Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, liberis tsabras είπε

Με την επιδοτηση που εχω, το futjitsu "τσουζει¨" διοτι βγαινει 250 ευρω παραπανω αν και θα το ηθελα διοτι στο public εχω και ενα 30αρι ευρω δωροεπιταφγη που "καθεται"....
Ναι θελω ΨΥΞΗ ΒΑΣΙΚΑ.....θερμανση μια στο τοσο στο ποτε....ας πουμε ποτε.

Απλα ως ερωτηση, Βλεπω πολυ καλες κριτικες στο εξης:
https://www.kokotas.gr/el/eshop/klimatismos/toixou/inventor-comfort-mfvi32-18wfi-mfvo32-18.html?skr_prm=WyI0YjgxZTUwNi00MzcxLTQ0OTItOWJkMy0zZDhmNzQxZGM5N2EiLDE2Nzg5ODg2MjI3MzQseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

Δεν? Ειναι και μεσα στα αρχικα μου ορια τιμης....αλλα αν το allo inventor ειναι ανωτερο...παμε σε αυτο,,,,,

Ευχαριστω και παλι, δεν θα ταλαιπωρησω αλλο!

Καλό είναι και το comfort (φασόν haier) αλλά το legend είναι (αρκετά ως πολύ) καλύτερο στα χαρτιά σε ψύξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    6101

  • dimostr

    2725

  • Specs

    1497

  • userAnon

    680

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, liakjim είπε

Καλό είναι και το comfort (φασόν haier) αλλά το legend είναι (αρκετά ως πολύ) καλύτερο στα χαρτιά σε ψύξη.

ναι το ειδα....χανουμε σε θερμανση που δεν μας νοιαζει,,,κερδιζουμε σε ψυξη οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, liberis tsabras είπε

ναι το ειδα....χανουμε σε θερμανση που δεν μας νοιαζει,,,κερδιζουμε σε ψυξη οκ...

Όπως είπαμε, αν θα παίξει και σε θέρμανση, θα έλεγα καρφί στο toshiba arata. Θα πρέπει να ζυγίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, liakjim είπε

Καλό είναι και το comfort (φασόν haier) αλλά το legend είναι (αρκετά ως πολύ) καλύτερο στα χαρτιά σε ψύξη.

Ο Κοκοτως μου ειπε οτι ειναι φασον midea Και το κομφορτ και το legend, το κομφορτ φορα συμπιεστη μιτσουμπισι και εχει περασει το eurovent πιστοποιηση ενω το αλλο οχι ακομα.

Αλλα παμε για αυτο που λες....σε τααιπωρησα που σε ταλαιπωρησα!!!

 

Επεξ/σία από liberis tsabras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, liberis tsabras είπε

Ο Κοκοτως μου ειπε οτι ειναι φασον midea Και το κομφορτ και το legend, το κομφορτ φορα συμπιεστη μιτσουμπισι και εχει περασει το eurovent πιστοποιηση ενω το αλλο οχι ακομα.

Αλλα παμε για αυτο που λες....σε τααιπωρησα που σε ταλαιπωρησα!!!

 

Πες του Κόκοτα να τα ψάξει καλύτερα. Το comfort είναι haier (και όντως έχει eurovent).

Το legend είναι ίδιο ή σχεδόν ίδιο με το all easy pro της midea.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, alex19871987 είπε

Μια καλή λύση είναι toshiba yukai/arata(το ίδιο αλλά το φέρνει κωτσοβολος αποκλειστικά)..μέχρι τι λεφτά??

Yukai και όχι edge?

Τα λεφτά στα λογικά πλαίσια 

Επεξ/σία από komatoza
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, komatoza είπε

Yukai και όχι edge?

Τα λεφτά στα λογικά πλαίσια 

Αν έχεις τη δυνατότητα πας haori. Αν όχι edge . Αν μπορείς να περιμένεις , ίσως στα νέα edge white/black. Αλλιώς και με τα yukai/arata θα είσαι μια χαρά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα σήμερα το Toshiba Yukai RAS-10E2AVG-E / RAS-B10E2KVG-E που είχα παραγγείλει. Και βλέπω στις οδηγίες εγκατάστασης το παρακάτω. Εδώ είχα διαβάσει για 1.5-3μ. 

Το 15μ δεν είναι υπερβολή ή εγώ έχω καταλάβει κάτι λάθος;

IMG_20230316_195753~2.jpg

Επίσης για την εγγύηση πρέπει να κάνω κάτι; Ή απλά κρατάω απόδειξη; Κάπου να το δηλώσω ή κάποια συγκεκριμένη προϋπόθεση για τον τεχνικό που θα το βάλει; Στα χαρτια που είχε μεσα δεν είδα κάτι σχετικό.

