Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα μου στείλανε μόλις αυτό το email:

"Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ολοκληρώθηκαν οι απαιτούμενες ενέργειες και πλέον ανήκετε στο πρόγραμμα My Home Online."

Απάντησα έτσι μήπως και είμαι καλυμμένος αν χρειαστεί:

"Σας ευχαριστώ για την απάντηση και την εξυπηρέτηση.

Ενημερώνω ότι κρατάω το ιστορικό της συνομιλίας μας, σε περίπτωση που μου ζητηθεί ή κρατηθεί ρήτρα αποχώρησης του προγράμματος Home Enter+ ενώ δεν έχω περάσει της 14 μέρες υπαναχώρησης.

Και σε περίπτωση που δεν μου βάλετε τα 30€ έκπτωση του 1ου λογαριασμού του προγράμματος My Home Online.

Σας ευχαριστώ για την εξυπηρέτηση."

Στο ebill δεν έχει αλλάξει ακόμα κάτι. Τωρα τι να πω μακάρι να πάει καλα το πράγμα αν και φοβάμαι οτι θα ζητήσουν ρήτρα αποχώρησης η δεν θα αφαιρέσουν τα 30€ του HomeOnline και θα τρεχω για ΣτΚ

Επεξ/σία από valantis123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Βγαλε το πλεον.

Nα ορίστε ρε, μου έστειλαν και mail οι άνθρωποι. E - bill! E - bill!!! 🕺

66.jpg.bac23d603a3b5fd9eeda506f1d0d8fec.jpg

Λίγο με τις ημερομηνίες έχουν μπερδευτεί... 15 λένε αυτοί, 14 στο σύστημα, 19 ο ΔΕΔΔΗΕ. Εντάξει θα δούμε. 😄

Πάντως αν γινόταν αυτό σε σένα... να κάνεις νέα αίτηση ΚΟΤ στις 19, αλλά να είσαι πελάτης ΔΕΗ από τις 14... θα έχανες 5 μέρες ΚΟΤ, έτσι για το καλωσόρισμα. 😝

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας,

θα ηθελα να ρωτησω εαν το οικονομικοτερο και συμφερον πακετο της ΔΕΗ ειναι το online. Αυτην την στιγμη ειμαι στην ΔΕΗ με το "αοριστου" προγραμμα . Εχω τριφασικο με ετησια καταναλωση 5000-5500kWh.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

ΜΦΧ,

Κωνσταντινος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ενώ τα κάνεις όλα σωστά στην αίτηση για το δεη myhome, στο τέλος σου λέει Παρουσιάστηκε πρόβλημα με την καταχώρηση της αίτησης σας. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, valantis123 είπε

Εμενα τα 30κ+ για 3 άτομα πένα μου φαίνονται πάντως.. No offense

Και καλά κάνεις και σκέφτεσαι και πράττεις όπως σε συμφέρει για την οικονομία σου και το ρεύμα που χαλάς ανεξαρτήτως εισοδήματος.

30K μικτό είπε, μετά φόρων κτλ είναι πολύ λιγότερα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ekonkra είπε

Καλησπερα σας,

θα ηθελα να ρωτησω εαν το οικονομικοτερο και συμφερον πακετο της ΔΕΗ ειναι το online. Αυτην την στιγμη ειμαι στην ΔΕΗ με το "αοριστου" προγραμμα . Εχω τριφασικο με ετησια καταναλωση 5000-5500kWh.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

ΜΦΧ,

Κωνσταντινος

Nαι. Πρέπει υποχρεωτικά να βάλεις κάρτα για πάγια εντολή, αλλά μπορείς να πληρώνεις νωρίτερα (διάβασε το μήνυμα μου χτες στις 23:54)

Αν δε θες για κάποιο λόγο να μη βάλεις πάγια εντολή, βάζεις το Enter που είναι ελάχιστο ακριβότερο.

Αν έχεις ΚΟΤ μόνο το Online συνδιάζεται. Όχι το enter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Nαι. Πρέπει υποχρεωτικά να βάλεις κάρτα για πάγια εντολή, αλλά μπορείς να πληρώνεις νωρίτερα (διάβασε το μήνυμα μου χτες στις 23:54)

Αν δε θες για κάποιο λόγο να μη βάλεις πάγια εντολή, βάζεις το Enter που είναι ελάχιστο ακριβότερο.

Αν έχεις ΚΟΤ μόνο το Online συνδιάζεται. Όχι το enter.

Σε ευχαριστω πολυ για την αμμεση απαντηση.

Δεν εχω ΚΟΤ. Ποση ειναι η διαφορα αναμεσα σε Online και Enter?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Κωνσταντινος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekonkra είπε

Σε ευχαριστω πολυ για την αμμεση απαντηση.

Δεν εχω ΚΟΤ. Ποση ειναι η διαφορα αναμεσα σε Online και Enter?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Κωνσταντινος

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1x0pz1zuXPTSEv7yuj-oqxlfh_cFnMkrJTGb4gNFH3u0/edit

Κοίτα το εξέλ του κοράκιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπαν τηλεφωνικά ότι δεν θα χρεωθώ ρήτρα αποχώρησης. Αλλά! δε θα μου δώσουν μάλλον τα 30€... δηλαδή μία η άλλη άρχισα να βρίζω οτι θέλω υπαναχώρηση και ότι έχω την συνομιλία που το λέω οτι αν είναι να γίνει έτσι προχωρήστε στην υπαναχώρηση.  

Μου είπε ότι μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε τον 1ο λογαριασμό  και αν δεν έχει μπει το 30αρι να τους πάρω τηλ να το δούμε να κάνουμε καμία αίτηση.

Εγώ ξανα στέλνω ενα μαιλ από τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μια ερώτηση με την παγια εντολη για το online θα  υπαρχει χρέωση απο την τράπεζα για την συναλλαγή πχ 0.30€ καθε μηνα που πληρώνεται ο λογαριασμός? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AristidisZ είπε

Δηλαδή αν υπήρχε τι θα άλλαζε ακριβώς ;

Σε κάτι πράματα που κολλάτε ρε παιδιά...

Αν υπηρχε δεν συμφερει.. η αν χασουν 2 μερες ΚΟΤ χαλαει ο κοσμος και..και.. και.. Τα γνωστα παραξενα του νεοελλην του καναπε.. :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AristidisZ είπε

Δηλαδή αν υπήρχε τι θα άλλαζε ακριβώς ;

Σε κάτι πράματα που κολλάτε ρε παιδιά...

Όντως, εδώ μας γδύνανε με το ΟΤΣ και θα κοιτάξουμε τα 0.30 (που δεν ισχύουν έτσι κι αλλιώς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...