Προς το περιεχόμενο

Η Qualcomm θέλει να προμηθεύει τη Huawei με chipsets


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Loinen είπε

Η χουα το ξερει; ή απλα ξυπνησαν μετα απο εφιαλτη;

Το ξέρει, ότι δηλαδή Qualcomm SoCs γιοκ για αυτήν, αλλά έχει στοκάρει Qualcomm SoCs όπως ο ψεκασμένος το κωλόχαρτο στο αρχικό ξέσπασμα του Κορωνοϊού.

Επεξ/σία από kurkosdr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, tadegr είπε

έχεις ενημέρωση οτι την εξαγόρασε η Nvidia?

Το είχα αφήσει στο οτι ήταν σχεδόν βέβαιο. Γι αυτό στην ουσία εχω κι ερωτηματικό και δεν λεω με σιγουριά τι την έχει η nvidia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ZELOMOTH είπε

Το είχα αφήσει στο οτι ήταν σχεδόν βέβαιο. Γι αυτό στην ουσία εχω κι ερωτηματικό και δεν λεω με σιγουριά τι την έχει η nvidia

όχι δε την έχει η nvidia και είμαστε και off topic  με αυτήν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stam28 είπε

Σκεφτείτε συνδιασμό, τις κάμερες που βγάζει με snapdragon και άρση απαγόρευσης google services. ΜΟΝΟΠΏΛΙΟ!

Μονοπώλιο στην Κίνα και για τους γνωστούς πληθυσμισμικούς λόγους... γιατί παραέξω δεν την βλέπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μονοπώλιο στην Κίνα και για τους γνωστούς πληθυσμισμικούς λόγους... γιατί παραέξω δεν την βλέπω...

Με google services και snap ποιος δε θα έπαιρνε huawei; Πραγματικά δε θα είχε αντίπαλο. Εδώ τους κάνει πλάκα με Kirin και χωρίς services 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Macosj είπε

Με google services και snap ποιος δε θα έπαιρνε huawei; Πραγματικά δε θα είχε αντίπαλο. Εδώ τους κάνει πλάκα με Kirin και χωρίς services 

Ας το ξαναπώ και εγώ. Στην Κίνα τους κάνει πλάκα γιατί δεν έχουν gapps έτσι και αλλιώς. Έχω ένα p40 pro δίπλα μου και σήμερα είναι η 3η φορά που προσπαθεί να περάσει τα gapps γιατί ξαφνικά σταμάτησαν να δουλεύουν. Και φαντάσου πως το πήρε 70% κάτω της αρχικής του τιμής 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια gapps?

Θα το δειτε οτι σε ενα χρονο απο τωρα (παιζει να ειπα και πολυ) δεν θα λειπει τιποτε απο το AppStore της Huawei και θα λεμε πιθανοτατα και τι ελαφρα και γρηγορα ειναι σε αντιθεση με τα gapps.

Προσωπικα δεν μου λειπει ο Snap σε σχεση με τον Kirin. Δεν βλεπω καποια διαφορα και η gcam που ολοι ψαχνετε δεν φαινεται πια να δινει κατι περισσοτερο εκτος απο συγκεκριμενες περιπτωσεις σε συγκεκριμενες συσκευες σε σχεση με τις νεοτερες εφαρμογες των top συσκευων.

Οι αλλοι καιγονται πια να κανουν το deal και οχι η Huawei. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, ntsikos είπε

Ας το ξαναπώ και εγώ. Στην Κίνα τους κάνει πλάκα γιατί δεν έχουν gapps έτσι και αλλιώς. Έχω ένα p40 pro δίπλα μου και σήμερα είναι η 3η φορά που προσπαθεί να περάσει τα gapps γιατί ξαφνικά σταμάτησαν να δουλεύουν. Και φαντάσου πως το πήρε 70% κάτω της αρχικής του τιμής 

Και στο εξωτερικό δεν τα πάει χάλια. Λιγότερη πτώση και από Samsung έχει, και αυτό λόγω κορονοϊού. Η Apple ανέβηκε επειδή έβγαλε πρώτη φορά συσκευή Μάρτιο. Ο Kirin σε εμπειρία χρήσης είναι καλύτερος στο λογισμικό της εταιρίας από κάθε άλλο επεξεργαστή. Η κάμερα είναι η καλύτερη με μεγάλη διαφορα( πιστεύω ότι αυτό είναι αντικειμενικό καις τον πιο αντικομμουνιστή). Γιατί να περάσει google services κάποιος; Π μόνος λόγος είναι να έχει google maps και ειδοποιήσεις για Gmail. Αν βγάλουμε το Gmail που υπάρχουν αλλά 1000 προγράμματα email, μόνο οι χάρτες μένουν να είναι το μόνο σοβαρό πρόβλημα ειδικα για Ελλάδα που οι υπόλοιποι είναι  της πλάκας. Για εφαρμογές κατεβάστε τόσα αλλά μάρκετ που υπάρχουν. Εδώ εγώ και κάποια χρόνια δεν κατεβάζω από google play δεν έχει νόημα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ntsikos είπε

Ας το ξαναπώ και εγώ. Στην Κίνα τους κάνει πλάκα γιατί δεν έχουν gapps έτσι και αλλιώς. Έχω ένα p40 pro δίπλα μου και σήμερα είναι η 3η φορά που προσπαθεί να περάσει τα gapps γιατί ξαφνικά σταμάτησαν να δουλεύουν. Και φαντάσου πως το πήρε 70% κάτω της αρχικής του τιμής 

Με P40 pro κοντά ένα μήνα τώρα , το μόνο App που δεν μου λειτουργεί και που έκανα αραιά χρήση είναι το Ride Beat , από εκεί και πέρα είμαι χωρίς GMS και έχω το 99% των apps που είχα στο S20 Plus μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Huawei πέθανε. Ευτυχώς όμως υπάρχει η Τσαόμι, με τις απίστευτες κάμερες της και με gms, που κάνουν πλάκα στην Huawei. Τώρα που θα βγάλει και το επετειακό Mi10 Ultra, η Huawei θα φάει την σκόνη της.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...