Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, spocky είπε

Εμενα στο αποδεικτικο εκει που λεει Προιον ειναι κενο. Τωρα το παρατηρησα που το ειδα

Μάλλον φταίει που εγώ έκανα 2 αιτήσεις. Στο έκλεψα. 😅

Απλό συστεμικό λάθος, μην αγχώνεσαι... όλα θα πάνε καλά.

Η ΔΕΗ τον τελευταίο καιρό έχει γίνει πρότυπο παρόχου. 😛

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

27 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Η χαρτούρα αυτή είναι μόνο μέσω internet. Τηλέφωνο έχει τις γνωστές καθυστερήσεις με ΕΛΤΑ Courier (δε χρειάζεται gov και βλακείες γιατί υποτίθεται ότι ελέγχει ο courier τη ταυτότητα σου όταν υπογράφεις). Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι... αν το κάνεις μέσω τηλεφώνου θα σου βάλει αποδοχή σε όλα τα κουτάκια στο GDPR και θα σου στέλνουν στο κινητό προσφορές κάθε μέρα. 😀

Εγώ αν πας για αίτηση στο κατάστημα ξέρεις...💣😄

 

Εγώ σου είπα... το έκανα μέσω internet για να έχω αυτό το αποδεικτικό.

1.jpg.8c55d0a0dc8f746df59ade7eedeeb157.jpg

Διαφορετικά κάνεις αίτηση στο Γ1 και δεν έχεις καμία εξασφάλιση σε περίπτωση που καταργήσει η ΔΕΗ τα προγράμματα. Για τώρα δε θα ανησυχούσα, αλλά όποιος είναι για αίτηση τέλη Δεκεμβρίου, το παίζει κορώνα γράμματα να γίνει στραβή.

Επίσης ξέρω τι παίζει με την εγγύηση αν το κάνεις μέσω τηλεφώνου ή σε κατάστημα. Νομίζω μου είχανε πει ότι αν κάνεις Γ1 σε κατάστημα θέλουν κάνα 100άρι εγγύηση.

Σε περιπτωση που χρειαστει να κανω αιτηση για το online θα χρειαστω εξουσιοδοτηση στην περιπτωση μου την οποια ετσι οπως ειναι τα πραγματα τωρα δυσκολα θα την εχω.  Σιγουρα δεν μπορω να παω απο το καταστημα να την κανω για τον λογο αυτο αλλα και για αλλους λογους.

Με κουριερ παλι μ'εμενα δεν μπορω να υπογραψω ο ιδιος προσωπικα οποτε παλι θα θελω εξουσιοδοτηση.

Μου μενει δηλαδη μονο να γινει online το αιτημα.Οπως το εκανες εσυ δηλαδη οπου δεν θα χρειαστω εξουσιοδοτησεις και θα το κανω εγω ο ιδιος.

Γενικοτερα ομως φοβαμαι μην μπλεξω σε οποιοδηποτε θεμα μαζι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Με κουριερ παλι μ'εμενα δεν μπορω να υπογραψω ο ιδιος προσωπικα οποτε παλι θα θελω εξουσιοδοτηση.

Μου μενει δηλαδη μονο να γινει online το αιτημα.Οπως το εκανες εσυ δηλαδη οπου δεν θα χρειαστω εξουσιοδοτησεις και θα το κανω εγω ο ιδιος.

Κατάλαβα τι εννοείς. Αλλά θα πάρουν τηλέφωνο για να επιβεβαιώσουν τα στοιχεία, αν δεν υπάρχει πρόβλημα καλώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Κατάλαβα τι εννοείς. Αλλά θα πάρουν τηλέφωνο για να επιβεβαιώσουν τα στοιχεία, αν δεν υπάρχει πρόβλημα καλώς.

Ναι αυτο το εχω υποψιν μου και θα δω πως θα το διευθετησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν γίνει η αίτηση στο online από άλλο πάροχο πόσες μέρες περίπου κάνει να αλλάξει ρωτάω σε περίπτωση που κάνω την αίτηση μέχρι να την εγκρίνουν και να πάω εκεί δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω χωρίς ρεύμα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάρω το ρίσκο να πληρώσω πριν λήξει ο λογαριασμός το online ενώ υπάρχει πάγια εντολή ή θα φάω διπλή χρέωση?? Τουλάχιστον αν το χει δοκιμάσει κάποιος να το κάνω τώρα στον έναντι που είναι μικρό το ποσό... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι το Δεκέμβρη του 20 αυτό το πρόγραμμα ήταν ωραίο που είχε επιστροφή 100 ευρώ.

