Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έστειλα μεηλ στο ΔΕΔΔΗΕ που ανήκω ως περιοχή για να δω τι γίνεται με το αίτημά μου. Η επαγγελματική τους απάντηση. Εντωμεταξύ αν δε πας στο κατάστημα τηλεφωνικά ΔΕΝ γίνεται να σε εξυπηρετήσουν.

 
 
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΟΧΟ ΗΛΕΚ/ΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ.

ΔΕΔΔΗΕ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Έστειλα μεηλ στο ΔΕΔΔΗΕ που ανήκω ως περιοχή για να δω τι γίνεται με το αίτημά μου. Η επαγγελματική τους απάντηση. Εντωμεταξύ αν δε πας στο κατάστημα τηλεφωνικά ΔΕΝ γίνεται να σε εξυπηρετήσουν.

 
 
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΡΟΧΟ ΗΛΕΚ/ΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΑΣ.

ΔΕΔΔΗΕ
ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ

Τι εννοείς δεν γίνεται να σε εξυπηρετήσουν; Γύρισα 3 ακίνητα μέσα στον τελευταίο μήνα και όσα τηλέφωνα έκανα στα 2 λεπτά μιλούσα με άνθρωπο. Και όλες τις φορές έκανα την δουλειά μου.

 

29 λεπτά πριν, matrixtv1 είπε

Λογαριασμό δεν έχω καθώς έρχομαι από άλλο πάροχο όποτε πρέπει να πάρω τηλέφωνο να μου τον πουν,όμως να περιμένω να ολοκληρωθεί η μεταφορά από τον δεδηε η να μόλις μου πουν ότι είναι εντάξει τα έγγραφα που έχω στείλει;Ρωτάω για να μπορώ να μπαίνω στο ebill να δω ποτέ θα είναι ενεργοποιημένο το ονλινε .

Είχες ποτέ eBill στην ΔΕΗ; Αν ναι, και δεν έσβησες τον λογαριασμό σου, ισχύει ακόμη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, skritikos είπε

Τι εννοείς δεν γίνεται να σε εξυπηρετήσουν; Γύρισα 3 ακίνητα μέσα στον τελευταίο μήνα και όσα τηλέφωνα έκανα στα 2 λεπτά μιλούσα με άνθρωπο. Και όλες τις φορές έκανα την δουλειά μου.

 

Είχες ποτέ eBill στην ΔΕΗ; Αν ναι, και δεν έσβησες τον λογαριασμό σου, ισχύει ακόμη.

 

Δεν είχα ποτέ ebill έρχομαι από άλλο πάροχο δεν ξέρω ο προηγούμενος ενοικιαστής που ήταν στην ΔΕΗ αν είχε ,αλλά αν είχε είναι ο ίδιος και για μένα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/10/2021 στις 2:12 ΜΜ, matrixtv1 είπε

Καλησπέρα σας μου ηρθε η σύμβαση του ονλινε αλλα με παραξενέυη αυτη η δήλωση που λεει για μεταφορα υπολοιπου δηλαδη τι εννοεί οτι αν καποιος προηγουμενος ενοικιαστης στο διαμερισμα που ειμαι είχε αφησει υπολοιπο στην ΔΕΗ θα ερθει σε εμενα ? Η εννοεί αν υπαρχει υπολοιπο στο ονομα μου μονο?

εννοεί (αν έχει αριθμό μετρητή και όχι ΑΦΜ στο κείμενο που κάλυψες) , οτι αποδέχεσαι (παράνομα) τυχών οφειλές απο προηγούμενο ενοικιαστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, matrixtv1 είπε

Δεν είχα ποτέ ebill έρχομαι από άλλο πάροχο δεν ξέρω ο προηγούμενος ενοικιαστής που ήταν στην ΔΕΗ αν είχε ,αλλά αν είχε είναι ο ίδιος και για μένα ;

Το ebill είναι αποκλειστικό για κάθε ΑΦΜ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, korakios είπε

εννοεί (αν έχει αριθμό μετρητή και όχι ΑΦΜ στο κείμενο που κάλυψες) , οτι αποδέχεσαι (παράνομα) τυχών οφειλές απο προηγούμενο ενοικιαστή

Εννοεί για μεταφορά δικών σου παλιών χρεών προς την ΔΕΗ στη νέα σύμβαση που κάνεις μαζί τους. Κάτι που είναι απολύτως λογικό να κάνουν. Αν ήσουν πάντα σωστός με τα ωφειλόμενα σου δεν έχεις κάτι να φοβηθείς. Αν είχες χρέη θα το ήξερες.

 

Επεξ/σία από skritikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, skritikos είπε

Εννοεί για μεταφορά δικών σου παλιών χρεών προς την ΔΕΗ στη νέα σύμβαση που κάνεις μαζί τους. Κάτι που είναι απολύτως λογικό να κάνουν. Αν ήσουν πάντα σωστός με τα οφειλόμενα σου δεν έχεις κάτι να φοβηθείς. Αν είχες χρέη θα το ήξερες.

