Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, altas808 είπε

Κοροιδία...

Η 24μηνη σύμβαση λέει ξεκάθαρα ότι θα υπάρχει ενιαίο μηνιαίο πάγιο 1,50 ευρώ .Στούς έναντι λογαριασμούς το πάγιο κυμάνθηκε από 1,50-1,70 και στον Εκκαθαριστικό  6,20 ευρώ !!! Δηλαδή αντί για 6 ευρώ (1,5 ευρώ Χ 4μήνες ) καλούμε να πληρώσω  11,05 ευρώ (1,65+1,50+1,70+6,20) !!!

Στην τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την Εξυπηρέτηση Πελατών δεν ξέρανε τι να μου απαντήσουν όποτε έστειλα και e-mail στην ΔΕΗ και ποτέ δεν πήρα απάντηση.

Απλά με μία λέξη...Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Ι...

Το πιθανότερο είναι ότι έχεις κάνει λάθος !!!!!

Οι ΕΝΑΝΤΙ λογαριασμοι αφαιρούνται, για αυτό λέγονται έναντι. Μάλλον έχεις χρεωθεί μόνο τα 6,2€.

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

IMG_20210312_095948_compress21.jpg.3e02db0b6d951547f519d19edfcc4c26.jpg

3 ώρες πριν, korakios είπε

Ανέβασε αν θες έναν λογαριασμό ,τον εκκαθαριστικό , χωρίς να φαίνονται προσωπικά στοιχεία

IMG_20210312_095948_compress21.jpg.fb350dfb708cd6410eddeb64cefc0147.jpg

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

Το πιθανότερο είναι ότι έχεις κάνει λάθος !!!!!

Οι ΕΝΑΝΤΙ λογαριασμοι αφαιρούνται, για αυτό λέγονται έναντι. Μάλλον έχεις χρεωθεί μόνο τα 6,2€.

Το πιθανότερο είναι να μην διάβασες κάν τι έγραψα γαιτί αν το είχες κάνει θα έβλεπες τα ποσά που έχω πληρώσει για τα πάγια των έναντι λογαριασμών...Λυπάμαι αλλά δεν βοήθησες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, altas808 είπε

IMG_20210312_095948_compress21.jpg.3e02db0b6d951547f519d19edfcc4c26.jpg

IMG_20210312_095948_compress21.jpg.fb350dfb708cd6410eddeb64cefc0147.jpg

Το πιθανότερο είναι να μην διάβασες κάν τι έγραψα γαιτί αν το είχες κάνει θα έβλεπες τα ποσά που έχω πληρώσει για τα πάγια των έναντι λογαριασμών...Λυπάμαι αλλά δεν βοήθησες...

δικιο εχει. Στην προμηθεια ρευματος συμπεριλαμβανεται και το παγιο. Στο εκκαθαριστικο αφαιρειται ολο το ποσο που εχεις πληρωσει, και το παγιο. Στη δικη σου περιπτωση, παρε τους 3 εναντι, αθροισε το ποσο "προμηθειας ρευματος" και θα δεις οτι εχεις πληρωσει 228,13 με το παγιο μεσα. Αυτα αφαιρουνται στον εκκαθαριστικο, και χρεωνεται ολο το παγιο. Παιρνεις "πιστωση"δηλαδη για το μερος του παγιου που πληρωσες με τους εναντι

Επεξ/σία από fredd0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κομπλέ είναι , αφού το έναντι αφαιρείται .

Τώρα αν θες να αναλύσουμε γιατί σε χρέωσαν 6,2 αντί για 6 ευρώ , το ψάχνουμε ! (edit)

Τώρα κατάλαβα οτι είναι μηνιαίοι άρα δες αν οι 3 έναντι έχουν σύνολο 4,3 ευρώ αντί για 4,5 στα πάγια

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, fredd0 είπε

δικιο εχει. Στην προμηθεια ρευματος συμπεριλαμβανεται και το παγιο. Στο εκκαθαριστικο αφαιρειται ολο το ποσο που εχεις πληρωσει, και το παγιο. Στη δικη σου περιπτωση, παρε τους 3 εναντι, αθροισε το ποσο "προμηθειας ρευματος" και θα δεις οτι εχεις πληρωσει 228,13 με το παγιο μεσα. Αυτα αφαιρουνται στον εκκαθαριστικο, και χρεωνεται ολο το παγιο. Παιρνεις "πιστωση"δηλαδη για το μερος του παγιου που πληρωσες με τους εναντι

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου η οποία όντως ήταν κατατοπιστική και λεπτομερής !!! Απλά θεωρούσα ότι είναι εξτρά χρέωση και δεν γνώριζα ότι στην προμήθεια ρεύματος που αφαιρείται απο τον εκκαθαριστικό συμπεριλαμβάνεται και το πάγιο.

Στην ΔΕΗ τα γίδια δεν ήξεραν να απαντήσουν. 

13 λεπτά πριν, korakios είπε

κομπλέ είναι , αφού το έναντι αφαιρείται .

Τώρα αν θες να αναλύσουμε γιατί σε χρέωσαν 6,2 αντί για 6 ευρώ , το ψάχνουμε ! (edit)

Τώρα κατάλαβα οτι είναι μηνιαίοι άρα δες αν οι 3 έναντι έχουν σύνολο 4,3 ευρώ αντί για 4,5 στα πάγια

Θα σου πω εγώ...ειναι παραπάνω το πάγιο γιατί μετράνε τον μήνα με 30 ημέρες ...όταν ειναι το διάστημα μέτρησης μεγαλύτερο των 30 ημερών υπάρχει ποσοστιαία αύξηση.