Επεξ/σία από archimidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, liakjim είπε

Πες του Κόκοτα να τα ψάξει καλύτερα. Το comfort είναι haier (και όντως έχει eurovent).

Το legend είναι ίδιο ή σχεδόν ίδιο με το all easy pro της midea.

Περιλιπτικα. Αγορασα την προταση σου για ψυξη απο Κοτσο....thanks.....και μαλιστα αξιοποιησα και ενα κουπονι 100 ευρω απο μια αγορα ψυγειου σιεμενσ που ειχα κανει το μεσημερι και μου ηρθε το κουπονο αυθυμερον!!!
Αρα -500 (400 επιδοτηση + 100 κουπονι)....μια χαρα!!!

Δεν ξερω πως να σε ευχαριστησω!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, archimidis είπε

Το 15μ δεν είναι υπερβολή ή εγώ έχω καταλάβει κάτι λάθος;

Έχεις καταλάβει λάθος 

6EC6EC06-9BCB-40BC-85AF-065EF6C78E49.jpeg

12 λεπτά πριν, archimidis είπε

Κάπου να το δηλώσω

Στο σάιτ της Toshiba 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, archimidis είπε

Παρέλαβα σήμερα το Toshiba Yukai RAS-10E2AVG-E / RAS-B10E2KVG-E που είχα παραγγείλει. Και βλέπω στις οδηγίες εγκατάστασης το παρακάτω. Εδώ είχα διαβάσει για 1.5-3μ. 

Το 15μ δεν είναι υπερβολή ή εγώ έχω καταλάβει κάτι λάθος;

IMG_20230316_195753~2.jpg

Επίσης για την εγγύηση πρέπει να κάνω κάτι; Ή απλά κρατάω απόδειξη; Κάπου να το δηλώσω ή κάποια συγκεκριμένη προϋπόθεση για τον τεχνικό που θα το βάλει; Στα χαρτια που είχε μεσα δεν είδα κάτι σχετικό.

2μ και άνω θέλουν τα toshiba (εσύ κοιτάς το μέγιστο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ δεν είδα απλά να αναφέρει κάπου το ελάχιστο. Επειδή θα γίνει πολύ κοντά στα πάμε στα 2μ με κουλούρα πίσω από την συσκευή.

Την εγγύηση την βρήκα στο site. Από όσο κατάλαβα δεν το δηλώνουμε κάπου. Κρατάμε απόδειξη αγοράς. Απόδειξη εγκατάστασης και απόδειξη συντήρησης κάθε χρόνο από τον τεχνικό.

Επεξ/σία από archimidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, dimo69 είπε

Υγ.έχω μια μικρή προτίμηση στην inventor ως μάρκα ( μου  έχει πει καλά λόγια φίλος ψυκτικός) συν τη 10ετη εγγυηση. 

Με τέτοιους φίλους τι να τους κάνεις τους εχθρούς.

Αν είναι να πάρεις κινέζο πάρε τουλάχιστον τον αυθεντικό (Midea).

Λυπάμαι που το λέω γιατί είναι Έλληνας εισαγωγέας αλλά όταν το καλύτερο που έχεις να προσφέρεις είναι το after sales support που είναι αποδεδειγμένα καλό γιατί έχουμε ακουσει πολλές περιπτώσεις τότε κάτι δε πάει καλά με τα μηχανήματα.

Προσωπική εμπειρία όχι καλή πάντως. (Υποστήριξη δυνατή όντως αλλά θα προτιμούσα να μη τη χρειαζομαι)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/3/2023 στις 7:32 ΜΜ, Klausx είπε

Κάποιος μια βοήθεια αν μπορεί να περάσω τις συγκεκριμένες εκδόσεις στο termux; Γιατί όταν τα βάζω με βάση τον οδηγό στις πρώτες σελίδες μου εγκαθιστά τις νεότερες εκδόσεις και δεν δουλεύει το energy monitor του tp-link. Έψαξα στο internet πως να το κάνω αλλά δεν βρήκα κάτι.

termux 0.117
git --version git version 2.37.0
node -v = v16.15.1
npm -v = 8.11.0
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, kosvou είπε

 

Spoiler

Ίσως μία ερώτηση εδώ να βρούμε κάποιον που ασχολείται, https://www.insomnia.gr/forums/forum/38-linux/ για το πως μπαίνουν παλιότερες εκδόσεις στο termux

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...