εγώ πάντως δε θα το υπέγραφα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, korakios είπε

εγώ πάντως δε θα το υπέγραφα

Τα είδε δικηγόρος πριν τα υπογράψω. Δεν έχουν κάποια παγίδα. Μιλάμε για την ΔΕΗ όχι για κανένα συνοικιακό μαγαζί που φύτρωσε χθες :)

Μάλιστα στις αρχικές μου κουβέντες μετά τις αιτήσεις οι ίδιοι είπανε πως ο έλεγχος δεν έδειξε κανένα χρέος για το ΑΦΜ.

 

Επεξ/σία από skritikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, skritikos είπε

Μιλάμε για την ΔΕΗ όχι για κανένα συνοικιακό μαγαζί που φύτρωσε χθες :)

δε βοηθάς 😁

2 λεπτά πριν, skritikos είπε

Μάλιστα στις αρχικές μου κουβέντες μετά τις αιτήσεις οι ίδιοι είπανε πως ο έλεγχος δεν έδειξε κανένα χρέος για το ΑΦΜ.

οκ, για το ΑΦΜ δε διαφωνούμε , εννοώ στον αριθμό μετρητή αν υπήρχαν χρεη απο προηγούμενο ΑΦΜ
Πιστεύω θα φανεί στην πορεία  αν ισχύει ή όχι

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Αυτο ειναι το κακο.:)

δεν κρατιέσαι 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να ισχύει αυτό με τον μετρητή καθώς στην δήλωση λέει (μεταφορά υπόλοιπου…που προέρχεται από οποιαδήποτε παροχή στην οποία έχω συμβληθεί με την ΔΕΗ…) δηλαδή μεταφορά αν υπάρχει κάποια εκκρεμότητα από εμένα από τις προηγούμενες φορές .Αν δεν κάνω λάθος 

Spoiler

AF523D58-CD43-4479-B13C-2CEFB31C5085.jpeg.c58639dcffd9750c456d8b7b8afaa476.jpeg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, matrixtv1 είπε

Αν δεν κάνω λάθος 

δε λέω οτι κάνεις λαθος , υπόθεση κάνω

το "που προέρχεται" είναι σαφές και καθησυχαστικό , αν βάλεις τελεία στην πρώτη γραμμή όμως , είναι λίγο ρίσκο . Περισσότερο το ανέφερα γιατί έχω δει περιπτώσεις που η ΔΕΗ δε δεχόταν αλλαγή ονόματος αν δεν υπέγραφες εσύ ή ο ιδιοκτήτης να αναλάβεις προηγούμενα φέσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, korakios είπε

δε λέω οτι κάνεις λαθος , υπόθεση κάνω

το "που προέρχεται" είναι σαφές και καθησυχαστικό , αν βάλεις τελεία στην πρώτη γραμμή όμως , είναι λίγο ρίσκο . Περισσότερο το ανέφερα γιατί έχω δει περιπτώσεις που η ΔΕΗ δε δεχόταν αλλαγή ονόματος αν δεν υπέγραφες εσύ ή ο ιδιοκτήτης να αναλάβεις προηγούμενα φέσια

Η ΕΦΑ χρέωσε ένα συμφορουμήτη 1800 ευρώ, επειδή παλιός ενοικιαστής είχε αφήσει φέσι στη παροχή (ΔΕΗ). Δε ξέρω τι ακριβώς υπέγραψε (αν υπέγραψε κάτι).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Η ΕΦΑ χρέωσε ένα συμφορουμήτη 1800 ευρώ, επειδή παλιός ενοικιαστής είχε αφήσει φέσι στη παροχή (ΔΕΗ). Δε ξέρω τι ακριβώς υπέγραψε (αν υπέγραψε κάτι).

φαγώθηκες με την ΕΦΑ 😁 (Δεν τον χρέωσε κάτι , απλά η ΔΕΗ του ζήτησε τα προηγούμενα φέσια, αλλά παίζει να είχε τελικά ίδιο ΑΦΜ, δε μάθαμε )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, korakios είπε

δε λέω οτι κάνεις λαθος , υπόθεση κάνω

το "που προέρχεται" είναι σαφές και καθησυχαστικό , αν βάλεις τελεία στην πρώτη γραμμή όμως , είναι λίγο ρίσκο . Περισσότερο το ανέφερα γιατί έχω δει περιπτώσεις που η ΔΕΗ δε δεχόταν αλλαγή ονόματος αν δεν υπέγραφες εσύ ή ο ιδιοκτήτης να αναλάβεις προηγούμενα φέσια

Για αυτό και δεν υπάρχει εδώ και χρόνια η αλλαγή ονόματος αλλά απαιτεί νέο συμβόλαιο.

Έτσι τα χρέη συνδέονται με ΑΦΜ, ούτε με αριθμούς μετρητή ούτε με ό,τι άλλο.

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Αυτο ειναι το κακο.:)

 

είδαμε και την σοβαρότητα της Elpegdison 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...