Y.Γ :  Σε ευχαριστώ πάντως και εσένα φίλε μου για τον χρόνο που διέθεσες και συγνώμη που αναρτήθηκε η φωτογραφία παραπάνω φορές και στο πλάι και σας στραβολαίμιασα αλλά έτσι μου την ανέβασε με την μείωση μεγέθους της φωτογραφίας λόγω του ότι κάνει upload μέχρι 2 Mp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, korakios είπε

κομπλέ είναι , αφού το έναντι αφαιρείται .

Τώρα αν θες να αναλύσουμε γιατί σε χρέωσαν 6,2 αντί για 6 ευρώ , το ψάχνουμε ! (edit)

Τώρα κατάλαβα οτι είναι μηνιαίοι άρα δες αν οι 3 έναντι έχουν σύνολο 4,3 ευρώ αντί για 4,5 στα πάγια

Είναι 6,2€ αντί για 6€ γιατί έχουν μετρήσει 124 ημέρες !!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Το πιθανότερο είναι ότι έχεις κάνει λάθος !!!!!

Οι ΕΝΑΝΤΙ λογαριασμοι αφαιρούνται, για αυτό λέγονται έναντι. Μάλλον έχεις χρεωθεί μόνο τα 6,2€.

Συγνώμη φίλε...είχες δίκιο !!! Μου έδωσε πιό λεπτομερή εξήγηση ο Freddo και το κατάλαβα !!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να κανω νεο συμβολαιο με ΔΕΗ μετα απο Αγορα Ακινητου. Στο σπιτι θα γινουν εργασιες ανακαινισης καθως ηταν αχουρι το σπιτι, και μολις ετοιμαστει θα προοριστει για εκμεταλλευση. Δεν προοριζεται για οικακη χρηση εννοω. Με συμφερει λετε καποιο εκ των MyHomeEnter/Online η να κανω κλασσικα Γ1 Οικιακο. Πηγα τωρα να κανω Online να παρω ρευμα και μου εμφανισε τις τρεις επιλογες και ειπα λιγο να ψαχτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, therock είπε

θελω να κανω νεο συμβολαιο με ΔΕΗ μετα απο Αγορα Ακινητου. Στο σπιτι θα γινουν εργασιες ανακαινισης καθως ηταν αχουρι το σπιτι, και μολις ετοιμαστει θα προοριστει για εκμεταλλευση. Δεν προοριζεται για οικακη χρηση εννοω. Με συμφερει λετε καποιο εκ των MyHomeEnter/Online η να κανω κλασσικα Γ1 Οικιακο. Πηγα τωρα να κανω Online να παρω ρευμα και μου εμφανισε τις τρεις επιλογες και ειπα λιγο να ψαχτω

Βραχυχρόνια η μακροχρόνια μίσθωση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισθωση με ποιον? Θελω να υπαρχει ρευμα καθως γινονται εργασιες, και εκτοτε αναλογα με το τι προκυψει αναπροσαρμοζω.

Πουλιεται? Διακοπη και βαζει ο επομενος

Νοικιαζεται? Αλλαγη Ονοματος στο συμβολαιο

Θελω να το χρησιμοποιησω εγω ο ιδιος? Βλεπω τι με συμφερει συμφωνα με τις αναγκες μου

Τωρα δε κατοικειται, απλα πρεπει να εχει ρευμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, therock είπε

Μισθωση με ποιον? Θελω να υπαρχει ρευμα καθως γινονται εργασιες, και εκτοτε αναλογα με το τι προκυψει αναπροσαρμοζω.

Πουλιεται? Διακοπη και βαζει ο επομενος

Νοικιαζεται? Αλλαγη Ονοματος στο συμβολαιο

Θελω να το χρησιμοποιησω εγω ο ιδιος? Βλεπω τι με συμφερει συμφωνα με τις αναγκες μου

Τωρα δε κατοικειται, απλα πρεπει να εχει ρευμα

Άρα, είναι προτιμότερο το Γ1 οικιακό γιατί τα άλλα έχουν 24 μήνη δεσμεύση.

Εξάλλου, για εργασίες μιλάς, η κατανάλωση θα είναι μικρή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δεσμευση ισχυει ακομα και με την αλλαγη πακετου? Μπορω πχ να κανω ενα online και να το γυρισω σε Γ1 στην πορεια η θα υπαρξουν και παλι ρητρες και ποινες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, therock είπε

η δεσμευση ισχυει ακομα και με την αλλαγη πακετου? Μπορω πχ να κανω ενα online και να το γυρισω σε Γ1 στην πορεια η θα υπαρξουν και παλι ρητρες και ποινες

Αυτό, σημαίνει δεσμεύση.

Αλλιώς, ΤΙ δεσμεύση είναι αυτή που φεύγεις όποτε θέλεις ?

19 λεπτά πριν, therock είπε

η δεσμευση ισχυει ακομα και με την αλλαγη πακετου? Μπορω πχ να κανω ενα online και να το γυρισω σε Γ1 στην πορεια η θα υπαρξουν και παλι ρητρες και ποινες

Μπορείς να το γυρίσεις σε Γ1, αλλά ΜΕΤΑ τους 24 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα δε φευγεις με την εννοια οτι διακοπτεις απλα αλλαζεις προγραμμα. οπως και στο τηλεφωνο ανανεωσα μια γραμμη με 24μηνη δεσμευση και τον επομενο μηνα την αλλαξα σε 100αρι ιντερνετ

Επεξ/σία από therock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...