Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

59 λεπτά πριν, Philippe είπε

Ευχαριστώ φίλε, αυτό ήθελα να επιβεβαιώσω.

ΥΓ: Έριξα μια καλύτερη ματιά στο excel σου, για να δω αν έβαλες τελικά το ειδικό τέλος που λέγαμε κάποτε.. Με την ευκαιρία είδα ότι σου έχει ξεφύγει ένα μηδενικό στις λοιπές χρεώσεις, το σωστό είναι 0,00007. Για το ΕΙΔ.ΤΕΛ. δοκίμασε στο κελί Β40 να βάλεις =0.005*(D39-B37-C37+H3/0.93/1.06) , δηλ. χωρίς το ΕΤΜΕΑΡ.  Θα χρειαστείς καμιά στήλη επιπλέον, εάν το περάσεις τελικά και μάλλον να βγάλεις τις εκπτώσεις που έχεις ενσωματωμένες στη στήλη Η. Είναι λίγο μανούρα..

Spoiler

 

:-D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαχα, καλά αυτό το ειδικό τέλος το ψάχναμε καιρό πώς υπολογίζεται και ακόμη δεν είμαστε σίγουροι. Εγώ με δοκιμές σε διάφορους λογαριασμούς άλλων κατέληξα. Μέχρι πρότινος αγνοούσα τις εκπτώσεις, αλλά τελικά θέλει να τις συμπεριλάβεις απ' ό,τι φαίνεται για να ταιριάξουν τα νούμερα.

Επεξ/σία από Philippe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Philippe είπε

Χαχα, καλά αυτό το ειδικό τέλος το ψάχναμε καιρό πώς υπολογίζεται και ακόμη δεν είμαστε σίγουροι

 

Spoiler

:-D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα πάλι. Μιλησα με δεη και μου λενε δεν τους εχει ερθει ενημερωση απο δεδδηε για την τελικη καταμετρηση.15/1/2022 εγινε η αλλαγη. Με τοπικο καταστημα που τους πηρα με λενε δεν τους εχει παει ο εργολαβος ακομη τις μετρησεισ.Εγω πρεπει να δωσω ενδειξη στο ebill και εχει μόνο ημερας. Να το αφησω ετσι η να δωσω εγω ενδειξη συν 300 γτ τοσο εχω περιπου το μηνα? Οταν κανει ο δεδδυε την επομενη εκκαθαριση θα πιστωθουν αναδρομικα οι νυχτερινες? δλδ θα εχω κάποια έξτρα έκπτωση? Επίσης υπάρχει ενδεχομένο να τιμολογηθώ με τις νέες τιμές? Εχω συμβολαιο απο 15/11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, billyst είπε

Καλημερα πάλι. Μιλησα με δεη και μου λενε δεν τους εχει ερθει ενημερωση απο δεδδηε για την τελικη καταμετρηση.15/1/2022 εγινε η αλλαγη. Με τοπικο καταστημα που τους πηρα με λενε δεν τους εχει παει ο εργολαβος ακομη τις μετρησεισ.Εγω πρεπει να δωσω ενδειξη στο ebill και εχει μόνο ημερας. Να το αφησω ετσι η να δωσω εγω ενδειξη συν 300 γτ τοσο εχω περιπου το μηνα? Οταν κανει ο δεδδυε την επομενη εκκαθαριση θα πιστωθουν αναδρομικα οι νυχτερινες? δλδ θα εχω κάποια έξτρα έκπτωση? Επίσης υπάρχει ενδεχομένο να τιμολογηθώ με τις νέες τιμές? Εχω συμβολαιο απο 15/11

Καλημέρα.. Αυτό σε ποια περιοχη έγινε και δεν έδωσε την καταμέτρηση ο Δεδδηε;; Πηρες τηλέφωνο στο γραφείο της τοπικης Δεδδηε που ανήκεις; ;; Καλυτερα να περιμενεις δεν μπορείς να δώσεις αυθαίρετη την ένδειξη.. 

