Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, greekfragma είπε

ναι χρεωστική. τράβηξε και 0.01 για επιβεβαίωση

Σου τα τραβηξε κατευθειαν? 

Εγω κανω αιτηση στο ονομα της συζυγου και βαζω την δικια μου χρεωστικη, αλλα τιποτα. 

Ειναι η δευτερη φορα που κανω την αιτηση μετα απο 4 μερες που υην εκανα πρωτη φορα. Και την εχω ηδη γραμμενη στο ebill απο περυσι, μιαςκαι ειχα βαλει το εξοχικο της στο enter με τα 100€ εκπτωση. 

Μολις μιλησα με την ΔΕΗ και μου ειπαν οτι δεν βλεπουν την αιτηση απο το econtract. 

Τι να πω, θα περιμένω κι αυριο μπας και με παρουν. 

Επεξ/σία από Tommygre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Tommygre είπε

Σου τα τραβηξε κατευθειαν? 

Εγω κανω αιτηση στο ονομα της συζυγου και βαζω την δικια μου χρεωστικη, αλλα τιποτα. 

Ειναι η δευτερη φορα που κανω την αιτηση μετα απο 4 μερες που υην εκανα πρωτη φορα. Και την εχω ηδη γραμμενη στο ebill απο περυσι, μιαςκαι ειχα βαλει το εξοχικο της στο enter με τα 100€ εκπτωση. 

Μολις μιλησα με την ΔΕΗ και μου ειπαν οτι δεν βλεπουν την αιτηση απο το econtract. 

Τι να πω, θα περιμένω κι αυριο μπας και με παρουν. 

Χρεωστική Εθνικής.

Απευθείας ναι. Στο παράθυρο επιβεβαίωσης για να προχωρήσει πρώτα εγκρίνεις τη συναλλαγή μέσω ebanking και μετά προχωράει η αίτηση στο επόμενο βήμα.

Στο τέλος μου έδωσε και αποδεικτικό κατάθεσης της αίτησης με αριθμό.

deicontractconfirmation.JPG

Επεξ/σία από greekfragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

Χρεωστική Εθνικής.

Απευθείας ναι. Στο παράθυρο επιβεβαίωσης για να προχωρήσει πρώτα εγκρίνεις τη συναλλαγή μέσω ebanking και μετά προχωράει η αίτηση στο επόμενο βήμα.

Στο τέλος μου έδωσε και αποδεικτικό κατάθεσης της αίτησης με αριθμό.

Ναι και μενα μου ετοιμασε το αποδεικτικο καταθεσης αλλα στο τηλ της ΔΕΗ μονο το ΑΦΜ θελουν. Το αποδεικτικο καταθεσης δεν τους βοηθαει σε κατι. 

Μου ειπε η υπαλληλος να περιμενω αυριο τηλ. 

Με πειραιως πιστωτικη που εβαλα, δεν μου πεταξε ουτε push notification οπως συνηθως, ουτε εικονικη χρεωση... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Tommygre είπε

Με πειραιως πιστωτικη που εβαλα, δεν μου πεταξε ουτε push notification οπως συνηθως, ουτε εικονικη χρεωση... 

Μηπως λειτουργει διαφορετικα ανα τραπεζα και ανα καρτα(χρεωστικη/πιστωτικη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, λειτουργεί διαφορετικά ανάλογα με την κάρτα/τράπεζα και ίσως και άλλες παραμέτρους που δεν μπορούμε να γνωρίζουμε.

Σε άλλους κάνει δοκιμαστική χρέωση, σε άλλους όχι.

Αν σου γράφει στο ebill ότι έχει ενεργοποιηθεί η πάγια εντολή με κάρτα, τότε είσαι οκ. Θα το γράφει και πάνω στον πρώτο λογαριασμό που θα εκδοθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά επειδή δεν μπόρεσα να το βρω πουθενά στο παρόν thread, η ΔΕΗ μπορεί σε έξι μήνες να αναπροσαρμόσει τα τιμολόγια της;

Επεξ/σία από oykas2001
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σορι αν ειναι ακυρη η ερωτηση: Εκανα αιτηση Home Online αλλα βλεπω οτι μονο το Home Enter γραφει για ''Χωρίς καμία ρήτρα αναπροσαρμογής'' .

Το εψαξα λιγο και ειδα οτι γενικα ετσι οπως παει το ρευμα σε ανατιμησεις ειναι σημαντικο.

Να αλλαξω σε εντερ? Εχει και το ονλαιν το ιδιο?

Πειτε καμια  γνωμη πως να το προχωρησω, ευχαριστω προκαταβολικα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε επανασύνδεση παροχής σε Γ1 με εγκεκριμένη αίτηση κοτ β χωρίς να έχει εκδοθεί ακόμα o πρώτος λογαριασμός , να κάνω την αλλαγή σε online που μου το έχει διαθέσιμο στο e-bill ή χρειάζεται να περιμένω έστω τον 1ο έναντι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, laokratwr είπε

Παιδια σορι αν ειναι ακυρη η ερωτηση: Εκανα αιτηση Home Online αλλα βλεπω οτι μονο το Home Enter γραφει για ''Χωρίς καμία ρήτρα αναπροσαρμογής'' .

Το εψαξα λιγο και ειδα οτι γενικα ετσι οπως παει το ρευμα σε ανατιμησεις ειναι σημαντικο.

Να αλλαξω σε εντερ? Εχει και το ονλαιν το ιδιο?

Πειτε καμια  γνωμη πως να το προχωρησω, ευχαριστω προκαταβολικα!

Και τα δυο προγράμματα είναι χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής. Το Online είναι λίγο πιο οικονομικό αλλά προϋποθέτει πληρωμή μέσω πάγιας εντολής.

2 λεπτά πριν, geofak είπε

Έγινε επανασύνδεση παροχής σε Γ1 με εγκεκριμένη αίτηση κοτ β χωρίς να έχει εκδοθεί ακόμα o πρώτος λογαριασμός , να κάνω την αλλαγή σε online που μου το έχει διαθέσιμο στο e-bill ή χρειάζεται να περιμένω έστω τον 1ο έναντι;

Προχώρησε άμεσα, μην χάνεις χρόνο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, stelakis1914 είπε

Προχώρησε άμεσα, μην χάνεις χρόνο. 

Ωραία , έφυγε μόλις η αίτηση. Μπορώ να βάλω και νυχτερινό; Βασικά υπάρχει κάπου τρόπος να μάθω αν έχει νυχτερινό μετρητή το ρολόι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, geofak είπε

Ωραία , έφυγε μόλις η αίτηση. Μπορώ να βάλω και νυχτερινό; Βασικά υπάρχει κάπου τρόπος να μάθω αν έχει νυχτερινό μετρητή το ρολόι;

Δες τον λογαριασμο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν 2 τρόποι να το διαπιστώσεις. Αν έχεις νυχτερινή χρέωση στο λογαριασμό, έχεις νυχτερινό μετρητή ή αν έχεις νυχτερινό μετρητή έχεις νυχτερινή χρέωση. Αν δεν είσαι σίγουρος κοίτα το φλυτζάνι. 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...