Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με συνδρομή vodafone και δικαστήρια


leviathan2400

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω με τον  ts, με παιρνουν και με ζαλιζουν χρωστατε 220 ευρω ειμαι απο δικηγορο γραφειο στην αθηνα,εχετε δικαστηριο μια μερα του ιουνιου μου ειπε στο πρωτοδικειο πρεπει να εμφανιστω, παιζει να ισχυει κατι τετοιο ρε παιδια η απλα το λενε για εκφοβισμο; επισης μου τονισε οτι μαζι με τα παραβολα του δικαστηριου θα πληρωσω 450 ευρω συνολικα.. Ποια ειναι η αποψη σας; Να ενημερωσω οτι τα 220 ευρω που και καλα χρωσταω ειναι επειδη εσπασα συμβολαιο που νομιζω αυτο μονο στην ελλαδα υπαρχει..Το εσπασα γιατι δεν αντεχα τις αποσυνδεσεις τους ερχοταν τεχνικος και δεν μπορουσε να λυσει το προβλημα με τιποτα εβαλα οτε και βρηκα την υγεια μου,τι θα με συμβουλευεατε να κανω;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω αν είναι απλά εκφοβισμός ή όντως έχει προχωρήσει η εταιρεία με δικαστική συνδρομή την απαίτηση του χρωστούμενου ποσού, όπως έχει κάθε νόμιμο δικαίωμα.

Αυτό που ξέρω μετά βεβαιότητας είναι ότι ο  νόμος είναι με το μέρος της εταιρείας, έτσι όπως τα περιγράφεις. Για να σπάσει ένα συμβόλαιο χωρίς να πληρώσουμε τέλος πρόωρης διακοπής, πρέπει να ακολουθήσουμε συγκεκριμένη διαδικασία κι εφόσον έχουμε πραγματικό δίκιο όχι επειδή θεωρούμε ότι το έχουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jkoukos είπε

Δεν γνωρίζω αν είναι απλά εκφοβισμός ή όντως έχει προχωρήσει η εταιρεία με δικαστική συνδρομή την απαίτηση του χρωστούμενου ποσού, όπως έχει κάθε νόμιμο δικαίωμα.

Αυτό που ξέρω μετά βεβαιότητας είναι ότι ο  νόμος είναι με το μέρος της εταιρείας, έτσι όπως τα περιγράφεις. Για να σπάσει ένα συμβόλαιο χωρίς να πληρώσουμε τέλος πρόωρης διακοπής, πρέπει να ακολουθήσουμε συγκεκριμένη διαδικασία κι εφόσον έχουμε πραγματικό δίκιο όχι επειδή θεωρούμε ότι το έχουμε.

Η συγκεκριμενη αυτη διαδικασια ποια ειναι ακριβως; βαρεθηκα να εχω θεματα με το ιντερνετ να ερχεται τεχνικος και να λεει δεν μπορω να κανω κατι απλα ζηστε με αυτο,και οπως φαινεται ο Οτε μου ελυσε το προβλημα μου γιατι να κατσω να υποστω μια εταιρια η οποια ειναι κωλοχ@νειο.

Οποια ενεργεια και να ακολουθουσα οπως προειπες θα μου ετρωγε απειρο χρονο(που ηδη μου σπαταλησαν πολυ)και ισως χρηματα οποτε ας πανε δικαστικώς its ok

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσω καταγγελίας στην ΕΕΤΤ αλλά ακολουθώντας τις οδηγίες και όλα τα βήματα by the book και όχι ότι μας συμφέρει.

Το να σηκωθείς να φύγεις με το έτσι θέλω, επιφέρει ποινή όπως κατάλαβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 ώρες πριν, Fordakias7 είπε

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω με τον  ts, με παιρνουν και με ζαλιζουν χρωστατε 220 ευρω ειμαι απο δικηγορο γραφειο στην αθηνα,εχετε δικαστηριο μια μερα του ιουνιου μου ειπε στο πρωτοδικειο πρεπει να εμφανιστω, παιζει να ισχυει κατι τετοιο ρε παιδια η απλα το λενε για εκφοβισμο; επισης μου τονισε οτι μαζι με τα παραβολα του δικαστηριου θα πληρωσω 450 ευρω συνολικα.. Ποια ειναι η αποψη σας; Να ενημερωσω οτι τα 220 ευρω που και καλα χρωσταω ειναι επειδη εσπασα συμβολαιο που νομιζω αυτο μονο στην ελλαδα υπαρχει..Το εσπασα γιατι δεν αντεχα τις αποσυνδεσεις τους ερχοταν τεχνικος και δεν μπορουσε να λυσει το προβλημα με τιποτα εβαλα οτε και βρηκα την υγεια μου,τι θα με συμβουλευεατε να κανω;;

Ναι θα πληρώσεις και δικαστικά , αν  έχει πάει όντως δικαστικά θα σου έρθει χαρτι

για να σπάσεις το συμβόλαιο χωρίς να πληρώσεις ρήτρα υπάρχουν διαδικασίες αν έφυγες έτσι χύμα δυστυχώς πρέπει να τα πληρώσεις επισης χωρίς να ξέρουμε όλη την ιστορία για το πρόβλημα σου πάλι δεν μπορούμε να ξέρουμε ποιος έχει δικιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Inuyasha είπε

Ναι θα πληρώσεις και δικαστικά , αν  έχει πάει όντως δικαστικά θα σου έρθει χαρτι

