τιποτα αλλο ,μπορει καθε φορα να ερχεται και αλλος οπως εγινε σε εμενα.

4 ώρες πριν, doomnx είπε

Αν θες να παραμείνεις ΔΕΗ κλείστο.

σε δεη με λιγοτερες κιλοβατωρες καταναλωση,τωρα που θα ακριβυνει δεν θα συμφερει κυμαινομενο?

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-05-21, 6.59.48 μμ.png

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-05-21, 7.01.06 μμ.png

Επεξ/σία από megapaixtaras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, megapaixtaras είπε

1) η τιμη εκαθαρισης το προηγουμενο 15ημερο αυξηθηκε κατα 15% και απο 60 πηγε κοντα στο 70 οποτε ερχονται αυξησεις και γιαυτο και για αλλους λογους.

2) ειπε για 2 εταιρειες με 8-8,7 ειδικα οσοι εχουν μεγαλες καταναλωσεις,αν θελει καποιος ας αναφερει ποιες εννοει να μην ψαχνουμε,

3) σε δεη με λιγοτερες κιλοβατωρες καταναλωση,τωρα που θα ακριβυνει δεν θα συμφερει κυμαινομενο?

1) Από 60,11 είναι στα 77,86 €/kWh σήμερα.

2) Καρτέλες «Σταθερά» και «Ιστορικό τιμών» στο εξέλ μου

3) Όχι, το κυμαινόμενο θα βαρέσει 15 λεπτά τον επόμενο μήνα, αν συνεχίσει έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακάρι να προλάβει να κλείσει στα 80 περίπου. Αν φτάσει 125, υπολόγισα το 4all με 20% έκπτωση και βγαίνει 0,23/kwh. Μήπως να πάω στο online; Ή να το αφήσω για πιο μετά και βλέπω ανάλογα την ΤΕΑ; 

Επεξ/σία από dasnowy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση, καλεσαν τηλεφωνικα τον πατερα μου απο τη ΔΕΗ (και καλα) και τον προτρεπουν να φυγει απο το πρασινο Γ1Ν που ειναι τωρα και να παει λεει στο Μπλε με 9 λεπτα σταθερα την κιλοβατωρα και δωρο 50 ευρω.

Ξερουμε αν ισχυει τετοια προωθητικη προσφορα ή τιμολογιο? Γιατι μου μυριζει για μουφα τριτου εξωτερικου συνεργατη που κανει τηλεπωλησεις για τη ΔΕΗ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dasnowy είπε

Μακάρι να προλάβει να κλείσει στα 80 περίπου. Αν φτάσει 125, υπολόγισα το 4all με 20% έκπτωση και βγαίνει 0,23/kwh. Μήπως να πάω στο online; Ή να το αφήσω για πιο μετά και βλέπω ανάλογα την ΤΕΑ; 

Για να φτάσει 125 €/MWh η ΤΕΑ Μαΐου θα πρέπει οι επόμενες 9 ημέρες να βγάλουν μέσο όρο 235 €/MWh. Δεν υπάρχει τέτοιο σενάριο.

11 λεπτά πριν, Sebu είπε

Ερωτηση, καλεσαν τηλεφωνικα τον πατερα μου απο τη ΔΕΗ (και καλα) και τον προτρεπουν να φυγει απο το πρασινο Γ1Ν που ειναι τωρα και να παει λεει στο Μπλε με 9 λεπτα σταθερα την κιλοβατωρα και δωρο 50 ευρω.

Ξερουμε αν ισχυει τετοια προωθητικη προσφορα ή τιμολογιο? Γιατι μου μυριζει για μουφα τριτου εξωτερικου συνεργατη που κανει τηλεπωλησεις για τη ΔΕΗ.

Μπλε της ΔΕΗ με 9 λεπτά δεν έχουμε δει ακόμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...