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημέρα.. Αυτό σε ποια περιοχη έγινε και δεν έδωσε την καταμέτρηση ο Δεδδηε;; Πηρες τηλέφωνο στο γραφείο της τοπικης Δεδδηε που ανήκεις; ;; Καλυτερα να περιμενεις δεν μπορείς να δώσεις αυθαίρετη την ένδειξη.. 

Ναι μου ειπαν δεν τους εχει παει ο εργολαβος τις μετρησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, billyst είπε

Ναι μου ειπαν δεν τους εχει παει ο εργολαβος τις μετρησεις

Περιοχη του Δεδδηε  που ανηκεις δεν μου ειπες... Ακομα τοσες μερες;;

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρε παιδιά ταλαιπωριέμαι ενάμιση μηνα να περάσω στη ΔΕΗ δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται κάθε δυο μέρες μου λένε θα επισπεύσουμε το αίτημα σας αλλά τίποτα!  Έκλεισα ραντεβού να πάω σε φυσικό κατάστημα γιατί άκρη δεν βγαίνει από το τηλέφωνο , θα χάσω και την προωθητική ενέργεια του online !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

γνωστός μου με ρωτησε τι να κάνει με τους λογαριασμού ρεύματος. Του είπα για online ή enter. Οι τιμές ισχύουν μέχρι και 31/01. Υπάρχει κάποια πληροφόρηση τι γίνει μετά. Είναι εξωτερικό και δεν θα προλάβει να ασχοληθεί πριν την επόμενη Τετάρτη.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billyst είπε

Trikala

Λίγο δυσκολο να μην έχει περάσει τοις ενδείξεις ο εργολάβος του Δεδδηε.. Μήπως δεν έχει περασει καθόλου;; Πήρες τηλέφωνο στο τηλεφωνικό κέντρο του Δεδδηε;; Να σου πουν ποτε έχει εκδοθεί η εντολή και εάν έχει δοθεί ποτε δοθεί να μετρηθεί η παροχη σου; Δεν γίνεται αυτό να μην δώσουν ενδείξεις... Ρώτησε το.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Τι είναι αυτό ξαφνικά στην χρέωση δήμου; Μέχρι σήμερα πλήρωνα 3-5 ευρώ το πολύ στο διαμέρισμά μου. Ο λογαριασμός είναι από τη ΕΛΙΝ. Eχω ολοκληρώσει αίτηση και περιμείνω την ΔΕΔΗΕ για την καταμέτρηση του ρολογιού μου για να γίνει η μεταφορά προς την ΔΕΗ online. 1116623266_.jpg.2f2c839df0c94eabee63f998dd192a0b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kdi είπε

Καλημέρα! Τι είναι αυτό ξαφνικά στην χρέωση δήμου; Μέχρι σήμερα πλήρωνα 3-5 ευρώ το πολύ στο διαμέρισμά μου. Ο λογαριασμός είναι από τη ΕΛΙΝ. Eχω ολοκληρώσει αίτηση και περιμείνω την ΔΕΔΗΕ για την καταμέτρηση του ρολογιού μου για να γίνει η μεταφορά προς την ΔΕΗ online. 1116623266_.jpg.2f2c839df0c94eabee63f998dd192a0b.jpg

Είναι δημοτικά τέλη/φόροι για 103/365 μέρες. δηλαδη 3 μηνες και 13 μέρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, takoulou είπε

Λίγο δυσκολο να μην έχει περάσει τοις ενδείξεις ο εργολάβος του Δεδδηε.. Μήπως δεν έχει περασει καθόλου;; Πήρες τηλέφωνο στο τηλεφωνικό κέντρο του Δεδδηε;; Να σου πουν ποτε έχει εκδοθεί η εντολή και εάν έχει δοθεί ποτε δοθεί να μετρηθεί η παροχη σου; Δεν γίνεται αυτό να μην δώσουν ενδείξεις... Ρώτησε το.. 

Ναι όταν αλλάζει ο εργολάβος τον μετρητή δεν σημειώνει και τις ενδείξεις; Αυτονόητο δν είναι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...