Είχα κάνει για το εξοχικό τέλη Νοέμβρη του 20 , που δεν έχω πολύ ρεύμα και πλήρωσα πρώτο λογαριασμό στις 20 Σεπτέβρη.🙂 Όλοι οι άλλοι επιστροφή.

Τώρα έχει μόνο 30 ευρώ επιστροφή;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papoys1 είπε

Μέχρι το Δεκέμβρη του 20 αυτό το πρόγραμμα ήταν ωραίο που είχε επιστροφή 100 ευρώ.

Είχα κάνει για το εξοχικό τέλη Νοέμβρη του 20 , που δεν έχω πολύ ρεύμα και πλήρωσα πρώτο λογαριασμό στις 20 Σεπτέβρη.🙂 Όλοι οι άλλοι επιστροφή.

Τώρα έχει μόνο 30 ευρώ επιστροφή;;;;;

Καλημέρα , αν δεις τι χρεώνουν οι άλλοι θα λες και ευχαριστώ . Εμένα παρά τρίχα δεν μου το έδωσαν αυτό το πρόγραμμα με τα 100 ευρώ και πήγα τελικά στην Ελιν και έφαγα τα μούτρα μου και σιγά το πρόγραμμα που είχα πάρει από την Ελιν 0,095 με 10% έκπτωση συνέπειας από μένα και ασυνέπειας από την Ελιν με χρέωση για τον Σεπτέμβριο πάνω από 24 σεντ στην τιμή της Kw/h χωρίς φπα και χωρίς τα εξτρά του  δεδδηε και τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις δηλαδη τελική πάνω από 0,30 σεντ την Kw/h χωρίς δήμο ερτ ταπ κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  

1 λεπτό πριν, Sotorious είπε

Καλημέρα οι κιλ.που καίω είναι 300 .500 700 το ανώτερο που έχω δει ,να κάτσω ΔΕΗ στο Γ1Ν, είμαι δικαιούχος Κοτ Β .η κοπέλα από ΔΕΗ μου ότι αυτό με συμφέρει και όχι κάποιο άλλο πρόγραμμα,να να κοιτάξω σε άλλον πάροχο .ποια είναι η γνώμη σας,

βάλε στο περίπου 0,13 και 0,10 στο πεδίο "το πρόγραμμά σας" (τιμές ΓΝ1 με έκπτωση και επιδότηση)

και κατέβασε / συμπλήρωσε το excel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά, καταρχήν πολλά μπράβο και ευχαριστώ στα παιδιά που ασχολούνται επισταμένως με το θέμα και μας ενημερώνουν.
Στα δια ταύτα, είμαι σε watt & Volt liberty, αορίστου και χωρίς πέναλτι αποχώρησης. Τελευταία επειδή βάζει και την Ρήτρα αναπροσαρμογής και είναι αρκετή, και θα παραμείνει αρκετή, λέω να πάω ΔΕΗ enter. Η κατανάλωση μου είναι περίπου 5300/2800 ημέρα/νύχτα το χρόνο.
Η απορία μου: βάζω ανά δίμηνο την μέτρηση μόνος μου στη σελίδα της δεδδηε και μου έρχεται τι; Εκκαθαριστικό κάθε δίμηνο;

Αλλιώς το αφήνω έτσι και έρχεται 3 έναντι και 1 εκκαθαριστικό.

 

Επεξ/σία από oykas2001
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok ερωτηση και εγώ. Θέλω να σπάσω το συμβόλαιο με τον τωρινό πάροχο (απομένουν 6 μήνες). Στο συμβόλαιο λέει ότι θέλουν έγγραφη ενημέρωση 30 ημέρες πριν. Μπορώ να το κάνω χωρίς να τους ενημερώσω και να πληρώσω μόνο τη προβλεπόμενη ρήτρα για τους επόμενους 6 μήνες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...