για να σπάσεις το συμβόλαιο χωρίς να πληρώσεις ρήτρα υπάρχουν διαδικασίες αν έφυγες έτσι χύμα δυστυχώς πρέπει να τα πληρώσεις επισης χωρίς να ξέρουμε όλη την ιστορία για το πρόβλημα σου πάλι δεν μπορούμε να ξέρουμε ποιος έχει δικιο

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί να με παρουν τηλέφωνο από δικηγορικό γραφείο για να μου πουν έχουμε δικαστήριο, και δεν μου έχει έρθει κανένα χαρτί προς το παρόν.Αυτο είχα απορία εάν έχει συμβεί σε κανέναν και απλά μπλοφαρουν για να πάω να πληρώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/4/2023 στις 5:21 ΜΜ, Fordakias7 είπε

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω με τον  ts, με παιρνουν και με ζαλιζουν χρωστατε 220 ευρω ειμαι απο δικηγορο γραφειο στην αθηνα,εχετε δικαστηριο μια μερα του ιουνιου μου ειπε στο πρωτοδικειο πρεπει να εμφανιστω, παιζει να ισχυει κατι τετοιο ρε παιδια η απλα το λενε για εκφοβισμο; επισης μου τονισε οτι μαζι με τα παραβολα του δικαστηριου θα πληρωσω 450 ευρω συνολικα.. Ποια ειναι η αποψη σας; Να ενημερωσω οτι τα 220 ευρω που και καλα χρωσταω ειναι επειδη εσπασα συμβολαιο που νομιζω αυτο μονο στην ελλαδα υπαρχει..Το εσπασα γιατι δεν αντεχα τις αποσυνδεσεις τους ερχοταν τεχνικος και δεν μπορουσε να λυσει το προβλημα με τιποτα εβαλα οτε και βρηκα την υγεια μου,τι θα με συμβουλευεατε να κανω;;

Με καθε επιφυλαξη, νομιζω οτι δεν παιζει να εχεις δικαστηριο και να σε ενημερωσουν τηλεφωνικα, αλλα πρεπει να ενημερωθεις εγγραφως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, lector είπε

Με καθε επιφυλαξη, νομιζω οτι δεν παιζει να εχεις δικαστηριο και να σε ενημερωσουν τηλεφωνικα, αλλα πρεπει να ενημερωθεις εγγραφως.

Και εγω αυτο σκεφτηκα φιλε μου,ισως το κανουν για εκβιασμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς χαρτί που έρχετε με δικαστικό επιμελητή δεν υπάρχει δικαστήριο ,έχοντας φίλο που έχει Εισπρακτικη γνωρίζω ακριβώς πως το χειρίζονται .1 δεν είναι δικηγόροι αλλά Εισπρακτικη που σημαίνει ότι πληρώνουν μια άδεια από έναν νέο δικηγόρο για να πάρει άδεια το γραφείο και ο υπόλοιπος κόσμος είναι απλά τηλεφωνητές .2)επιστολές που έρχονται δεν εχουν καμία ισχύει είναι απλά εκφοβιστικές ,3 τους νοιάζει να πάρουν έστω και το 20% το θεωρητικού υπόλοιπου και έτσι βγαίνουν κερδισμένοι .4 το κόστος για μια διεκδίκηση είναι κοντά στο 1000αρικο ,αγωγή -κατάθεση φακέλου -Δικηγορος-παράσταση δικαστικό ένσημο σε αυτά προστίθεται +αναβολή που έχεις δικαίωμα την πρώτη φορά ,έφεση -παράσταση κτλ κτλ ,λες να συμφέρει για 200 η 500 ε να ξεκινήσουν μια τέτοια διαδικασία ?ομως ακόμα και να γινόταν ,που δεν το κάνουν θα πρέπει να έχεις περιουσιακά στοιχεία που με πολύ μεγάλο κόστος χρόνο πρέπει να διεκδικήσουν ,αν δεν έχεις κάπου εκεί την έχουν φάει ξοδεύοντας ένα τσουβάλι λεφτά .η Vodafone λέει ότι τους χρωστάω 400 ε ,για υπηρεσίες που δεν χρωστά κάθε φορά που μου παίρνουν τηλ ,4 χρόνια τώρα τους λέω να με πάνε στα δικαστήρια για να δούμε ποιος έχει δίκιο και εκεί κάπου σταματάνε ,φτάσαν να μου κάνουν πρόταση 200 ε ,μετά 120 ε και μετά 50 ε ,τους ξαναλέω προτιμώ να με πάνε στα δικαστήρια ,τώρα έχω κάνα 2 χρόνια να τους ακούσω ,κρίμα γιατί η φάση είχε πολύ εκτόνωση ,ατάκες ,πινελικια πέσιμο στην τηλεφωνήτρια κτλ κτλ 

Υ.γ. Την άλλη φορά που θα σε πουν ότι έχουν καταθέσει αγωγή πες τους να σε δώσουν τον αριθμό της υπόθεσης κάι μπες εδώ να δεις αν υπάρχει ,https://www.solon.gov.gr/webcenter/portal/osddy?_afrLoop=25569562225304893#%40%3F_afrLoop%3D25569562225304893%26_adf.ctrl-state%3Dvaz6be0h9_4, αν σου δώσουν εμένα τρύπα μου την μύτη 

Υ.γ.2 ,στον ts ήμουν ο πρώτος που απάντησα ,κρίμα που δεν μας έγραψε την εξέλιξη της ιστορίας 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...