Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω οταν μπαινω στο λογαριασμό,μου εχει τα 3 προγραμματα κ το online σε ενα μπλε πλαισιο κ απο κατω γραφει ενεργο μεχρι 11/23 νομιζω..Απο πανω εχει ενα συνδεσμο που γραφει αναλυτικος τιμοκατάλογος..Στο pdf αυτο εχει τις νεες τιμες..Εγω ειχα κανει αιτηση πριν καιρο..Μου αλλαξανε κ εμενα τις τιμες?Δεν μπορω να βγαλω ακρη..Ελεος πια..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ο τιμοκαταλογος του Online που εμφανιζεται στο ebill ειναι απλα ενημερωτικος και βρισκεται στο πλαισιο "επιλογη προιοντος" "Επιλέξτε ένα απο τα ΝΕΑ διαθέσιμα προϊόντα της ΔΕΗ:"

Οσοι το εχουν ηδη ενεργοποιησει μεχρι 2/12 εχουν τις τιμες που αναφερονται στο γενικο σαιτ στην κατηγορια online : Για πελάτες που έχουν ενεργοποιήσει το προϊόν έως 2/12 "Αναλυτικός Τιμοκατάλογος"

Δεν βλεπω καποια ανησυχια εκτος αν σας αρεσει να αγχωνεστε τσαμπα μερικοι και να το μεταδιδετε και στους συμφορουμιτες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, beez είπε

παροχη myhomenteronline απο την προηγούμενη εβδομαδα και γράφει το νεο τιμοκατάλογο.

καπου διαβασε σε σχόλιο οτι η ΔΕΗ μπορει να αλλαξει τον τιμοκατάλογο μετα απο 6 μήνες.  που μπορούμε να το δούμε αυτο? ποια η λογικη να σε δεσμεύει η ΔΕΗ με 24μηνο συμβόλαιο οταν μπορει να παει να το αλλάξει μονομερός στους 6 μηνες?

 

ειμαι μέσα στο e-bill αλλα δεν μπορω να δω το επιλεγμενο πρόγραμμα ουτε ποτε ληγει. σε ποια επιλογή ειναι?

Έχουν αναφερθεί και τα δύο σε παλαιότερες αναφορές, δες λίγο προς τα πίσω.

Για το πρωτο συνοπτικα τους δίνει το δικαίωμα ο νόμος και για το δεύτερο υπάρχει σημείο στο οποίο έχει τον παλαιό τιμοκατάλογο για όσους έκαναν ενεργοποίηση μέχρι και 02/12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Το γράφω απο τώρα , (για όσους παρακολουθούν το νήμα να μην παραξενεύονται) πλέον σε ερώτηση αν έχω παλιές ή νέες τιμές θα απαντώ

"νέες"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Sheriff είπε

Σε ολες τις παροχες που εχω προσβαση λεει νεες τιμες και 12μηνο στην επιλογη προιοντος.

Το μονο που μας εμεινε ειναι η ληξη του προιοντος ακριβως απο κατω στα 2 ετη.

Εφοσον τα προγραμματα πλεον αυτα απο σημερα 3/12 ειναι σε διπλασιες τιμες, ισως μεταφερθουμε ολοι σε 6 μηνες σε αυτα και ισως δεν δουμε ποτε τις παλιες τιμες μεσα στο e-bill.

Αν ο λόγος των αυξήσεων ήταν η πίεση που δέχτηκε η ΔΕΗ από τους άλλους παρόχους υπάρχει μια μεγάλη πιθανότητα να μην κάνει καμία αλλαγή στα τιμολόγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανε γνωστος αιτηση σε καταστημα στο home enter πριν 4μερες με αλλαγη παροχου σε σπιτι που νοικιαζει.

σημερα πηγα να τον βοηθησω να κανει το ebill και εγραφε οτι ο κωδικος εταιρου χρησιμοποιειται ηδη,

Δεν εχει κανει καμια κινηση για ebill ο ιδιος γιατι δεν ηξερε.Τι παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gponiris είπε

Τι παιζει?

 

2 λεπτά πριν, gponiris είπε

σε σπιτι που νοικιαζει.

να έχει μπέρδεμα στο σύστημα με παλιότερο ebill ιδιοκτήτη ? (πιθανολογώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

 

να έχει μπέρδεμα στο σύστημα με παλιότερο ebill ιδιοκτήτη ? (πιθανολογώ)

ο ιδιος το ενοικιαζε απλα ηταν σε αλλο παροχο.πως γινεται να επιστρεφει δεη και να δινουν ιδιο κωδικο εταιρου με παλιοτερο?με καθε νεα συμβαση δεν πρεπει να εκδιδεται καινουριος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gponiris είπε

ο ιδιος το ενοικιαζε απλα ηταν σε αλλο παροχο.πως γινεται να επιστρεφει δεη και να δινουν ιδιο κωδικο εταιρου με παλιοτερο?με καθε νεα συμβαση δεν πρεπει να εκδιδεται καινουριος?

μπορεί να κάνανε λάθος τον κωδικό εταίρου , απο Δευτέρα βλέπει , έτσι κι αλλιώς στο enter δεν είναι απαραίτητο το ebill

Μόλις τώρα, toni31 είπε

Μα τα χίλια φίδια....δηλ.

0.105

-0.02 (έως 300kwh?)

-5%

-2%

ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ όλους που βοήθησαν με τους συμβουλές τους. Ενεργοποίησα Entrer Online από τις 21/11/2021 μέσω ebill.

2/12/2021 εκδόθηκε έναντι με τις σωστές τιμές. Ελπίζω να κρατήσουν αυτές τις τιμές και να μην αλλάξουν και να μη μας πάνε στο νέο Enter Online.

Επισυνάπτω τον λογαριασμό που αφορά 1 μήνα.

δεη.PNG

Επεξ/σία από ATmega
χαχα μας έχουν τρελανει. Online ηθελα να γραψω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ@λ@κ@ μου πραγματικά πρέπει να γίνουν ταχύρυθμα μαθήματα ελληνικής, όσες φορές και να γραφεί κάτι δεν είναι ποτέ μα ποτέ αρκετό. Ο επόμενος που θα αναρωτηθεί για το αν είναι στις παλιές τιμές η όχι, με ενεργοποιήμενο πρόγραμμα διετίας, πρέπει να τρώει ban για κανά δυο βδομάδες για να στρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...